X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 15 października 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, leci ten czas okropnie... przecież my tu jeszcze nie tak dawno martwiłyśmy się twoim porodem, zakrzepicą... a teraz przedszkole :)

    mbnotr8.png
  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 25 października 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Chcialam Was zapytac, czy jesli test mar jest dodatni to inseminacja daje jakąś szansę? Na poczatku watku pisalyscie o in vitro, ale czy ktoras próbowała inseminacji?

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 25 października 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, to jest pytanie do embriologów. Dlatego, że nasienie do inseminacji czy ivf jest poddawane preparatyce i jest niejako polepszane. Musisz więc zadzwonić i zapytać w swojej klinice.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 25 października 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ;) a moze jest tutaj ktos komu inseminacja pomogla?
    Czy u Waszych mężów występowała tez aglutynacja?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 18:55

    Skala lubi tę wiadomość

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 3 listopada 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita35 wrote:
    Witajcie,

    Chcialam Was zapytac, czy jesli test mar jest dodatni to inseminacja daje jakąś szansę? Na poczatku watku pisalyscie o in vitro, ale czy ktoras próbowała inseminacji?

    my mieliśmy 3 inseminacje - bezskuteczne. Mąż pomimo wysokiego maru nie miał aglutynacji i generalnie nasienie ok. In vitro przy pierwszym podejściu się udało.
    u nas lekarz podejrzewał też problem z moimi komórkami i przy in vitro się potwierdziło, że pomimo stymulacji i duże liczbie pęcherzyków komórek jajowych niewiele.

    Krąsi lubi tę wiadomość

    mbnotr8.png
  • MałaMi31 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim,
    Chciałam odnowić wątek.Staramy się już od roku i zaczęliśmy się badać... okazało się że wyniki nasienia są b. kiepskie. Całkowita ilość 208,8ml co prawda ale fatalna morfologia- 0% i ruchliwość a+b 1% c-14% więc zaczęliśmy różne badania wyszło że test MAR 100%... czy ktoś może miał podobną sytuację? będę wdzięczna za jakie kolwiek informację. Dodam jeszcze że to już trzecie badanie nasienia jakie wykonalismy i każde jest coraz gorsze... w pierwszym morfologia była 2% a ruchliwość a-3,1%, b-13,5% c-25,9%...

  • Sarita35 Autorytet
    Postów: 1067 556

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi31 wrote:
    Cześć wszystkim,
    Chciałam odnowić wątek.Staramy się już od roku i zaczęliśmy się badać... okazało się że wyniki nasienia są b. kiepskie. Całkowita ilość 208,8ml co prawda ale fatalna morfologia- 0% i ruchliwość a+b 1% c-14% więc zaczęliśmy różne badania wyszło że test MAR 100%... czy ktoś może miał podobną sytuację? będę wdzięczna za jakie kolwiek informację. Dodam jeszcze że to już trzecie badanie nasienia jakie wykonalismy i każde jest coraz gorsze... w pierwszym morfologia była 2% a ruchliwość a-3,1%, b-13,5% c-25,9%...


    Czy byliscie u urologa? Mogą byc zylaki np lub infekcja. Z przeciwcialami jest ogolnie ciezko, ale ja bym szukala przyczyny tego wyniku u urologa.

    Ja:
    ana2 slabo dodatnie,
    amh: 7.35
    Endometrioza
    Choroba jelit
    Nawracające infekcje

    On: niska morfologia :
    08.2019 2.5%
    10.2019 2%
    03.2020 1%, 309mln
    ŻPN - 1 stopień
    test mar 0%
    Hba: 86%
    Msome 0%, 2 klasa 9%
    Dfi 18%

    Angelius Provita 02.2020
    🍀16.04 b. hcg 263,1 iu/l
    🍀18.04 b. hcg 621,7 iu/l
    😍04.05 mamy 💓🙏🙏

    Udalo się! Mamy Synka❤️

    Liczne infekcje, covid, zapalenie żył, 3 hamowane akcje porodowe w końcu infekcja wewnatrzmaciczna, lyzeczkowanie, zrosty?

    4.04.22 - II kreski.
    🍀B. Hcg 533
    🍀6.04.22 B. Hcg 1533
    😍21. 04.22 Mamy ❤️

    2nn3s65gpq5nysjo.png
  • MałaMi31 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita35 wrote:
    Czy byliscie u urologa? Mogą byc zylaki np lub infekcja. Z przeciwcialami jest ogolnie ciezko, ale ja bym szukala przyczyny tego wyniku u urologa.

    Tak, byliśmy u urologa/androloga właśnie z tymi wynikami nasienia i zleciła różne dodatkowe badania, reszta wyszła ok tylko ten test Mar tak źle, żylaków nie ma bo już miał to sprawdzone. Ja podejrzewam że może być coś na rzeczy z infekcją bo ok 3 lata temu miał problem z prostatą i miał podejrzenie przewlekłego zapalenia...a leukocyty z krwi ma 5,45tys/μl..... jutro ma kolejną wizytę u urologa więc zobaczymy co powie...

  • OlaAleksandra Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich, mam na imię Aleksandra, również mamy problem z złym testem MAR, podchodzimy do in vitro, 1 próba nie udana, na razie wszystko wstrzymane do kolejnego transferu przez wirusa, mąż zaczął brać encorton i zacznie pic czystek, wyczytałam na tym forum, że to może pomóc...wyniki nasienia są w normie, w przyszłym tygodniu mąż robi test MAR i badanie nasienia po braniu przez 2 tygodnie encortonu...proszę o informację też, czy komuś udało się te przeciwciała pokonać, w ogóle lub w trakcie leczenia...

  • MałaMi31 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaAleksandra wrote:
    Witam wszystkich, mam na imię Aleksandra, również mamy problem z złym testem MAR, podchodzimy do in vitro, 1 próba nie udana, na razie wszystko wstrzymane do kolejnego transferu przez wirusa, mąż zaczął brać encorton i zacznie pic czystek, wyczytałam na tym forum, że to może pomóc...wyniki nasienia są w normie, w przyszłym tygodniu mąż robi test MAR i badanie nasienia po braniu przez 2 tygodnie encortonu...proszę o informację też, czy komuś udało się te przeciwciała pokonać, w ogóle lub w trakcie leczenia...

    Nam na razie nie ale zrobił dodatkowe testy i okazało się że ma hasi i niedoczynność tarczycy. Ponoć może to być powiązane

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2020, 22:17

  • OlaAleksandra Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My próbowaliśmy inseminacji, 4 próby nie udane...

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej...u nas test mar 100% kilka badań z rzędu w obu klasach ja niska rezerwa jajnikowa... Chyba 8 czy 9 ivf większość bez stymulacji bo nie odpowiadam i nic... Aż tu nagle jest ciążą naturalna... Po pozytywnym teście wysłałam męża na badanie i przeciwciała były na poziomie 80% i 68%... Także ten... ku pokrzepieniu serc.

    Reikja lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • OlaAleksandra Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka, a leukocyty przy tym Marze też są?

    Aga1510, to raczej ma charakter skokowy, raz tyle, raz tyle, najlepiej zrobić niedługo kolejny raz i porównać...


    Wyleczył ktoś to wogóle...:)?

  • MałaMi31 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po teeapi sterydami wszystkie wyniki skoczyły ponad normę...morfologia 6% było 0% żywotność 82% było 29% ruch postępowy 36% było 1% ale MAR spadł ze 100% tylko na 99% i aglutyNacja II więc chyba to nie zmienia naszej sytuacji 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

  • Lilly_e Autorytet
    Postów: 284 280

    Wysłany: 3 lipca 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy te przeciwciala przeciwplemnikowe robicie na postawie badan krwi czy tylko i wylacznie nasienia?
    I czy u siebie sprawdzalyscie ich obecnosc?
    Glowe mam pelna od wiadomosci, informacji...

  • MałaMi31 Znajoma
    Postów: 16 2

    Wysłany: 4 lipca 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_e wrote:
    Dziewczyny czy te przeciwciala przeciwplemnikowe robicie na postawie badan krwi czy tylko i wylacznie nasienia?
    I czy u siebie sprawdzalyscie ich obecnosc?
    Glowe mam pelna od wiadomosci, informacji...

    Robi się i z nasienia i z krwi. U nas wyszły tylko w nasieniu ale słyszałam ze może być i W jednym i drugim... i wtedy jest jeszcze gorsza sytuacja ale nie czytałam dużo na temat przeciwciał we krwi No bo u męża nie wyszły może ktoś ma więcej info na ten temat.

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 9 lipca 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o pomoc odebrałam wyniki badań męża testu mar wynik 2 norma <50% negatyw >=50% pozytyw wynik negatywny

    Moje
    Toxo
    Igg < 0.1
    igm 0,05

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Skala Znajoma
    Postów: 22 2

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z tym samym problemem. Leczymy się u prof Malinowskiego test mar klasa igg 80%. Do tego asa we krwi 45,42 (norma 20), w nasieniu 110,8 (norma 30). Oprócz tego leukocyty w nasieniu 4,0 mln/ml. Trochę słaby ruch - a 15%, b 60%, c 5% d20%, ale byliśmy akurat na wakacjach i mąż się zapomniał wypił whisky dzień wcześniej.
    Pozostałe parametry dość dobre: liczba plemnikowb192mln, żywe 85%, o prawidłowej budowie 18% (rok temu było 2% ale ilość i ruchliwość dużo większa, zreszta zaraz po badaniu byłam w ciąży, poronienie zatrzymane 9tc, a potem 2 x ciąża biochemiczna). HBA 80%, DFI 28,04%, HDS 2,54 %
    Nasz lekarz nas przeleczył lekami na bakterie, mamy powtórzyć test asa z krwi. Zobaczymy.
    Natomiast prof dał dla niego steryd medrol 8mg od 4 do 14dc i polifin (na poprawę ruchliwości). Prof daje bardzo duże szanse.
    Któraś z Was miała takie leczenie. Na forach profesora czytałam dużo pozytywów, ale lekarze ginekolodzy są przeciwni tym sterydom i to nas martwi.
    Teraz zaczął się nasz pierwszy cykl starań.

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skala wrote:
    My z tym samym problemem. Leczymy się u prof Malinowskiego test mar klasa igg 80%. Do tego asa we krwi 45,42 (norma 20), w nasieniu 110,8 (norma 30). Oprócz tego leukocyty w nasieniu 4,0 mln/ml. Trochę słaby ruch - a 15%, b 60%, c 5% d20%, ale byliśmy akurat na wakacjach i mąż się zapomniał wypił whisky dzień wcześniej.
    Pozostałe parametry dość dobre: liczba plemnikowb192mln, żywe 85%, o prawidłowej budowie 18% (rok temu było 2% ale ilość i ruchliwość dużo większa, zreszta zaraz po badaniu byłam w ciąży, poronienie zatrzymane 9tc, a potem 2 x ciąża biochemiczna). HBA 80%, DFI 28,04%, HDS 2,54 %
    Nasz lekarz nas przeleczył lekami na bakterie, mamy powtórzyć test asa z krwi. Zobaczymy.
    Natomiast prof dał dla niego steryd medrol 8mg od 4 do 14dc i polifin (na poprawę ruchliwości). Prof daje bardzo duże szanse.
    Któraś z Was miała takie leczenie. Na forach profesora czytałam dużo pozytywów, ale lekarze ginekolodzy są przeciwni tym sterydom i to nas martwi.
    Teraz zaczął się nasz pierwszy cykl starań.
    A test MAT i ASA wysoki przez leukocyt ? Wyniki macie znakomite. Po wyleczeniu leukocytów powinno chyba spaść DFI i ruch podskoczy do góry. Wydaje mi się, ze czasami trzeba zaufać lekarzowi od leczenia niepłodności. Bo ginekolodzy nie maja takiej wiedzy w tym zakresie.

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skala wrote:
    My z tym samym problemem. Leczymy się u prof Malinowskiego test mar klasa igg 80%. Do tego asa we krwi 45,42 (norma 20), w nasieniu 110,8 (norma 30). Oprócz tego leukocyty w nasieniu 4,0 mln/ml. Trochę słaby ruch - a 15%, b 60%, c 5% d20%, ale byliśmy akurat na wakacjach i mąż się zapomniał wypił whisky dzień wcześniej.
    Pozostałe parametry dość dobre: liczba plemnikowb192mln, żywe 85%, o prawidłowej budowie 18% (rok temu było 2% ale ilość i ruchliwość dużo większa, zreszta zaraz po badaniu byłam w ciąży, poronienie zatrzymane 9tc, a potem 2 x ciąża biochemiczna). HBA 80%, DFI 28,04%, HDS 2,54 %
    Nasz lekarz nas przeleczył lekami na bakterie, mamy powtórzyć test asa z krwi. Zobaczymy.
    Natomiast prof dał dla niego steryd medrol 8mg od 4 do 14dc i polifin (na poprawę ruchliwości). Prof daje bardzo duże szanse.
    Któraś z Was miała takie leczenie. Na forach profesora czytałam dużo pozytywów, ale lekarze ginekolodzy są przeciwni tym sterydom i to nas martwi.
    Teraz zaczął się nasz pierwszy cykl starań.
    Nam sterydy nie pomogly, przeciwciala nadal 100%, po latach zaszlam w ciaze jak przecwciala troche spadly, ale nadal w granicach 60-80%... Nasz maly cud wlasnie wisi na cycku

    OlaAleksandra lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
‹‹ 153 154 155 156 157
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ