Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • morganaa Autorytet

Wysłany: 15 października 2019, 10:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, leci ten czas okropnie... przecież my tu jeszcze nie tak dawno martwiłyśmy się twoim porodem, zakrzepicą... a teraz przedszkole :)

mbnotr8.png
  • Sarita35 Autorytet

Wysłany: 25 października 2019, 14:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

Chcialam Was zapytac, czy jesli test mar jest dodatni to inseminacja daje jakąś szansę? Na poczatku watku pisalyscie o in vitro, ale czy ktoras próbowała inseminacji?

Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35

On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

8599s65gqxyknpv6.png
  • Krąsi Autorytet

Wysłany: 25 października 2019, 15:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, to jest pytanie do embriologów. Dlatego, że nasienie do inseminacji czy ivf jest poddawane preparatyce i jest niejako polepszane. Musisz więc zadzwonić i zapytać w swojej klinice.

rfxggywlo00cjtpm.png

ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI:
    17.04.2020 - Mały Człowiek ma 6,52 cm, serce jak dzwon - 156 uderzeń i jest prawdopodobnie Dziewczynką 🎀🍏💕
    19.05.2020 - Mały Człowiek ma 13,6 cm, 201 gram i jest prawdopodobnie Dziewczynką 🎀🍏💗
    23.06.2020 - Mały Człowiek ma 465 g i jest Dziewczynką 🎀🍏❤️️
  • Sarita35 Autorytet

Wysłany: 25 października 2019, 16:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ;) a moze jest tutaj ktos komu inseminacja pomogla?
    Czy u Waszych mężów występowała tez aglutynacja?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 18:55

Ja:
    ana2 slabo dodatnie,

08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

8599s65gqxyknpv6.png
  • morganaa Autorytet

Wysłany: 3 listopada 2019, 17:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita35 wrote:
    Witajcie,

Chcialam Was zapytac, czy jesli test mar jest dodatni to inseminacja daje jakąś szansę? Na poczatku watku pisalyscie o in vitro, ale czy ktoras próbowała inseminacji?

my mieliśmy 3 inseminacje - bezskuteczne. Mąż pomimo wysokiego maru nie miał aglutynacji i generalnie nasienie ok. In vitro przy pierwszym podejściu się udało.
    u nas lekarz podejrzewał też problem z moimi komórkami i przy in vitro się potwierdziło, że pomimo stymulacji i duże liczbie pęcherzyków komórek jajowych niewiele.

Krąsi lubi tę wiadomość

mbnotr8.png
  • MałaMi31 Nowa

Wysłany: 28 stycznia, 20:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim,
    Chciałam odnowić wątek.Staramy się już od roku i zaczęliśmy się badać... okazało się że wyniki nasienia są b. kiepskie. Całkowita ilość 208,8ml co prawda ale fatalna morfologia- 0% i ruchliwość a+b 1% c-14% więc zaczęliśmy różne badania wyszło że test MAR 100%... czy ktoś może miał podobną sytuację? będę wdzięczna za jakie kolwiek informację. Dodam jeszcze że to już trzecie badanie nasienia jakie wykonalismy i każde jest coraz gorsze... w pierwszym morfologia była 2% a ruchliwość a-3,1%, b-13,5% c-25,9%...

• Sarita35 Autorytet

Wysłany: 28 stycznia, 21:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi31 wrote:
    Cześć wszystkim,
    Chciałam odnowić wątek.Staramy się już od roku i zaczęliśmy się badać... okazało się że wyniki nasienia są b. kiepskie. Całkowita ilość 208,8ml co prawda ale fatalna morfologia- 0% i ruchliwość a+b 1% c-14% więc zaczęliśmy różne badania wyszło że test MAR 100%... czy ktoś może miał podobną sytuację? będę wdzięczna za jakie kolwiek informację. Dodam jeszcze że to już trzecie badanie nasienia jakie wykonalismy i każde jest coraz gorsze... w pierwszym morfologia była 2% a ruchliwość a-3,1%, b-13,5% c-25,9%...

Czy byliscie u urologa? Mogą byc zylaki np lub infekcja. Z przeciwcialami jest ogolnie ciezko, ale ja bym szukala przyczyny tego wyniku u urologa.

Ja:
    ana2 slabo dodatnie,

08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

8599s65gqxyknpv6.png
  • MałaMi31 Nowa

Wysłany: 28 stycznia, 23:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita35 wrote:
    Czy byliscie u urologa? Mogą byc zylaki np lub infekcja. Z przeciwcialami jest ogolnie ciezko, ale ja bym szukala przyczyny tego wyniku u urologa.

Tak, byliśmy u urologa/androloga właśnie z tymi wynikami nasienia i zleciła różne dodatkowe badania, reszta wyszła ok tylko ten test Mar tak źle, żylaków nie ma bo już miał to sprawdzone. Ja podejrzewam że może być coś na rzeczy z infekcją bo ok 3 lata temu miał problem z prostatą i miał podejrzenie przewlekłego zapalenia...a leukocyty z krwi ma 5,45tys/μl..... jutro ma kolejną wizytę u urologa więc zobaczymy co powie...

• OlaAleksandra Znajoma

Wysłany: 23 kwietnia, 08:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich, mam na imię Aleksandra, również mamy problem z złym testem MAR, podchodzimy do in vitro, 1 próba nie udana, na razie wszystko wstrzymane do kolejnego transferu przez wirusa, mąż zaczął brać encorton i zacznie pic czystek, wyczytałam na tym forum, że to może pomóc...wyniki nasienia są w normie, w przyszłym tygodniu mąż robi test MAR i badanie nasienia po braniu przez 2 tygodnie encortonu...proszę o informację też, czy komuś udało się te przeciwciała pokonać, w ogóle lub w trakcie leczenia...

• MałaMi31 Nowa

Wysłany: 23 kwietnia, 22:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaAleksandra wrote:
    Witam wszystkich, mam na imię Aleksandra, również mamy problem z złym testem MAR, podchodzimy do in vitro, 1 próba nie udana, na razie wszystko wstrzymane do kolejnego transferu przez wirusa, mąż zaczął brać encorton i zacznie pic czystek, wyczytałam na tym forum, że to może pomóc...wyniki nasienia są w normie, w przyszłym tygodniu mąż robi test MAR i badanie nasienia po braniu przez 2 tygodnie encortonu...proszę o informację też, czy komuś udało się te przeciwciała pokonać, w ogóle lub w trakcie leczenia...

Nam na razie nie ale zrobił dodatkowe testy i okazało się że ma hasi i niedoczynność tarczycy. Ponoć może to być powiązane

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia, 22:17

• OlaAleksandra Znajoma

Wysłany: 24 kwietnia, 09:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My próbowaliśmy inseminacji, 4 próby nie udane...

• Ajka Autorytet

Wysłany: 5 czerwca, 14:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej...u nas test mar 100% kilka badań z rzędu w obu klasach ja niska rezerwa jajnikowa... Chyba 8 czy 9 ivf większość bez stymulacji bo nie odpowiadam i nic... Aż tu nagle jest ciążą naturalna... Po pozytywnym teście wysłałam męża na badanie i przeciwciała były na poziomie 80% i 68%... Także ten... ku pokrzepieniu serc.

Reikja lubi tę wiadomość

Nasza królewna już jest na świecie
    A51mp2.png
  • Aga1510 Ekspertka

Wysłany: 9 czerwca, 09:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy mogę Was prosić o komentarz? Po trzech miesiącach profertilu
    Całkowita ilość 483 mln
    morfo3%
    ruch postępowy 32%
    Żywotność 69 %

test MAR 26% (było 43 i 47 %)
    Pytanie czy jest to procent, który przy tej ilości może utrudniać zapłodnienie? Jest to wynik wątpliwy sugerujący podejrzenie niepłodności immunologicznej. I czy możliwy jest taki duży spadek? ( badani w dwóch różnych miejscach)

• OlaAleksandra Znajoma

Wysłany: 25 czerwca, 12:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka, a leukocyty przy tym Marze też są?

Aga1510, to raczej ma charakter skokowy, raz tyle, raz tyle, najlepiej zrobić niedługo kolejny raz i porównać...

Wyleczył ktoś to wogóle...:)?

• MałaMi31 Nowa

Wysłany: 25 czerwca, 19:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po teeapi sterydami wszystkie wyniki skoczyły ponad normę...morfologia 6% było 0% żywotność 82% było 29% ruch postępowy 36% było 1% ale MAR spadł ze 100% tylko na 99% i aglutyNacja II więc chyba to nie zmienia naszej sytuacji 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

• Aga1510 Ekspertka

Wysłany: 27 czerwca, 21:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaAleksandra wrote:
    Ajka, a leukocyty przy tym Marze też są?

Aga1510, to raczej ma charakter skokowy, raz tyle, raz tyle, najlepiej zrobić niedługo kolejny raz i porównać...

Wyleczył ktoś to wogóle...:)?
    N skokowo to raczej nie aż tak. Z 47 na 26% to bardzo spora różnica.

• Lilly_e Znajoma

Wysłany: 3 lipca, 19:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy te przeciwciala przeciwplemnikowe robicie na postawie badan krwi czy tylko i wylacznie nasienia?
    I czy u siebie sprawdzalyscie ich obecnosc?
    Glowe mam pelna od wiadomosci, informacji...

• MałaMi31 Nowa

Wysłany: 4 lipca, 22:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_e wrote:
    Dziewczyny czy te przeciwciala przeciwplemnikowe robicie na postawie badan krwi czy tylko i wylacznie nasienia?
    I czy u siebie sprawdzalyscie ich obecnosc?
    Glowe mam pelna od wiadomosci, informacji...

Robi się i z nasienia i z krwi. U nas wyszły tylko w nasieniu ale słyszałam ze może być i W jednym i drugim... i wtedy jest jeszcze gorsza sytuacja ale nie czytałam dużo na temat przeciwciał we krwi No bo u męża nie wyszły może ktoś ma więcej info na ten temat.

• Aga1510 Ekspertka

Wysłany: 5 lipca, 10:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż robił tylko z nasienia. Początkowo miał 43, potem 47% przy liczbie 300 mln w całości. Po kuracji Profertilem ma 26 % przy blisko 500 mln. Jesteśmy przygotowywani do inseminacji. Mam nadzieję , że chwyci.

• Nadzieja28 Przyjaciółka

Wysłany: 9 lipca, 12:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o pomoc odebrałam wyniki badań męża testu mar wynik 2 norma <50% negatyw >=50% pozytyw wynik negatywny

Moje
    Toxo
    Igg < 0.1
    igm 0,05

👩🏼28l👤32l
    Starania od 08.2018... (w tym diagnozy)
    STYMULCJA:
    Clo-brak efektów...❌
    Lametta- coś się dzieje...✔️

Laparoskopia 12.2019 ✔️
    Jajowody - drożne ✔️
    Endometrioza - Wykluczona ✔️

Hashimoto ❌, PCOS ❌,

Letrox, Gluqophage, Pabi dexamethason,

Kwasy Omega3, Koenzym Q10+vit E, Wtamina D, Magnez z witaminą B6, Falvit, Prgna +, Jod, Nac, Wisiołek, Metylowany kwas foliowy, Ameryk B12 i B6,
    Zyx (maj-sierpień 1 tab, alergia na trawy, pyłki, kurz, itp)

Mąż - jedno badanie niby ok
    Test Mar - NEGATYWNY, wynik 2✔️
    Fragmentacja -
    Hba -
    Hla c -
    Kariotyp -

JA:
    Kir -
    Kariotyp -
    Hla c -
    Tsh -
    Vit D -

MARZEC- Ciąża bio 🥺

TOXOPLAZMA - BRAK✔️

Toxo Igg i igm - UJEMNY ✔️

Chlamydii i Vreaplazma- BRAK✔️

TROMBOFILIA:
    V leiden ✔️, V R2 ✔️, Potrombina ✔️, Mthfr * C677T Mthfr_677C✔️,

Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homozygotniczy ❌
    Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G heterozygotniczy ❌
‹‹ 152 153 154 155 156
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.