X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak, ja biorę już teraz pod uwagę tylko wyniki ze szpitala, ale tu też widać poprawę :)
    Też ostatnio mówiłam gin o tym, że podejrzewam jakąś głębszą przyczynę skoro ani razu się nam nie udało, ale nie pociągnęła tego tematu, a przynajmniej nie zapamiętałam nic.
    A u Was chyba poza tą nieszczęsną morfologią cała reszta jest ok? widzę, że wszystkie zmierzamy do iui, oby się nam to szybko udało :)

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To widzę, że mamy bardzo podobną sytuację :)

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak nie mam pojecia jak po euthyrox ruch plemników bo nie robiliśmy badan. Teraz zobaczymy jak po iui czy sie udala czy nie. Jak nie to mąż pewnie wróci do tamtych leków od Wolskiego. Zobaczymy na razie nic nie mysle tylko czekam cierpliwie :)
    Wczoraj wieczorem kucie jajników miałam pozatym żadnych innych objawów. Może to jeszcze za wcześnie? Oj co ma być to będzie ....

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 13 sierpnia 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Ciekawa pewnie jeszcze za wcześnie :) ale za tydzień może nam już coś wesołego tu napiszesz, trzymam kciuki :*
    Kochana tez bym tego chciała ale zobaczymy

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj jak dzisiaj się zle czuje boli mnie dol brzucha i tak jakby przeszywało cala macice i pochwę tak na wylot. Teraz leze to troche przestalo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak ciekawa? kontaktowałaś się może z lekarzem? (widziałam w temacie iui, że tak Ci ktoś radził). trzymaj się, a może to jednak dobry znak :)

  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 14 sierpnia 2016, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Oj jak dzisiaj się zle czuje boli mnie dol brzucha i tak jakby przeszywało cala macice i pochwę tak na wylot. Teraz leze to troche przestalo
    Wiem, ze tak kazda pisze, ale naprawde objawy ciazowe sa praktycznie takie same jak okresowe. Trzymam kciuki!

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 04:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nigdzie nie dzwonilam bo jak oproznilam pęcherz i polezalam to przestawalo. Zobaczymy jak dzisiaj będzie. A i wczoraj rano zapomniałam dupka wziąć może i przez to bolalo. Zobaczymy jak dziwią będzie póki co to teraz nie boli. Jak się sytuacja powrozy to zadzwonie do gin

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to może przyplatalo ci się jakieś zakażenie pecherza?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam kilka pytań, bo widzę, ze tu wszystkie mierzycie się z problemem jakości nasienia.
    4% prawidłowej morfologii, poniżej normy ruchliwość progresywna - 24 % na normę 32 %... ogólnie ruchliwość 36,6% na normę 40%. Poza tym ilość w porządku bo 162 mln na 1 ml, a w całej próbce było ich 320 mln ponad.
    Jak myślicie naturalnie się uda????
    Pozostałe wskaźniki są dobre.

  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna pewnie ze sie uda, dajcie sobie chwile wiecej. Znam pary co przy niecalym 1% zachodzily naturalnie. Ja nie wiem ile wynosila morfologia kiedy nam sie udalo ale zaczynalismy od niecalych 2%. Mysle ze bardziej blokowala moja glowa lub tsh powyzej 2 niz morfo. Niedoczynnosc opanowana?

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2,6 niestety TSH ale owulację mam naturalne żadnych wspomagaczy...(zawsze się zastanawiałam czy ma to znaczenie skoro ma się owulacje i wszystko w normie, lekarka na wynik 2,4 powiedziała, że jest idealny :O ) Jedynie troszkę z hormonami tzn. stosunek lh i fsh na granicy 0,59 a podobno najlepiej jak jest równe 1.

  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to powiem tak, ja zawsze mialam 2,2-2,89. I tak przez 1,5 roku staran. jak mi tak podskoczylo na 2,89 to nowa endo zalecila mi sprobowac euthyrox 25, i powiedziala mi ze nie ma znaczenia ze mam owu co miesiac jak w zegarku ale za wysokie tsh, jej zdaniem ponad 2, moze nie dopuszczac do zaplodnienia. Po 6tyg zrobilam badanie mialam 1,99 to byl 3.06 a pod koniec czerwca byl magiczny dzien kiedy sie udalo. Ostatnio sprawdzalam, juz w ciazy mam 1,79. Caly czas biore euthyrox. Nie wiem moze to nie mialo wplywu ale moze jednak...

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta wrote:
    No to powiem tak, ja zawsze mialam 2,2-2,89. I tak przez 1,5 roku staran. jak mi tak podskoczylo na 2,89 to nowa endo zalecila mi sprobowac euthyrox 25, i powiedziala mi ze nie ma znaczenia ze mam owu co miesiac jak w zegarku ale za wysokie tsh, jej zdaniem ponad 2, moze nie dopuszczac do zaplodnienia. Po 6tyg zrobilam badanie mialam 1,99 to byl 3.06 a pod koniec czerwca byl magiczny dzien kiedy sie udalo. Ostatnio sprawdzalam, juz w ciazy mam 1,79. Caly czas biore euthyrox. Nie wiem moze to nie mialo wplywu ale moze jednak...

    Ale ja biorę euthyroc 75...więc nie wiem już jak to zbić

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna, ja w tej chwili biorę Euthyrox 100 (a podejrzewam, że od piątku po wizycie u endo będę brać 125), ale bez decyzji lekarza, to ja na Twoim miejscu sama bym nie zmieniała dawki. Lepiej jednak żeby lekarz miał to pod kontrolą.
    Ja przy tsh 4,5 miałam ładną owulację przy każdym usg, a od marca tsh wynosi około 1,5 i owu już w drugim cyklu na usg nie widać (chociaż patrząc po temp, to możliwe, że tak po prostu trafiłam, a w pozostałych cyklach owu jest normalnie).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Susanna, ja w tej chwili biorę Euthyrox 100 (a podejrzewam, że od piątku po wizycie u endo będę brać 125), ale bez decyzji lekarza, to ja na Twoim miejscu sama bym nie zmieniała dawki. Lepiej jednak żeby lekarz miał to pod kontrolą.
    Ja przy tsh 4,5 miałam ładną owulację przy każdym usg, a od marca tsh wynosi około 1,5 i owu już w drugim cyklu na usg nie widać (chociaż patrząc po temp, to możliwe, że tak po prostu trafiłam, a w pozostałych cyklach owu jest normalnie).
    Jejku ale to jest wszystko pogmatwane. Nie będę nic kombinować w poniedziałek wizyta zobaczymy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekaj najlepiej do wizyty :) zawsze to jednak bezpieczniej z lekarzem zmieniać niż na własną rękę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja biorę 100 od kwietnia i na początku lipca tsh spadło mi z 1,59 (w kwietniu) do 0,38, a juz pod koniec lipca bez żadnej zmiany skoczyło do 1,98. kilka dni temu robiłam badania przed wizytę, więc w czwartek się okaże co teraz wyszło, a jak widać u mnie w ciągu 3 tygodni potrafi być taka zmiana z niczego.

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak tak teraz już jest ok. dzięki za pamiec :)

  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam najpierw 50, teraz 75. Zaczynałam od tsh 2,5. podczas brania miałam już 2,7 ostatnio 2,1. I coś nie chce spadać. A próbuje je już zbić 5 miesiąc.

‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ