X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xaxa Zobacz na komórki okrągłe i leukocyty jak są w normie to ok. Jakie suplememnty zażywa twój mąz i jesli mozesz to napisz skad jestes?moze jakiś dobry androlog przyjmuje w twoim miescie :)

  • nadia199191 Przyjaciółka
    Postów: 69 54

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendra Balwanera wrote:
    Luzia u nas też było 0% prawidłowych plemników przez blisko pół roku. Zrobiliśmy niedawno kontrolny spermiogram i wyniki sa w normie! Morfologia 5% a pozostałe parametry poszły dwukrotnie w górę.
    a jakie leki twój mąż stosował, że nastąpiła taka poprawa?

    ❤️ 👧
    ❤️ 👧
    💙 👦

    preg.png
  • nadia199191 Przyjaciółka
    Postów: 69 54

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendra Balwanera wrote:
    Luzia u nas też było 0% prawidłowych plemników przez blisko pół roku. Zrobiliśmy niedawno kontrolny spermiogram i wyniki sa w normie! Morfologia 5% a pozostałe parametry poszły dwukrotnie w górę.
    jak długo staraliście się o pierwsze dziecko? też staramy się o drugie dziecko u nas ilość, jakość, szybkość była poniżej normy teraz jeszcze nie robiliśmy ponownego badania

    ❤️ 👧
    ❤️ 👧
    💙 👦

    preg.png
  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendra, mam nadzieję, że u mojego też się poprawią wyniki, ale to tylko nadzieja ... ;)

    ciekawa87, no właśnie gin zalecił profertil, dzisiaj dopiero 3 dzień brania, wcześniej przez tydzień androvit, ale gin kazał zmienić. Właśnie będziemy robili więcej badań, ale to pewnie dostaniemy już wytyczne od androloga :) na razie gin zalecił te badania z krwi żeby nie iść do androloga z niczym.
    za 3 msce mamy powtórzyć badanie rozszerzone + SCD + MSOME -6600.

    Mąż ma zrobione rozszerzone badanie, ale nie ma nic o komórkach okrągłych czy leukocytach..

    Dzisiaj kłuje się ovitrelle, gin z kliniki stwierdził, że działamy normalnie bo jest co prawda bardzo mała szansa na naturalne poczęcie, no ale jakaś tam jest... Stwierdził, że u nich badają tylko do 1 % morfologie i wcale nie jest powiedziane, że mąż nie ma np. 0,3% prawidłowych.

  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do żylaków, to czytałam, że wtedy jądra są cieplejsze? zaraz jak to wycztałam zmacałam męża (już kilka razy) i jądra są zdecydowanie chłodniejsze niż reszta ciała.

    W ogóle to przeczytałam cały wątek :D więc mogłam to nawet tu przeczytać o tym cieple.

  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    xaxa Zobacz na komórki okrągłe i leukocyty jak są w normie to ok. Jakie suplememnty zażywa twój mąz i jesli mozesz to napisz skad jestes?moze jakiś dobry androlog przyjmuje w twoim miescie :)

    na badaniu ma opisane <5mln/ml komórek okrągłych a norma <5mln/ml więc chyba jest ok? Leukocytów nie miał badanych. Na tą chwilę przyjmuje salfazin, czekamy na badania i po nich lekarz decyduje co dalej. Jestem z okolic 3miasta, leczymy się w klinice, mój lekarz ma 3 specjalizacje gin, endo i androlog :)

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Kochane jestem juz po. Pęcherzyk właśnie będzie pekal za chwile. Oto wyniki do iui:
    Koncentracja: 16,0x10*6
    Ruchliwość: 51%
    Ilość a+b: 4,1 x10
    Co sadzicie?
    Buko Alimak co u was? jakie wieści po wizytach?

    Xaxa i Luiza witajcie na forum. Na pewno hormony poza normą psują nasienie ale jest jeszcze kilka innych przyczyn mogą być zylaki, bakterie itp. Na początek powinien mąż zazywać suplementy na nasienie i powtórzyć badania. Trzymam mocno kciuki :)
    Super, że już po :) Teraz tylko trzymać kciuki.
    Ja w zeszłym tyg miała iui, ale nie dostałam takich wyników .... hmmmm.... to była moja pierwsza inseminacja więc nawet nie wiedziałam, że coś takiego dają. no to teraz chyba nie będę spać w nocy i zastanawiać czemu mi nie dali!!!

    c5c9c0e3f3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, mam nadzieję, że za 2 tygodnie napiszesz nam o pięknej becie.
    A u mnie kiepsko, Alimak już to czytała w innym temacie, więc się powtórzę. Tak w skrócie, to okazało się, że w tym cyklu nie zapowiada się w ogóle na owu (i to już drugi taki cykl w tym roku o którym wiem), więc moja gin nie skierowała mnie na iui, tylko na badania do szpitala w przyszłym cyklu. I dopiero jak się dowie, co się dzieje z moimi jajnikami to może skieruje nas do iui.
    A i jeszcze jedno, pytałam ją skąd może być taka różnica, że w szpitalu mężowi wychodzą kiepskie wyniki a w prywatnych klinikach o wiele lepsze. To powiedziała, że dla niej najbardziej wiarygodne i dokładne są wyniki ze szpitala, bo nie są robione komputerowo, tylko "ręcznie". Mąż miał dziś badanie w szpitalu i jutro dowiemy się co dalej.
    Oczywiście powiedziała, że dzieci mieć będziemy, ale przy tym co teraz mamy, to byłby cud jakby się udało, ale przecież cuda się zdarzają....

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia ja też miałam 1 IUI i to zależy od kliniki czy dostajesz protokół czy nie. Jak ci nie dali to dołączyli tylko do twojej kartoteki. kochana głowa do góry nie zadręczaj się tymi danymi tylko spokojnie czekaj na wysoką betę :) trzymam kciuki:) a ty jak się teraz czujesz?
    Buko dzięki za wsparcie. Kochana a ty miałas jakąś laparoskopię robioną? wiesz ja bym się tym na razie nie przejmowała bo ja przez 4 miesiace nie miałam owulki potem dostałam leki i wszystko powróciło do normy. byłam na dupku, clo i się udało przywrócić cykl wiec mocno wierzę że i u ciebie będzie dobrze.
    Alimak u mnie mąz dostał euthyrox na ruchliwość plemników więc u was będzie leczył od razu dwa schorzenia :) musicie koniecznie zrobić te badania i bedziecie już coś wiedzieć. uda się kochana uda!!!

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa w sumie czuję się normalnie, tylko głowa szaleje. Poza tym lekkie kłucia jajników, piersi mnie bolą, ale to raczej nic nadzwyczajnego. Ogólnie myślę, że nic z tego nie będzie. 18-tego wszystko się okaże. Wiem, że powinnam spokojnie czekać, ale nie da się :( Zobaczymy co los przyniesie , może mnie zaskoczy :)

    c5c9c0e3f3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, nie miałam robionej. Jeszcze do dziś byłam pewna, że u mnie wszystko jest idealnie. Wcześniej zawsze zapisywałam się na wizytę w okolicach owu i był ładny pęcherzyk, więc nie było żadnych podejrzeń, że coś jest może nie grać. W sumie to niewielka różnica bo z pęcherzykiem czy bez, to ciąży brak.

  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, mój mąż miał niecałe 2 lata temu robione wyniki w szpitalu u nas w mieście, wyszło, że ma 179ml plemników i 80% morfologia.
    Pytaliśmy gina z kliniki invimed o to badanie i właśnie nam mówił, że w klinice liczą całość ejakulatu komputerowo. A w szpitalu ręcznie i to na takiej zasadzie, że biorą próbkę, ją liczą i potem w stosunku do tej próbki liczą całość nasienia. Także takie badanie wg niego jest obarczone dużym błędem bo w zasadzie oni na podstawie małej próbki liczą, że w całości będzie to co w próbce razy ileś tam % reszty.. Stąd różnice bo komputer liczy jednak faktyczną liczbę.
    No i w klinikach stosują inne powiększenie przy badaniu, dopiero większe powiększenie wyłapuje niektóre wady.


    Dziewczyny a jaką miałyście morfologię do uiu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 sierpnia 2016, 10:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc, to pewnie nie dojdę tego które wyniki są prawdziwsze, ale zrobię tak jak mówi gin i przyjmę za prawdziwe te szpitalne. W końcu i tak chodzi o efekt, a nie o to żebym wierzyła, że wyniki są dobre, jeśli faktycznie nie są.
    Dziś mąż odebrał wyniki z wczoraj i część parametrów nadal jest poniżej normy (a w klinice były dużo ponad), ale widac poprawę i to że clo chyba działa na niego. Tylko ta nieszczęsna morfologia stoi jak stała 2%. W związku z tym dostał clo na kolejne 3 miesiące. Może nie ma szału, ale już dawno mąż nie wyszedł od lekarza taki szczęśliwy :) i to tylko dzięki temu, że lekarz powiedział mu że jest poprawa. Jutro wrzucę wyniki dla porównania do poprzednich, bo dziś zostawiłam je w pracy.
    Więc jeśli uda się nam podejść do iui to będzie z morfologią 2%.

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko bardzo się cieszę ze jest poprawa. Teraz poróbcie resztę badan i do dzieła

    Buko lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niewielka, ale skoro mąż się cieszy, to nie będę go sprowadzać na ziemię, że to jednak daleko od "ideału" :)

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko jak juz ruszylo cos to ruszy jeszcze. Najważniejsze ze mąż zadowolony będzie go to motywowalo do dalszych sukcesow

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopisuję kolejne wyniki, teraz tak się prezentują:
    Klinika (nr 1) 01.2016 -- szpital 02.2016 -- szpital 05.2015 -- klinika (nr 2) 06.2016 -- szpital 8.2016
    Objętość ejakulatu 1,5 ml -- 1,5 ml -- 4 ml -- 2,5 ml -- 2,5 ml (>1,5 ml)
    czas upłynnienia: 10 min -- 30 min -- 30 min -- prawidłowe do 30 min -- 30 min (do 60 min)
    pH: 7,6 -- 8,00 --7,5 -- 7,5 -- 7,6 (>7,2)
    koncentracja plemników (mln/ml): 23,19 -- 4,8 -- 4,4 -- 60,34 -- 8,8 (>15)
    całkowita liczba plemników w ejakulacie: 46,37 mln -- 12 mln -- 17,6 -- 150,85 -- 22 mln (>39 mln)
    plemniki progresywne: 44,74% -- 15% -- 15% -- 48,62% -- 20% (>32%)
    ruchliwość: 60,92% -- 35% -- 30% -- 64,36% -- 35% (>40%)
    nieruchliwe: 39% -- 65% -- 70% -- 35,64% 65% (<60%)
    morfologia plemników: 2,65% -- 2% -- 2% -- 3% -- 2% (>4%)
    Leukocyty: brak danych --- 0,4 mln -- 0,4 mln -- brak danych -- 0,4 mln (<1 mln)
    Aglutynacja (-) -- (-) -- (++) -- (-) -- (+)
    I jeszcze inne parametry badane w Klinikach
    badanie 01.2016 -- badanie 06.2016 (norma)
    HOS test: 58,9% --67% (>60%)
    indeks teratozoospermii: 1,59 -- 1,7
    nieprawidłowy akrosom: 86% -- 92%

  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są jakieś normy przyjęte dla prawidłowych/ nieprawidłowych akrosomów? Skoro prawidłowy akrosom decyduje o tym, czy plemnik będzie w stanie przedostać się i zapłodnić to na chłopski rozum wartość jest ważna?
    Mój ma 50% nieprawidłowych, ale nie mogę ogarnąć tematu czy to dużo czy mało?

    no i jak to w ogóle jet z tym indeksem teratozoospermi? bo do tego też mi ciężko jakieś normy znaleźć :) wiem, że to liczba defektów przypadających na plemnika ale tylko tyle. Ciężko coś więcej o tym znaleźć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2016, 16:02

  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia199191 wrote:
    a jakie leki twój mąż stosował, że nastąpiła taka poprawa?
    Brał zwykły androvit. Tylko tyle. O pierwsze dziecko staraliśmy się dwa lata w tym trzy nieudane inseminacje. Zaszlam w cyklu naturalnym.

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z morfologii 0% skoczylo na 5%. Wiadomo że to mało ale dla nas to baaardzo dużo.

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ