X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 4 marca 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:
    Dziewczyny jestem już po HSG! Jajowody drożne!
    Niestety u mojego męża w posiewie znów są bakterie :( i znów antybiotyk, który obniży parametry nasienia, które i tak jest kiepskiej jakosci :(

    Super!!! Jak było na hsg?

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 4 marca 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red wrote:
    Super!!! Jak było na hsg?

    Właściwie to miałam sono Hsg niby mniej inwazyjne i mniej bolesne od tradycyjnego, ale... Bolało mocno. Nie chciałabym nikogo straszyć bo każdy ma inny próg bólu, widocznie ja mam bardzo niski...

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 4 marca 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholernie się tego badania boje. Na stronach mojej kliniki jest napisane, ze badanie nie boli - chyba nie chcą wystraszyć, bo jakoś wszystkie dziewczyny mówią, ze to jest bolesne :( A szłaś pózniej do pracy?

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 4 marca 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red wrote:
    Cholernie się tego badania boje. Na stronach mojej kliniki jest napisane, ze badanie nie boli - chyba nie chcą wystraszyć, bo jakoś wszystkie dziewczyny mówią, ze to jest bolesne :( A szłaś pózniej do pracy?

    W dniu badania wzięłam sobie urlop. Do końca dnia bolał mnie brzuch tak jak podczas miesiaczki (ja mam bardzo bolesne).
    Samo badanie miałam robione prywatnie, niestety bez znieczulenia, pewnie dlatego tak źle je zniosłam. Gdybym wiedziała, że nic mi nie dadzą to sama bym sobie wzięła przed badaniem coś przeciwbólowego.
    Ale głowa do góry! Nie bój się! :) my kobiety przecież potrafimy dzielnie znosić ból :)

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 5 marca 2016, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie :) Dzięki :)
    Zreszta ja jeszcze nawet nie mam terminu, przypuszczam, ze w przyszłym cyklu pojde, wiec nie będę się bała na zapas :)

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Dodka91 Ekspertka
    Postów: 214 58

    Wysłany: 10 marca 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża też wyszła teratozoospermia :( do tego morfologia plemników 0 % tragedia :(

    PCOS + problem męski morfologia plemników 0%
    Teratozoospermia poprawa na 3% :)
    Staramy sie od pazdziernika 2015
    Szczęśliwe walentynki 2017 <3
    CUDA SIĘ ZDARZAJĄ !!!!! <3 udało się <3 jestem w ciąży <3
    24dc beta 33,9
    28dc 274,30 35dc2900
    w4sqpc0zhwo20bse.png
  • Dodka91 Ekspertka
    Postów: 214 58

    Wysłany: 10 marca 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przeczytalm caly ten wątek od początku... tylko dzięki waszym wpisom mam jaką kolwiek nadzieje.... mam jeszcze nadzieje ze te wyniki męża wyszły z problemów związanych z nadwagą ma 180cm i 105kg nadcisnienie dodam ze ma 28 lat i na dokładkę jakis czas temu wyszedł mu duży naprawdę duży tluszczak w dole obojczykowym :( moj gin po zobaczeniu wynikow meza stwierdzil ze jest katastrofa jego słowa mnie uderzyły były następujące proszę rozważyć bank nasienia poprostu dziewczyny zalamka wpadlam w histerie nie wiedzialam jak mam wrocic do domu
    Dlatego analizujac to wszystko wierzę że bedzie dobrze zamowilam juz mezowi suplementy diety musimy sie ruszyc i dieta mam nadzieje ze to cos pomoże :(

    PCOS + problem męski morfologia plemników 0%
    Teratozoospermia poprawa na 3% :)
    Staramy sie od pazdziernika 2015
    Szczęśliwe walentynki 2017 <3
    CUDA SIĘ ZDARZAJĄ !!!!! <3 udało się <3 jestem w ciąży <3
    24dc beta 33,9
    28dc 274,30 35dc2900
    w4sqpc0zhwo20bse.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A byliście u androloga, bo przy morfologii 0% to nie wiem czy same suplementy wystarczą...należy raczej poszukać przyczyny?

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 11 marca 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    niestety i ja zapisuje sie do waszego wątku.
    wyniki męża:

    Objętość: 4.0, norma >=1.5
    Czas upłynnienia: 25, norma <60
    aglutynacja: -
    PH : 7.9, norma >=7.2
    Koncentracja plemników w ejakulacie: 27.5, norma 15.5 mln/ml
    Ilość plemników w ejakulacie: 110.00, norma >= 39 mln
    Ruch postępowy: 32 % norma>=32 %
    Ogólny % ruchliwych: 42% , norma >= 40 %
    Ruch niepostępowy: 9
    Brak ruchu: 59
    Plemniki zywe: 83, norma >= 58 %
    Plemniki martwe: 17
    Formy prawidłowe: 1 %, norma >=4%
    Formy nieprawidłowe 99 %
    Uszkodzone głowki: 99
    Uszkodzone witki: 20
    Uszkodzone szyjki/wstawki 78



    jestem załamana :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 11 marca 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi wejdź na wątek Badanie nasienia, tam jest taka Ania, ona się zna na interpretacji wyników to Ci napisze.
    Według mnie wyniki nie są złe, my mamy na wszystkich aspektach gorsze i walczymy. Po suplementacji z 1% mamy 2% ale inne parametry się nie poprawiły.
    A ta pani doktor co dziś mąż był to androlog? Trzeba poszukać przyczyny. Posiew, usg, hormony.
    Dostaniecie leczenie i będziecie walczyć. Głowa do góry! :* :* :*
    Ściskam Cię mocno :*

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 11 marca 2016, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nawet w uwagach nie wpisali :teratozoospermia...
    dosłownie dajac mu wynik powiedziała ze nie powinno być problemów z zajściem w ciąze.
    i on te badania tez robił w klinice leczenia niepłodnosci Angelius Provita w Katowicach
    :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 11 marca 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz, nie jest tak źle :*
    A powiedziała o jakimś leczeniu? O innych badaniach?

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 11 marca 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    No widzisz, nie jest tak źle :*
    A powiedziała o jakimś leczeniu? O innych badaniach?

    rozmawiałam z moim lekarzem..
    jest źle :(
    mój mąz przezywa, jest w pracy ale wypisuje mi smsy ze nie jest prawdziwym męzczyzna :(

    jestem tym dodatkowo załamana...

    teraz ma brac suplementy, ale nie wiem czy to cos da skoro bierze juz cynk, mace, witamine C, D i kwas foliowy...

    za 76 dni mamy zrobic nowe badania.
    w miedzyczasie czekamy na posiew i zobaczymy co dalej ..
    moze jakis androlog, usg jąder lub coś innego ..

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 11 marca 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie suplementy? Profertil? Androvit?
    Mój bierze suplementy, pije zioła, codziennie trzy orzechy brazylijskie, koktajle owocowe i dużo sałatek.
    Ma wysoką prolaktyne i żylaki.
    I walczymy dalej. od końca listopada wiec juz sporo ale znam dziewczyny z forum które walczyły dłużej i wygrały tą walkę! To mnie inspiruje. Musisz walczyć i iść do przodu. Bycie mężczyzna nie oznacza dobrego nasienia, mężczyzna się jest z wielu innych powodów dla których kochasz swojego męża :) :*
    Zrobicie dalsze badania, podejmiecie leczenie i będzie dobrze!

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochane! Odzywam się po przerwie ;)
    Trochę staram się odpuścić i skupić na nowej pracy.

    Byliśmy u androloga w związku z bakterią w posiewie.
    Ten nas poinformował, iż nie przypisze antybiotyku, bo już upłynął miesiąc i że trzeba powtórzyć posiew.
    Powtórzyliśmy i....nie wyszła ta bakteria (faecalis) tylko pojedyncze coli, czyli też z układu pokarmowego, ale w tak małej ilości, że się tego niby nie leczy.
    Poza tym andro zbadał prostatę, jądra i ok.
    Hormonów nie zlecił, że nie ma sensu.

    Usłyszałam jeszcze, że jestem nachalną żoną co to zmusza męża do badań gdy nie ma potrzeby (sugerowałam te hormony i usg jąder).

    Przypominam, że u nas ruch jest ok, ilość na granicy normy, a morfologia po suplementacji profertilem i macą nie drgnęła i ciągle jest na poziomie 2%.

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 13 marca 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elf ja na waszym miejscu skonsultowałabym się z innym andrologiem. Wiesz taki który twierdzi ze jesteś nachalna żoną jest nie wart czasu ani pieniędzy.

    domiszka lubi tę wiadomość

  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 14 marca 2016, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak uważam.
    A dał teraz jakieś leczenie czy coś? Co w ogóle powiedział? Ze macie się starać I tyle?

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 15 marca 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was, jestem tu nowa, chociaz z podobnym problemem borykamy sie od wrzesnia 2014 Diagnoze od siebie zaczelam dosc szybko, po dwoch nieudanych cyklach. Hormony w porzadku, usg tez nie wykazywalo problemow. W maju 2015 zagonilam meza na badanie nasienia i byl szok! Morfologia 1,77 prawidlowych plemnikow. Lekarz w prywatnej klinice od razu powiedzial ze in vitro bo morfologia sie NIE POPRAWI! Z kolei moj ginekolog zalecil suplementy witaminowe, zakaz palenia i kontrola za trzy miesiace. Sierpien 2015 kolejne badanie wykazalo 3 krotna poprawe -
    Plemniki prawidlowe 5,74, plemniki zywe 70%, koncentracja 76,10 mln/ml. Przy 266,34 mln/ejakulat. Dodatkowo zrobiona fragmentacja DNA plemniki prawidlowe bez fragmentacji 82%.
    Koniec pazdziernika 2015 mialam wykonane badanie hsg - mnie najbardziej bolalo zalozenie tego aparatu do badania, natomiast samo badanie nie, ale wszystko bylo drozne moze dlatego. Wtedy maz mial kolejne badanie i niestety spadek prawidlowe 4.20%. Moj ginekolog uwazal nadal ze wszystko jest ok, duzo zywych 61%, uplynnienie 10min, ruchliwe 55%. Usg jader u meza ok. Od grudnia 2015 maz zmienil Sposob odzywiania i zaczal cwiczyc - min 3 razy w tyg silownia. Duzo bialka - twarogi, banany, orzechy, migdaly, do suplementow dolaczyla L karnityna, zmienilismy lekarza od stycznia ktory poprosil o nowe badanie. kolejny szok!
    Luty 2016
    Plemniki prawidlowe 15,40%,
    Koncentracja 55,65 mln/ml
    256mln/ejakulat
    Plemniki ruchliwe 65,45%
    Czas uplynnienia 10min,
    Lepkosc, aglutynacje ok,
    Zywe plemniki 66%

    przez chwile myslalam ze pani w laboratorium sie pomylila.... Ale nadziej jest wieksza ☺️

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 15 marca 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz, jak czasem warto nie rezygnować a walczyć i walczymy! :)
    Super, że taka poprawa. Teraz czekamy na ciążę :)
    Napisz jeszcze co mąż brał i w jakich dawkach :)
    I jaki lekarz teraz? Androlog?

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 15 marca 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na samym poczatku od maja 2015 z dnia na dzien rzucil palenie, moj ginekolog przepisal 2x dziennie geriavit pharmaton i magnez B6 B12. Ten geriavit niby dla starszych ludzi ale ma duzo skladnikow dobrych. Teraz od grudnia duzo cwiczy, pozera banany, twarogi, czerwone mieso, ryby, orzechy, zurawine, migdaly, pestki dyni i slonecznika. Lyka 2 x dziennie L karnityne. U androloga nie byl, moj gin stwierdzil ze nie ma sensu. Byl u urologa na badaniu i na usg jader. Lekarz stwierdzil ze wszystko ok.

    Ja troche nie wiem czy slusznie, moj nowy gin zalecil min 3 cykle stymulowane clostylbegyt + fostimon + ovitrelle + crinone. Jestem aktualnie w 2 takim cyklu. 8 dni po owu, test negatywny ☹️. U poprzedniego gina mialam czesto monitoring cyklu i problemow z owu i peknieciem nie mialam. Czy takie stymulacje nie zaburza pozniejszej pracy jajnikow??

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ