X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 15 października 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, leci ten czas okropnie... przecież my tu jeszcze nie tak dawno martwiłyśmy się twoim porodem, zakrzepicą... a teraz przedszkole :)

    mbnotr8.png
  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 25 października 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Chcialam Was zapytac, czy jesli test mar jest dodatni to inseminacja daje jakąś szansę? Na poczatku watku pisalyscie o in vitro, ale czy ktoras próbowała inseminacji?

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1443 1005

    Wysłany: 25 października 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, to jest pytanie do embriologów. Dlatego, że nasienie do inseminacji czy ivf jest poddawane preparatyce i jest niejako polepszane. Musisz więc zadzwonić i zapytać w swojej klinice.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 25 października 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ;) a moze jest tutaj ktos komu inseminacja pomogla?
    Czy u Waszych mężów występowała tez aglutynacja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 18:55

    Skala lubi tę wiadomość

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 3 listopada 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita35 wrote:
    Witajcie,

    Chcialam Was zapytac, czy jesli test mar jest dodatni to inseminacja daje jakąś szansę? Na poczatku watku pisalyscie o in vitro, ale czy ktoras próbowała inseminacji?

    my mieliśmy 3 inseminacje - bezskuteczne. Mąż pomimo wysokiego maru nie miał aglutynacji i generalnie nasienie ok. In vitro przy pierwszym podejściu się udało.
    u nas lekarz podejrzewał też problem z moimi komórkami i przy in vitro się potwierdziło, że pomimo stymulacji i duże liczbie pęcherzyków komórek jajowych niewiele.

    Krąsi lubi tę wiadomość

    mbnotr8.png
  • MałaMi31 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim,
    Chciałam odnowić wątek.Staramy się już od roku i zaczęliśmy się badać... okazało się że wyniki nasienia są b. kiepskie. Całkowita ilość 208,8ml co prawda ale fatalna morfologia- 0% i ruchliwość a+b 1% c-14% więc zaczęliśmy różne badania wyszło że test MAR 100%... czy ktoś może miał podobną sytuację? będę wdzięczna za jakie kolwiek informację. Dodam jeszcze że to już trzecie badanie nasienia jakie wykonalismy i każde jest coraz gorsze... w pierwszym morfologia była 2% a ruchliwość a-3,1%, b-13,5% c-25,9%...

  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi31 wrote:
    Cześć wszystkim,
    Chciałam odnowić wątek.Staramy się już od roku i zaczęliśmy się badać... okazało się że wyniki nasienia są b. kiepskie. Całkowita ilość 208,8ml co prawda ale fatalna morfologia- 0% i ruchliwość a+b 1% c-14% więc zaczęliśmy różne badania wyszło że test MAR 100%... czy ktoś może miał podobną sytuację? będę wdzięczna za jakie kolwiek informację. Dodam jeszcze że to już trzecie badanie nasienia jakie wykonalismy i każde jest coraz gorsze... w pierwszym morfologia była 2% a ruchliwość a-3,1%, b-13,5% c-25,9%...


    Czy byliscie u urologa? Mogą byc zylaki np lub infekcja. Z przeciwcialami jest ogolnie ciezko, ale ja bym szukala przyczyny tego wyniku u urologa.

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • MałaMi31 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita35 wrote:
    Czy byliscie u urologa? Mogą byc zylaki np lub infekcja. Z przeciwcialami jest ogolnie ciezko, ale ja bym szukala przyczyny tego wyniku u urologa.

    Tak, byliśmy u urologa/androloga właśnie z tymi wynikami nasienia i zleciła różne dodatkowe badania, reszta wyszła ok tylko ten test Mar tak źle, żylaków nie ma bo już miał to sprawdzone. Ja podejrzewam że może być coś na rzeczy z infekcją bo ok 3 lata temu miał problem z prostatą i miał podejrzenie przewlekłego zapalenia...a leukocyty z krwi ma 5,45tys/μl..... jutro ma kolejną wizytę u urologa więc zobaczymy co powie...

  • OlaAleksandra Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich, mam na imię Aleksandra, również mamy problem z złym testem MAR, podchodzimy do in vitro, 1 próba nie udana, na razie wszystko wstrzymane do kolejnego transferu przez wirusa, mąż zaczął brać encorton i zacznie pic czystek, wyczytałam na tym forum, że to może pomóc...wyniki nasienia są w normie, w przyszłym tygodniu mąż robi test MAR i badanie nasienia po braniu przez 2 tygodnie encortonu...proszę o informację też, czy komuś udało się te przeciwciała pokonać, w ogóle lub w trakcie leczenia...

  • MałaMi31 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaAleksandra wrote:
    Witam wszystkich, mam na imię Aleksandra, również mamy problem z złym testem MAR, podchodzimy do in vitro, 1 próba nie udana, na razie wszystko wstrzymane do kolejnego transferu przez wirusa, mąż zaczął brać encorton i zacznie pic czystek, wyczytałam na tym forum, że to może pomóc...wyniki nasienia są w normie, w przyszłym tygodniu mąż robi test MAR i badanie nasienia po braniu przez 2 tygodnie encortonu...proszę o informację też, czy komuś udało się te przeciwciała pokonać, w ogóle lub w trakcie leczenia...

    Nam na razie nie ale zrobił dodatkowe testy i okazało się że ma hasi i niedoczynność tarczycy. Ponoć może to być powiązane

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2020, 22:17

  • OlaAleksandra Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My próbowaliśmy inseminacji, 4 próby nie udane...

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej...u nas test mar 100% kilka badań z rzędu w obu klasach ja niska rezerwa jajnikowa... Chyba 8 czy 9 ivf większość bez stymulacji bo nie odpowiadam i nic... Aż tu nagle jest ciążą naturalna... Po pozytywnym teście wysłałam męża na badanie i przeciwciała były na poziomie 80% i 68%... Także ten... ku pokrzepieniu serc.

    Reikja lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • OlaAleksandra Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka, a leukocyty przy tym Marze też są?

    Aga1510, to raczej ma charakter skokowy, raz tyle, raz tyle, najlepiej zrobić niedługo kolejny raz i porównać...


    Wyleczył ktoś to wogóle...:)?

  • MałaMi31 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po teeapi sterydami wszystkie wyniki skoczyły ponad normę...morfologia 6% było 0% żywotność 82% było 29% ruch postępowy 36% było 1% ale MAR spadł ze 100% tylko na 99% i aglutyNacja II więc chyba to nie zmienia naszej sytuacji 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

  • Lilly_e Autorytet
    Postów: 284 280

    Wysłany: 3 lipca 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy te przeciwciala przeciwplemnikowe robicie na postawie badan krwi czy tylko i wylacznie nasienia?
    I czy u siebie sprawdzalyscie ich obecnosc?
    Glowe mam pelna od wiadomosci, informacji...

  • MałaMi31 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_e wrote:
    Dziewczyny czy te przeciwciala przeciwplemnikowe robicie na postawie badan krwi czy tylko i wylacznie nasienia?
    I czy u siebie sprawdzalyscie ich obecnosc?
    Glowe mam pelna od wiadomosci, informacji...

    Robi się i z nasienia i z krwi. U nas wyszły tylko w nasieniu ale słyszałam ze może być i W jednym i drugim... i wtedy jest jeszcze gorsza sytuacja ale nie czytałam dużo na temat przeciwciał we krwi No bo u męża nie wyszły może ktoś ma więcej info na ten temat.

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 9 lipca 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o pomoc odebrałam wyniki badań męża testu mar wynik 2 norma <50% negatyw >=50% pozytyw wynik negatywny

    Moje
    Toxo
    Igg < 0.1
    igm 0,05

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Skala Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z tym samym problemem. Leczymy się u prof Malinowskiego test mar klasa igg 80%. Do tego asa we krwi 45,42 (norma 20), w nasieniu 110,8 (norma 30). Oprócz tego leukocyty w nasieniu 4,0 mln/ml. Trochę słaby ruch - a 15%, b 60%, c 5% d20%, ale byliśmy akurat na wakacjach i mąż się zapomniał wypił whisky dzień wcześniej.
    Pozostałe parametry dość dobre: liczba plemnikowb192mln, żywe 85%, o prawidłowej budowie 18% (rok temu było 2% ale ilość i ruchliwość dużo większa, zreszta zaraz po badaniu byłam w ciąży, poronienie zatrzymane 9tc, a potem 2 x ciąża biochemiczna). HBA 80%, DFI 28,04%, HDS 2,54 %
    Nasz lekarz nas przeleczył lekami na bakterie, mamy powtórzyć test asa z krwi. Zobaczymy.
    Natomiast prof dał dla niego steryd medrol 8mg od 4 do 14dc i polifin (na poprawę ruchliwości). Prof daje bardzo duże szanse.
    Któraś z Was miała takie leczenie. Na forach profesora czytałam dużo pozytywów, ale lekarze ginekolodzy są przeciwni tym sterydom i to nas martwi.
    Teraz zaczął się nasz pierwszy cykl starań.

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skala wrote:
    My z tym samym problemem. Leczymy się u prof Malinowskiego test mar klasa igg 80%. Do tego asa we krwi 45,42 (norma 20), w nasieniu 110,8 (norma 30). Oprócz tego leukocyty w nasieniu 4,0 mln/ml. Trochę słaby ruch - a 15%, b 60%, c 5% d20%, ale byliśmy akurat na wakacjach i mąż się zapomniał wypił whisky dzień wcześniej.
    Pozostałe parametry dość dobre: liczba plemnikowb192mln, żywe 85%, o prawidłowej budowie 18% (rok temu było 2% ale ilość i ruchliwość dużo większa, zreszta zaraz po badaniu byłam w ciąży, poronienie zatrzymane 9tc, a potem 2 x ciąża biochemiczna). HBA 80%, DFI 28,04%, HDS 2,54 %
    Nasz lekarz nas przeleczył lekami na bakterie, mamy powtórzyć test asa z krwi. Zobaczymy.
    Natomiast prof dał dla niego steryd medrol 8mg od 4 do 14dc i polifin (na poprawę ruchliwości). Prof daje bardzo duże szanse.
    Któraś z Was miała takie leczenie. Na forach profesora czytałam dużo pozytywów, ale lekarze ginekolodzy są przeciwni tym sterydom i to nas martwi.
    Teraz zaczął się nasz pierwszy cykl starań.
    A test MAT i ASA wysoki przez leukocyt ? Wyniki macie znakomite. Po wyleczeniu leukocytów powinno chyba spaść DFI i ruch podskoczy do góry. Wydaje mi się, ze czasami trzeba zaufać lekarzowi od leczenia niepłodności. Bo ginekolodzy nie maja takiej wiedzy w tym zakresie.

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skala wrote:
    My z tym samym problemem. Leczymy się u prof Malinowskiego test mar klasa igg 80%. Do tego asa we krwi 45,42 (norma 20), w nasieniu 110,8 (norma 30). Oprócz tego leukocyty w nasieniu 4,0 mln/ml. Trochę słaby ruch - a 15%, b 60%, c 5% d20%, ale byliśmy akurat na wakacjach i mąż się zapomniał wypił whisky dzień wcześniej.
    Pozostałe parametry dość dobre: liczba plemnikowb192mln, żywe 85%, o prawidłowej budowie 18% (rok temu było 2% ale ilość i ruchliwość dużo większa, zreszta zaraz po badaniu byłam w ciąży, poronienie zatrzymane 9tc, a potem 2 x ciąża biochemiczna). HBA 80%, DFI 28,04%, HDS 2,54 %
    Nasz lekarz nas przeleczył lekami na bakterie, mamy powtórzyć test asa z krwi. Zobaczymy.
    Natomiast prof dał dla niego steryd medrol 8mg od 4 do 14dc i polifin (na poprawę ruchliwości). Prof daje bardzo duże szanse.
    Któraś z Was miała takie leczenie. Na forach profesora czytałam dużo pozytywów, ale lekarze ginekolodzy są przeciwni tym sterydom i to nas martwi.
    Teraz zaczął się nasz pierwszy cykl starań.
    Nam sterydy nie pomogly, przeciwciala nadal 100%, po latach zaszlam w ciaze jak przecwciala troche spadly, ale nadal w granicach 60-80%... Nasz maly cud wlasnie wisi na cycku

    OlaAleksandra lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
‹‹ 153 154 155 156 157
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ