Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Domistr Autorytet

Wysłany: 21 października, 16:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruzia84 wrote:
    Super, to daje nadzieję że stymulację mają sens. U nas wszystkie parametry też obniżone więc mam nadzieję że się coś ruszy w tym kierunku. Suple bierze już od marca chyba plus dieta z akademii płodności.
    To prawda, u nas akurat mąż super zareagował bo czytając podobne wątki miałam obawy... z tym, że u nas wszystkie parametry super oprócz ilości... mąż ma hormony niby ok ale jak tak teraz patrzę to przed kuracja clo miał fsh przy dolnej granicy wiec może dlatego moj endo ginekolog zdecydował się na clo u niego.

👩
    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia

13dpo ⏸ Beta hcg 131,20 mlu/ ml 🥰 (13.11.2021)

🧔
    Mała ilość plemników pozostałe parametry super.

34bwqqmzyovs03w7.png
  • Apka Przyjaciółka

Wysłany: 21 października, 23:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Widziałam parę stron wcześniej że rozmawialyscie o fragmentacji. Mój M oprócz DFI (11%) ma podane jeszcze HDS (36%, norma to do 15%). Czy wiecie coś więcej na temat HDS? Ma tak samo duże znaczenie jak DFI?

Ona 33:
    Niedoczynnosc tarczycy, hashimoto, niedroznosc prawego jajowodu, niepekajace pecherzyki
    krzywa cukrowa/insulinowa OK

04.2021 - nadwaga -> 07.21.2021 BMI juz w normie
    08.2021 IUI - nieudane :(
    10.2021 IUI - :(

On 29:
    04.2021 morfologia 5%, fragmentacja <12%
    07.2021 1% (przestymulowanie clo), wszystkie wyniki ponizej normy
    10.2021 0%, poprawa ruchliwosci, zywotnosci, redukcja lepkosci, zlikwidowany stan zaplany
    HBA 79%
    DFI 11 %
    HDS 36%
  • Mrs_dz0ana Koleżanka

Wysłany: 22 października, 06:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apka wrote:
    Hej! Widziałam parę stron wcześniej że rozmawialyscie o fragmentacji. Mój M oprócz DFI (11%) ma podane jeszcze HDS (36%, norma to do 15%). Czy wiecie coś więcej na temat HDS? Ma tak samo duże znaczenie jak DFI?

My też mamy HDS wysokie - 29% a DFI 21% - dalej nie wiem za bardzo jakie to ma znaczenie i wpływ. Wiem tylko, że wysokie HDS nie wyklucza inseminacji

Apka lubi tę wiadomość

Starania od 03.2020 <3

Ona:
    32 lata
    AMH 3,2
    TSH 1,3
    Po HSG: Niedrożny jeden jajowód
    Nadmiar kwasu foliowego

On:
    30 lat
    żywotność plemników 56% -> 86%
    ruch postępowy 16% -> 31%
    morfologia 0% -> 2%
    DFI 21%...
    HDS 29%...
    HBA 66%...
  • Edith 19 Koleżanka

Wysłany: 23 października, 15:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny proszę o rade ... odebrałam dziś wyniki nasienia męża i tam rozpoznanie: teratoozoospermia 😭 morfologia 0% , podwyższona liczba leukocytów w ejakulacie 1,0 . Pozostałe parametry nasienia w normie. Czy w ogóle mamy szansę na naturalną ciążę?

• Ala_d Ekspertka

Wysłany: 23 października, 19:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith 19 wrote:
    Cześć dziewczyny proszę o rade ... odebrałam dziś wyniki nasienia męża i tam rozpoznanie: teratoozoospermia 😭 morfologia 0% , podwyższona liczba leukocytów w ejakulacie 1,0 . Pozostałe parametry nasienia w normie. Czy w ogóle mamy szansę na naturalną ciążę?
    Głowa do góry! Szansa jest 😉 Jaka ilość plemników? Jeśli jest ich dużo, a do tego ruchliwych, to morfo ma chyba dopiero trzeciorzędne znaczenie😉 Mąż robił badania hormonów? USG?

AnkaFanka lubi tę wiadomość

20+ cs

👱🏻‍♀️ AMH 4,64 (08.2021) ◾️ Euthyrox 25/50, Acard 75, Glucophage 500 XR ◾️ obie MTHFR hetero, PAI-1 4G hetero ◾️ HOMA 2,9

👱🏻 problem męski, wnętrostwo ◾️ FSH 19,4 (1,5-12,4) ❌◾️ AZF, CFTR, kariotyp✔️
    -05.2021: koncentracja 1,5 mln/ml, całość 8,6 mln, morfologia 3%, ruch 33%, żywotność 77% ➡️ suple
    -07.2021: pojedyncze, sporadycznie ruchome plemniki
    -09.2021: koncentracja 0,5 mln/ml, całość 2,8 mln, morfologia nieoznaczalna, ruch 57%, żywotność 80%

⏩ plan: IVF - wizyta kwalifikacyjna 17.12
  • Edith 19 Koleżanka

Wysłany: 23 października, 23:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Głowa do góry! Szansa jest 😉 Jaka ilość plemników? Jeśli jest ich dużo, a do tego ruchliwych, to morfo ma chyba dopiero trzeciorzędne znaczenie😉 Mąż robił badania hormonów? USG?

Nie wiem czy dobrze patrzę ale: koncentracja 131.3 x 10 do potęgi 6/ml
    Całkowita liczba w ejakulacie: 459.6 x 10 do potęgi 6/ ml
    Jakieś trzy miesiące temu tylko prolaktyne robił i była w normie

• Natalia33 Nowa

Wysłany: 25 października, 00:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Jestem tutaj nowa. Od 6 miesięcy staramy się z mezem o dziecko, mamy juz dwoje. U mnie wszystko ok, zbadaliśmy nasienie meza.. Mam problem z interpretacja wyników.. Do androloga idziemy za 3 tygodnie.. Czy któraś z Pan mogłaby doradzić w interpretacji wyników? Maz oddał nasienie w domu i w ciągu pol godziny dowieźliśmy do kliniki.. Orzed badaniem mie kochaliśmy sie 7 dni.. Wyniki sa chyba tragiczne.. 98%patologicznych plemników 🥺proszę o pomoc

• BuBu90 Autorytet

Wysłany: 26 października, 12:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia33 wrote:
    Witam. Jestem tutaj nowa. Od 6 miesięcy staramy się z mezem o dziecko, mamy juz dwoje. U mnie wszystko ok, zbadaliśmy nasienie meza.. Mam problem z interpretacja wyników.. Do androloga idziemy za 3 tygodnie.. Czy któraś z Pan mogłaby doradzić w interpretacji wyników? Maz oddał nasienie w domu i w ciągu pol godziny dowieźliśmy do kliniki.. Orzed badaniem mie kochaliśmy sie 7 dni.. Wyniki sa chyba tragiczne.. 98%patologicznych plemników 🥺proszę o pomoc

Czyli morfologia 2%. A jak z ilością, ruchliwością, lepkością. Jest coś takiego jak bezwzględna liczba plemników prawidłowych. Jak z tym? Na podstawie samej morfo ciężko coś wywnioskować

5 cs o pierwsze dziecko rozpoczęty!👶

Ja 31l. 👩‍🦰
    Badania
    Fsh ✅
    LH ✅
    Testosteron ✅
    Prolaktyna ✅
    Progesteron ✅ - - > 16.10. 21: 30.4 (1.2-15.9)
    Estradiol ✅
    TSH ✅ - - > 06.08.21: 2.06 - - > 18.09.21: 1.65 🥳
    Ft 3 ✅
    Ft4 ✅

Zalecenia: krzywa insulinowa, androstendion, amh ✅

Dieta propłodnościowa, medytacje, suplementacja, brak przeciwwskazań do poczęcia

On 31l.👨‍🦱

Badania nasienia:
    Ilość 😓✖️
    Morfologia ✖️ 1 %
    Ruchliwość ✅
    Żywotność ✅

Walczymy o poprawę jakości nasienia 🤞

Badania hormonalne:
    Tsh ✅
    Testosteron 915 ✅
    Hormony wszystkie w normie FSH mogłoby być wyższe ✅

Wizyta u androloga - może chwilowe pogorszenie wyników może nie, powtórka w listopadzie potwierdzenie/wykluczenie

USG jąder ✅
    Rezonans głowy ✅

Suplementacja, dieta propłodnościowa, luźne gatki, chłodzenie, ruch i więcej optymizmu 😊
  • Domistr Autorytet

Wysłany: 26 października, 15:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu90 a ile ta bezwzględna liczba plemnikow powinna wynosić, są jakieś normy?

👩
    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia

🧔

34bwqqmzyovs03w7.png
  • BuBu90 Autorytet

Wysłany: 26 października, 16:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domistr wrote:
    Bubu90 a ile ta bezwzględna liczba plemnikow powinna wynosić, są jakieś normy?

Norma powyżej lub równe 0.5 mln 😉

Ja 31l. 👩‍🦰
    Badania
    Fsh ✅
    LH ✅
    Testosteron ✅
    Prolaktyna ✅
    Estradiol ✅
    Ft 3 ✅
    Ft4 ✅

Dieta propłodnościowa, medytacje, suplementacja, brak przeciwwskazań do poczęcia

On 31l.👨‍🦱

Badania nasienia:
    Ilość 😓✖️
    Morfologia ✖️ 1 %
    Ruchliwość ✅
    Żywotność ✅

Badania hormonalne:
    Tsh ✅
    Testosteron 915 ✅

Wizyta u androloga - może chwilowe pogorszenie wyników może nie, powtórka w listopadzie potwierdzenie/wykluczenie

USG jąder ✅
    Rezonans głowy ✅

Suplementacja, dieta propłodnościowa, luźne gatki, chłodzenie, ruch i więcej optymizmu 😊
  • Domistr Autorytet

Wysłany: 26 października, 17:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to się oblicza, wiesz może?
    U nas objętość 3ml, koncentracja 7mln/ml, całkowita liczba 21mln, ruch całkowity 70%, postępowy 50%, brak ruchu 30%, żywotność 70%, plwminik o prawidłowej budowie 25%

👩
    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia

🧔

34bwqqmzyovs03w7.png
  • BuBu90 Autorytet

Wysłany: 26 października, 18:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domistr wrote:
    A jak to się oblicza, wiesz może?
    U nas objętość 3ml, koncentracja 7mln/ml, całkowita liczba 21mln, ruch całkowity 70%, postępowy 50%, brak ruchu 30%, żywotność 70%, plwminik o prawidłowej budowie 25%

Macie 25% plemników o prawidłowej budowie więc 25% z 21 mln.. Czyli 5.25 mln . Macie ładne wyniki 😉

Ja 31l. 👩‍🦰
    Badania
    Fsh ✅
    LH ✅
    Testosteron ✅
    Prolaktyna ✅
    Estradiol ✅
    Ft 3 ✅
    Ft4 ✅

On 31l.👨‍🦱

Badania nasienia:
    Ilość 😓✖️
    Morfologia ✖️ 1 %
    Ruchliwość ✅
    Żywotność ✅

Badania hormonalne:
    Tsh ✅
    Testosteron 915 ✅

USG jąder ✅
    Rezonans głowy ✅

• Domistr Autorytet

Wysłany: 26 października, 18:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, nie miałam pojęcia 😉 bardzo Ci dziękuję za pomoc !

👩
    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia

🧔

34bwqqmzyovs03w7.png
  • AnkaFanka Przyjaciółka

Wysłany: 26 października, 21:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mowe wrote:
    Cześć,
    Przepraszam ze tak się wbijam ni z gruchy ni z pietruchy…
    Udało mi się w końcu namówić męża na
    Invitro (2,5roku staramy się o drugie dziecko) dzisiaj bylismy w klinice mąż miał badanie nasienia, morfologia 0%! Jestem załamana! Rok temu miał jeszcze 4%😞 czy przy morfologii 0% invitro ma w ogóle sens?

Mowe nie martw sie do ivf potrzebny jest jeden jedyny dobry, i taki sie znajdzie tym bardziej ze juz dobre kiedys byly. a suple i dieta probowaliscie? ile ma plemnikow ogolnie duzo?

• AnkaFanka Przyjaciółka

Wysłany: 26 października, 21:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs_dz0ana wrote:
    Ma to sens :) ciekawe jak ważne jest jeszcze DFI ale biorąc pod uwagę powyższe rozumowanie to znowu jeśli ilość jest duża to DFI nie powinno mieć aż takiego znaczenia..

DFI czyli fragmentacja jest bardzo wazna niestety nie wszyscy lekarze zalecaja to badanie. Ona ma duze znaczenie jesli chodzi o zaplodnienie ale mozna ja poprawic nam sie udalo.

• AnkaFanka Przyjaciółka

Wysłany: 26 października, 21:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliili wrote:
    Ankafranka a jaka dokładnie fragmentacja?
    byla 48 jest 26

Sesyjka lubi tę wiadomość

• AnkaFanka Przyjaciółka

Wysłany: 26 października, 21:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Cześć dziewczyny, odzywam się do Was jako do osób znających problem. Przed chwilą mój mąż trafił do szpitala jak dostał wyniki badań nasienia. Prawie dostał zawału.. W wyniku jest napisane oligozoospermia i teratozoospermia... Czy to się leczy? Da się poprawić te wyniki? Boję się, że się podda i nie będzie chciał iść do lekarza

Po pierwsze spokojnie bo trzeba zobaczyc co to spowodowalo i pamietj ze nasienie jest bardzo wrazliwe i bardzo odbij sie stres dieta i inne rzeczy. poprawa zajmuje 3 miesiace bo nowe plemniki sie tyle tworza wiec do poprawy nasienia trzeba cierpliwosci i czasu i jemu dieta stresu brak luzne gatki chlodzenie jajek i moze supkle jakies. moze trzeba sprawdzic zylaki powrozka.

• AnkaFanka Przyjaciółka

Wysłany: 26 października, 21:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs_dz0ana wrote:
    My też mamy HDS wysokie - 29% a DFI 21% - dalej nie wiem za bardzo jakie to ma znaczenie i wpływ. Wiem tylko, że wysokie HDS nie wyklucza inseminacji
    DFI i HDS to wazne parametry - hds odsetek plemnikow dojrzalych

• AnkaFanka Przyjaciółka

Wysłany: 26 października, 21:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia33 wrote:

Ze swojej strony wiem ze zbyt dlugi okres abstynencji nie jest za dobry optymalny to 3-4 dni, potem plemniki sie pogarszaja rzadkie przytulanki to tez nie sprzyja nasieniu.

• BuBu90 Autorytet

Wysłany: 27 października, 05:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaFanka wrote:
    Po pierwsze spokojnie bo trzeba zobaczyc co to spowodowalo i pamietj ze nasienie jest bardzo wrazliwe i bardzo odbij sie stres dieta i inne rzeczy. poprawa zajmuje 3 miesiace bo nowe plemniki sie tyle tworza wiec do poprawy nasienia trzeba cierpliwosci i czasu i jemu dieta stresu brak luzne gatki chlodzenie jajek i moze supkle jakies. moze trzeba sprawdzic zylaki powrozka.

No u nas już mija prawie miesiąc, zobaczymy jak to będzie wyglądało 😊 żylaki wykluczone, hormonalne wykluczone 😊 mamy nadzieję, że to antybiotykoterapia źle podziałała 😊 chłodzi jajka, nosi luźne gatki, w domu w ogóle tylko w bawełnianych gaciach chodzi nie nosi spodni, suple i dieta 😊 wierzę, że się uda 😊

Ja 31l. 👩‍🦰
    Badania
    Fsh ✅
    LH ✅
    Testosteron ✅
    Prolaktyna ✅
    Estradiol ✅
    Ft 3 ✅
    Ft4 ✅

On 31l.👨‍🦱

Badania nasienia:
    Ilość 😓✖️
    Morfologia ✖️ 1 %
    Ruchliwość ✅
    Żywotność ✅

Badania hormonalne:
    Tsh ✅
    Testosteron 915 ✅

USG jąder ✅
    Rezonans głowy ✅

‹‹ 297 298 299 300 301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ