X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Elf będzie dobrze :* a progesteron jakiś bierzesz?
    Ponawiam pytanie o to gdzie robiliście iui? :) Chyba, że wolisz to dla siebie zachować z jakiegoś powodu :)
    Biorę duphaston. Przeoczylam Twoje pytanie -iui w invimed.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2016, 19:38

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 15 lipca 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek ja równiez w tym samym dniu co ty robiłam test i negatywny. Więc kochana witaj w klubie. Głowa do góry w końcu się nam uda. Ja od jutra zaczynam luteinę żazywac bo nie mam okresu już ponad dwa tygodnie. Znów mi się cykl rozregulował i wszystko pod górkę ale jak to mówią dziadowi nawet okres się rozreguluje....

    elf będzie dobrze rośnijcie zdrowo ty i twój maluszek :)

    Domiszka kochana ja bym na twoim miejscu porobiła badania co jest przyczyną łysienia? zazywasz jakieś leki? moze po lekach?

    Elf lubi tę wiadomość

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 lipca 2016, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Lucek ja równiez w tym samym dniu co ty robiłam test i negatywny. Więc kochana witaj w klubie. Głowa do góry w końcu się nam uda. Ja od jutra zaczynam luteinę żazywac bo nie mam okresu już ponad dwa tygodnie. Znów mi się cykl rozregulował i wszystko pod górkę ale jak to mówią dziadowi nawet okres się rozreguluje....

    elf będzie dobrze rośnijcie zdrowo ty i twój maluszek :)

    Domiszka kochana ja bym na twoim miejscu porobiła badania co jest przyczyną łysienia? zazywasz jakieś leki? moze po lekach?


    Wydaje mi sie winna wypadaniu wlosow skrajnie niska ferrytyna + stres.. Ale jak podniesc ferrytyne ?;(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 21 lipca 2016, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Co tam u Was słychać?
    U nas średnio, męskie wyniki bez zmian a nawet ciut gorzej... Zobaczymy co teraz doktorek powie.
    Do tego moja tarczyca znowu poszybowała w górę.
    Chyba nigdy nie będzie dobrze :/


    ja odpuszczam poki co dziewczyny, musze ratowac siebie .
    obsesja na punkcie tej ciazy i dziecka mnie wyniszczyla, łysieje bo to nie jest zwykle wypadanie włosów po prostu łysieje przy kazdym czesaniu wypada ich minimum 100 a ja włosów mialam zawsze bardzo mało na tyle ze mało kiedy moglam miec rozpuszczone bo nie wygladało to ładnie..

    waga spadła mi drastycznie bo ze styczniowych 59 kg zostało mnie 10 kg mniej...

    stres na punkcie mojego odkrytego PCOS, eMkowych wyników, wykrecaniu sobie kolejnych dolegliwosci i uznaniu ze nam nie pomoze pewnie nawet in vitro...
    dzis ide na pierwsza wizyte do psychoterapeuty...

    trzymajcie za mnie kciuki proszę !

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 21 lipca 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka kochana trzymam mocno kciuki daj znać jak po wizycie. Kochana moim zdaniem odpuść na jakis czas starania odpocznij psychicznie od tego a potem uderz z grubej rury. Nie możesz tak sie zadręczać może jakis wyjazd we dwoje? A i koniecznie porób badania może masz jakas anemie? I na koniec jeszcze jedno Glowa do góry ułoży sie tylko trzeba wam więcej czasu :)

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 21 lipca 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak jak chcemy żeby bylo lepiej to wszystko się pierdzieli. Ale nie martw sie weźmiesz sieci leków i tsh sie obniży. Musi sie w końcu ułożyć. Ja czekam na wywoływaną @ i tez glupie myśli przychodzą ci do głowy czy w ogóle sie pojawi...

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 21 lipca 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:41

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 21 lipca 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, u mnie nieudane starania to nie jest jedyny powód mojego stanu, to się ciagnie już trzeci rok a po prostu teraz się przelało...

    psycholog powiedziała mi dziś bardzo mądra rzec:

    na wojnie dzieci się nie rodzą.


    oczywiście jest to przenosnia i wiecie jak było natomiast to przedstawia tylko sytuacje ze stres, nerwy, schizy staraniowe, wkrecanie sobie róznych opcji jest najlepszym srodkiem antykoncepcyjnym.
    przy takim stanie rzeczy nawet najlepsze invitro się nie uda.

    wiec musze najpierw naprawic swoja głowe a potem jestem pewna ze sie uda, nawet z wynikami małzowymi ;)


    trzymam za was kciuki, bede nadal zagladac i wspierac !

    a poki co pakuje walizke bo wreszcie wyjezdzamy na urlop ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 21 lipca 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:41

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka odpoczywaj :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ku pokrzepieniu - melduję, że ja już po wizycie w 4t6d ciąży: pęcherzyk 5,3 mm w macicy, czyli na swoim miejscu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2016, 17:10

    antonna, domiszka, Alimak, makota lubią tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 21 lipca 2016, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka wypocznij na urlopie poukladaj wszystko na spokojnie i szybko do nas wracaj :)
    Elfiku kochana bardzo się cieszę ze wszystko ok ogromnie wam kibicuje. Niech maluszek rośnie i bardzo szybko przyjdzie na swiat :)

    domiszka, Elf lubią tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 22 lipca 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wreszcie jakas diagnoza i pozytywne wieści :) teraz tylko dobra odpowiednie leki i niech die plemniczki poprawiają. Trzymam kciuki za was :)
    Kochana wykaz badan znajdziesz na stronie kliniki w której die leczyć i musisz porównać bo nie wiem czy we wszystkich wymagają te same badania. Moja koleżanka nie robił nigdy czystości pochwy a ja musiałam. Oto badania które musiałam wykonać?
    Anty hiv
    Anty hcv-ab
    Hbs Ag
    Anty hbc
    Vdrl
    Cmv IgM
    Toxoplazmoza
    Różyczka
    Czystość pochwy
    Cytologia
    Wymazy w kierunku bakterii: Chlamydia, u, m
    Kochana tyle badan a i tak nie Malo kosztują :)

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 23 lipca 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak niestety badania sa drogie i co jeszcze najgorsze musimy za nie zapłacić z własnych oszczędności ale nic na to nie poradzimy. Miłego weekendu :)

  • nadia199191 Przyjaciółka
    Postów: 69 54

    Wysłany: 26 lipca 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Domiszka uważam, że to dobra decyzja z tym psychologiem :) Zbierz siły i potem wrócisz ze zdwojoną siłą :) Ja też mam obsesję na punkcie dziecka. Codziennie o tym myślę i jest to męczące. My staramy się na luzie jeszcze dwa miesiące, a potem w październiku idziemy do kliniki leczenia niepłodności. Tylko jeszcze nie jestem na 100% przekonana do której. Muszę się zorientować w której robią najlepiej in vitro, bo to chyba nasza jedyna szansa będzie z tak słabą morfologią.
    A możesz podać jakie twój mąż miał wyniki nasienia? I co bierze na poprawę?

    ❤️ 👧
    ❤️ 👧
    💙 👦

    preg.png
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 27 lipca 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    robiłam badania:

    TSH 1,951 ulU/ml (0,270 - 4,700)
    FT-3 2,78 pg/ml (2,600 - 5,400)
    FT-4 1,27 ng/dl (0,820 - 1,500)

    co o nich sadzicie ?

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 29 lipca 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dawno mnie nie bylo ale zajelam sie malym szczeniakiem, ktorego mamy w domu od 1,5 miesiaca.
    Elf gratulacje!!!
    Wszyscy mowili, kupcie sobie psa, wylaczmy glowe. Dzis odebralam bete po 2 tyg opoznionej miesiaczki, wiem pozno ale mega balam sie wyniku. Zylam nadzieja bo okresu brak i cycki czuc. 12355! Najprawdopodobniej 6tc. Jestem mega szczesliwa i przerazona. We wtorek ide do gina! Po tylu cyklach, stymulacjach, badania, leki, hsg, IUI.... A wystarczyl pies, ktory zajal mi czas, myslenie, cala glowe. Trzymam kciuki za Was! Ja jestem pewna, ze w 99% przypadkow to glowa!

    ciekawa87, Alimak, Holly, kasza, domiszka lubią tę wiadomość

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta, super, baaaardzo gratuluję :) to chyba biegnę po szczeniaka :)

    Lanta lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 29 lipca 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek masz wyniki w normie :)
    Lanta gratuluję :)

    Lanta lubi tę wiadomość

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 29 lipca 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta gratulacje :)

    ja odebrałam dziś wyniki męża AsthenoTeratozoospermia :(:(:(

    pocieszające jest to ze morfologia skoczyła z 1 na 3

    1 badani / 2 badanie

    Objętość 2,7ml / 3,8ml
    Aglutynacja brak / brak
    Lepkość w normie / 2(++)
    Upłynnienie zupełne / zupełne
    pH 7,6 / 7,5
    Komórki okrągłe 0,8x10/mL 1x10/mL
    Leukocyty 0,4x10/mL / 0,8x10/ml
    Koncentracja 40,4x10/mL / 35,5x10/ml
    Całkowita liczba w ejakulacie 109,1x10 / 135,1x10
    żywotność 73 / 67
    Ruch postępowy a+b 35% / 19 %
    Ruch niepostepowy c 14% / 6 %
    Nieruchome 51% / 75%
    Plemniki prawidłowe 1% / 3%


    sama nie wiem co o tym myśleć :(:(:(

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ