X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Md1610 wrote:
    Mój mąż to raczej łyka wszystko co mu dam wiec z tym nie ma problemu i chyba faktycznie tak zrobię 😃 bo teraz za te 30 tabletek dałam blisko 200 zł przy dwóch na dzień to wystarczy tylko na 15 dni, na dłuższa metę to bym chyba zbankrutowała 🤣

    My też zdecydowaliśmy się na łykanie wszystkiego osobno, mimo że androlog zalecił necleox. Ale wcześniej mój brał profertil a wyniki poleciały na łeb na szyję (a wcześniej i tak były złe). Mój łyka teraz kilkanaście tabletek dziennie, ale powiedział, że weźmie wszystko co mu podsunę.

    Sesyjka lubi tę wiadomość

  • Md1610 Autorytet
    Postów: 539 466

    Wysłany: 1 sierpnia 2021, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bindweef wrote:
    My też zdecydowaliśmy się na łykanie wszystkiego osobno, mimo że androlog zalecił necleox. Ale wcześniej mój brał profertil a wyniki poleciały na łeb na szyję (a wcześniej i tak były złe). Mój łyka teraz kilkanaście tabletek dziennie, ale powiedział, że weźmie wszystko co mu podsunę.

    A te tabletki kupowałaś z jakiejś konkretnej firmy? Czy to w sumie bez różnicy?

    Starania od 03.2020

    👩🏼 1997
    TSH - 1,270 (0,350-4,940)
    FT3 - 2,63 (1,58-3,91)
    FT4 - 1,08 (0,70-1,48)
    DHEA-SO4 - 324,00 (148,0-407,0)
    SHBG - 82,30 (32,40-128,00)
    17-hydroksyprogesteron - 0,88 (0,13-0,89)
    Prolaktyna - 18,79 (5,18-26,53)
    FSH - 4,25 (3,03-8,08)
    LH - 9,59 (1,80-11,78)
    Estradiol - 47,00 (21-251)
    Insulina - 7,5 (2,0-25,0)
    Glukoza - 4,75 (3,90-5,50)
    AMH - 15,6 ng/ml

    PCOS - brak owulacji
    Cykle z lamettą od 10.2021
    10.02.2022 - drożność jajowodów (lewy jajowód udrożniony, prawy drożny) + biopsja endometrium (przewlekły stan zapalny endometrium -cd138)
    09.05.2022 - kontrolna biopsja (stan zapalny wyleczony)
    06.2022 - ponowne stymulację z lamettą
    18.11.2022 mini histeroskopia (usunięte 2 polipy)

    🧔🏻 1996

    Wyniki wszystkie okej 👏🏼
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamawiałam w Gemini z różnych firm, choć nie jestem pewna czy wszystko dobrze dobrałam 😉
    https://naforum.zapodaj.net/591e0da704f2.jpg.html
    https://naforum.zapodaj.net/28f9fa5abda8.jpg.html
    Oprócz tego jeszcze witamina C w proszku, bierze ją po 1000mg dziennie

    Md1610 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2021, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Md1610 wrote:
    A te tabletki kupowałaś z jakiejś konkretnej firmy? Czy to w sumie bez różnicy?
    Z różnych, też zamawiałam w aptece internetowej Gemini

    Md1610 lubi tę wiadomość

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bindweef wrote:
    My też zdecydowaliśmy się na łykanie wszystkiego osobno, mimo że androlog zalecił necleox. Ale wcześniej mój brał profertil a wyniki poleciały na łeb na szyję (a wcześniej i tak były złe). Mój łyka teraz kilkanaście tabletek dziennie, ale powiedział, że weźmie wszystko co mu podsunę.

    bindweef, mojego wyniki są podobne a nawet jeszcze gorsze niż wasze, sporo ponad normę mamy jedynie ilość. morfo 0. Profertil obniżyl jeszcze parametry???Napisz proszę coś więcej. No i co łyka teraz?
    Robiliście genetykę i kariotypy?

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Ja zamawiałam w Gemini z różnych firm, choć nie jestem pewna czy wszystko dobrze dobrałam 😉
    https://naforum.zapodaj.net/591e0da704f2.jpg.html
    https://naforum.zapodaj.net/28f9fa5abda8.jpg.html
    Oprócz tego jeszcze witamina C w proszku, bierze ją po 1000mg dziennie

    Widziałam w Twojej stopce Ala_d, ze wy badania genetyczne męża zrobiliście.ile czekaliście na wyniki i jak długo to trwało?

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Widziałam w Twojej stopce Ala_d, ze wy badania genetyczne męża zrobiliście.ile czekaliście na wyniki i jak długo to trwało?
    Jeszcze czekamy. Robił 24 lipca i mówili że 4-6 tygodnia oczekiwania😐

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    bindweef, mojego wyniki są podobne a nawet jeszcze gorsze niż wasze, sporo ponad normę mamy jedynie ilość. morfo 0. Profertil obniżyl jeszcze parametry???Napisz proszę coś więcej. No i co łyka teraz?
    Robiliście genetykę i kariotypy?

    Tak jak mam w stopce. Drugie wyniki są po 5miesiecznej kuracji profertilem. Wcześniej wszystko na granicy, oprócz morfo (1%). Teraz wszystko kompletnie w dół, łącznie z morfo (0%).
    Na razie musimy zrobić jeszcze posiew beztlenowy i tlenowy, ale umówię go po owulacji, bo mimo wszystko nie chcę tracić naturalnej szansy. Androlog powiedział, że genetyka i kariotypy ewentualnie do zrobienia jeżeli po 3 miesiącach wyniki się nie poprawią.

    Aktualnie bierze:
    L-karnitynę
    L-argininę
    Selen
    Cynk
    Resveratrol
    Antaksantyne
    Koenzym Q10
    Folik
    Olej z czarnuszki
    Wit. E
    Wit. D
    Wit. C
    NAC

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 3 sierpnia 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co mój bierze podobny zestaw, jeszcze do tego maca, koenzym q10 ale kupilam w tej lepiej przyswajalnej formie ubichinol, glutation, moj bierze fertilman plus a tam jest stosunkowo malo lkarnityny wiec kupilam dawke osobno 1500 do tego. Na kariotypy tez czekamy ja sie bardzo ich obawiam wiesz...

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 4 sierpnia 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pod koniec sierpnia powtórzymy seminogram. Tym razem będzie wykonywany metodą ręczną, a nie komputerową. Tak żeby określić dokładną liczbę plemników - na ostatnim wyszedł wynik poniżej minimum komputerowego (<1 mln), więc nie wiadomo ile to było dokładnie.
    Ja się tak nie boję tych wyników, ale to pewnie dlatego, że jeszcze nie naczytałam się co tam może wyjść...Nie zdążyłam. Trzymam się myśli, że nie będzie nic nieprawidłowego, bo przyczyna niskiej ilości plemników jest powiedzmy "mechaniczna" - w dzieciństwie za późno przeprowadzony zabieg, a nie genetyczna. Mam taką nadzieję

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co ja jestem 3 tygodnie bo badaniu kariotypów, mąż 2 dopiero. Podobno czeka się nawet do 10 tygodni. No nie wyrobię normalnie tak długo. A gdzie robiliście te badania kriotypów. Mąż w genesis i oni dają do diagnostyki a ja w klinice bocian i nie wiem gdzie oni dają.
    Wlasnie odebralam wyniki na chlamydia ureaplazma i mykoplazma z moczu meza i czysto, ja mialam biocenoze i posiew i czysto, mąż posiew nasienia i czysto, wiec niby bakterii nie ma. a szkoda bo mialam nadzieje ze to wlasnie one powoduja obnizenie parametrow nasienia.
    Czekamy na tą genetykę zatem i modlę się zeby była ona dobra.

    Bindweef - to ciekawe dzięki ze napisalas mi co przyjmuje twoj facet - czytalam sporo o resveratiol i na to nigdy bym nie wpadla. jesli chodzi o koenzym q10 przyjmujemy go oboje ale w postaci urbichinolu ktory jest podobno lepiej wchlanialny.
    A czy moglabys napisac mi dawki jakie zazywa twoj facet, porownam i dam znac czy sa podobne jak nasze. A te suple doradzil lekarz i w jakich dawkach, bo nam nie i sami.

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Wiecie co ja jestem 3 tygodnie bo badaniu kariotypów, mąż 2 dopiero. Podobno czeka się nawet do 10 tygodni. No nie wyrobię normalnie tak długo. A gdzie robiliście te badania kriotypów. Mąż w genesis i oni dają do diagnostyki a ja w klinice bocian i nie wiem gdzie oni dają.
    Wlasnie odebralam wyniki na chlamydia ureaplazma i mykoplazma z moczu meza i czysto, ja mialam biocenoze i posiew i czysto, mąż posiew nasienia i czysto, wiec niby bakterii nie ma. a szkoda bo mialam nadzieje ze to wlasnie one powoduja obnizenie parametrow nasienia.
    Czekamy na tą genetykę zatem i modlę się zeby była ona dobra.

    Mój mąż robił w Parensie w Krakowie, ale nie wiem do jakiego labu to wysyłają. Kurcze 10 tygodni to strasznie długi czas oczekiwania! Może spróbuj dzwonić po 4 tygodniach, może coś już będzie, nie szkodzi popytać. Od razu zlecono wam obu kariotypy? Od czego to zależy? W naszym przypadku tylko mężowi i tak teraz zastanawiam się czy jest szansa, że później mi to zlecą i będę czekać następne 4-6 tygodni? ...
    Ja też robiłam biocenoze i wymazy myko, urea i chlamydia (w styczniu) i wyszło czysto. Mąż robił posiewy na grzyby i bakterie i też czysto - a tak samo jak Ty miałam nadzieję że jednak będą jakieś bakterie i to będzie cos do wyleczenia :(

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 5 sierpnia 2021, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka tak nam zlecili obojgu od razu. do in vitro i tak jest to potrzebne i bedziemy mieli od razu caly obraz sytuacji. teraz te tygodnie oczekiwan na wynik to stracony czas. Chociaz wykorzystujemy go na suplementacje wlasnie. No wlasnie doopa jest bo mialam taka nadzieje na te bakterie... ale cóż jescze dziewczyna jakas pisala o prostacie chyba.

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co tu tak cicho dziewczyny. My nadal czekamay na kariotypy....

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    co tu tak cicho dziewczyny. My nadal czekamay na kariotypy....
    Anka Fanka, akurat dzisiaj o Tobie myślałam - zastanawiałam się, czy już macie wyniki.
    Mój mąż jutro jedzie na azf, cftr i kariotyp. A później zostanie nam czekanie na wyniki.
    Macie już wynik azf i cftr?

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wiecie może jak wyglądają koszty in vitro, tj. czy jeśli mielibyśmy zamrożone zarodki to za każdy transfer płacimy jak za całą procedurę, czy wtedy tylko jest jakaś opłata za transfer?
    Przeglądam forum widzę, że niektóre dziewczyny miały po kilka transferow w niezbyt odległym czasie i zastanawiam się właśnie, czy wtedy znów trzeba płacić jak za całą procedurę, czy może koszta są mniejsze.

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 9 sierpnia 2021, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też czekamy na wyniki. Im jest bliżej przewidywanego terminu wyniku, tym bardziej mi się dłuży czas. Kolejną wizytę u androloga umówiłam na 2 tydzień września. A tydzień wcześniej seminogram metodą manualną.
    Tak teraz się zastanawiam czy manualny pokaże coś innego niż komputerowy, np dokładniej sprawdzi morfo 🤔
    Daisy90 dzisiaj troszkę czytałam o ivf i wydaje mi się że płaci się za sam transfer ok 1-1,5tys. Plus potrzebne badania z krwi, leki, wizyty. Na pewno ktoś Ci da dokładniejszą odpowiedź 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Wiecie co ja jestem 3 tygodnie bo badaniu kariotypów, mąż 2 dopiero. Podobno czeka się nawet do 10 tygodni. No nie wyrobię normalnie tak długo. A gdzie robiliście te badania kriotypów. Mąż w genesis i oni dają do diagnostyki a ja w klinice bocian i nie wiem gdzie oni dają.
    Wlasnie odebralam wyniki na chlamydia ureaplazma i mykoplazma z moczu meza i czysto, ja mialam biocenoze i posiew i czysto, mąż posiew nasienia i czysto, wiec niby bakterii nie ma. a szkoda bo mialam nadzieje ze to wlasnie one powoduja obnizenie parametrow nasienia.
    Czekamy na tą genetykę zatem i modlę się zeby była ona dobra.

    Bindweef - to ciekawe dzięki ze napisalas mi co przyjmuje twoj facet - czytalam sporo o resveratiol i na to nigdy bym nie wpadla. jesli chodzi o koenzym q10 przyjmujemy go oboje ale w postaci urbichinolu ktory jest podobno lepiej wchlanialny.
    A czy moglabys napisac mi dawki jakie zazywa twoj facet, porownam i dam znac czy sa podobne jak nasze. A te suple doradzil lekarz i w jakich dawkach, bo nam nie i sami.

    NAC - 500mg
    Resveratrol - 2x500mg (będę chciała wprowadzić 3x500 mg)
    Koenzym Q10 - 100mg
    Wit D - 2000 j
    Wit C - 1000 mg
    Cynk - 15 mg
    Selen - 100ug
    Wit E - 400 IU
    L arginina - 500 mg
    L karnityna - do ssania z Olimpu
    Olej z nasion czarnuszki - 500 mg
    Astaksantyna - 2x4mg (będę docelowo chciała zmienić dzienną dawkę 12mg, ale muszę kupić inne tabletki)

    Sama czytając to forum wybrałam suple i dawki. Lekarz polecił nucleox, ale wcześniej partner brał już profertil i nic nie dał. Może jeżeli te tabletki nic nie dadzą to pomyślimy o tym nucleoxie.

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochane! No wreszcie coś piszecie bo już myślałam że się sama na tym forum ostałam.
    Wiesz co Daisy90 mój mąż miał dużą ilość plemników, więc tylko kariotyp zbadalismy, lekarz mówil ze nibz azf i cfrt jesli jest mała liczba plemników a u nas było 68mln/ml czyli duzo ponad normę, ale złej jakości bo morfo 0 i niruchliwe. Doopa, czekamy i nic, podobno dopiero pod koniec sierpnia warto pytac. Nie wiem moze te inne tez mamy zrobic dr Wolski na forum mi napisal ze powinnismy dla pewności też zrobic wiec nie wiem co teraz. kurde.
    Jesli chodzi o koszty to ja nic nie powiem, bo nie wiem niestety. Powiem wam za to tylko tyle ze we wrzesniu mam wizytę u takiego magika od in vitro i wizyta kosztuje u niego magiczne 450zeta.
    Wtedy mi może powie ile to wszystko bedzie kosztowac....o ile...o ile w ogóle nas do in vitro dopuszczą. Bo zdecydują kariotypy...oj dziewczyny tak sie tego boję.

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bindweef - wspaniale dziękuję Ci za te dawki. Porównam je i dam znać co ja dla mojego wybrałam, bo też sama skomponowałam, ale ma wszystko w pracy wiec nie pamietam z głowy. Na Twojej liście nie ma kwasu alfa liponowego a ja wlasnie to dzis kupiłam, co o tym sądzisz?

‹‹ 282 283 284 285 286 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ