X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 17 listopada 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka ja też trzymam mocno kciuki za nas wszystkie... chyba w końcu musi być z górki ale po wczorajszym mam wrażenie że my jeszcze się nie wdrapaliśmy na ten szczyt więc dalej pod górkę :/

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 17 listopada 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cóż Buko chyba rzeczywiście musisz sama spojrzeć na te wyniki bo mnie to też nic nie mówi :) na fragmentacjach sie nie znam ale może skoro lekarz mówi że jest oki to widocznie nie ma źle :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 17 listopada 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko dlatego ja mojego ostatnio po takiej akcji prosiłam aby wysłał zdjęcie telefonem bo dogadac sie z chlopem nie mozna było :p

    a co do fragmentacji, ja Ci juz mowilam zejest ponizej 30 % wiec nie czepiałabym się :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż tak Go stresować nie będę, bo pomyśli, że mu nie ufam :) w domu sama sobie sprawdzę :)
    a fragmentacji już się nie czepiam :) ciekawi mnie, że 28% jest ok, a np. 31% to już bardzo źle.

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 17 listopada 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Aż tak Go stresować nie będę, bo pomyśli, że mu nie ufam :) w domu sama sobie sprawdzę :)
    a fragmentacji już się nie czepiam :) ciekawi mnie, że 28% jest ok, a np. 31% to już bardzo źle.
    31 % to nie jest bardzo zle bo nadal mozna nad tym popracowac :) uszy do góry !

    no ja dzis tez meza po wyniki nie gonie, będa to będa, tyle. ileż można serio ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 listopada 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja napiszę poprzednie i obecne :)
    Objetosc: 2,5 -- 2 ml
    Czas upomnienia: 30 min.-- nie nastąpiło (?)
    Ph 7,6 -- 8,0
    Koncentracja mln/ml 8,8 -- 16
    Całkowita liczba 22 -- 32 mln
    Ruchliwość 35% -- 30%
    Morfologia 2% --2%
    Leukocyty 0,4 -- 0,4 mln (norma <1 mln)
    Aglutynacja + --- ++zlepy
    Faktycznie moze i ilość się poprawiła ale upomnienie, ruchliwość się pogorszyły i jeszcze ta aglutynacja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2016, 20:06

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 listopada 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2016, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koncentracja najlepiej się poprawia. Pół roku temu było 4,4
    Niby jeszcze normy nie ma, ale z tego co już się zorientowałam na forum, to w tej klinice wyniki wychodzą sporo słabsze niż w prywatnych klinikach. Kolejny krok jest taki że w przyszłym tyg skosultujemy te wyniki z nowym andrologiem i chyba zastosujemy się do jego zaleceń, bo jakoś przestaliśmy ufać obecnemu, bo chyba trochę na wyrost jest stwierdzenie że wyniki są coraz lepsze skoro w tej chwili tak pogorszyło się uplynnienie...
    I będziemy przymierzać się do iui, ale to zależy też od tego co jutro powie moja gin, czy faktycznie mam jakiś problem z nadnerczami wpływający na płodność.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2016, 20:28

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 17 listopada 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko dałaś mi trochę nadziei że i może u nas ta koncentracja w końcu się poprawi :) a jak długo Twój mąż brał clo że aż tak skoczyło?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczął brać w maju gdy koncentracja była 4,4 mln/ml pół tabletki dziennie i w sierpniu było już 8,8, więc kontynuował te same leki i dziś odebrał 16 mln/ml. Natomiast pisałam już kiedyś że w innej klinice w bad. Komputerowym w czerwcu (więc pomiędzy dwoma badaniami) wyszło 60,3 mln/ml więc to też zależy od sprzętu i metody chyba, dlatego wg mnie bardziej powinnismy się skupiać na różnicy pomiędzy badaniami z tego samego lab, niż na wartościach bezwzględnych podanych na wyniku.

  • Martynkaa89 Znajoma
    Postów: 24 13

    Wysłany: 17 listopada 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, pisałam już do Was jakiś czas temu :)
    Dziś tylko tak na szybko, jutro trochę bardziej się rozpiszę.
    Byliśmy z mężem dziś na wizycie u Dr. Wolskiego i wielkim skrócie:
    - fragmentacja DNA (u nas 25 %, norma w novum to do 25 %), Wolski powiedział, że jest na granicy, można to poprawić, ale tak naprawdę o niczym taki wynik nie przesądza bo bardzo dużo mężczyzn ma na takim poziomie i mają gromadkę dzieci.
    - morfologia (u nas 4 %), Wolski powiedział, że jest to norma, można brać suplementy i próbować poprawić, ale jest to wynik jak najbardziej pozwalający na naturalną ciąże,ewentualnie inseminacja.
    Generalnie bardzo konkretny człowiek. Czułam się tak jakby nie rozumiał z czym mamy do końca problem z takimi wynikami (zalecił USG, ale 3 razy podkreślił, że po prostu musi to zalecić).
    Po wizycie u niego jest bardzo optymistycznie nastawiona, mimo, że problem jest także z mojej strony.

    Polawola, Miśkowa lubią tę wiadomość

  • Polawola Autorytet
    Postów: 446 579

    Wysłany: 18 listopada 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka uda się!
    Dziś o 13.00 mamy pierwsze iui. Mąż juz od półtora miesiąca nie pali i łyka suplementy. Mam nadziej ze parametry się poprawiły i ze się uda!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2016, 09:07

    Miśkowa, domiszka lubią tę wiadomość

    36l, 2010- naturalny cud
    starania od 03.2016,
    4 inseminacje :(
    Ona:hsg🆗histeroskopia🆗Usunięta tarczyca, era🆗cytokiny ❌
    On: 02.2018 operacja znp- brak poprawy, astenoterato.
    I hbIMSI 10.2018, dł prot, hiperstymulacja, zamrozono 7 oocytow, brak zarodkow :(
    II hbIMSI 01.2019, kr protokół ❄️❄️❄️
    01.02.19 2x 3dn zarodków ❌
    14.02.20- 1x 4aa- CB
    III IMSI- ❄️❄️❄️❄️
    26.11.20- transfer 4aa❌
    24.01.22 transfer 3AA👍♥️🍀

    Udało się :) warto próbować 👶🏼
  • bebloszka90 Koleżanka
    Postów: 48 84

    Wysłany: 18 listopada 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulek77, w ejakulacie mój mąż miał 100 mln, a w ml 30, wiec szacuję, że przy takiej ilości miał podobną liczbę prawidłowych plemników, co mężczyzna z ilością w dolnych granicach normy i morfologią około 2-3%. Tak czy siak - poniżej normy.
    Powodzenia dziewczyny! Rzadko udzielam się na forach, ale każdej z Was bardzo kibicuję i mam zamiar dalej śledzić Wasz wątek.

    Kasiulek77 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3kh2c0mitc.png
    5.12.16 - pusty pęcherzyk, 7 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh, wkurza mnie to "w czym jest problem", bo problem jest w tym, że nie ma ciąży, a powinna być, a skoro jej nie ma to coś jest nie tak.
    Mi kiedyś ginekolog, który był w zastępstwie, na mój problem, że cykle mi się zaczęły rozjeżdżać od 24 do 33 dni przy wcześniej regularnych co do dnia, stwierdził: "w czym ma Pani problem, rasa biała tak ma, że za normalny cykl uznaje się między 24, a 35 dni, więc mieści się Pani w normie."

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 18 listopada 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż odebrał wyniki i serio nic tylko się pochlastac i zmienic wątek z teratozoospermi na athenozoospermie :[

    serio ja nie ogarniam tych chrzanionych wyników MASAKRA !!!! Czułam ze ruch bedzie kijowy bo przy iui juz czułam że jest coś nie halo ale nic, łudze sie ze ruch sie da jakos poprawic, aczkolwiek martwi mnie bo wypił kawe wczesniej...

    przedstawiam wam poniżej wszystkie nasze 4 badania i głowne dane:

    Okres abstynencji : 4 dni/4dni/5dni/5dni
    Objętość : 4ml/3ml/3.8ml/5.9ml
    Lepkośc : prawidłowa/prawidłowa/prawidłowa/prawidłowa
    Czas upłynnienia : 25 minut/10minut/35minut/30minut
    PH : 7.9/7.9/8.1/7.9
    Koncentracja plemników mln/ml : 27.5/ 6.42/ 18/20,6
    Ilość plemników w ejakulacie : 110 mln/ 19,26 ml/ 68,4 ml/ 121,6 mln
    Aglutynacja : -/-/-/-
    Morfologia : 1%/2%/1%/ 4% !!!!!!!


    i nie bardzo teraz wiem jak mam rozpisac ruch, poniewaz dopiero przy 4 badaniu mamy ten ruch rozbity na A,B,C,D ... wiec rozpisze tak samo przy kazdym badaniu zeby lepiej się czytało i nie wprowadzalo niejasnosci
    A i B to ruch postepowy szybki i wolny
    C to ruch niepostepowy
    D brak ruchu

    wiec przy 1 badaniu było to tak :

    ruch postępowy: 32 % ( czyli zakładam ze to jest A+B ale nie wiem ile szybkiego a ile wolnego)
    ruch niepostepowy : 9 % ( C)
    brak ruchu : 59 % (D)


    2 badanie

    ruch postepowy: 21,28 % A+B
    ruch całkowity 21,28 % ( A+B+C)
    brak ruchu 78,72 % (D)

    3 badanie

    ruch postepowy: 35 % A+B
    ruch niepostepowy: 12 (C)
    brak ruchu 53 % (D)

    4 badanie

    ruch postepowy szybki A : 0,0
    ruch postepowy wolny B : 20,3 %
    ruch niepostepowy C: 22,8 %
    brak ruchu D 56,9 %


    norma A+B : > 32 % lub A+B+C > 40 %

    czyli niby jestesmy w normie bo mamy A+B+C 43,1 %


    no ale heeelooł !!! od marca robimy te zakichane badania nasienia i nikt nam nie powiedział ze w naszym ruchu postepowym to może być tylko ruch B ???

    czy to ma jakies znaczenie ?

    bo niby w takim razie mamy wszedzie norme w tym badaniu ale brak ruchu A mnie załamał...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2016, 09:14

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 18 listopada 2016, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko my zawsze robimy badania w tym samym miejscu i z takim samym czasem abstynencji, tak nam powiedział lekarz więc staramy się tego trzymać żeby można było rzeczywiście porównywać ze sobą te wyniki. Jak już będę miała trzecie to napiszę wszystkie. A co do tego "w czym problem" to mam ochotę odpowiedzieć "w gó**nie". Skoro stajemy na rzęsach żeby być w ciąży a nie jesteśmy to rzeczywiście chyba jest coś nie tak?

    Domiszka jak na moje oko to macie dobre wyniki, pięknie skoczyła morfologia, z ruchem trochę gorzej ale jest B, myślę że przy inseminacji to wystarczy bo przecież ona "transportuje" plemniczki już do właściwego miejsca. Zobaczysz jeszcze co Ci powie lekarz ale moim zdaniem póki co nie ma sensu się załamywać :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka, bo jak sama nie doczytasz albo nie przyciśniesz lekarza, to chyba sam od siebie Ci nie powie :/

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 18 listopada 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Domiszka, bo jak sama nie doczytasz albo nie przyciśniesz lekarza, to chyba sam od siebie Ci nie powie :/
    no na ruch A+B to dopieo przy IUI mowili ze wynosi 20 iles % ale bez informacji ile ktorego.

    wkurzona jestem serio ze to takie nieprofesjonalne bo wiadomo ze ruch B i C jest gorszy nic A . a skoro oni mi w 2 klinikach poprzednich tego nie porozbijali to ja w ogole nie skupiałam sie nad tym a to równiedobrze mogło byc A od samego poczatku i tylko B było i to stanowiło nasza norme...

    a co do badan w roznych labach, ja sprawdzam w kilku i juz wam tłumacze dlaczego...

    1,5 roku temu miałam zapalenie obustronne nerek, strasznie cierpialam, mocz krwawy no ale leczyłam sie i było OK. Badania zawsze robilam w tym samym labie, łacznie chyba .... 10 !!! i za kazdym razem wychodziły złe mimo ze ja sie czułam super dobrze juz i nawet wrocilam do pracy. Badania złe złe mega złe i tylko antybiotyki nowe przepisywali...

    az ktoregos dnia w labie była taka kolejka ze zaniosłam materiał do badania do laboratorium 3 ulice dalej. okazało sie ze wynik ksiazkowy ! zbadałam jeszcze w innym labie - to samo ! zaniosłam znowu do mojego 1 labu - FATALNIE !

    takze ten.. oni jak juz chyba widzieli moje naziwsko to z automatu wpisywali kaszane haha :P

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh, a niby powinno się badać zawsze w tym samym labie. Na to zawsze kręci nosem mój endokrynolog, że robię badania tarczycowe w różnych laboratoriach, a to dlatego, że jak robię prywatnie to robię w pracy, a jak mam od Niego skierowanie to wtedy w jego przychodni. Chociaż z drugiej strony, wyniki męża, mamy z 3 różnych klinik i w każdej wychodziły skrajnie inne, więc jakbyśmy mieli tylko z kliniki, w której był w czerwcu, to nikt by nawet słowem nie wspomniał, że mamy jakiś męski problem, bo wyniki były prawie idealne.

‹‹ 96 97 98 99 100 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ