X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nadia199191 Przyjaciółka
    Postów: 69 54

    Wysłany: 15 listopada 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Beta 215 :)

    Z kawą potwierdzam :)
    Gratuluję <3

    ❤️ 👧
    ❤️ 👧
    💙 👦

    preg.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 listopada 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Nie mamy jeszcze reszty wyników, tylko tsh już znamy i jest 0,81 więc ładne.
    mj ma bodajze TSH 2 więc też przyzwoicie jedynie to FSH mnie zastanawia ale jest to wynik graniczny więc jutro powtarzamy ten jeden hormon
    W czwartek maz ma jeszcze te usg nieszczesne ( nieszczesne bo Wolski kazał zbadac prostate, a nie wiem czy wiecie jak się prostate bada ...... )


    Miskowa dokładnie :D ja nie licze na cuda w tym badaniu ale niech sie dzieje wola nieba :)
    za was też trzymam kciuki :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 15 listopada 2016, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 15 listopada 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:

    Miskowa dokładnie :D ja nie licze na cuda w tym badaniu ale niech sie dzieje wola nieba :)
    za was też trzymam kciuki :)
    ja też nie liczę na cuda ale wierzyć trzeba zawsze :) gdyby doszła do tego moja owulacja to byłoby jak podwójna kumulacja :)

    a co do prostaty to chyba wiem jak... ale z drugiej strony my chodzimy do gina co miesiąc i nikt nam nie współczuje jak lądują tam palce i głowice z usg... :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 15 listopada 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Lanta Ekspertka
    Postów: 203 55

    Wysłany: 15 listopada 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa do konca tego nie wiem czy tylko morfo. Chwile przed zajsciem bralam euthyrox, mialam tsh ok 2,8 a w czerwcu przed szczesliwym cyklem spadlo ponizej dwoch. A moj lekarz caly czas staran twierdzil ze to nie morfo jest problemem bo ona sie szybko poprawila tylko moja glowa. Co moze byc najbardziej prawdopodobne.

    Starania od wrzesnia 2014, szczesliwy cykl 06.2016
    1 cykl IUI - negatywny
    Euthyrox 25
    Teratoozospermia pokonana z 1.77 na 15.40%
    3jgxdqk3d79zhfee.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, prostata :D chociaż mój miał ocenianą prostatę przy zwykłym usg :D bo w opisie jest opis dot. wymiarów.
    Jak mój narzekał na badanie nasienia i badanie jąder, to też mówiłam, że chodzę do ginekologa i jakoś się nie rozczulam nad tym, tylko muszę i koniec, a robiłam też przecież badania, które są bolesne, jak hsg i biopsja emdometrium i oddałam chyba litr krwi w szpitalu na badaniach hormonalnych.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 15 listopada 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna ale się uśmiałam :D no coś w tym jest że tylko oni są tacy biedni i mają najgorsze badania... ale z drugiej strony to ich rozumiem, bo jeśli chodzi o badanie nasienia to co innego pokazać swoje genitalia a co innego ich używać kiedy za drzwiami czeka pełno osób i wszyscy wiedzą po co tam się wchodzi :/ takie trochę to krępujące, tyle dobrze że mój mąż nie wzbraniał się przed tym badaniem jak lekarz zalecił :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 listopada 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dziewczyny my jak wchodimy do ginekologa to tez wiadomo ze nie po to aby tapetowac :P

    moj juz badania nasienia ogarnia spoko, idzie bo musi i nie protestuje, ale widze ze co badanie to stres większy bo juz wie ze wyniki ksiązkowe to nie są.

    antonna a czemu nie miałas histeroskopi ? oby badanie wyszło jak najlepiej :) nie wazne czy stanie na ifn czy iui zawsze to lepiej jak armia dobra

    no nam Wolski napisał ze musi byc to badanie prostaty TRUS + oczywiscie normale usg układu moczowo płciowego, zobaczymy co powie...

    mój mąz to sie poki co sama nie wiem czy teraz badaniem nasienia czy tym usg stresuje, wszystko w czwartek więc chłopina ma przekichane, chyba będe musiała mu w nagrode jakis super obiad zrobić :P
    wyniki oba maja być w ten sam dzień więc mam nadzieje że nie popsujemy sobie tym weekendu ... bo zawsze jakos te badania wypadały własnie na koniec tygodnia i potem weekend był do d**y

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Nie miałam, bo poprzez ocenę jamy macicy miała na myśli tę robioną w ramach HSG, a ja myślałam, że HSG ocenia tylko drożność ;) Tak czy siak, póki co nie mam wskazań do dalszej diagnostyki. Daleko do tej Warszawy macie - co za poświęcenie :> Chętnie się dowiem co dr Wolski mówi na temat poprawy morfologii :)
    Wcale mi sie tam jechac nie chce.. ale moja gin miwi ze warto meza poleczyc albo chociaz szerzejnzdiagnozowac bo nawet jesli faktycznie skonczy sie na ivf ( u nas IMSI bo obydwie kliniki ktore bralam pod uwage wykonuja tylko to ze wzgledu na tobze to najnowoczesniejsza metoda) to mimo wszystko lepiej miec wiekszy wybor :)

    Dziwne serio ze nie mialas robione bo u nas w 2 klinikach powiedzieli ze to wymog przed ivf

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 15 listopada 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomóżcie :)
    odebrałam wynik badań męża, ale normy podane obok wyników są tylko dla kobiet :D nasz dr będzie dopiero w przyszłym tygodniu, ja niby przejrzałam w necie jak powinno być, ale wy mi na pewno powiecie więcej.
    Testosteron: 4,62 ng/ml
    LH: 1,75 mlU/ml
    FSH: 1,03 mlU/ml
    Prolaktyna: 5,03 ng/ml
    TSH: 0,81.
    Z tego co znalazłam, to chyba FSH jest za niskie i to może być przyczyna problemów z nasieniem, więc może znaleźliśmy?

  • bebloszka90 Koleżanka
    Postów: 48 84

    Wysłany: 16 listopada 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Podczytuję Was już od dawna, przeczytałam cały wątek, ale do tej pory się nie udzielałam. Teraz jednak zdecydowałam się napisać - ku pokrzepieniu serc.
    Z moim mężem przestaliśmy stosować antykoncepcję latem 2014 roku, zaraz po ślubie. Nie mieliśmy wtedy wielkiego ciśnienia na dziecko, a po prostu stwierdziliśmy, że co ma być, to będzie i jeśli przydarzy się ciąża, to świetnie, a jeśli nie - to też nie ma tragedii. Wspolżyliśmy i wspołżyjemy regularnie, średnio co dwa - trzy dni, więc od tego czasu z pewnością zdarzało się, że trafialiśmy z seksem w dni płodne. Jakoś w styczniu tego roku stwierdziliśmy, że zaczynamy starać się bardziej świadomie, ale wciąż na luzie, co sprowadziło się do tego, że staraliśmy się w okolicach moich owulacji (mam bardzo regularne cykle, a przy tym bolesne owulacje, wiec wiedziałam mniej - więcej, kiedy owulacja u mnie występuje). Zdecydowaliśmy, że jeśli do września nic z tego nie wyjdzie, to pójdziemy się przebadać. Wobec nieudanych starań właśnie we wrześniu br. przebadałam hormony i okazało się, że mam hiperprolaktynemię, choć niewielką. Zaczęłam brać Bromergon, 1/2 tabletki dzoennie, na monitoringu okazało się, że owulacja u mnie występuje, a mąż poszedł przebadać nasienie - wyniki mnie zdołowały, bo morfologia wyszła fatalna - 1 %, przy pozostałych parametrach w normie (właśnie wtedy trafiłam na ovu w poszukiwaniu informacji). Mąż umówił się w związku z tym do androloga, zaczął brać suplementy i ograniczył śmieciowe żarcie. Termin wizyty przypadał dopiero za miesiąc od diagnozy (i to wizyty prywatnej). I właśnie teraz, miesiąc po diagnozie męża, okazało się, że jestem w ciąży. Wprawdzie to dopiero początek 5 tyg. i nie wiem jeszcze, czy wszystko się uda, ale jestem dobrej myśli i postanowiłam tu napisać, bo wiem, ile tego typu posty dodawaly mi optymizmu, gdy przeżywałam chwilę załamania, niezależnie nawet od powodzenia ciąży, bo oznaczało tyle, że nawet przy kiepskiej morfologii ciąża naturalna jest możliwa, nawet gdy wydawałoby się, że nawet przeprowadzenie insem8nacja nią ma szans na powodzenie. Wiem też, że jeden wynik badań nasienia nie daje 100% pewności diagnozy, niemniej jednak uważam, że coś musiało u nas być na rzeczy, skoro przez ponad 2 lata regularnego współżycia nie zachodzilam w ciażę. Ach, jeszcze jedno - nie wiem, czy to miało znaczenie, ale w szczęśliwym cyklu po raz pierwszy użyliśmy żelu conceive plus i poczekałam z kąpielą do rana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 08:52

    domiszka, Miśkowa, antonna, Polawola lubią tę wiadomość

    m3sx3e3kh2c0mitc.png
    5.12.16 - pusty pęcherzyk, 7 tc
  • Kasiulek77 Koleżanka
    Postów: 40 5

    Wysłany: 16 listopada 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy za podzielenie się tą wspaniałą wiadomością z nami!! Dodaje otuchy - czy możesz napisać nam również jak wyglądała w tym badaniu kwestia liczebność żołnierzy? pozdrawiam i gratuluję !

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 16 listopada 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Dziewczyny, pomóżcie :)
    odebrałam wynik badań męża, ale normy podane obok wyników są tylko dla kobiet :D nasz dr będzie dopiero w przyszłym tygodniu, ja niby przejrzałam w necie jak powinno być, ale wy mi na pewno powiecie więcej.
    Testosteron: 4,62 ng/ml
    LH: 1,75 mlU/ml
    FSH: 1,03 mlU/ml
    Prolaktyna: 5,03 ng/ml
    TSH: 0,81.
    Z tego co znalazłam, to chyba FSH jest za niskie i to może być przyczyna problemów z nasieniem, więc może znaleźliśmy?


    Buko u nas FSH też jest za niskie, reszta w normie.
    moj ma 1,49 a w labie norma od 1,50 wiec jest graniczne i bedziemy powtarzac w innym labie.
    jak napisałam do Wolskiego to mnie troche zbeształ na moje pytanie czy to może byc powodem - mniej wiecej napisał mi - no chyba umie pani czytac normy prawda ?

    już ja mu pocisne w poniedzialek jak go spotkam :[

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka, widziałam, że w ten sposób odpisuje np na nasz-bocian. A powiedz mi jeszcze ile kosztuje wizyta u Niego? jak szukałam nowego androloga dla męża to zastanawiałam się nawet czy nie pójść do Niego, w końcu na każdym forum jest chwalony, że jest najlepszy itd., ale wybór padł na innego dr, który mam nadzieję też się sprawdzi, bo opinie ma dobre.

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 16 listopada 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Domiszka, widziałam, że w ten sposób odpisuje np na nasz-bocian. A powiedz mi jeszcze ile kosztuje wizyta u Niego? jak szukałam nowego androloga dla męża to zastanawiałam się nawet czy nie pójść do Niego, w końcu na każdym forum jest chwalony, że jest najlepszy itd., ale wybór padł na innego dr, który mam nadzieję też się sprawdzi, bo opinie ma dobre.
    no tak mi własnie tam dziad odpisał :P
    cóz Ci mam powiedziec, Wolski to taki polski Dr House - dignosta.
    czyli musisz zrobic sobie wszystkie badania, wziąc je w zeby i pojechac do niego.
    Wizyta okolo 20 minut z tego co mi powiedziały Panie w recepcji, koszt 175 zł.
    moja Dr Twierdzi ze warto, już serio nie mam nic do stracenia nawet jesli stanie na nieszczesnym ivf to warto miec jak najlepsza armie.
    Rozwazamy jeszcze badanie nasienia w novum bo z tego co gdzies doczytałam jest robione recznie przez czlowieka ktory oglada cała probke a nie przez maszyne.
    no nie wiem, bedziemy dyskutowac w poniedziałek...
    Androlog ze slaska z naszej kliniki to tylko mnie za przeproszeniem w marcu wk**** wiec nie chcemy isc do niego.
    Dzis mąz idzie do urologa, niby widze ze nieplodnoscia sie tez zajmuje. Idzie bo Wolsk izazyczył sobie usg ukladu moczowo płciowego z ocena proastaty TRUS ( ku**a TRUS to jest badanie transrektalne, mąz moj pokichany jest... :P ) ale nic, flaga na dziób i za ojczyzne ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja dlatego miałam pewne opory, po ty jak widziałam jak odpisuje, a często piszę: tylko ivf. A co do badania nasienia, to w obecnej klinice gdzie chodzi mój mąż są robione badania manualne, a nie komputerowe i wyniki są niestety sporo gorsze niż przy komputerowym. A które jest bardziej wiarygodne, to nie wiem, ciąży nadal brak. Moja gin twierdzi, że manualne lepsze, nowy dr twierdzi, że komputerowe (które poza morfologią było wow), więc komu wierzyć?

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 16 listopada 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:45

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ