X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak kochana wzajemnie - fajne babki jesteśmy więc musi się udać. A wy teraz bedziecie do IUI w tym cyklu podchodzic?

    Alimak lubi tę wiadomość

  • wiosnaachtoty Koleżanka
    Postów: 51 39

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa dobre podejście. Ja bardziej niż okresu nie znoszę spóźnionego okresu!!
    A ja byłam u ginekolog - mąż ma brać witaminy i za 3 miesiące badania nasienia do powtórki, a mnie powiedziała, że mam trochę za wysokie TSH jak na starania o dziecko - mam 2.57, a podobno najlepiej jak jest 1-2 :( Tyle, że na razie nie zaproponowała leków dopoki nie powtórzę badania i nie upewni się, że TSH jest ponad normę. Ehh
    Od 2 tygodni biorę castagnusa na wyregulowanie hormonów - może coś pomoże w tej spawie.

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    relg90bvs4p6hp5g.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiosna dobrze ze pilnujesz męża bo wiesz jak to z nimi jest niech łyka witaminy i przyniosą zamierzony efekt.
    Może jak powtórzysz badanie będzie niższa wartość trzymam kciuki:)

    wiosnaachtoty lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze że będziesz powtarzać badanie bo może to tylko taki jednorazowy skok, poza tym to jeszcze jest na granicy normy a niestety leki rozleniwiaja tarczycę.
    A odnośnie pilnowania to mnie teraz pilnuje mąż z lekami. O i!e branie rano leków weszło mi w nawyk, o tyle wieczorem teraz muszę brać Wit D i zupełnie o tym zapomnialam przez ostatnie dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2016, 21:39

    ciekawa87, wiosnaachtoty lubią tę wiadomość

  • wiosnaachtoty Koleżanka
    Postów: 51 39

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wzorowy mąż :)
    Mój mąż chce dodatkowo zapisać się na siłownię bo ma siedzący tryb życia i nosić luźne spodnie :) Bardzo mnie cieszy, że się tym przejął. Liczymy, że witaminki pomogą - gin mówiła o Androvit lub man fertil. Orientujecie się które są najlepsze i czy faktycznie można liczyć na poprawę??

    relg90bvs4p6hp5g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż bierze androvit. Musisz porównać skład i cenę :) tak na szybko spojrzałem że fertilman zawiera większe dawki ale androvit ma w składzie więcej rodzajów składników. A odnośnie poprawy to u mojego męża ostatnio była widoczna w wynikach ale to ja przypisuje jako efekt clo które również bierze, a androvit ewentualnie tylko wspomaga.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak ja robiłam na nfz, ale powiem Ci szczerze, że nie wiem jak to dokładnie wygląda z formalnościami, bo u mnie wyglądało tak, że moja gin zapisała mnie do szpitala w którym pracuje i jak dostałam @ to mi potwierdziła dokładny termin (badanie musi być zrobione do 10dc), więc ja się w ogóle nie interesowałam tym jak wygląda jak musisz się sama umawiać.

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak dzieki za kciuki będą potrzebne :) kochana hsg miałam robotę przez gin prowadzącego w szpitalu w ktorym pracuje. Ja miałam mu tylko zadzwonic kiedy @ dostałam a on termin wyznaczył. A toni twój gin mie chce zrobic tego badania?

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiosna mój mąż zazywal Profertil i nic nie pomógł a byl cholernie drogi. Androlog kazał mu zażywać androvit i byla poprawa wiec sama widzisz ze nie ma reguły. Czasem tańsze suplementy a pomagają bardziej niz te droższe. Androvit to koszt 35 zl a inne to znacznie drozsze :)

    wiosnaachtoty lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Proszę o pomoc w interpretacji wyników męża, jakei mamy szanse i co dalej.
    Rozpoznanie: AsthenoTheratozoospermia

    objętość 5,6 ml n równe lub większe od 1,5
    aglutynacja- brak
    Lepkość- w normie
    Upłynnienie 20 min n poniżej 60 min
    Ph 8 n większe lub równe 7,2
    liczba kom. okragłych 2,2 x10/mL n poniżej 5x10/mL
    liczba leukocytów 0,6 x 10/mL n poniżej 1x10/mL

    koncentracja 15,3x10/ mL n większe lub równe 15x10/mL
    całkowita liczba w ejakulacie 86,1 x10/mL n 39x10/ml
    Żywotność 67 % n większe lub równe 59%

    Ruch postępowy typ a+b 24% n większe lub równe 32% lub plemników o ruchu a+b+c większ lub równy 40%
    Ruch niepostępowy 25%
    Nieruchome 51%

    Plemniki prawidłowe 3% N większe lub równe 4
    pLEMNIKI NIEPRAWIDŁOWE 97%
    wady głowki 95 %

    Proszę o radę dziewczyny



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2016, 15:27

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia1989 wrote:
    Cześć dziewczyny
    Proszę o pomoc w interpretacji wyników męża, jakei mamy szanse i co dalej.
    Rozpoznanie: AsthenoTheratozoospermia

    objętość 5,6 ml n równe lub większe od 1,5
    aglutynacja- brak
    Lepkość- w normie
    Upłynnienie 20 min n poniżej 60 min
    Ph 8 n większe lub równe 7,2
    liczba kom. okragłych 2,2 x10/mL n poniżej 5x10/mL
    liczba leukocytów 0,6 x 10/mL n poniżej 1x10/mL

    koncentracja 15,3x10/ mL n większe lub równe 15x10/mL
    całkowita liczba w ejakulacie 86,1 x10/mL n 39x10/ml
    Żywotność 67 % n większe lub równe 59%

    Ruch postępowy typ a+b 24% n większe lub równe 32% lub plemników o ruchu a+b+c większ lub równy 40%
    Ruch niepostępowy 25%
    Nieruchome 51%

    Plemniki prawidłowe 3% N większe lub równe 4
    pLEMNIKI NIEPRAWIDŁOWE 97%
    wady głowki 95 %

    Proszę o radę dziewczyny

    Hej,
    bardzo podobne wyniki do mojego męża.
    U nas lekarz zaleci profertil, który nie pomógł
    Gin zaleciła żeby stymulować cykle i w pierwszym taki spróbować naturalnie, ale nie udało się.
    w kolejnym cyklu miałam inseminację - nieudana
    i dziś miałam drugą inseminację, tym razem nasienie było selekcjonowane metodą MSOME-6600, a ja ze względu na wyjazd urlopowy miałam cykl nie stymulowany (o dziwo jajko było spoko jak zwykle a endo znacznie lepsze)
    No i też kochana nie wiem co dalej ....

    c5c9c0e3f3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Hej,
    bardzo podobne wyniki do mojego męża.
    U nas lekarz zaleci profertil, który nie pomógł
    Gin zaleciła żeby stymulować cykle i w pierwszym taki spróbować naturalnie, ale nie udało się.
    w kolejnym cyklu miałam inseminację - nieudana
    i dziś miałam drugą inseminację, tym razem nasienie było selekcjonowane metodą MSOME-6600, a ja ze względu na wyjazd urlopowy miałam cykl nie stymulowany (o dziwo jajko było spoko jak zwykle a endo znacznie lepsze)
    No i też kochana nie wiem co dalej ....

    A jak długo ogólnie się staracie?
    Wiesz ja mam AMH 2,16 więc też nie super i nie wiem czy się stymulować, nie wiem czy to pomniejsza szybciej rezerwę jajników.
    Ile miesiecy się suplementuje maż? Lekarze nie dali wam szanse na anturalne poczęcie?
    Trzymam kciuki za was!

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do kliniki chodzę od lutego, bo bez ingerencji nie wychodziło około dwóch lat...
    Mąż trzy miesiące brał to co lekarz kazał, ale miesięczna kuracja to jakieś 170 zł i wyniki się nie polepszyły, naturalne poczęcie raczej nie wchodzi w grę,choć mówią że cuda się zdarzają.
    Teraz zamierzam mu kupić androvit, a jeżeli dzisiejsza inseminacja się nie powiodła to zamieniamy styl życia na zdrowy, no i będziemy próbować dalej ...

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, musi nam się udać :)

    c5c9c0e3f3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Misia, musi nam się udać :)

    Boże tak bym cchiała żeby się udało.
    A u ciebie wsyztko ok ? Bo owulacje masz jak piszesz.
    A powiedz mi czy stymulacja jest zawsze zalecana przy inseminacji a jeśli tak to czemu?
    MY staramy się pół roku, ale czułam, że coś jest nie tak..
    Nie wiem czy od razu iść do specjalisty czy czekać...
    Mąż idzie za tydzien do urologa nadrologa zobaczymy co powie a potem ja wybiorę się skonsultować to z ginem jakimś dobrym.
    Nie wiem czy od razu myśleć o inseminacji czy nie.
    Posłałam ci zparoszenie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2016, 12:56

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia1989 wrote:
    Boże tak bym cchiała żeby się udało.
    A u ciebie wsyztko ok ? Bo owulacje masz jak piszesz.
    A powiedz mi czy stymulacja jest zawsze zalecana przy inseminacji a jeśli tak to czemu?
    MY staramy się pół roku, ale czułam, że coś jest nie tak..
    Nie wiem czy od razu iść do specjalisty czy czekać...
    Mąż idzie za tydzien do urologa nadrologa zobaczymy co powie a potem ja wybiorę się skonsultować to z ginem jakimś dobrym.
    Nie wiem czy od razu myśleć o inseminacji czy nie.
    Posłałam ci zparoszenie :)
    Uda się, z tego co piszesz to i z tego jakie problemy są u nas z poczęciem wynika, że wcale nie jest tak źle. To tylko kwestia czasu, mówię Ci :)
    Tak, mam owulacje, ale też mam podwyższone TSH i ostatnio miałam problem z endometrium, było zbyt cienkie.
    Monitoringi i stymulacja są moim zdaniem ważne... wiesz żeby nie robić nic w ciemno, żeby w razie jakichś niedociągnieć móc je szybko podreperować, a to wszystko zmierza do tego, że w godzinie "0" nasz organizm jest bez złudzeń gotowy....
    Jeżeli chodzi o inseminacje to lekarz Ci powie, czy tak czy nie.
    Jedyne co mogę Ci poradzić to to abyś udała się bezpośrednio do kliniki, bo "zwykły" ginekolog ma takie przypadki jak nasze sporadycznie. Ja żałuje, że straciłam tyle czasu u zwykłego gina.
    Jakie zaproszenie mi wysłałaś? nie wiem, bo moje funkcjonowanie na forum ogranicza się pisania ;P

    c5c9c0e3f3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Uda się, z tego co piszesz to i z tego jakie problemy są u nas z poczęciem wynika, że wcale nie jest tak źle. To tylko kwestia czasu, mówię Ci :)
    Tak, mam owulacje, ale też mam podwyższone TSH i ostatnio miałam problem z endometrium, było zbyt cienkie.
    Monitoringi i stymulacja są moim zdaniem ważne... wiesz żeby nie robić nic w ciemno, żeby w razie jakichś niedociągnieć móc je szybko podreperować, a to wszystko zmierza do tego, że w godzinie "0" nasz organizm jest bez złudzeń gotowy....
    Jeżeli chodzi o inseminacje to lekarz Ci powie, czy tak czy nie.
    Jedyne co mogę Ci poradzić to to abyś udała się bezpośrednio do kliniki, bo "zwykły" ginekolog ma takie przypadki jak nasze sporadycznie. Ja żałuje, że straciłam tyle czasu u zwykłego gina.
    Jakie zaproszenie mi wysłałaś? nie wiem, bo moje funkcjonowanie na forum ogranicza się pisania ;P

    Ja też mam podwyższone TSH 3,35 teraz i ciągle zbijam
    Ten gin jest w takiej małej klinice , wiem, że robią tam inseminacje.
    A zaproszenie do przyjaciółek zebym mogła bezpośrednio do ciebie napisać :) tam w zakładkach społeczność <na górze> są przyjaciółki a w wiadomościach powinno być w powiadomieniach zaproszenie :)

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia1989 wrote:
    Ja też mam podwyższone TSH 3,35 teraz i ciągle zbijam
    Ten gin jest w takiej małej klinice , wiem, że robią tam inseminacje.
    A zaproszenie do przyjaciółek zebym mogła bezpośrednio do ciebie napisać :) tam w zakładkach społeczność <na górze> są przyjaciółki a w wiadomościach powinno być w powiadomieniach zaproszenie :)
    No to powiem Ci, że pierwszy raz udaje mi się nawiązać rozmowę z takim samym "przypadkiem". Nie pozostaje nam nic innego jak dzielić się doświadczeniami i trzymać za siebie nawzajem kciuk, bo ja jak Tobie się uda to mi pewnie też, no i na odwrót :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2016, 20:10

    c5c9c0e3f3.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam kciuki za kazda z was :)

    Onia lubi tę wiadomość

  • Domcia23 Ekspertka
    Postów: 602 66

    Wysłany: 2 września 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny.
    Moj maz tez ma teratoozosprmie :-( 2 % prawidłowych plemnikow.
    Staramy sie 2 lata. Niby ma zylaki na jednym jądrze :-(
    Moze jest tu jakas osoba co moze polecic dobrego androloga w Poznaniu?

    Domcia
    ❤Nadal czekamy na Ciebie słoneczko
    Zamrożone nasienie 21.10.2015r.
    HSG 16.11.2015r.
    Kolejna wizyta u profesora 27.11.2015
    Po 6 tygodniach ponowne badanie nasienia po zastrzykach i witaminach. Wyniki znacznie sie poprawiły :-) 8.01.2016r.
    17.11.2016r. I IUI :-(
    5.02.2017r. II IUI:-(
‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ