X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 11 października 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:42

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 11 października 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moim mężem nie jest tak prosto. Ja miałam migdały ropne i wycięłam je 2 lata temu. Według mnie mąż ma takie same migdały, bo raz mi pokazał, ale jest uparty i nie pójdzie do laryngologa. W posiewie wyszły bakterie liczne. Bierze antybiotyk.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 11 października 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:42

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 11 października 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna, gdyby to wszystko zależało od naszych mężów, to by się w życiu nie udało parze z problemami zajść w ciążę... To my biegamy po lekarzach, rejestrujemy ich, szukamy, pytamy i znosimy humory po tym jak badania godzą w ich męskość. Mój mąż pewnie by poprzestał na pierwszym badaniu, w którym morfo wyszła 0% i stwierdziłby, że nie może mieć dzieci i koniec. Mi czasem brak sił już na ogarnianie tego wszystkiego, bo męskiej inicjatywy brak. Nawet palenia nie potrafi rzucić skutecznie...

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 11 października 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    No na pewno stres ma znaczenie. Na jednych działa bardziej, a na innych mniej.
    A sprawdzaliście nietolerancje? Lekarka nam mówiła, że jak ktoś nie trawi glutenu to on może wpływać na płodność. I mój mąż zrobił badanie jednego genu i czekamy na wynik.

    jak wygladały te badania ?
    Mialam robione ostatnio nietolerancje pokarmowe z krwi i nic mi nie wyszło.

    Ogolnie mega mało glutenu jemy, moj mąz rownież wiec sama nie wiem.Ogolnie jestesmy przy diecie paleo.

    Jesl ichodzi o wpływ papierosów - to tak udowodnione ze maja spory wpływ na jakosc nasienia, bardziej na ruch i ilosc niz na morfologie.

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 11 października 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:42

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 11 października 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    domiszka ale pewnie miałaś badane przeciwciała w klasie IgG lub IgE. Z tego co kiedyś czytałam to one wskazują na alergie pokarmowe, a nie na nietolerancje. Alergia objawia się w odróżnieniu do nietolerancji reakcją alergiczną (np. wysypka) na coś i wytwarzaniem przeciwciał. A nietolerancja może się objawiać np. bólem brzucha, głowy, ale też w ogóle nie musi. I ona wynika z genetyki, np. z braku enzymów.
    Na miejscu w klinice pobrali mu krew na jakieś genotypy silnie skorelowane z nietolerancją glutenu. Jeśli mąż te genotypy będzie miał no to znaczy, że gluten jest dla niego toksyną i w ogóle ma go nie jeść (a przynajmniej na czas starań ;)). Lekarka nam nazwę tego napisała na kartce, kojarzą mi się pojedyncze litery i cyfry i z tego co wyszukałam w necie to było chyba coś takiego: HLA-DQ2 i HLA-DQ8:
    https://www.alablaboratoria.pl/950-badanie-hla-dq2-i-dq8-%E2%80%93-badanie-genetyczne-w-diagnostyce-celiakii-glutenozalezna-choroba-trzewna
    My to właśnie w Alabie mieliśmy robione i czekamy na wynik. Za mniej więcej tydzień powinien być.

    Edit. Dodam jeszcze, że ona mu kazała to zrobić, ponieważ na biorezonansie na który go zmusiłam jakiś czas temu iść wyszło mu, że nie toleruje glutenu.


    tak dokladnie to mialam zrobine, dzieki za info bardzo sie przyda :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 11 października 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:42

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem, że to nie ten temat, nie chcę spamować, ale z Wami już się zdążyłam trochę poznać, więc mam prośbę, zerknijcie na moje wyniki, które dziś odebrałam (napisałam to wszystko w swoim pamiętniczku :), więc jeśli nie tu, to tam proszę o komentarz).

    zacznę od tego co mnie cieszy: TSH 1,39, ft4 18,96 (99,1%), moje leczenie w końcu przynosi efekty, ale żeby nie było tak pięknie to aTPO 313,73 przy normie <5,6, i aTG 3420,67 przy normie <4.

    Wracając do wyników z 7 dnia cyklu:
    FSH: 4,33 (norma faza folikularna 3,03-8,08)
    LH: 5,23 (norma faza folikularna 1,8-11,78)
    Estradiol: 38 (norma faza folikularna 21-251)
    testosteron: 0,46 (norma: 0,14-0,53)
    DHEA-SO4: 13,49 (norma: 2,6-13,9)
    SHBG: 34,9 (norma: 19,8-155,2)
    17-OH Progesteron: 3,14 (norma faza folikularna 0,2-1,3) i nie wiem co to może znaczyć,
    AMH: 6,58 (norma dla wieku 25-29 lat: 1,8-9,16) z tego co już doczytałam to na tym poziomie może świadczyć o PCO, może ktoś mi coś podpowie?
    I tu ciekawostka:
    Prolaktyna (norma: 5-35)
    godz. 23.00 - 18,79
    godz. 2.00 - 58,66
    godz. 8.00 - 46,00
    a do tej pory w poradni wychodzila mi prolaktyna w normie...

    I teraz druga faza cyklu:
    progesteron z 25 dc 4,093 ;(faza lutealna norma: 1,2-15,9) jednak wiem, że mojej owu mogę powiedzieć bye, bye :(
    ;i progesteron z 26 dnia cyklu: 1,954 ??
    prolaktyna: 36 (norma 5-35)

    A i jeszcze jedno - biopsja endometrium: "endometrium w fazie niepełnej sekrecji" co to znaczy, nie mam pojęcia, pewnie nic dobrego, ale może też nie bardzo złego.

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 11 października 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:42

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 11 października 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko,
    badanie samego ft4 bez ft3 nie ma sensu, ft4 lekko za wysokie, takie wysokie wysycenie nie jest prawidłowe. MaszHashi pełnoobjawowe.

    Jesli chodzi o stosunek L4 i FSH powinien byc w okolicach 1, masz nieco więcej ale bez duzego rozstrzał uwiec powinno byc OK, natomiast AMH moze swiadczyc o PCO - ja mam AMH 17 i wiem ze mam PCO ale równiez i Twoj wynik może na to wskazywac.

    patrzac na wyniki sądze ze nie miałas owulacji, swiadczy o tym niski i spadajacy progesteron, jesli choidzi o endometrium - macica przygotowuje sie do miesiączki, sekrecja jest jedna z kilku faz endometrium, wiec bez obaw opis nic złego nie wskazuje.


    w ktorym dniu badałas 17 oh progesteron ? w 3 dc ? Jest podniesiony, gin moze wysłac Cię do endu w celu sprawdzenia czy nie chorujesz na wrodzony ietwypowy przerost nadnerczy, natomiast z doswiadczenia wiem ze taki nawet podwyzszony wynik nie swiadczy o tym, ewentualnie dostaniesz dexametazon i tyle :)
    sama mam lekko podniesiony i jest ok.




    Antonna - takie AMH jaknajbardziej moze wskazywac na PCO.

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki domiszka. Co do Hashimoto tu wszystko wiem. U mnie badanie ft3 i ft4 tez jest nie do konca miarodajne bo zbyt czesto mam zmieniana dawke i moje wyniki skacza od 30 do 120 procent w krotkim czasie. Niwstety tsh tez spada po zmianie dawki pp czym zaczyna rosnac. To bylo 3 tyg po podniesieniu dawki stad moze byc tak wysokie ft4
    17oh progesteron mialam badany w 7 dc. Pozniej w drugiej fazie mialam sptawdzany kortyzol po obciazeniu mala dawka dexametazonu i wynik byl w normie. Jak wroce do domu moge napisac. Kortyzol tez mialam badany chyba o 23 i 2 w nocy.
    Owulacji wiem ze nie mialam bo.na usg w 7 dc nie bylo pecherzyka dominujacego a juz powinien byc
    A mozesz cos jeszcze o prolaktynie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2016, 19:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak, o hashimoto wiem od ok 1,5 roku. Za miesiac mam kolejna kontrole i mysle ze przez twn czas tsh wzrosnie a ft4 spadnie. Niesety jeszcze nie osiagnelam dobrej dla siebie dawki.

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 11 października 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:43

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 12 października 2016, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co do AMH to ja mialam jakos ponad 5, lekarz powiedzial ze jest ok, ze na pcos sklada sie wiecej czynnikow. A w ogole to on nie wierzy do konca w to badanie...
    pozdrawiam i duzo sily sily Wam zycze ☺️

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 12 października 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Wow domiszka widzę, że w kwestii inerpretacji badań jesteś mistrzem! :D

    Alimak a Ty masz PCO/PCOS?

    Domiszka to po cholerę jest napisane, że norma jest do 9.16 jak nawet 6 może oznaczać PCO?? :o Co to w ogóle ma znaczyć :> Czy możliwe jest, że nie mam PCO/PCOS a mój wynik AMH po prostu oznacza, że mam zajebistą rezerwę jajnikową? :D Proooszę powiedz, że jest taka szansa :D Wydaje mi się, że nie mam żadnego objawu PCO, ale może się niemiło zdziwię na następnej wizycie u lekarki ;)

    Migdały to poważna sprawa ;) Znajoma dostała od migdałów zakażenia krwi, także mogą mieć przykre konsekwencje.

    Biorezonans to jest taka niepotwierdzona w świecie medycznym metoda wykrywania nietolerancji/alergii/niedoborów/bakterii/grzybów/pasożytów. Ci co to robią twierdzą, że ma skuteczność na poziomie 80%, natomiast przeciwnicy uważają ich za "szamanów". Także była możliwość, że lekarka te wyniki wyśmieje, ale jednak wzięła na poważnie. A samo badanie polega na mierzeniu odpowiedzi centralnego układu nerwowego (układu wegetatywnego) na zadawane impulsy elektryczne, które mają imitować jakieś konkretne rzeczy, np. gluten, laktozę itd. Ale nie mam pojęcia jak oni sobie to wymyślili, że np. impuls o częstotliwości X imituje kazeinę, Y niedobór witaminy C, a Z tasiemca xD Pan wykonujący badanie nie potrafił udzielić mi sensownej odpowiedzi. No ale mam okazję sprawdzić, czy w przypadku mojego męża się biorezonans mylił czy nie ;)

    Haha mój raczej też nie marudzi na badania, ale teraz jak ma zrobić posiew i dowieźć próbkę to się nagle zaczął wstydzić, więc obiecałam, że sama ją dostarczę ;) O ile tak można haha


    Dokladnie tak jak mowisz ;) na pcos sklada sie wiele czynnikow, u mnie np dlugie cykle i obraz usg.. wiec jesli u aciebie reszta jest ok to z cala pewnoscia moge stwierdzic ze masz zajebista rezerwe jajnikowa :))


    "Wyspecjalizowalam sie" w interpretacji badan niestety.. po tegorocznych przejsciach z lekarzami i masie wizyt :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 12 października 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:43

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 12 października 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz po... na cuda nie licze...

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 12 października 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Napisałam wcześniej na innym wątku a potem znalazłam was :)Czyli dziewczyny które zmagają sie z tym samym problemem co ja :)
    Chciałabym dołączyć :)

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 12 października 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staramy sie o dziecko od 13 miesiecy
    zdiagnozowany problem terazozoospermia
    morfologia z kwietnia 0% pozostałe parametry prawidłowe
    morfologia z września 2 % - czyli coś sie ruszyło :)
    chromatyna plemnikowa 24 DFI czyli jakby bardzo dobrze
    jutro kariotyp i inne badania męża testosteron, prolaktyna tsh ,fsh,lh
    no i zostanie tylko czekać na wyniki najważniejsze czyli kariotyp

    7b0f9c1e19.png
‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ