X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę w sumie tylko z powodu jajowodu. NA skierowaniu miałam wpisane "laparo + histero + HSG" więc to chyba podobnie jak u Ciebie. Ja w sumie nie boję się zabiegu ani bólu, bardziej przeraża mnie narkoza :/ ale jakoś to będzie, czego nie robi się do osiągnięcia upragnionego celu!? ;) a co do wynagradzania to mnie się zawsze marzyły bliźniaki ;) pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2015, 23:21

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabina miałaś zabieg na nfz? te bóle mialaś tylko przy oddawaniu moczu czy bóle miesiączkowe też były bardzo bolesne? Te bóle to częsty objaw endomendy ;/
    lili, będą próbować ci udrażniać jajowód?:)

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiasta tak na NFZ. Jedyne co musiałam zapłacić to podstawowe badania krwi, które kosztowały ok. 60 zł. Ale to można zrobić gdzie się chce. A te bóle to z pewnością endomenda:) ale na szczęście na razie.. zniknęły. I nie boli mnie już w dole krzyża ani w boku ani w biodrze. Także zabieg mi pomógł - byleby tak było jak najdłużej.

    Lili tez się bałam narkozy ale w sumie jest to najlepsze co może być przy taki zabiegu.
    To nawet przyjemne jak tak powoli się odlatuje;) a później już tylko się budzisz.
    Ale ja bałam się, że się już nie wybudze ;) Normalne.

    Będzie dobrze zobaczysz. Kiedy dokładnie idziesz?? Jakoś końcem września tak??


    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialas robiona laparoskopie diagnostycznie? Dlugo staralas sie przed? :)
    Dobrze ze jestes juz po i lekarz bedzie wiedzial co dalej :) jestes zadowolona z dr Manki? Mialam do niego isc alr jakos padlo na gyncentrum...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2015, 12:07

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam zabiegową - u mnie problemem były torbiele. A staraliśmy się przed 7 m-cy. Ale w sumie też z nasieniem było chyba nie bardzo więc ciężko wyczuć co było przyczyną. Ale pewnie Ja.

    Z Dra Mańki jestem bardzo zadowolona - już do innego lekarza nie pójdę. Oddaje się w jego ręce całkowicie. Zobaczymy co wymyśli i ile da Nam teraz czasu.
    Dr naprawdę wie co robi. Nawet jak jest bardzo źle to potrafi tchnąć w człowieka nadzieję:) zawsze na koniec wizyty mówi, że wszystko może się zdarzyć:) i żeby próbować:) I nie wychodzi człowiek załamany jak to nieraz bywa po wizytach u innych lekarzy.

    No i też to mi się w nim podoba, że mimo takich problemów nie ciśnie na siłę, żeby od razu podchodzić in vitro. Zawsze daje czas żeby spróbować naturalnie.

    A jak jechałam na sale operacyjną to pielęgniarki narzekały na jakiegoś lekarza i mówiły, że Mańka to jest Firma i poważnie do wszystkiego podchodzi:) I ponoć robi cuda;) Liczę na to :D W sumie muszę - nie mam wyjścia:)

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wybralam w koncu gyn z 2 powodow- gyn ma fundusze na in vitro, ale i tak juz sie nie zalapiemy bo wyniki mojego sie poprawily a po drugie wkurzyli mnie po HSG bo tam mialam robione w provicie- chcialam tylko HSG a na sike na wizyte chcieli mnie wepchac... no i gyn ma fajne promocje na ivf np placisz za dwa a 3 masz gratis... albo placisz za 4 i jesli nie zajdziesz to zwracaja ci kase cala...

    Dlugo trwa wizyta? Bo u nas jakies 10 min.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2015, 15:04

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mogę zapytać ile kosztuje w sumie taka cała procedura?? w 10 tys. zł można się zmieścić czy raczej więcej??

    Ja na razie nie miałam żadnego problemu z tą kliniką.. i nie czuje naciągania na kase. Ale może być różnie - wiadomo.

    No a wizyta trwa tyle ile się potrzebuje. Są pary, które wychodzą po 30 minutach a my raczej nigdy tyle nie siedzieliśmy - ale to też zależy od tego jaki masz problem i ile masz pytań. 15 minut to tak standardowo.

    No to faktycznie fajne promocje mają.. kurcze ale jak 2 razy np to płaci się podwójnie?? za całą procedurę?? oj.... a my też na refundowane nie mamy szans. Już są listy rezerwowe ponoć a poza tym pewnie to trwa zanim doczekasz się na swoją kolej - a ja tego czasu nie mam :(

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn np gyncentrum ma taka promocje ze placisz za 2 podejscia z gory 14000zl a jakby sie nie udalo to 3 masz gratis a jesli 1 sie uda to polowe kwoty zwracaja...

    Teraz jestem po 2 iui ale wszystko poszlo nie tak wiec jak przyszla sie nie uda to chyba zaczynamy ivf... nie chcemy juz czekac...

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale rozumię, że do tego pewnie jeszcze trzeba doliczyć koszty leków, które też są wysokie prawda?? Ale to chyba i tak dobra cena.. no ale ja na razie pozostaje przy Provicie.

    No iui też kosztuje prawda.. a skuteczność bardzo mała. Więc może faktycznie od razu lepiej ivf.. my też będziemy od razu podchodzić do ivf jak naturalnie się nie uda.

    Powodzenia życzę sylwiaśta:) trzymam kciuku za Was wszystkie żeby wszystko się udało :)

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki... ;0 leki pytałam dziewczyn 1-3 tys są tak samo płatne i przy komercyjnym i refundowanym ivf ;)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia to trzymamy kciuki, żeby iui było udane - nie ma co się negatywnie nastawiać, bo przecież życie lubi być przewrotne, wszystko jest możliwe ;)

    co do moich jajowodów, to nie wiem czy to będzie laparo diagnostyczne czy zabiegowe, bo dr nic mi nie powiedział, w sumie jestem na takim etapie, że jest mi już wszystko jedno.

    Sabina a czy musiałaś przed zabiegiem wykonać jonogram? Ja mam wpisane, że muszę to zrobić, a nie podali jakie to mają być pierwiastki, a w każdym laboratorium znaczy to co innego i nie wiem już co wykonać :/

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili już piszę dokładnie co Ci potrzeba:

    - morfologia
    - układ krzepnięcia (APTT, INR)
    - jonogram

    Ale kurcze nie mam nic więcej przy jonogranie.. ale ja miałam robiony tylko potas, sód i chlorki.

    I to wystarczyło. Oczywiście jeszcze oznaczenie grupy krwi - chyba, że masz już takie zaświadczenie z jakiegoś laboratorium. Ja nie miałam więc robiłam.

    Lili może być tak, że sam kontrast udrożni jajowody:) czasami tak bywa:)

    Lili87 lubi tę wiadomość

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Ci dziękuję za pomoc :) 21 września mam konsultację z anestezjologiem więc pewnie w okolicach 14 września będę musiała te badania zrobić. Grupę krwi mam zaznaczoną w książeczce z krwiodawstwa ale czy to będzie honorowane to nie wiem:/A co do dr Mańki, to moja endokrynolog mi go polecała, ale podobno nie przyjmuje już nowych pacjentek :(

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :)

    Sabina - dobrze, że już po zabiegu, teraz trzymam kciuki za Wasze starania, aby były owocne :)
    Sylwiaśta - w której klinice miałaś IUI?

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili wiem, że ciężko się do Niego dostać i nowych już nie przyjmuje. Ja miałam po prostu szczęście.. to był piatek jak wyszłam od swojej Dr, która kazała mi się zgłosić do takiej kliniki a w sobote nie mogłam wytrzymać i tam zadzwoniłam i okazało się, że Dr Mańka pozwolił przyjąć jedną nową pacjentkę i musiałam w poniedziałek przyjechać.. musiałam załatwiać urlop więc chciałam do kogo innego się zapisać ale Pani z recepcji mnie odwiodła od tego pomysłu i kazała stanąć na rzęsach żeby do Niego przyjechać.

    Potraktowałam to jako znak;) ale u Dra Juraszka też byłam i wydał mi się całkiem sensowny. Co prawda robił mi tylko usg ale..

    I jak czytam fora to też bardzo dobre opinie ma Dr Paliga - bardzo ją wszyscy chwalą. Do Niej nie ma może miejsc wolnych??

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Paliga jest w ciąży i tez nie przyjmuje nowych :( na razie się az tak rym nie martwię, bo laparo czy stymulację lekami może zrobić każdy, zresztą dr Juraszek powiedział ze póki urolog nie zdecyduje co dalej z moim mężem to i tak on nie ma co ze mną robić :( pożyjemy, zobaczymy :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili najgorsze jest to czekanie.. człowiek chciałby coś zrobić a nic za bardzo nie może. Ale musimy być cierpliwe;)

    My mamy czas do końca roku. A jeśli chodzi o refundację to tego się dowiedziałam:

    Dr powiedział mi, że program rządowy niby jest ale właściwie to tak jakby go nie było od tego roku. Utknął i na razie nie wiadomo kiedy znów ruszy. Powiedział, że w naszym przypadku koszt to ok. 12 000 zł. Z tym, że połowa to lekarstwa a połowa procedura.

    Ale są refundowane lekarstwa w 90%. Jeżeli tylko dana para się kwalifikuje to lekarz wypisuje receptę - bez żadnych wniosków itp.. , płaci się 10 % + ok. 6000 zł za procedurę. I z tym nie ma problemu.

    My na razie spróbujemy do końca roku a jak nic z tego nie będzie to zdecydujemy się na to in vitro z refundacją leków.

    Dr powiedział też, że po in vitro i po ciąży często udaje się od razu zajść naturalnie w ciąże - ale to chodziło mu głownie o kobiety z endometriozą.

    Pozdrawiam

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Co tam u Was słychać? Upały chyba wszystkim dają się we znaki, ja kocham słońce i gorąc ale już troszkę się stęskniłam za letnim deszczykiem ;) Mój mąż ma wizytę u urologa w Provicie na 20 sierpnia, ja 29 września idę na laparoskopię i w sumie jakoś tak mija dzień za dniem. Nie lubię takiej bezczynności, ale co zrobić, wszystko musi mieć swój czas. Dajcie znać co u Was? Pozdrawiam :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    My po wczorajszej wizycie w klinice. Monitoring miałam,po stymulacji apo letro. Był piękny pęcherzyk. Dostałam zastrzyk pregnyl na pęknięcie pęcherzyka. Dr kazał teraz nam przez 3 dni serduszkować i za tydzień się pojawić na wizycie, czy pęcherzyk pękł. Odebraliśmy też wyniki z wymazów i niestety jedna bakteria ciągle nie wyleczona, mimo antybiotyków. Jak dostanę miesiączkę, to znów mamy brać antybiotyki, potem znów badanie czy wyleczone jest. A potem czekanie kolejny cykl i potem niby ma być hsg. Matko jak się to wszystko przedłuża :(
    Lili - czemu masz mieć laparo, czy masz podejrzenie endometriozy?

    Lili87 lubi tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 13 sierpnia 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa powiem Ci, że ja też mam wrażenie, że to wszystko trwa tak długo. Ja bym chciała wszystko na raz, jedno badanie, drugie, w między czasie laparo i najlepiej w tym samym momencie leczenie męża i jeszcze żeby to wszystko udało się zrobić w miesiąc :P Niestety tak się nie da :( Ale za to jaka będzie radość jak w końcu się doczekamy tego upragnionego maleństwa?!!! Tego też nie mogę się doczekać :P

    A co do laparo to zostałam skierowana ponieważ podczas HSG okazało się, że mam niedrożny prawy jajowód, endometriozy raczej nie podejrzewają, ale kto ich tam wie, co odkryją podczas zabiegu..:/

    Ewa a przypomnisz u jakiego lekarza się leczysz? Bo ja też miałam stymulację apo letro i encortonem, pęcherzyk urósł ale nie dostałam nic na pęknięcie :/

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ