X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • rudykot Koleżanka
    Postów: 50 11

    Wysłany: 29 września 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim! Na tym wątku jestem nowa. Staramy się od roku i niestety dopiero teraz podjęliśmy się diagnostyki. Parę dni temu dostaliśmy wynik badania nasienia. Wszystkie parametry poniżej normy. Jednak najbardziej nas zmartwila morfologia 0%. :( mamy dużo czasu do wizyty u lekarza, więc chcieliśmy już teraz coś zmienić żeby nie tracić czasu. Dieta, siłownia, basen itd, wszystko już zaplanowane.Tylko jeszcze suplementy. Mąż od paru miesięcy bierze Salfazin i od niedawna karnityne.
    No i moje pytanie do was i ogromna prosba, czy moglybyscie polecić jakieś dobre suplementy, które się u kogoś sprawdziły? W Internecie trochę ich jest, różnią się dawkami, cenami, nie chce kupować w ciemno...

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 29 września 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rudykot, a gdzie robiliście badania? U nas też wyszło 0% w Invimed we Wrocławiu.
    W tym tygodniu powtarzaliśmy badanie po 4 miesiącach, ale w pracowni andrologicznej u E. Zagockiej. Mówiła nam, że tam komputerowo są robione wyliczenia, a u niej będzie to metoda manualna + komputerowa, bo nigdy to nie jest zero bezwzględne. Dostaniemy wyniki za jakiś tydzień.
    Dodatkowo zrobiliśmy posiew, chlamydia, hormony. Mąż bierze androvit i polfilin. Miał też robione usg, w którym wszystko wyszło ok.
    Zróbcie wszystkie możliwe badania przed wizytą, żeby było co konsultować z lekarzem.

    Pozdrawiam.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nadia199191 Przyjaciółka
    Postów: 69 54

    Wysłany: 29 września 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, pisałam jakiś czas temu. Ostatnio mąż powtarzał wyniki i wszystko poprawiło się prawie o 100 % niby nadal jeszcze nie jest to norma ale jest super jednynie co to morfologia nadal 1 % ale myślę, że jak ilość jeszcze bardziej wzrośnie to i morfologia się poprawi. Dodam, że przy dużo gorszych wynikach (niecałe 2 mln/ml, ruch A: 8%, morfo: 1%) zaszłam w naturalną ciążę i mam zdrową córę. Trzymam kciuki za wszystkie staraczki, obecne i przyszłe mamusie :) Pamiętajcie wszystkim się uda teraz liczę na drugie szczęście :)

    domiszka, Martyna89, Lanta lubią tę wiadomość

    ❤️ 👧
    ❤️ 👧
    💙 👦

    preg.png
  • rudykot Koleżanka
    Postów: 50 11

    Wysłany: 29 września 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo My robiliśmy z Klinice Bocian w Białymstoku, oczywiście komputerowo, wynik po 2 godzinach. Jakie hormony badaliscie? Mój też miał usg i też niby w porządku. Zobaczymy co dalej, pewnie za jakiś czas trzeba będzie powtórzyć badanie. Tak czy siak, ten pierwszy wynik trochę nas podłamal.
    Życzę wam dobrych wyników, bo jednak takie historie ze komuś się udało coś poprawic podnoszą na duchu.
    Nadia, właśnie takie historie jak twoja dodają nadziei :)

    nadia199191 lubi tę wiadomość

  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 29 września 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulek gdzies wczesniej opisywalam caly proces dzialan meza, ale nie bylo to skomplikowane. Z suplementow bral geriavit pharmaton, magnez, l karnityne. Odstawil fajki, alkohol w granicach rozsadku. Silownia, banany, zurawina, migdaly, pestki. Co prawda to bylo do konca kwietnia. Od majowki wyjazdy grile, alko w duzych ilosciach, skrety czasem, zero silki, bananow i w czerwcu zaszlam w ciaze. Moim zdaniem u nas przeszkoda byla moja glowa. Powodzenia

    Kasiulek77 lubi tę wiadomość

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 30 września 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rudykot, http://www.andrologia-wroclaw.pl/oferta.html <- tu jest oferta tej pracowni, w której są wymienione badania. Zrobiliśmy wszystkie, oprócz immunologicznych.
    Ja też na początku byłam załamana. To był koszmar. Teraz już podchodzę to tego spokojniej i mam nadzieję na poprawę wyników albo chociaż na znalezienie przyczyny. Jakoś we wtorek będziemy już wiedzieć więcej.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo u mojego męża morfologia też wyszła 0% (wyniki odebraliśmy tydzień temu). Na początku strasznie mnie to załamało, tym bardziej, że ja mam PCOS (które bardzo utrudnia zajście w ciąże), ale tak jak Ty też już podchodzę do tego wszystkiego spokojnie. Zakupiłam mężowi fortilman plus, daje mu dodatkowo cynk i selen (rada mojego ginekologa), ponadto robię mu koktaile ze sproszkowaną macą no i troszkę nam dietę zmieniłam na lżejszą, więcej nabiału, więcej owoców i orzechów. Poza tym staramy się nie zwariować i żyć tak jak żyliśmy :) Doszliśmy z mężem do wniosku, że im więcej zmienimy w życiu , tym bardziej nakręcimy się na dziecko, a jak wiadomo to też nie pomaga w zajściu w ciąże.
    Nie wiem jak podszedł do swoich wyników Twój mąż ??? Mój na szczęście się nie załamał i stwierdził, że powtórzymy badania w listopadzie i jak nadal będą złe to od razu zgłosimy się do kliniki leczenia niepłodności i podejdziemy do In Vitro. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że miesiące, a nawet lata starań, które mogą nas czekać jeżeli morfologia się nie poprawi, będą nas emocjonalnie zbyt dużo kosztować.
    Nie wiem czy nasze podejście i to co robimy, aby poprawić morfologie jest właściwe, ale po przeczytaniu całego tego wątku wiem, że nie ma uniwersalnego superleku, który zadziałałby na wszystkich :)
    Maugo, a jakie są Twoje plany wspomagania poprawienia morfologii ?

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 30 września 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie jak na razie zero objawów ciążowych czasem tylko uczucie pełności podchodzące aż pod gardło. Martwi mnie ten brak objawów oby wszystko bylo ok. Myślicie ze po iui ciąża tez może się nie rozwijać? Ze juz powinnam miec jakies objawy?

  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 30 września 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa nie wymyslaj sobie Problemow. Jest wczesnie to raz, a dwa wcale nie musisz ich miec. Jedne wymiotuja drugie nie. Wiem ze to trudne bo ja tez sie nadal stresuje ale trzeba myslec pozytywnie. Uszy do gory!

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie ciekawa. Znam dziewczyny które w ciąży czuły się jak nowonarodzone, a inne tak jakby mialy zaraz umrzeć i tu nie było żadnej reguły która jak znsila ciaze

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 30 września 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane właśnie takiego kopa potrzebowałam na dzisiaj juz nie będę zrzędzić zacznę od jutra :)

  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 30 września 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa lepiej napisz na kiedy masz termin?

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 1 października 2016, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kanta jeszcze nie wiem bo jak bylam w 4 Tc byl tylko pęcherzyk ciążowy i gin nie luczyl mowil ze czekamy na zarodek

  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 1 października 2016, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sciagnij sobie apke my days, jak zaznaczysz ost okres to samo wyliczy. Albo happy baby tam jest troche wiecej.

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 2 października 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna89, mój mąż zawsze uwielbiał dzieci, świetnie się z nimi dogadywał. Marzył o tym, żeby zostać ojcem. Wszystko zmieniło się po odebraniu wyników... Teraz wmawia sobie, że jednak nie chce dzieci. Dla mnie jest to bardzo ciężkie.
    Po wielu rozmowach zdecydowaliśmy, że jeśli będzie możliwość i morfo się poprawi, to podejdziemy do inseminacji.
    Mąż bierze androvit i polfilin i przeszedł na zdrową dietę. Myślę, że nawet jeśli coś drgnie na plus w wynikach, to będzie podchodził do wszystkiego inaczej.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Kasiulek77 Koleżanka
    Postów: 40 5

    Wysłany: 3 października 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Lanta za odpowiedź, sięgnęłam w głąb forum i znalazłam - niestety obawiam się, że im dłużej ten proces trwa tym trudniej ... powoli po prostu zaczynam czuć niechęć do tego wszystkiego i buntuje się p-ko takiemu stanowi rzeczy, mój mąż całe szczęście nie załamuje się - metoda wyparcia problemów.

    Pytanie: czy to wszystko zostawić? nie badać się , nie iść w kierunku inseminacji?

    Czy raczej jest to naiwność - że samo się wszystko ułoży.....

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 4 października 2016, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nadal bez jakis większych objawów ciążowych co mnie zaczyna martwic...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, chyba ktoś powinien na Ciebie porządnie nakrzyczeć :) przecież naprawdę nie musisz mieć żadnych objawów, oczywiście oprócz rosnącej bety :) nie bez powodu są kobiety, które dowiadują się, że są w ciąży dopiero w 3-4 miesiącu, a znam taki przypadek.

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 4 października 2016, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa zrob bete jeszcze raz. Ja o ciazy dowiedzialam sie 6-7 tydzien. Objawy mialam ja na okres, cycki i brzuch bolaly. Nic wecej. Potem tez schizowalam wiec bete robilam trzy razy.
    Kasiulek ile sie czasu staracie juz?

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 4 października 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko kocham :)
    Kanta musze cierpliwie poczekać do poniedziałkowej wizyty. Mam nadzieje ze juz zarodek będzie widoczny bo będzie równy 6 Tc. Powtórzenie bety nic mi nie da bo nawet prawidłowy przyrost nie świadczy o prawidłowo rozwijającej się ciąży. Musi być dobrze...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

‹‹ 80 81 82 83 84 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ