X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 16 marca 2016, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red wrote:
    Lanta, super poprawa! Ekstra! Tez tak chcę ;)
    Ja to trochę nie wiem, co mój maz moze zmienić w trybie życia. Sport jest, suplementy sa, orzechy brazylijskie i luźne slipy sa. Pracy nie zmieni z siedzącej na biegającą, bo nie wyżyjemy, ale przerwy robi. Nie wiem. Zobaczymy, co powie androlog za tydzień,


    Nie wiem szczerze mowiac, moze cos androlog podpowie, a robiliscie fragmentacje DNA? Podobmo z tego badania mozna odczytac czy zaburzenia morfologii sa odwracalne...

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 16 marca 2016, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malsandi wrote:
    witajcie kochane :) no więc mąż po 2 badaniu nasienia.... było 1 % a teraz jest 4 % !!!!!! ale się cieszymy :):) mąż łykał witaminki profertil 2 miesiące i 3 miesiące fertilman plus proszek z lawy wulkanicznej :) boskie wyniki lekarz ocenił na 4 plus!!! ilość plemników w 3 ml 424 mln !! reszta wyników męża w normie nawet bardzo dobrej normie - lekarz był zachwycony i stwierdził, że co 8 pacjent ma takie wyniki heheh teraz walczymy dalej o naszego skarbka <3 i tego Wam życzę !! :*:*:*:*


    cudownie ! dałas mi ogromna nadzieje dziś z rana <3 jutro idziemy z mężem do lekarza i boje sie tego okrutnie, wiec taki zastrzyk pozytywów z rana jest czyms nieocenionym :*

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Dodka91 Ekspertka
    Postów: 214 58

    Wysłany: 16 marca 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malsandi wrote:
    witajcie kochane :) no więc mąż po 2 badaniu nasienia.... było 1 % a teraz jest 4 % !!!!!! ale się cieszymy :):) mąż łykał witaminki profertil 2 miesiące i 3 miesiące fertilman plus proszek z lawy wulkanicznej :) boskie wyniki lekarz ocenił na 4 plus!!! ilość plemników w 3 ml 424 mln !! reszta wyników męża w normie nawet bardzo dobrej normie - lekarz był zachwycony i stwierdził, że co 8 pacjent ma takie wyniki heheh teraz walczymy dalej o naszego skarbka <3 i tego Wam życzę !! :*:*:*:*


    Gratulacje :)))) ale mnie podnioslas na duchu czytajac myslalam ze odrywam sie od ziemi :p oby sie tez tak udalo u nas błagam. ......

    domiszka lubi tę wiadomość

    PCOS + problem męski morfologia plemników 0%
    Teratozoospermia poprawa na 3% :)
    Staramy sie od pazdziernika 2015
    Szczęśliwe walentynki 2017 <3
    CUDA SIĘ ZDARZAJĄ !!!!! <3 udało się <3 jestem w ciąży <3
    24dc beta 33,9
    28dc 274,30 35dc2900
    w4sqpc0zhwo20bse.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 16 marca 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta wrote:
    Nie wiem szczerze mowiac, moze cos androlog podpowie, a robiliscie fragmentacje DNA? Podobmo z tego badania mozna odczytac czy zaburzenia morfologii sa odwracalne...

    Nie robiliśmy. Na razie raczkujemy jesli chodzi o diagnostykę, bo dotychczasowi lekarze trochę nas zlewali. Na razie wiemy, ze Usg nie wykazało żadnych nieprawidłowości. W przyszłym tygodniu maz wybiera sie do dobrego i polecanego specjalisty, mam nadzieje, ze zleci porządna diagnostykę.

    Lubię historie o poprawiającej sie morfologii - oby i nas to spotkało.

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 16 marca 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady in Red, moze zrobcie? Moj zrobil to po pierwszym slabym wyniku, lekarz zalecil zrobic oprocz badania rozszerzonego jeszcze fragmentacje DNA

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 16 marca 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapewne to dobry pomysł. Zapytamy lekarza. Gdzie robiliście? Ile kosztuje?

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 16 marca 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robilismy w Invimedzie w Wawie, wszystkie bad nasienia tam i ta fragmentacja. Wydaje mi sie ze za jedno i drugie ok 400zl.

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 16 marca 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta, malsandi fajnie, że takie poprawy! Gratulacje, bardzo się cieszę. Czekamy na dobre wieści o waszych fasolkach :) to pewnie już niebawem :)

    Lanta mój nie ma stresującej pracy aż za nadto, raczej też normalnie jak każdy, ale za to ma żylaki i podwyższoną prolaktyne.
    Jutro idziemy do androloga, zobaczymy jak kolejne badanie wyjdzie i co on powie. Aż się boje :(

    Dodka, Domi u nas też się tak poprawi, zobaczycie! Jeszcze w tym roku zaciążymy wszystkie :) ale będzie przyrost naturalny :P ja mogę nawet z bliźniakami :)

    Buko, a u Frąckiego jak robimy jutro badania też to od razu będzie wynik?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2016, 23:16

    Dodka91 lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2016, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuunia, mój mąż jak robił badania u dr Frąckiego to na wizytę musiał przyjść następnego dnia rano.
    A przyrost naturalny oczywiście, ja wczoraj z moim M. rozmawiałam o dzieciach, ja oczywiście, a co jeśli nigdy się nam nie uda, a on na to, że teraz po tych lekach to od razu bliźniaki zrobi :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2016, 07:58

    Edziuuuuuuuunia lubi tę wiadomość

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 17 marca 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, przysięgam nawet trojaczki mogłabym mieć byle naturalnie, byle z moim mężem, byle zdrowe...
    nabrałam przez ten tydzien tak ogromnej pokory że już nie mam żadnych wyobrazen co do płci, terminu itp
    byle sie udało, jedyne o czym po cichu marze to aby w tym roku ...

    Dodka91 lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 17 marca 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko a nie mieliście wcale badań jak do niego poszliscie? My dziś idziemy i braliśmy specjalnie dzień wolny. Jak mamy pójść jeszcze jutro to nieźle :(

    Też po cichu marzę o tym roku, kończę w tym roku 30 lat.
    A z tymi bliźniakami wszystko jest możliwe po hormonach :) znam wiele par po leczeniu hormonalnym które mają bliźniaki :)

    Dodka91 lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 17 marca 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba w koncu ktos mnie rozumie ☺️☺️☺️☺️☺️ Ja tez zawsze chcialam blizniaki, kolezanki ktore wpadaly, mowia ze nie wiem co mowie bo one z jednym maja ciezko, ale mam znajomego, ktory ma dwie coreczki blizniaczki i jest super. A teraz w tym cyklu mialam dwie komoreczki wiec czekam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2016, 08:23

    domiszka lubi tę wiadomość

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 17 marca 2016, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    Buko a nie mieliście wcale badań jak do niego poszliscie? My dziś idziemy i braliśmy specjalnie dzień wolny. Jak mamy pójść jeszcze jutro to nieźle :(

    Też po cichu marzę o tym roku, kończę w tym roku 30 lat.
    A z tymi bliźniakami wszystko jest możliwe po hormonach :) znam wiele par po leczeniu hormonalnym które mają bliźniaki :)

    Edzia trzymam za Ciebie kciuki, mąz dzis odbiera posiewa, potem jedziemy do lekarza, oby miał dla naszej 4 dobre wiesci :*

    Edziuuuuuuuunia lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 17 marca 2016, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziunia i domiszka trzymam kciuki i czekam na dobre wiadomości :)

    domiszka, Edziuuuuuuuunia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2016, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliśmy badania dosłownie sprzed 1,5 tygodnia. Było ono po 3 dniach abstynencji, natomiast dr chciał po 7 dniach. twierdził, że wyniki będą lepsze niż pierwszego badania, niestety u nas okazało się inaczej i były dwa razy gorsze.
    Podobno na podstawie jednego badania nie można diagnozować, może dlatego chciał drugie, a może ufa tylko swojemu lab.
    My w sumie byliśmy 3 razy u niego w ciągu 8 dni, bo przed pierwszą wizytą niestety nasza abstynencja była za krótka na ponowne badanie, więc M. musiał wrócić tydzień później na samo badanie i następnego dnia po wyniki i zalecenia.

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 17 marca 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko pisałam ci ze się dziwie tym ze kazał wam zrobić badanie po 7 dniach abstynencji. Tymi wynikami sie nie sugeruj bo nam androlog mowil ze przy dłuższej abstynencji jak i waszym przypadku plemniki sa dużo slabsze jesli chodź o ruch żywotność. Wiec kochana Glowa do góry. Jesli możesz napisać to co wam teraz zlecil? Jakie badania, leki, Wit? Powiem ci kochana a wiem to na przykładzie męża żeby porównywać badania najlepsze jest ten sam abstynencji. Naprawde nie przybieraj do głowy i nie sugeruj sie tymi ostatnimi badaniami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zdziwiłam, ale skoro tak chciał, a jest cenionym przez wiele osób andrologiem, to kłócić się nie będę, szczególnie, że ja zostałam pod gabinetem, a wchodził tylko mąż i oczywiście sam o nic nie dopytał.
    U nas przy pierwszym badaniu problemem była morfologia na poziomie 2,65% (97% wady główki), w drugim wyszła podobnie: 2% (ale tu parametry były podawane bez wartości po przecinku, więc mogło być porównywalnie, czyli nadal kiepsko).
    Dostał Agapurin, Zincteral, L-karnitynę i w maju ma kolejne badanie. Trochę się zdziwiłam, że nie zlecił badań, ale badał męża palpacyjnie, więc jakby coś go zaniepokoiło to by może zlecił USG itd.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa a jak u Ciebie postępy z @ lub fasolką?

  • Marika2 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 17 marca 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta wrote:
    Buko i Edziuuuuuunia a moze to stres? Wasi panowie maja stresujaca prace? Kurcze moj tez duzo siedzi..... Kiedys w aucie, teraz w biurze. Nie wiem co lepsze.

    Dodka91 mam nadzieje ze Wam cos w Invimedzie powiedza z sensem. Nam wlasnie tam tyle ze w Warszawie powiedzial gin specjalista od nieplodnosci ze nasienie sie nie poprawi (wtedy niecale 2% a teraz ponad 15%) inni ginekolodzy tego nie brali pod uwage, a tamten od razu In Vitro!

    No widzisz, czasem zdarzają się takie „cuda” i z 2% i braku szans robi się 15%  Pewnych sytuacji nawet lekarz nie przewidzi i nie wyleczy a dieta, sport, silna wola i chęci okazują się najlepszym lekarstwem. Trzymam kciuki! :)

  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 17 marca 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś coś wie na temat gronkowca w nasieniu u faceta?

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ