X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 16 listopada 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem od znajomej ze Wolski nie może mimo to zbyt wiele na anszym bocianie pisac bo novum mu zabrania, na moja rozmowe z nim dlaczego pisze o ivf to odpowiedział ze on na to patrzy pod kątem statystycznym, wiekowym oraz emocjonalnym pacjentów ze czasem po prostu nie warto zeby pacjenci starali się latami bo albo czas ucieka albo ktoras ze stron juz w depresje popada wiec nie ma co dalej leczyc tylko trzeba działać...
    no nic pojade zobacze i zdam wam relacje :D

    napisałam teraz do innego laba jakie są normy i oni aja od 1,4 a dzieli ich dosłownie ulica :D wiec ja pinkole !!

    anatonna no i super :D

    kurde faktycznie weszłam na strone mojej kliniki a tam inny opis wymogów, no szlag by to trafił ..



    badania infekcyjne HCV, HBs, HIV, USR (ważne 6 tygodnie),
    badania nasienia - komplet (ważne 3 miesiące),
    badania hormonalne na początku cyklu w tym AMH, TSH, anty TPO, FSH, LH, E2 (ważne 3 miesiące),
    u wszystkich z a/oligomenorhoea + otyłość - lipidogram, glukoza i HBA1C,
    przy OAT < 5mln/ml: kariotyp u mężczyzny, AZF,
    przy azoospermii: kariotyp u mężczyzny, CFTR, AZF,
    chlamydie PCR (badanie ważne 3 miesiące),
    badanie cytologiczne (ważne 1 rok),
    profil androgenów tzn. wolny testosteron, androstendion, 17OHprogesteron,DHEAS - tylko u pacjentek z cechami fenotypowymi androgenizacji – (do dyskusji z lekarzem prowadzącym),
    histeroskopia (obowiązkowo po pierwszym nieudanym cyklu ART) – (do dyskusji z lekarzem prowadzącym),
    kariotypy u pary (obowiązkowo po pierwszym nieudanym cyklu ART) – (do dyskusji z lekarzem prowadzącym).

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 16 listopada 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa i jeszcze mi się jedna sprawa przypomniała, moja rozmowa za Wolskim za 1 razem, totalnie nie moglismy się dogadac...
    powiedział mi ze w naszym wypadku IVF absolutnie ODPADA. wiec ja załamka, płacz histeria itp...

    no i co się okazało jest IVF, ICSI i IMSI wszystko potocznie nazywane ivf... więc się nie dogadalismy :P

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    No tak haha :D W sumie to nie jest śmieszne, skoro Cię to przygnębiło. Jeśli Cię pocieszę to w naszym przypadku IVF też odpada ;) A jeśli chodzi o leczenie to się z nim trochę zgadzam. Zależy komu się jak spieszy, a takie leczenie przecież w przypadku mężczyzn trwa długo, bo efekt jest dopiero po 3 miesiącach. Tak czy siak myślę, że dobrze jest faceta wyleczyć, bo może i do in vitro to nie jest kluczowe, ale przecież my na jednym dziecku nie poprzestajemy, nie? Fajnie by było jednak doświadczyć naturalnego zajścia w ciążę - jak nie przy pierwszym, to przy kolejnym dziecku ;) Zdaj nam relację z tego co mówił. Mnie szczególnie interesuje co on sądzi o poprawie morfologii i gdzie szukać przyczyny jeśli hormony są ok, nie ma już bakterii i nie ma żylaków.
    Dużo tych badań wymagają. W sumie to mamy wszystko z tej listy oprócz "badania infekcyjne HCV, HBs, HIV, USR ". Czyli co, czekasz na tę laparoskopię, czy jeszcze coś wcześniej będziesz kombinować?

    czekam czekam, bo ja to jestem wiesz, człowiek szkiełko i oko i lubie wiedziec wczesniej i miec przygotowane wszystko :) Wiec wole za wczasu przygotowac co się da zeby ewentualnej porazki uniknąc :P
    Tez jestem ciekawa co on sądzi o morfo biorac pod uwagę ze widze na bocianie jego wpisy typu " trzeba poprawic morfologie, przeleczyc morfologie itp" tylko jakos nie mowi jak ;)

    my HCV,HIV,HBS mamy oboje zrobione zakladam ze do lutego beda juz niewazne ale mielismy robione przy okazji z pakietu opieki medycznej wiec niech jest

    w takim wypadku mysle ze on zasugeruje zrobienie kariotypu a jesli i to bedzie OK to chyba tylko pogodzenie sie z takim stanem rzeczy, czytałam ze jeszcze sa te badania za miliony moment ale nawet on ich nie popiera...

    u nas tak jak pisałam wczesniej jesli dojdzie co do czego bedzie to IMSI bo zadna z moich klinik ICSI nie robi już. Nawet mi mowili ze jak morfologia jest 0 to oni po prostu wybieraja najmniej uszkodzonego plemnika, z najmniej uszkodzoną głowką poniewaz to ona jest nosnikiem materiału genetycznego.

    pokico serio licze na naturalny cud ale tak jak pisałam ja musze miec po prostu zaplanowane wszystko, miec opcje B:)

    u nas jest mozliwosc ze te FSH jest winne dosc niski testosteron mimo ze w normie. sama nie wiem bede pytac.
    moze tamoxifen + agapurin cos pomoga, aronoł ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Moj maz bral agapurin, niestety efektow brak. A mąż dzis u androloga pokazal badania i ten powiwdzial ze sa ok i nic wiecej nie zlecil. Ehh szkoda slow, tak w ciemno by leczyl. Na szczescie tam jest taki system ze dzis mial badanie nasienia i jutro idzie po wyniki i zalecenia, a tym razem cos sie zmienilo i bedzie inny dr, moze jakis sensowniejszy.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 16 listopada 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak pięknie! Niech dalej rośnie książkowo a Ty razem z nią :)

    Co do badań mężczyzn to z tego co czytałam to jeżeli hormony są ok i nie ma żylaków to powodem są najprawdopodobniej choroby jąder w dzieciństwie np wnętrostwo albo powikłanie po śwince albo zapalenie jądra o którym się nawet nie wie i wtedy już niestety nic z tym nie można zrobić, żadne leki nie pomogą :/ Co do IMSI to podobno szukają tak długo aż znajdą tego najlepszego plemnika alfa :) a jak nie znajdą w spermie to robią biopsję jądra (najądrza) i tam szukają. Ekstremalnym przypadkiem podobno jest wycinanie fragmentu jądra i szukanie w kanalikach jąder plemników... robią co mogą żeby znalazł się ten najlepszy :)

    Alimak lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Dziewczyny beta z dziś 536, przyrost 149% :)

    Pięknie!! :D To teraz czekamy na serducho :) Duże buziaki i melduj się nam czasami ;)

    Alimak lubi tę wiadomość

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 17 listopada 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miśkowa - do IMSI jak do kazdej innej proceduty zapładniasz kilka jajec wiec tych plemnikow potrzeba jednak wiecej niz 1. Pytałam w klinikach I mowili mi to samo, jesli morfo jest 0 I nie ma idealnych to szukaja najmniej uszkodzonych.
    do imsi nie wykonuje sie zadnej biopsji. biopsja to jest juz mTESE a nie IMSI I nie robi sie biopsji jesli plemniki sa.

    jesli chodzi o hormony ok I brak zylaków to też się ne zgodze bo to też juz konsultowałam.
    najpierw bada się jeszcze genetyke I jesli genetyka też wyjdzie OK to wtedy przyczyny nie ma.
    przede wszystkim kariotyp powinno się badac jesli plemników jest ponizej 5mln/ml a przynajmniej tak twierdzą embriolodzy z novum :

    Badanie kariotypu (cytogenetyczne) jest jednym z ważniejszych badań obowiązkowych dla obojga partnerów, którzy przystępują do zabiegu in vitro z powodu męskiej niepłodności (poniżej 5 mln/ml plemników)

    u nas plemników zawsze było sporo ponad norme ( z wykluczeniem jednego badania dzie było ich tylko okolo 20mln w całosci) wiec nie bawilismy się w genetyke. ciekawe co dzis na badaniach wyjdzie I co lekarz powie w poniedziałek....

    w polsce nie ma lekarzy andrologów I nie dajmy sobie wmowic ze jest inaczej. Polskie szkolnictwo wyższe nie kształci w zakresie andrologii...

    a swoja droga jak tam wasze badania ?

    Moj wczoraj miał to nieszczesne USG... cały wieczór się do mnie nie odzywał :|
    plus taki ze wszystko jest OK, nie ma ŻPN, mikrozwapnien, zadnego powiększenia narządów, powiedział lekarz ze chciałby miec tak zdrowych pacjentów.
    Poraz kolejny lekarz mowi ze winą jest niehigieniczny tryb zycia mojego mężą. Bo to że chodzi na siłownie I coś tam cwiczy I coś tam pilnuje co je to to jest nic.
    Bo to jak on pracuje, ile pracuje, to ze nie potrafi odpoczywac to jest najgorsze. Że uklad moczowo pluciowy ma super ale jak ktos mu zbada serce to już mu gwarantuje ze super nie bedzie.

    no to mnie chłop pocieszył :|


    Alimak cudownie <3 <3 <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2016, 08:12

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 listopada 2016, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 17 listopada 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    domiszka nie do końca jest tak jak piszesz, bo jeśli ktoś ma słabą morfologię i faktycznie nie mogą znaleźć dobrego plemnika, albo z jakichś względów IMSI się nie udaje, to wtedy mogą wziąć plemniki prosto z jąder.
    kurde wiecie co, ja pytam zawsze w tych 2 klinikach ktore ja rozwazam provita i gyncentrum.
    troche mnie to w sumie teraz martwi ze mi tam mowią cos totalnie innego bo czuje sie naciągana na kase...
    ale tak mysle ze moze jak się IMSI nie udaje, ale poki co jeszcze nikt nic nie miał wiec wole nawet nie zakladać takich opcji brrr
    mąz miał dzis badania nasienia w 3 klinice ( Bocian) klinika nowa i pracuja tylko do 16:00... wiec jakos nie wierze w cuda w tym badaniu.
    Ale zgodnie z zaleceniami Alimak wypił mocną kawe godzine przed :P

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 listopada 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 17 listopada 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Mi tego nikt nie powiedział, tylko wczoraj na bocianie przeczytałam. Wolski komuś tak odpisał: "Do rozważenia zmiana taktyki i pobranie plemników do IVF bezpośrednio z jąder". Nie ma co na razie o takich rzeczach myśleć.
    domiszka nie ma co gdybać, tylko trzeba poczekać na wynik ;)
    mnie już powoli serio ten Wolski osłabia, nie da sie trafić za chłopem...
    troche sie boje tych wynikow dzis ale obiecałam sobie ze 1 raz wyć nie będe i co ma być to trudno, zaakceptuje ;)

    Poki co serio moj mąz jest moim bohaterem ze zrobił wczoraj to badanie, co prawda ciagle mi je zapomina a ja się głupio śmieje jak on sie wkurza i mowi " aaa w dupie to już mam " :P:P:P

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 17 listopada 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey Domiszka a czemu maz taki nerwowy z tymi badaniami ??? :)

    7b0f9c1e19.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 listopada 2016, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 17 listopada 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka wrote:
    Hey Domiszka a czemu maz taki nerwowy z tymi badaniami ??? :)
    miał usg transrektalne :) sama rozumiesz...

    Alimak tak własnie po to dziś się napił żeby zobaczyć czy to u nas w ogole coś daje bo poprzednie 3 robił bez takich 'wspomagaczy'

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 17 listopada 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka wiesz no specjalistą nie jestem ale ostatnio udało mi się być na wykładzie embriologa na temat IV więc piszę tylko co mówili :) chodziło mi o to że jak się ma plemniki to sytuacja nie jest aż taka beznadziejna i że są jeszcze inne opcje niż tylko pobieranie z nasienia ale wiadomo za tym wszystkim idą bardzo duże koszta dlatego nie jest to oferowane w standardzie tylko jak już są niepowodzenia albo genetyka sprawia że trzeba szukać głębiej :) z resztą może być tak że co klinika to inna opinia bo prowadzą inną polityke leczenia. Nas w jednej klinice zakwalifikowali tylko do in vitro (IMSI lub ICSI oczywiście) a nasz lekarz jeszcze próbuje walczyć. Co do wyników to czekamy :/ będą one dopiero w przyszłym tygodniu bo nasionka poszły też na posiew a to zawsze dłużej trwa... ale spinam się strasznie wynikami i mąż wczoraj się też przyznał że się tym stresuje i spać nie może...

    domiszka lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 17 listopada 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka to on miał USG... ja myślałam że tylko lekarz delikatnie paluszkiem go sprawdzi.... o no to nie zazdroszcze... i dziw się że się nie odzywa, pewnie też miałabym traume :/

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 17 listopada 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Domiszka wiesz no specjalistą nie jestem ale ostatnio udało mi się być na wykładzie embriologa na temat IV więc piszę tylko co mówili :) chodziło mi o to że jak się ma plemniki to sytuacja nie jest aż taka beznadziejna i że są jeszcze inne opcje niż tylko pobieranie z nasienia ale wiadomo za tym wszystkim idą bardzo duże koszta dlatego nie jest to oferowane w standardzie tylko jak już są niepowodzenia albo genetyka sprawia że trzeba szukać głębiej :) z resztą może być tak że co klinika to inna opinia bo prowadzą inną polityke leczenia. Nas w jednej klinice zakwalifikowali tylko do in vitro (IMSI lub ICSI oczywiście) a nasz lekarz jeszcze próbuje walczyć. Co do wyników to czekamy :/ będą one dopiero w przyszłym tygodniu bo nasionka poszły też na posiew a to zawsze dłużej trwa... ale spinam się strasznie wynikami i mąż wczoraj się też przyznał że się tym stresuje i spać nie może...


    no my też z posiewem , same nasionka dzis niby maja byc ale dzis to chyba maz ich nie zdazy odebrac skoro tylko do 16 pracuja a posiew to tez do 7 dni wiec na poniedziałek to ich pewnie miec nie bedziemy - trudno sie dosle mailem jakby co :)

    trzymam kciukasy za nas, Was i Buko bo też mieli teraz robić no bo kurde nooo.... ile można miec pod górke ?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój mąż odebrał wyniki, za wiele się nie dowiedziałam od Niego, tylko: ciągle się poprawia, w końcu jakaś rozsądna objętość (?), coś tam jeszcze poniżej normy, ale dostał do zestawu clo+androvit jakiś lek na "rozrzedzenie", bo jest za gęste. Ehh faceci, jak oni słuchają na tej wizycie, wieczorem w domku zobaczę wyniki to napisze dokładniej :D
    Drugi lekarz stwierdził, że hormony ok, a fragmentację większość facetów, którzy przychodzą mają podobną (28%), więc jakby było >30% to byłby problem, a tak jest ok (ciekawe...).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2016, 11:49

‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ