X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Uplynnienie nasienia i aglutynacja
Odpowiedz

Uplynnienie nasienia i aglutynacja

Oceń ten wątek:
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 15 maja 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczka90 wrote:
    Anja89 mój mąż brał flegamine ale w tabletkach i brał jej 2 tabletki dziennie i do tego wit.C i androvit.
    Nawet nie wiedzialam,że jest flegamina w tabletkach...dzieki :)
    Moj tez bierze wit.C,andrivit,wit.a+e,selen + e, l-karnityne, folik i pije ziolka...

    Dziewczyny a Wasi faceci tez brali ta w tabletkach czy syrop?

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Ruda01 Przyjaciółka
    Postów: 67 31

    Wysłany: 15 maja 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ACC600 podobno też jest świetne na rozrzedzenie i lepkość. Kiedyś tylko na receptę, teraz już bez recepty można kupić. Będziemy testować w tym cyklu:P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2014, 11:13

    [link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 15 maja 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda01 wrote:
    ACC600 podobno też jest świetne na rozrzedzenie i lepkość. Kiedyś tylko na receptę, teraz już bez recepty można kupić. Będziemy testować w tym cyklu:P
    a jak to dawkowac?

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Kaczka90 Znajoma
    Postów: 22 8

    Wysłany: 15 maja 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anja89 mój mąż flegaminy brał 2 tabletki dziennie.

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 15 maja 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie kupie ta flegamine :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Ruda01 Przyjaciółka
    Postów: 67 31

    Wysłany: 16 maja 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ACC 2 x dziennie, zacząć ok 2 dni przed ovu i brać przez cały czas ovulacyjny

    [link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 16 maja 2014, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda01 wrote:
    ACC 2 x dziennie, zacząć ok 2 dni przed ovu i brać przez cały czas ovulacyjny
    A można brać Acc i flegaminę czy to już przesada? Kupiłam póki co flegaminę i bierze od wczoraj, a dziś mój 13dc...owu jeszcze nie było.

    A dziewczyny powiedzcie mi czy czas upłynnienia 50 min to bardzo źle? Wcześniej miał 10 min...

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Ruda01 Przyjaciółka
    Postów: 67 31

    Wysłany: 16 maja 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anja89, jeden z leków wystarczy. Lepiej nie przeginać :) My również mieliśmy problem co brać: Flegaminę czy ACC? Farmaceuta miał zagwozdkę, obdzwonił i skonsultował się ze swoimi pięcioma kolegami, po czym zdecydowanie zalecił nam ACC, ma największą dawkę środka rozrzedzającego.

    Skoro masz Flegaminę również powinno być ok. Niech Twój mąż bierze ją nadal, aż do co najmniej 1 dnia po ovu.

    Co do czasu upłynnienia norma jest do 60 min, ale najlepiej jeśli nie przekracza 30 min. Z Waszymi 50 min nie jest tak źle :) mieścicie się w granicach normy.
    U nas jest powyżej 60 min, wcześniej było 15. Suplementy poprawiły wszystkie parametry, niestety pogorszyło się upłynnienie i wystąpiła aglutynacja. Jak przed suplementacją nie było aglutynacji, teraz jest +++.

    U nas koncentracja w 1ml nasienia wzrosła z 15mln do 72 mln. Skoro w ciągu 3 miesięcy ich ilośc zwiększyła się prawie 5 -krotnie to może dlatego wydzielina jest teraz za gęsta i zaglutynowana. Nie mieszczą się :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2014, 11:40

    [link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 16 maja 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie w tym cyklu weźmie flegamine a później kupie ACC.
    Właśnie u nas też jedne parametry się poprawiły ciut,za to uplynnienie pogorszylo...
    Ciężko to czymś wytłumaczyć. Mąż umówił się na Usg mam nadzieję, że wszystko wyjdzie ok i wyniki się niedlugo poprawią. ..

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Ruda01 Przyjaciółka
    Postów: 67 31

    Wysłany: 16 maja 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak! USG to podstawa, chociażby po to by wykluczyć żylaki powrózka nasiennego.
    Anja89, a czy Twój mąż miał robiony posiew nasienia na ureaplazmę i mycoplazmę??? Jeśli nie, to naprawdę warto również zrobić to badanie. Bardzo często bakterie są przyczyną obniżonych parametrów nasienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2014, 13:16

    [link=http://www.zapytajpolozna.pl]
    [image noborder] http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71366 [/image] [/link]
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 16 maja 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mial robiony posiew i nie bylo zadnych bakterii. Badania hormonow tez sa ok. Zobaczymy jeszcze co na usg wyjdzie...

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • OlaAleksandra Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 19 maja 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakie są powody tego, że upłynnienie nasienia wynosi godzinę lub więcej, czyli słabo się upłynnia?

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 20 maja 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaAleksandra wrote:
    a jakie są powody tego, że upłynnienie nasienia wynosi godzinę lub więcej, czyli słabo się upłynnia?
    u nas prawdopodobnie powodem są żylaki powrózka nasiennego-wczoraj się o tym dowiedzieliśmy. Potwierdzić ma to tylko usg.

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Kaczka90 Znajoma
    Postów: 22 8

    Wysłany: 20 maja 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaAleksandra wrote:
    a jakie są powody tego, że upłynnienie nasienia wynosi godzinę lub więcej, czyli słabo się upłynnia?


    U nas powodem były żylaki powrózka nasiennego po operacji nastąpiła duża poprawa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2014, 10:39

  • OlaAleksandra Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 20 maja 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i wogóle jak skutecznie pozbyć się tej aglutynacji, wiem ze 1 stopien to nie tak źle, ale lepiej nie miec wcale. Jakie są skuteczne metody aby pozbyć się jakiejkolwiek aglutynacji, ktorego kolwiek stopnia? Np. pisałyście o ACC że dobre to na upłynnienie, a na aglutynację? Mój bierze witaminę c 2 gramy dziennie, czytałam że ona rozrzedza ... jeśli znacie jakies skuteczne metody, leki, jedzenie to proszę dajcie znac

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 20 maja 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaAleksandra wrote:
    i wogóle jak skutecznie pozbyć się tej aglutynacji, wiem ze 1 stopien to nie tak źle, ale lepiej nie miec wcale. Jakie są skuteczne metody aby pozbyć się jakiejkolwiek aglutynacji, ktorego kolwiek stopnia? Np. pisałyście o ACC że dobre to na upłynnienie, a na aglutynację? Mój bierze witaminę c 2 gramy dziennie, czytałam że ona rozrzedza ... jeśli znacie jakies skuteczne metody, leki, jedzenie to proszę dajcie znac
    A robiliście usg? Byliście u urologa? My wybraliśmy się dopiero wczoraj (za późno...można to było zrobić dawno, ale od tego pomysłu odwiodła mnie moja ginekolog, a ja głupia dałam sobie spokój) i lekarz powiedział, że witaminy nie szkodzą, ale jeśli mąż ma żylaki powrózka nasiennego to też nie pomogą-zresztą po powtórzeniu badania sami to widzieliśmy, więc proponuję sprawdzić wszystko.

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • OlaAleksandra Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 20 maja 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    był, był, żylaków nie ma, bakteri też, prostata tez ok, czeka na wyniki posiewu nasienia oraz w piatek bedzie robil badanie nasienia, bardzo chcialby tej aglutynacji sie pozbyc, ogólnie witamina c rozrzedza plemniki, dziala na sklejanie, ciekaw jestem co jeszcze

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 3 lipca 2014, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a gdzie robili wasi mężowie posiew nasienia i czy trzeba mieć skierowanie (a jak tak to od kogo). ile to kosztuje? mój przy aglutynacji ma tylko znaczek + , więc nie wiem dokładnie co to oznacza.

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mojemu na pojedyncze zlepy z uwiezionymi plemnikami urolog przepisal jedynie wit E 400 (pierwsze opakowanie po 2 tabletki, a drugie po 1 tabletce) ale dodatkowo bierze on jeszcze salfazin, kwas foliowy i wit C 200. Myslalam tez o flegaminie, ale nie wiem, czy za bardzo znow by sie nie rozrzedzilo, wiec jak nie bedzie bral wit E, moze wtedy ja mu zapodam... :) A wiecie moze czy te pojedyncze zlepy to juz jakis stopien aglutynacji? Bo na badaniu tylko to bylo napisane, nic o zadnych + czy stopniu?

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy któryś z Waszych mężów miał aglutynację tak silną, że upłynnienie musiało być mechaniczne? I czy witaminy lub inne środki w tym pomogły? My niestety mamy taką właśnie sytuację, faszeruję męża od 3 miesięcy witaminą C, folikiem salfazinem i macą (choć te ostatnie to na inne parametry), ale mam wrażenie że wiele się w tej kwestii nie zmieniło (niedługo drugie badanie). A teraz w ogóle łapię doła, że może tak silna aglutynacja jest nie do przeskoczenia inaczej niż przez sztuczne zapłodnienie... Będę wdzięczna za Wasze komentarze.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ