X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 października 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Kochane beta 632,97
    Byłam wczoraj na usg pęcherzy ciążowy jest. Mam zażywać encorton, acard, duphaston, asmag i kwas foliowy. Tak bardzo się boję żeby ciąża się rozwijała żeby nie powtórzył się wcześniejszy scenariusz
    Czy któraś z was zazywala takie leki?
    Aaaaa .cudnie gratulacje <3

    Ps ja objawów praktycznie do tej pory nie mam ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2016, 20:45

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 4 października 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocham was za te słowa wsparcia :) macie racje nie trzeba patrzeć na objawy ani ich szukac na siłę. Ma być dobrze i tyle :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie. Bo przejdzie na dzidzie i odplaci Ci po porodzie zrzedzeniem i płaczem wprzez całe noce :P

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 4 października 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chciałabym się podzielić z Wami naszą poprawą wyników nasienia. Morfologia wzrosła po 4 miesiącach z 0% do 12%. Jestem w szoku.
    Problemem może być tylko agregacja 7%. Jest na to jakaś rada?
    Pozdrawiam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2016, 22:25

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 5 października 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Cześć dziewczyny, chciałabym się podzielić z Wami naszą poprawą wyników nasienia. Morfologia wzrosła po 4 miesiącach z 0% do 12%. Jestem w szoku.
    Problemem może być tylko agregacja 7%. Jest na to jakaś rada?
    Pozdrawiam.
    Maugo a co stosowaliscie za suplementacje?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 5 października 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka, mąż stosował androvit i polfilin. Przeszedł też na zdrowszą dietę i trochę mniej się stresujemy.
    Myślę, że wpływ na to też ma inne miejsce, w którym wykonywaliśmy badanie.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 5 października 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo super! Do dziela teraz ☺️

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 5 października 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wróciłam od mojego gina. Był pod wrażeniem tej różnicy. Powiedział, że o ile pierwsze wyniki kwalifikują się jedynie do skomplikowanego in vitro i bardzo kosztownego, to z drugimi mamy szansę na naturalne poczęcie lub ewentualnie inseminację (agregacja).
    Więc taka rada dla wszysystkich: trzeba wykonać badania w kilku różnych miejscach, fatalne wyniki nie muszą się powtórzyć :) :)
    ...a mój mąż odetchnął z ulgą i podbudowało to jego poczucie męskości niesamowicie.

    Lanta, domiszka, ciekawa87 lubią tę wiadomość

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 7 października 2016, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo trzeba rowniez wierzyc w to ze sie uda zmienic. Nam lekarz z prywatnej kliniki powiedzial ze morfo sie nie poprawi i tylko in vitro. Moj gin powiedzial co zmienic i wierzyl od poczatku ze mofro sie ruszy i ciaza naturalna jest kwestia czasu. Morfo szlo do gory i w koncu po niecalych dwoch latach sie udalo. A jeszcze jeden madry gin nam powiedzial, ze w tych czasach nie rok ale dwa trzeba dac zdrowej parze na staranie zeby mowic o nieplodnosci.

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 7 października 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lanta, Wam się udało naturalnie? Jak się czujecie? Jak dzidzia?

    Ja mam wrażenie, że w tych klinikach prywatnych są nastawieni na wykonywanie kosztownych zabiegów i podejrzewam, że czasem zaniżają wyniki :( co jest trochę smutne...

    My będziemy próbować naturalnie, a jeśli np. do końca roku się nie uda, bo lepkość jest podwyższona, to spróbujemy inseminacji;

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo, chyb a nie do końca z tymi wynikami tak jest. Mój mąż robiąc badania w prywatnej Klinice ma wszystkie parametry ekstra, tylko morfologia kuleje - 2-3%, natomiast leczy się u androloga w szpitalu i tam wyniki wychodzą o wiele gorsze, poniżej normy, tylko morfologia taka sama. Niestety według mojej gin, to badanie ze szpitala jest najbardziej wiarygodne :( i ona kazała patrzeć tylko na to.

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 7 października 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko, no właśnie u nas też była duża różnica w wynikach. W prywatnej klinice wyszły wszystkie parametry super, ponad normę, a morfologia 0% i lepkość +. Po 4 miesiącach zrobiliśmy badania w pracowni andrologicznej i wszystkie parametry się pogorszyły, w mniejszym lub większym stopniu, za to morfologia była na poziomie 12% i lepkość też +.
    Jak więc to należy interpretować? W tej pracowni technika komputerowa i manualna, czyli dokładniejsza.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby wszystkie Kliniki, które robią badanie komputerowe piszą, że jest to najdokładniejsze badanie i samo naj, natomiast moja gin twierdzi, że manualne jest lepsze. Co do morfologii, to przypuszczam, że dlatego u Was wyszła taka róóżnica, bo w badaniu komputerowym, nawet najmniejsze odchylenie od "ideału" kwalifikuje takiego plemnika jako nieprawidłowego, więc może coś było w ich budowie, że komputerowo zostały uznane za nieprawidłowe. Natomiast w badaniu manualnym to jednak ocenia ludzkie oko.

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 7 października 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli możemy śmiało się pocieszać, że jednak mąż ma te prawidłowe plemniki, skoro zostały wykryte w badaniu manualnym?
    Po pierwszym badaniu byliśmy załamani... a drugie dało duże szanse.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 7 października 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To drugie zostało wykonane po 4 miesiącach, po stosowaniu antybiotyku, androvitu, polfilinu i przejściu na dietę. Myślę, że przyczyną może być też ta agregacja/lepkość.
    Wyniki odebraliśmy przedwczoraj.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 7 października 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antybiotyk przepisał androlog na lepkość chyba, ale nie wiem dokładnie. W każdym razie, nie pomógł. Spadła ilość, trochę poniżej normy, a w poprzednim badaniu była dużo powyżej. Lepkość jest nadal określona jako + i agregacja 7% (zapis w uwagach), podwyższone PH. Reszta parametrów w normie.

    Dodatkowo, teraz w posiewie wyszła jakaś bakteria, więc mąż zaczął antybiotyk.
    Hormony wyszły ok, chlamydia negatywnie.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 października 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:42

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 7 października 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze często mówią, że się nie da, a przecież jest wiele przykładów na to nawet na tym forum, że się właśnie da i potwierdzają to ciaże.
    Mojemu mężowi androlog też powiedział, że można. Każdy przypadek jest inny.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chyba nie wróciła do lekarza który mówi że się nie da. Przecież na morfologię wpływają czynniki które można zmienić lub usunąć, tylko trzeba je znaleźć jak Np. Bakterie, żylaki, zaburzenia hormonalne. Nie pamiętam kto, ale chyba któraś z Was pisala o fragmentacji dna, o tym że na podstawie tego badania można stwierdzić czy zmiany są odwracalne czy nie.
    A co do wyników, to też jakość nasienia jest zmienna i nawet w odstępie kilku dni pewnie wyszlyby inne wyniki, więc na 100% nigdy nie wiemy jak jest naprawdę :) ja uznalam że trzeba myśleć realnie i przestałam sie oszukiwać że najlepszy wynik jest prawidłowy, bo przecież od poczatku starań nawet raz nie zaszłam w ciążę.

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 7 października 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pocieszyło to, że są jakiekolwiek prawidłowe plemniki. Ja modliłam się o 1%, bo stwierdziłam, że skoro się pojawią, to znaczy, że jest jakaś iskierka nadziei. Nie oszukujmy się, zero brzmi strasznie... Dla każdej/każdego z nas.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
‹‹ 81 82 83 84 85 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ