X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 29 lipca 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Lucek a drugie badanie robiliście po jakim czasie od pierwszego? Mieliście też posiew?
    Bo jak tak patrze to leukocyty podskoczyły, lepkość wzrosła przez co ruch poszedł w dół, może się jakaś infekcja/bakteria rozwija i ona tak psuje? Fajnie, że dobrą koncentracje macie.
    pierwsze badania były w grudniu posiew jest ok może to przez to ze teraz jest lato gorąco więcej sie poci on jest kierowca ciągle siedzi

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta wrote:
    Dziewczyny dawno mnie nie bylo ale zajelam sie malym szczeniakiem, ktorego mamy w domu od 1,5 miesiaca.
    Elf gratulacje!!!
    Wszyscy mowili, kupcie sobie psa, wylaczmy glowe. Dzis odebralam bete po 2 tyg opoznionej miesiaczki, wiem pozno ale mega balam sie wyniku. Zylam nadzieja bo okresu brak i cycki czuc. 12355! Najprawdopodobniej 6tc. Jestem mega szczesliwa i przerazona. We wtorek ide do gina! Po tylu cyklach, stymulacjach, badania, leki, hsg, IUI.... A wystarczyl pies, ktory zajal mi czas, myslenie, cala glowe. Trzymam kciuki za Was! Ja jestem pewna, ze w 99% przypadkow to glowa!


    Lanta gratulacje !!
    mowilam ze to glowa psuje :*

    Lanta lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla poprawienia wam nastrojów powiem wam że podczas mojej pierwszej stymulacji clistilbegytem lekarka kazała zrobić badania nasienia. Wyszło tylko3% plemników o prawidłowej budowie :-(.
    Byłam załamana bo nie dość że Pcos, brak owulacji to jeszcze teratozoospermia :'(
    A tu proszę w 32dc dwie kreseczki.
    Teraz wasza kolej :-) trzymam za was kciuki :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi o badania nasienia? Nie przytoczę ci ich teraz bo jestem na wakacjach w Chorwacji a wyniki zostały w domu. Ale pamiętam że pozostałe wyniki mieściły się w normie chociaż wszystkie były w pobliżu dolnej granicy oraz była zwiększona lepkość.

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , jestem nowa a ty wątku. Już dłuższą chwile staramy się o dziecko, a od lutego tego roku leczymy się w invimedzie...
    po wstępnych badaniach okazało się, że mąż ma tylko 1,98 prawidłowych plemników :( jest już po 3 miesięcznej kuracji profertilem. Czekamy na wyniki, czy jest coś lepiej.
    W międzyczasie mieliśmy jeden cykl stymulowany i próbowaliśmy naturalnie, nie udało się...
    Kolejny cykl tez stymulowany, a tym razem z inseminacją - to było 4 sierpnia, teraz czekam na efekty, ale jakoś sceptycznie jestem nastawiona.
    Jak czytam podobne histerie z happy endem to mi lepiej, dlatego tu jestem:) Liczę, że będzie się udawało każdej po kolei :)

    Gosia1989, Lanta, ciekawa87 lubią tę wiadomość

    c5c9c0e3f3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia, gorąco wierzę że się wam uda:-) jak nie teraz to następnym razem bo działacie szybko i konkretnie :-)

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia witaj na forum. Ja w środę mam 1 iui i ogromnego pietra....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2016, 21:23

  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa trzymam kciuki! Gosia gratulacje ☺️

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, trzymam kciuki :)

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak o Buko dziękuję wam kochane za cieple słowa. Jesteście ze mna od początku. Wiecie ze wreszcie ta iui bo zawsze cos wypadalo... Oby jutro nic nie wypadlo...a co u was? Jestem razem z wami myślami w staraniach!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro mam wizytę u gin i po rozmowach z mężem, wiem, że chcemy zrobić iui możliwie najszybciej, więc jutro to powiem i zobaczę co dalej, a mąż jutro ma kolejne badanie nasienia, tym razem po 3 miesiącach brania clo i w czwartek przekonamy się czy u niego jest jakaś zmiana. To tak w skrócie co u mnie :)

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko kochana to trzymam kciuki za jutrzejsze wieści. Daj znać jak po wizycie u lekarza. Ja jutro iui mam. A wy będziecie pierwsza iui miec?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napiszę :) mam nadzieję, że dostanę jeszcze jakieś badania do zrobienia i może znajdziemy prawdziwą przyczynę tego, że się nie udaje, bo ja czuję, że poza nasieniem to jeszcze coś jest. I planujemy pierwsze iui, jak się uda to we wrześniu, część potrzebnych badań mamy już zrobione,bo moja gin stwierdziła, że jak za jakiś czas zechcemy zrobić iui, to żeby nie tracić czasu na robienie badań, bo to trochę trwa. Ja o tym myślę już od jakiegoś czasu, a widzę, że teraz mój mąż zapoznał się z tematem i jest pewny, że chce podejść do iui, bo powoli tracimy nadzieję, że naturalnie się nam uda :(

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko najważniejsze to działać ja czekałam po poronieniach ze uda się naturalnie a tu nic. Moja tez będzie 1 i boje sie jutro o parametry nasienia czy będą się nadawać do iui...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, to trzymam kciuki bardzo bardzo mocno za Ciebie, napisze nam jutro co i jak u Ciebie, a teraz uciekam spać :*

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Niestety dopisuję się do wątku morfo 2%, 102% wada główki do tego 2mln/ml...
    Nie wiem co się stało, w listopadzie wyniki miał dobre i koncentrację 17mln/ml...
    Lekarz też jest zaskoczony tak drastyczną zmianą. Nie wiemy co się dzieje :(

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, dołączam, niestety ;)
    Tydzień temu mąż odebrał wyniki - morfologia 0%... w całym ejakulacie 40ml plemników, reszta parametrów ok.
    Lekarz zalecił wizytę u androloga-urologa. Kazał też łykać profertil, na razie 1 tabletkę dziennie.
    Dwa lata temu mąż miał więcej plemników- 170ml, ale badanie było starego typu i wg lekarza z kliniki obarczone błędem.

    Za 3 msce mamy zrobić badanie nasienia z różnymi testami, m.in. z testem dna, żeby sprawdzić czy nasienie nadaje się do uiu/invitro.

    Dostał też polecenia zrobienia badań z krwi, lekarz mówił, że najłatwiej by było gdyby coś z krwi wyszło.
    I wyszła podwyższona prolaktyna, norma do 18,3 mąż ma 19,4. Może to ta prolaktyna uszkadza plemniki? zobaczymy co powie androlog, wizyta dopiero za 2 tyg.

  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luzia u nas też było 0% prawidłowych plemników przez blisko pół roku. Zrobiliśmy niedawno kontrolny spermiogram i wyniki sa w normie! Morfologia 5% a pozostałe parametry poszły dwukrotnie w górę.

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jestem juz po. Pęcherzyk właśnie będzie pekal za chwile. Oto wyniki do iui:
    Koncentracja: 16,0x10*6
    Ruchliwość: 51%
    Ilość a+b: 4,1 x10
    Co sadzicie?
    Buko Alimak co u was? jakie wieści po wizytach?

    Xaxa i Luiza witajcie na forum. Na pewno hormony poza normą psują nasienie ale jest jeszcze kilka innych przyczyn mogą być zylaki, bakterie itp. Na początek powinien mąż zazywać suplementy na nasienie i powtórzyć badania. Trzymam mocno kciuki :)

  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj suple bierze już ładnych parę mies... usg będzie robił i zobaczymy co wyjdzie. Co do bakterii to wychodzą one w zwykłym badaniu nasienia? tzn jak pozycja "komórki okrągłe" jest w normie to znaczy, że jest ok? czy to nie to? :)

    Luzia poza morfologią ilość plemników jest ok, mój ma tylko 4mln...

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ