X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2021, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Bindweef - wspaniale dziękuję Ci za te dawki. Porównam je i dam znać co ja dla mojego wybrałam, bo też sama skomponowałam, ale ma wszystko w pracy wiec nie pamietam z głowy. Na Twojej liście nie ma kwasu alfa liponowego a ja wlasnie to dzis kupiłam, co o tym sądzisz?

    Szczerze powiedziawszy to pierwsze słyszę 😅 ale czytam, że ma działania przeciwutleniające i zmniejsza szkodliwe działanie wolnych rodników więc może się też sprawdzić 😁

  • Czereśnia Autorytet
    Postów: 735 1340

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Czy wiecie może jak wyglądają koszty in vitro, tj. czy jeśli mielibyśmy zamrożone zarodki to za każdy transfer płacimy jak za całą procedurę, czy wtedy tylko jest jakaś opłata za transfer?
    Przeglądam forum widzę, że niektóre dziewczyny miały po kilka transferow w niezbyt odległym czasie i zastanawiam się właśnie, czy wtedy znów trzeba płacić jak za całą procedurę, czy może koszta są mniejsze.
    Płacisz za transfer w zależności od kliniki są różne ceny. Ja płaciłam ponad 3 tys. z dodatkami ( pakiet podstawowy 2300) . Dodatkowo wizyty, badania i leki, które niestety na cyklach sztucznych sporo kosztują …

    Córcia 05.11.2012 naturals ❤️
    I transfer - 😭💔
    II transfer - ✅ -Brak serduszka 🖤
    14.06. 2022 ⏸ NATURALS 🙏🏻🥹
    Synek 09.02.2023 💙
  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśnia, dziękuję za informację. Widzę, że u Twojego partnera wyniki nasienia też takie sobie. Czy podchodziliście do normalnej procedury in vitro, czy jakiejś innej, tj. IMSI itp?

    Anka Fanka, ja też słyszałam, że azf i cftr robi się gdy nie ma plemników lub jest ich Mała ilość. Cftr również w przypadku zwiększonej lepkości. Ja na Twoim miejscu wstrzymalabym się z tymi dwoma badaniami i ew zobaczyła co powie ten magik od in vitro ;)

    Ja przed chwilą zamówiłam astaksantynę, mam nadzieję że pomoże 🙏

    Mąż wczoraj był na badaniu azf, cftr i kariotypu i o dziwo wyniki powinny być do 2 tyg. Mam nadzieję, że nie będzie żadnej obsuwy.

    Ja narazie nie badałam kariotypu, czekamy najpierw na wyniki męża. Wczoraj wydaliśmy 1000 zł na te badania więc swoje narazie odpuściłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2021, 09:04

  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki, dobrze zbadać AZF, CFTR i na szczęście to takie badania, które jak wyjdą źle to można wdrożyć odpowiednie leki, co innego kariotyp... Strasznie się tego obawiałam, bo mój mąż ma praktycznie wszystkie wyniki nasienia poniżej normy, ale na szczęście wszystkie badania wyszły prawidłowe.
    Mi jeszcze Pani z laboratorium mówiła że często u mężczyzn z osłabionym nasieniem robi się badanie na celiakię.. rozmyślam nad tym właśnie, dodatkowo u siebie chciałam zbadać trombofilię..

    Też zakupiłam astaksantyne, najlepiej dawka 10-12 mg, łyka raz dziennie. Ale u nas to chyba nie jest kwestia braku witamin, łyka mace, Profertil, astaksantyne, Wit D, wit B, kwasy omega 3, nic nie pomaga. Także w naszym przypadku jedynie in vitro. Walka o poprawę nasienia to trudna walka 😔

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Czereśnia Autorytet
    Postów: 735 1340

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Czereśnia, dziękuję za informację. Widzę, że u Twojego partnera wyniki nasienia też takie sobie. Czy podchodziliście do normalnej procedury in vitro, czy jakiejś innej, tj. IMSI itp?

    Anka Fanka, ja też słyszałam, że azf i cftr robi się gdy nie ma plemników lub jest ich Mała ilość. Cftr również w przypadku zwiększonej lepkości. Ja na Twoim miejscu wstrzymalabym się z tymi dwoma badaniami i ew zobaczyła co powie ten magik od in vitro ;)

    Ja przed chwilą zamówiłam astaksantynę, mam nadzieję że pomoże 🙏

    Mąż wczoraj był na badaniu azf, cftr i kariotypu i o dziwo wyniki powinny być do 2 tyg. Mam nadzieję, że nie będzie żadnej obsuwy.

    Ja narazie nie badałam kariotypu, czekamy najpierw na wyniki męża. Wczoraj wydaliśmy 1000 zł na te badania więc swoje narazie odpuściłam.
    U nas wyniki bardzo kiepskie, jedyne co było ok to fragmentacja. Ilość poniżej miliona - naprawdę kiepsko zdecydowaliśmy się na pICSI z separacja plemników.

    Córcia 05.11.2012 naturals ❤️
    I transfer - 😭💔
    II transfer - ✅ -Brak serduszka 🖤
    14.06. 2022 ⏸ NATURALS 🙏🏻🥹
    Synek 09.02.2023 💙
  • Daisy90 Ekspertka
    Postów: 157 72

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Czereśnia i oczywiście gratuluję ciąży życząc aby przebiegała spokojnie i bezstresowo :)

    Moniek330 zszokowalas mnie tym, że wyniki azf i cftr można poprawić. Myślałam, że skoro to badania genetyczne to nie mamy wpływu na zmianę wyniku.

    Czereśnia lubi tę wiadomość

  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Dziękuję Czereśnia i oczywiście gratuluję ciąży życząc aby przebiegała spokojnie i bezstresowo :)

    Moniek330 zszokowalas mnie tym, że wyniki azf i cftr można poprawić. Myślałam, że skoro to badania genetyczne to nie mamy wpływu na zmianę wyniku.

    Tak mi tłumaczyła to Pani w laboratorium. Że w przypadku AZF i CFTR można coś lekami podziałać natomiast kariotyp to tylko informacja, nie można na ten wynik wpłynąć. Ale nie zagłębiałam się w to bardziej 😉

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy90 wrote:
    Czereśnia, dziękuję za informację. Widzę, że u Twojego partnera wyniki nasienia też takie sobie. Czy podchodziliście do normalnej procedury in vitro, czy jakiejś innej, tj. IMSI itp?

    Anka Fanka, ja też słyszałam, że azf i cftr robi się gdy nie ma plemników lub jest ich Mała ilość. Cftr również w przypadku zwiększonej lepkości. Ja na Twoim miejscu wstrzymalabym się z tymi dwoma badaniami i ew zobaczyła co powie ten magik od in vitro ;)

    Ja przed chwilą zamówiłam astaksantynę, mam nadzieję że pomoże 🙏

    Mąż wczoraj był na badaniu azf, cftr i kariotypu i o dziwo wyniki powinny być do 2 tyg. Mam nadzieję, że nie będzie żadnej obsuwy.

    Ja narazie nie badałam kariotypu, czekamy najpierw na wyniki męża. Wczoraj wydaliśmy 1000 zł na te badania więc swoje narazie odpuściłam.

    Astaksantyna to świetny wybór, poczytaj też o glutation, może Ci się spodoba, mój bierze.
    2 tygodnie na wyniki???? To gdzie wy to robiliście??? Nawet nie możliwy jest proces przecież oni tam muszą coś wychodować. Fajnie ze Twoj zrobil te badania, to czekamy razem na wyniki, oby były dobre. Ja panikuje troche przed nimi.

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    Hej dziewczynki, dobrze zbadać AZF, CFTR i na szczęście to takie badania, które jak wyjdą źle to można wdrożyć odpowiednie leki, co innego kariotyp... Strasznie się tego obawiałam, bo mój mąż ma praktycznie wszystkie wyniki nasienia poniżej normy, ale na szczęście wszystkie badania wyszły prawidłowe.
    Mi jeszcze Pani z laboratorium mówiła że często u mężczyzn z osłabionym nasieniem robi się badanie na celiakię.. rozmyślam nad tym właśnie, dodatkowo u siebie chciałam zbadać trombofilię..

    Też zakupiłam astaksantyne, najlepiej dawka 10-12 mg, łyka raz dziennie. Ale u nas to chyba nie jest kwestia braku witamin, łyka mace, Profertil, astaksantyne, Wit D, wit B, kwasy omega 3, nic nie pomaga. Także w naszym przypadku jedynie in vitro. Walka o poprawę nasienia to trudna walka 😔

    Moniek 330 czytałam właśnie Twoja stopkę i nawet wypierdzielenie bakterii u Twojego nic nie dało? Żadnej poprawy?

    Miasa lubi tę wiadomość

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Też pierwsze słyszę że AZF i CFRT coś można zmienić ale może chodzi o to że skoro np. kobieta ma ok to jest tylko jakiś procent szans ze potomstwo to odziedziczy i eliminować te przypadki lekami. Kurde może my to też zbadamy. Z tą celiakia to ciekawe. Musiałoby to mieć jakieś objawy?
    Ja też się do tej trombofilii przymieżam w przyszłym tygodnieu.

  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czereśnia gratulacje!
    No my mamy właśnie wysoką fragmentację bo aż 48% i zastanawiam się czy w ogóle szanse są.

  • celina550 Autorytet
    Postów: 5230 6559

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Pod koniec sierpnia powtórzymy seminogram. Tym razem będzie wykonywany metodą ręczną, a nie komputerową. Tak żeby określić dokładną liczbę plemników - na ostatnim wyszedł wynik poniżej minimum komputerowego (<1 mln), więc nie wiadomo ile to było dokładnie.

    Powiesz mi czemu metoda ręczna jest lepsza niż komputerowa?
    My się suplementujemy, niedługo będziemy powtarzać badanie, ale nie dotarlam do info które badanie jest lepsze czy dokładniejsze 🤔

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celina taką metodą poradził mi zrobić lekarz, ponieważ tam gdzie wcześniej było wykonywane badanie (Macierzyństwo Kraków), jeśli jest koncentracja niższa niż 1 mln/ml, to komputer nie poda dokładnej ilości. A dla tego lekarza znaczenie ma czy plemników jest 900 tys czy może jedyne 90 sztuk. Może w innych labach badanie komputerowe zlicza poniżej miliona, nie wiem. W Krakowie mam możliwość zrobić manualny więc umówiłam bez zastanawiania. Poza tym i tak chcieliśmy sprawdzić jaki będzie wynik w innym miejscu. Jeszcze się łudzimy 🙄🙄

  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Moniek 330 czytałam właśnie Twoja stopkę i nawet wypierdzielenie bakterii u Twojego nic nie dało? Żadnej poprawy?


    We wrześniu się okaże, bo antybiotyk brał w czerwcu więc trzeba te 3 miesiące odczekać... Ale szczerze nie nastawiam się, lekarz też mówił że nic nie obiecuje, ale przed IVF trzeba się pozbyć bakterii, bo zarodki mogłyby się źle rozwijać.. u nas największy problem z ilością i morfologią. Fragmentacja na pograniczu, hba też średnio bo 69%.

    Jeśli chodzi o to AZF i CFTR to nie mam pojęcia, napisałam tak jak mi mówiła laborantka, jakby nie było coś tam się na pewno zna skoro to bada 🤷 ale i tak wyniki najlepiej omówić z genetykiem i lekarzem, wtedy informacje są pewne. I nie stresujcie się na zapas, ja byłam pewna że te wyniki u mojego męża coś pokażą nie tak a wszystko wyszło dobrze 😉

    I dopytywałam też właśnie czy są jeszcze jakieś badania, które mężczyźni wykonują przy słabym nasieniu, to mi mówiła że głównie te które robiliśmy (AZF, CFTR i kariotyp) ale często badają też tą celiakię, tutaj macie do poczytania:

    https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/problem-z-zajsciem-w-ciaze-winny-moze-byc-gluten

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5230 6559

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Celina taką metodą poradził mi zrobić lekarz, ponieważ tam gdzie wcześniej było wykonywane badanie (Macierzyństwo Kraków), jeśli jest koncentracja niższa niż 1 mln/ml, to komputer nie poda dokładnej ilości. A dla tego lekarza znaczenie ma czy plemników jest 900 tys czy może jedyne 90 sztuk. Może w innych labach badanie komputerowe zlicza poniżej miliona, nie wiem. W Krakowie mam możliwość zrobić manualny więc umówiłam bez zastanawiania. Poza tym i tak chcieliśmy sprawdzić jaki będzie wynik w innym miejscu. Jeszcze się łudzimy 🙄🙄

    Okej, dziękuję za odpowiedź.
    U nas koncentracja jest okej - 95,41mln/ml, wiesz może, czy w takim przypadku któraś forma badania też może mieć znaczenie?

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ale żywo sie tu wreszcie zrobiło, fajnie ze piszecie bo duzo cennych informacji

    celina550 - podobno przy słabych parametrach nasienie metoda ręczna jest lepsza, bo komputer kwalifikuje wszystko co sie nie zgadza jako nieprawidłowe a embriolog obejrzy dokładniej.
    Kochana ale Ty masz w stopce mnóstwo badań. czy u Twojego faceta jedynie morfologia kiepska? A jak ruch postępowy i fragmentacja? U nas jest bardzo duża bo 48%. Suplementuje mojego ile wlezie, sok pomidorowy pije, pomarańczowy ale w pracy bardzo dużo stresu ma, wiec wolne rodniki to cięzki temat. Poza tym grzeje jajka, bo lubi ciepło, opatulony śpi, najpierw wybiłam mu obcisłe bokserki z głowy.
    Mam w planie zrobić trombofilie.

    Moniek330 - ja uważam ze skoro jeszcze sie po wyleczeniu bakterii nie badał to zobaczysz jakie wasze wyniki będą mega! Skoro to bakteria była, to najlepsze co sie mogło zdazyc. Jak ja chcialam zeby jakas bakterie do wyleczenia znaleźli.

  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Moniek330 - ja uważam ze skoro jeszcze sie po wyleczeniu bakterii nie badał to zobaczysz jakie wasze wyniki będą mega! Skoro to bakteria była, to najlepsze co sie mogło zdazyc. Jak ja chcialam zeby jakas bakterie do wyleczenia znaleźli.

    Wiesz co, sama nie wiem, bolała go też prostata przy badaniu, więc jakiś silny stan zapalny był, mam wątpliwości czy się to wyleczyło bo mowi że chyba dalej go boli. Czytałam że bakterie bardzo ciężko jest wyleczyć, i lubią powracać. Ale dużo też dziewczyn pisało że po wyleczeniu bakterii nic się nie zmieniło jeśli chodzi o parametry nasienia, więc tak naprawdę to loteria...

    A u Was jakie wyniki, tylko problem z fragmentacją czy coś jeszcze ? Co mówi lekarz ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2021, 22:21

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mowi może genetyka skoro posiewy czyste, zylakow nie ma. U mojego morfo 0, ruch a tez zero, te inne ruchy to ze 12%, fragmentacja wusoka i 100% wady główki. Prostaty jeszcze nie badaliśmy. Dlatego wariuje. obawiam sie tej genetyki ogromnie. Przeraża mnie, zwlekałam z tym badaniem ale w końcu zrobiliśmy i teraz z jednej strony nie moge doczekac sie wynikow z drugiej w glowie mętlik bo boje sie ich odczytac. ja czekm juz prawie 4 tygodnie mąż 3.
    Ale kurde co go tam boli? Sprawdźcie bo moze sie wyleczy i nawet naturlanie bedzie mozna i takie tu byly historie.

  • celina550 Autorytet
    Postów: 5230 6559

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    celina550 - podobno przy słabych parametrach nasienie metoda ręczna jest lepsza, bo komputer kwalifikuje wszystko co sie nie zgadza jako nieprawidłowe a embriolog obejrzy dokładniej.
    Kochana ale Ty masz w stopce mnóstwo badań. czy u Twojego faceta jedynie morfologia kiepska? A jak ruch postępowy i fragmentacja? U nas jest bardzo duża bo 48%. Suplementuje mojego ile wlezie, sok pomidorowy pije, pomarańczowy ale w pracy bardzo dużo stresu ma, wiec wolne rodniki to cięzki temat. Poza tym grzeje jajka, bo lubi ciepło, opatulony śpi, najpierw wybiłam mu obcisłe bokserki z głowy.
    Mam w planie zrobić trombofilie.

    na razie robił tylko podstawowe badanie, totalnie się nie spodziewał takiego wyniku 😉
    w piątek robimy hormony, w poniedziałek urolog + USG, bo mój M ma obciążenie genetyczne żylakami, więc badanie to pewnie tylko formalność.
    Żre suple, jak się skończą opakowania, to zrobimy wtedy jeszcze raz badanie + rozszerzone już o fragmentację, wiązanie i tym podobne, o ile te żylaki nie wejdą na pierwszy plan 🤦

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka
    Postów: 160 28

    Wysłany: 11 sierpnia 2021, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas też wyniki to była niespodzianka i oboje sie tego nie spodziewaliśmy. Ale płakałam jak to czytałam, nie rozumiaam ale zera możesz zrozumiec nawet jak jeszcze nie potrafisz interpretowac wynikow. Teraz po tych wszystkich poszukiwaniach w necie potrafie i rozumiem 100 razy wiecej jesli chodzi o faceta. Caly czas myslelismy ze to problem po mojej stronie.
    Dlaczego obciązenie genetyczne zylakami?Jego tata też miał? Wiesz co operacja to naprawde ciezka sprawa czytałam ze niektorym sie poprawia niektorym nie i dlugo trwa.
    Wiesz co mój też łyka tyle tego. aż się boje czy nie przesadziłam
    Powiedz prosze co jest z Twoja wit D? suplementujesz? Mi wyszło że poziom jest suboptymalny, wiec chyba powinnam zacząc suplementować? Ile Ci wyszło? Bierzesz coś?

‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ