X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka a hormony badał ? Poziom witamin ? Usg prostaty ? Wiesz, kariotyp zlecają jak jest koncentracja poniżej 5mln, u nas tak właśnie jest więc też się strasznie bałam, a wynik wyszedl prawidłowy.. nawet mi babeczka z tego labu mówiła że bardzo rzadko się zdarza że wynik kariotypu jest nieprawidłowy. Nawet jeśli to nie kazdy wynik skreśla totalnie szanse na posiadanie dziecka. Nie martw się na zapas 🙂

    A jeśli chodzi o żylaki to mojemu mężowi pierwszy urolog mówił że ma pomiędzy 1 a 2 stopniem i dał od razu skierowanie na operację. Ale tak się obawiałam tej operacji że umówiłam go do innego, sprawdzonego lekarza. Ten się go zapytał kto mu powiedział że ma żylaki, że może i są ale bardzo małe i absolutnie nie do operacji. Że jeśli ich gołym okiem nie widać to nie ma po co operować. Więc co lekarz to inaczej 🤷

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5238 6560

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 05:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    u nas też wyniki to była niespodzianka i oboje sie tego nie spodziewaliśmy. Ale płakałam jak to czytałam, nie rozumiaam ale zera możesz zrozumiec nawet jak jeszcze nie potrafisz interpretowac wynikow. Teraz po tych wszystkich poszukiwaniach w necie potrafie i rozumiem 100 razy wiecej jesli chodzi o faceta. Caly czas myslelismy ze to problem po mojej stronie.
    Dlaczego obciązenie genetyczne zylakami?Jego tata też miał? Wiesz co operacja to naprawde ciezka sprawa czytałam ze niektorym sie poprawia niektorym nie i dlugo trwa.
    Wiesz co mój też łyka tyle tego. aż się boje czy nie przesadziłam
    Powiedz prosze co jest z Twoja wit D? suplementujesz? Mi wyszło że poziom jest suboptymalny, wiec chyba powinnam zacząc suplementować? Ile Ci wyszło? Bierzesz coś?

    Tata, wujkowie, kuzyni od strony wujków. Wiem to nie to samo, ale mają też żylaki w nogach, mój M niedawno już miał laser.

    Zastanawiam się cały czas czy już lepiej poczekać do końca supli, zrobić wtedy DFI i HBA i dopiero iść na USG i ciągle myślę, bo jeśli tamte wyniki są okej to co, wtedy żylaki nie są aż tak istotne? Czy najpierw USG, bo jeśli są żylaki, to pewnie tamte też będą nie okej? 🤦

    Robiłam wit D trzy razy, w październiku miałam 6 (do 20 deficyt), potem suplementowalam lekiem na receptę i złapałam covid, miałam 8.
    W czerwcu sprawdziłam, bo lato, to pewnie już okej i tadadadammm 12 😆
    Mam gastroskopię żeby sprawdzić czy jest coś tam co wchłania witaminy czy coś tam jeszcze innego + mam geny tendencyjne do celiakii, więc sprawdzę 😉

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 - hormony badał i wszystkie wyszły w normie, poziom witamin nie - to dopiero mamy w planie powiedz prosze jakie trzeba u niego zbadać? USG prostaty też nie badał, tylko żylaki.
    Jesty tak sie obawiam tego kariotypu, że wam mówie, trzymajcie kciuki bo ja osiwieje ze strachu normalnie. Nie wiem jak ja wyniki badań otworzę. Tak, też czytałam ze takich małych sie nie operuje bo może więcej szkody niż pożytku przynieść. Ja myśle ze u Was bedzie bakteria jakaś dziadoska która to blokuje i jeśli padnie kompletnie to wyniki skoczą aż się ździwisz. A badaliście też chlamydie?

    Celina550 - genetyczna skłonność do żylaków na nogach nie ma nic wspólnego z żylakami powrózka. Kompletnie inna sprawa. Jeśli natomiast już jakies żylaki Twój miał to może faktycznie on sam ma skłonność.
    Wiesz co ja bym najpierw od badania nasienia wyszła, jeśli ok to nic dalej jeśli nie ok to szukasz przyczyny i wtedy dopiero żylaki powrózka. Ale oczywiście nie chce się mądrzyć.
    Kurcze faktycznie mało miałaś tej wit D, ja mam 25 i sie zastanawiam czy nie suplementować, bo to jest jeszcze nie optymalne.

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do witaminy D, to myślę że można bezpiecznie suplementowac aby osiągnąć poziom 30-50.
    Sprawdzałam u siebie po roku codziennego brania 2000jm i miałam 34. I od tego czasu co któryś dzień biorę 2x2000. Myślę nad wysłaniem męża na to badanie.
    On bierze tam samo jak ja. Celina u Ciebie są bardzo niskie wyniki, ciekawe czy to coś związanego z wchlanianiem. Współczuję gastroskopii🙄

  • celina550 Autorytet
    Postów: 5238 6560

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Co do witaminy D, to myślę że można bezpiecznie suplementowac aby osiągnąć poziom 30-50.
    Sprawdzałam u siebie po roku codziennego brania 2000jm i miałam 34. I od tego czasu co któryś dzień biorę 2x2000. Myślę nad wysłaniem męża na to badanie.
    On bierze tam samo jak ja. Celina u Ciebie są bardzo niskie wyniki, ciekawe czy to coś związanego z wchlanianiem. Współczuję gastroskopii🙄


    Tyle lat się przed nią broniłam, że powiedziałam że to najwyższy czas. Myślę o tym zastrzyku, co usypia na 20 minut, ale będę wtedy po owu 7-8 dni i nie wiem czy gdybym cudem się zaplodnila, to czy to nie zaszkodzi 🤔

    Boje się już mniej, bo we wrześniu mam laparo i dwie lewatywy a to jest dopiero mój horror 😆

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka ,przede wszystkim Wit D3, B12, selen, cynk, kwas foliowy. I fajnie jakby zbadał prostatę bo są też bezobjawowe zapalenia tak jak u mojego, jakby lekarz nie zbadał to nawet nie wiedzielibyśmy że coś jest nie tak, bo nie ma żadnych objawów.. chlamydie badał, już nie chce słyszeć o tym badaniu, bo mega bolesne. Ale wyszło ok.
    Mam nadzieję, że wyleczenie tych bakterii u nas coś pomoże, chociaz w małym stopniu żeby te plemniki były lepsze do IVF w razie czego.. 🙏 a Ty się nie martw, tak jak mówiłam u nas też kiepsko z plemnikami a kariotyp wyszedł ok, trzymam kciuki żeby u Was też tak było ✊

    Jaką dawkę Wit D3 zazywacie ? Ja zazywalam nawet po 8000 jednostek dziennie i wynik wyszedl mi 53 czyli tak w miarę. Najlepiej żeby był powyżej 30. I koniecznie D3 z K2 bo jest lepiej przyswajalna. A żeby Wit D się wchłonęła ze słońca to musialybyscie leżeć cały dzień na słońcu i potem przez 24 godziny się nie kąpać bo zwyczajnie ją zmywacie ze skóry 🙈 a to raczej nie osiągalne więc tą witaminę trzeba łykać przez cały rok 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2021, 12:29

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5238 6560

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    AnkaFanka ,przede wszystkim Wit D3, B12, selen, cynk, kwas foliowy. I fajnie jakby zbadał prostatę bo są też bezobjawowe zapalenia tak jak u mojego, jakby lekarz nie zbadał to nawet nie wiedzielibyśmy że coś jest nie tak, bo nie ma żadnych objawów.. chlamydie badał, już nie chce słyszeć o tym badaniu, bo mega bolesne. Ale wyszło ok.
    Mam nadzieję, że wyleczenie tych bakterii u nas coś pomoże, chociaz w małym stopniu żeby te plemniki były lepsze do IVF w razie czego.. 🙏 a Ty się nie martw, tak jak mówiłam u nas też kiepsko z plemnikami a kariotyp wyszedł ok, trzymam kciuki żeby u Was też tak było ✊

    Jaką dawkę Wit D3 zazywacie ? Ja zazywalam nawet po 8000 jednostek dziennie i wynik wyszedl mi 53 czyli tak w miarę. Najlepiej żeby był powyżej 30. I koniecznie D3 z K2 bo jest lepiej przyswajalna. A żeby Wit D się wchłonęła ze słońca to musialybyscie leżeć cały dzień na słońcu i potem przez 24 godziny się nie kąpać bo zwyczajnie ją zmywacie ze skóry 🙈 a to raczej nie osiągalne więc tą witaminę trzeba łykać przez cały rok 😉

    Chyba że ma się problemy z krzepliwością krwi, wtedy ta K2 to nie do końca 😢

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celina550 wrote:
    Chyba że ma się problemy z krzepliwością krwi, wtedy ta K2 to nie do końca 😢


    No tak to prawda. I kamienie na nerkach. Wtedy też dawka musi być mniejsza tak jak w przypadku mojego męża...

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5238 6560

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    No tak to prawda. I kamienie na nerkach. Wtedy też dawka musi być mniejsza tak jak w przypadku mojego męża...

    Aha, o to to właśnie 😉

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laseczki w sobote idziemy na wesele i weź tu powiedz czemu nie pijesz. Moj nie bedzie mial latwo. No bo co z nami sie nie napijesz? A mój od ostatniego badania nasienia kompletnie odstawił alko, kompletnie kawę kofeinową i to był główny problem bo kawa sie lała u niego litrami....i to mocna jeszcze do tego. Herbatki zostały, wszystkiego mu nie odbiorę, bo Cola i inne słodkie napoje oprócz soków naturalnych odpadły.

    Dzięki Ala_d będę suplementować tą wit D skoro radzisz, no na pewno nie zazkodzi. No i mojemu też podsunę.

    Celina kurde ja bym tylko na głupim jasiu to badanie robiła na żywca mega ciężka sprawa ale rozumiem co masz na myśli podstawa to nie zaszkodzić i jeszcze może stracić szansy. Laparoskopia?? Kurde podziwiam, mi byłoby ciężko się zdecydować.

    Moniek, dzięki zbadamy to u niego na pewno! Chlamydie badał jest taki pakiet w diagnostyce urogenitalny na chamydie mykoplazme ureaplazme i jeszcze inne w sumie 7 metodą PCR z moczu i wyszło negatywne.
    Kurde no prostaty nie badaliśmy. A powiedz proszę jak się bada to zapalenie prostaty palcem w tyłek lekarz go zbada czy jest jeszcze jakaś możliwość może z krwi czegoś? Jestem pewna ze bakterie mocno wpływały na nasienie. Dzięki za kciuki ja też trzymam za Was tu wszystkie i sie odzywajcie zebym wiedziala ze u Was dobrze jest.

    To laski jakie macie plany na najbliższe tygodnie co badacie kiedy co zostało jeszcze do wyjaśnienia.
    U nas tak:
    czekamy na kariotypy
    ja badam trombofilie i jeszcze krzywe cukrowe i insulinowe, homocysteina
    Moj bada witaminy ktore doradzała Moniek i bada też morfologie krwi
    Potem badania nasienia - tutaj sie zastanawiam jakie zrobic - czy tylko podstawowoe czy od razu machnac fragmentacje i HBA albo MSOME
    Potem gin i info czy sie w ogole do czegos nadajemy bo juz powinny być kariotypy
    Coś radzicie jeszcze?

  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celina, nie martw się tą gastroskopią. Nie taki diabeł straszny jak go malują :) grunt to mieć dobre nastawienie i nie panikować - naprawdę.

    Co do Wit. D to ja w marcu miałam na poziomie 80 także tymczasowo nie zażywam, ale na jesien znów wrócę do suplementacji, ale w mniejszych dawkach.

    Anka Fanka, masz bardzo ambitne plany. Mam nadzieję, że wszystkie wyniki będą pozytywne!

    Ja w tym ms planuje badania tarczycy (bo mam zaplanowana wizytę u endokrynologa) oraz estradiolu i progesteronu. W przyszłym ms cytologia (przed wizytą w klinice niepłodności), zrobię też wymaz na chalydie itp.

    Mąż końcem września będzie robił ponownie rozszerzone badanie nasienia. Do tego chce żeby zrobić test hba, fragmentacje dna plemników i test mar IGG.

    Na początku października mamy długo wyczekiwaną wizytę w klinice więc po wizycie zobaczymy co dalej, ale nastawiam się na in vitro.

    Dziewczyby, myślicie żeby badanie nasienia (to będzie trzecie) zrobić znów w Invimed (tak jak poprzednie), czy spróbować gdzieś indziej? Czy wy robicie badania zawsze w tym samym miejscu?

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:

    Dziewczyby, myślicie żeby badanie nasienia (to będzie trzecie) zrobić znów w Invimed (tak jak poprzednie), czy spróbować gdzieś indziej? Czy wy robicie badania zawsze w tym samym miejscu?
    My zawsze robimy w tym samym miejscu.
    Już 4x robił

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2021, 20:46

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5238 6560

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:

    Celina kurde ja bym tylko na głupim jasiu to badanie robiła na żywca mega ciężka sprawa ale rozumiem co masz na myśli podstawa to nie zaszkodzić i jeszcze może stracić szansy. Laparoskopia?? Kurde podziwiam, mi byłoby ciężko się zdecydować.

    Kurde no prostaty nie badaliśmy. A powiedz proszę jak się bada to zapalenie prostaty palcem w tyłek lekarz go zbada czy jest jeszcze jakaś możliwość może z krwi czegoś? Jestem pewna ze bakterie mocno wpływały na nasienie. Dzięki za kciuki ja też trzymam za Was tu wszystkie i sie odzywajcie zebym wiedziala ze u Was dobrze jest.


    Potem badania nasienia - tutaj sie zastanawiam jakie zrobic - czy tylko podstawowoe czy od razu machnac fragmentacje i HBA albo MSOME
    Potem gin i info czy sie w ogole do czegos nadajemy bo juz powinny być kariotypy
    Coś radzicie jeszcze?

    Doczytam jeszcze o tym głupim Jasiu. Chociaż nie wiem, może za bardzo się nastawiam że zaskoczy a przecież to cud by był 🤦 z drugiej strony, u mnie więcej stres przed gastro zaszkodzi niż głupi Jaś 😆

    Prostata badanie palcem oraz marker PSA z krwi. Warto oba zrobić 😉

    Z badań nasienia, to mój będzie robić zwykle z morfologia + HBA + DFI + rozważamy MAR. Niektórych nie ma sensu badać, jak plemników jest dużo za mało, więc jeśli to pierwsze pierwsze ever badanie, to warto zrobić zwyczajne badanie nasienia, byle morfologia w tym była 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2021, 21:36

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka, co do nie picia alkoholu na weselu to zawsze można wymyślić wymówke że np bierze akurat antybiotyk i nie da rady po prostu 🤷 co do chlamydii to słyszałam że najbardziej wiarygodne jest to pobierane z wymazu z prostaty (mega bolesne badanie). Ale myślę że jeśli Ty też robiłaś te badania i masz negatywne wyniki to jest ok.
    Prostate lekarz bada palcem i dodatkowo mojemu robił usg prostaty.
    U mojego też bakterie w moczu wyszly, mial bardzo dużo leukocytów (10-15 w polu widzenia a norma jest 1-3 z tego co pamiętam)..ale myśleliśmy, że to przez to, że ma kamienie na nerkach a jednak niekoniecznie. Także był chyba cały w bakteriach 🙈

    Co do badania nasienia, nie zleca Wam nic lekarz ? Mysmy robili po kolei, najpierw tylko to rozszerzone badanie czyli morfologia, koncentracja, ruch, itp potem po raz drugi znowu to rozszerzone razem z fragmentacja, hba. Teraz po leczeniu bakterii lekarz zlecił mioxys, msome, fragmentację i hba znów powtórzyć. Myślę że ten test mioxys też jest ciekawy bo stres oksydacyjny też wpływa negatywnie na plemniki.

    Ja już ogólnie pół internetu przeczytałam na ten temat, mój bierze tyle supli że dziwne że jeszcze nie świeci w ciemności 😂

    AnkaFanka lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5238 6560

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:

    Ja już ogólnie pół internetu przeczytałam na ten temat, mój bierze tyle supli że dziwne że jeszcze nie świeci w ciemności 😂

    Oooo dokładnie to samo u nas 😆

    Moniek330, Fruzia84, AnkaFanka lubią tę wiadomość

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2867 2258

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celina550 wrote:
    Oooo dokładnie to samo u nas 😆
    Nam dzisiaj w klinice pani dr powiedziała, że nieźle śniadanko załatwiłam narzeczonemu 😝

    Ala_d lubi tę wiadomość

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5238 6560

    Wysłany: 12 sierpnia 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Nam dzisiaj w klinice pani dr powiedziała, że nieźle śniadanko załatwiłam narzeczonemu 😝

    Ja się właśnie boje, że mój pójdzie do androloga beze mnie, nawet nie będzie wiedział co łyka (postanowiłam mu spisać nazwy, dawki i pytania ode mnie 😆) i że ten gość to go opieprzy że tyle żre i skąd to się i że mój potem będzie na mnie zły czy coś. To może faktycznie pójdzie dopiero jak skończy łykać i dopiero po następnym badaniu 🤔

    Ala_d lubi tę wiadomość

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Annie13 Ekspertka
    Postów: 236 151

    Wysłany: 13 sierpnia 2021, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    I fajnie jakby zbadał prostatę bo są też bezobjawowe zapalenia tak jak u mojego, jakby lekarz nie zbadał to nawet nie wiedzielibyśmy że coś jest nie tak, bo nie ma żadnych objawów..

    Cześć Dzewczyny! Chwile mnie nie było a Wy tyle piszecie 😉 U nas bez zmian, w sensie mąż z garścią tabletek i suplementów a ja się staram, żeby moja głowa choć trochę odpoczywała co nie jest proste bo problemy w pracy nie ułatwiają.

    Moniek330 u na było to samo, zupełnie bezobjawowo. Choć teraz urolog mojego męża kazał mi powtórzyć posiewy, u męża nic nie wyszło a u mnie niby ok od strony ginekologicznej ale coś tam mu się nie podobało i podobno laboratorium w którym ja robiłam jest kiepskie. Mogę zapytać co dostaliście na Enterococcus? Byliście leczeni oboje czy tylko mąż?

    '92 👩
    czekamy na pierwsze 👶🏻 🏳 🏳 🏳

    "wszystko to co mam to ta nadzieja, że życie mnie poskleja..."
  • Fruzia84 Ekspertka
    Postów: 259 90

    Wysłany: 13 sierpnia 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Celina, nie martw się tą gastroskopią. Nie taki diabeł straszny jak go malują :) grunt to mieć dobre nastawienie i nie panikować - naprawdę.

    Co do Wit. D to ja w marcu miałam na poziomie 80 także tymczasowo nie zażywam, ale na jesien znów wrócę do suplementacji, ale w mniejszych dawkach.

    Anka Fanka, masz bardzo ambitne plany. Mam nadzieję, że wszystkie wyniki będą pozytywne!

    Ja w tym ms planuje badania tarczycy (bo mam zaplanowana wizytę u endokrynologa) oraz estradiolu i progesteronu. W przyszłym ms cytologia (przed wizytą w klinice niepłodności), zrobię też wymaz na chalydie itp.

    Mąż końcem września będzie robił ponownie rozszerzone badanie nasienia. Do tego chce żeby zrobić test hba, fragmentacje dna plemników i test mar IGG.

    Na początku października mamy długo wyczekiwaną wizytę w klinice więc po wizycie zobaczymy co dalej, ale nastawiam się na in vitro.

    Dziewczyby, myślicie żeby badanie nasienia (to będzie trzecie) zrobić znów w Invimed (tak jak poprzednie), czy spróbować gdzieś indziej? Czy wy robicie badania zawsze w tym samym miejscu?

    My też robimy badanie nasienia w tym samym miejscu.

    obydwoje starania o pierwsze dziecko

    Ona: 37
    drożność ok, cykle owulacyjne, pęcherzyki pękają, hormony ok, brak endometriozy, brak Hashimoto, brak PCOS, Euthyrox 25 na obniżenie TSH,

    06.2021 - 08.2021 stymulacja lamettą + ovitrelle

    On: 38
    12.2020 słabe parametry nasienia
    08.2021 bardzo słabe parametry nasienia
    Stymulacja Tamoxifenem
    Posiewy OK, insulinooporność, brak ŻPN
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 13 sierpnia 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie13 wrote:
    Moniek330 u na było to samo, zupełnie bezobjawowo. Choć teraz urolog mojego męża kazał mi powtórzyć posiewy, u męża nic nie wyszło a u mnie niby ok od strony ginekologicznej ale coś tam mu się nie podobało i podobno laboratorium w którym ja robiłam jest kiepskie. Mogę zapytać co dostaliście na Enterococcus? Byliście leczeni oboje czy tylko mąż?

    U nas to trochę skomplikowane bo jak tylko zaczelismy starania, wiadomo bez prezerwatywy jak zawsze to od razu złapałam grzybicę. Pierwszy raz w życiu mi się coś takiego zdarzyło, bo nie mam do takich infekcji skłonności 😕 i niby kupiłam leki po których mi przeszły objawy ale jak się potem okazało jak w klinice ginekolog zrobiła mi biocenozę to wyszła kiepsko, dostaliśmy lek na jeden dzień oboje przeciwko grzybicy i ja długo stosowałam probiotyki. I właśnie potem mąż był u tego drugiego urologa, który kazał zrobić posiew nasienia z którego wyszły te bakterie. Więc podejrzewam że ta moja grzybica też się stąd wzięła. Na 15 dni dostał Bactrim, ale i tak przy posiewie zawsze robią antybiogram i on wskazuje na jakie antybiotyki nie są odporne dane bakterie, na podstawie tego lekarz dobiera odpowiedni antybiotyk 🙂
    mój małż ogólnie jest ciężki do wszelkich antybiotyków, niedobrze mu, w głowie mu się kręci, cuda wianki więc z wielkim trudem dokończył te tabletki. Ja to mogę łyknąć byle co i nic mi nie ma 😂

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
‹‹ 284 285 286 287 288 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ