X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 23 sierpnia 2023, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż ma mieć wykonany zabieg na żylaki powrózka nasiennego. Czy polecacie wcześniej mrozić nasienie? Boję się pogorszenia wyników 🙈

  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 23 sierpnia 2023, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy u kogoś po operacji żpn metodą mikrochirurgiczną było pogorszenie nasienia?

  • zakręcona93 Ekspertka
    Postów: 140 569

    Wysłany: 24 sierpnia 2023, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak mikrochirurgia, ale mąż mial usuwane żylaki laparoskopowo.
    Wcześniej największym problem była ruchliwość. Miał ruchu A0%, ruchu B w najlepszym przypadku 6%. Obecnie 1 rok po operacji, ruchu A + B ma 50%, a morfologię 8%. Oczywiście witaminy były stosowane cały czas, odpowiednie odżywianie, ruch.
    Z uwagi na przeciwciała MAR podchodzimy do IVF na jesień :)

    Igaiga, MOJE lubią tę wiadomość

    starania od 08.2020
    👩🏻 30
    👦🏻 34

    Czynnik męski MAR 95%
    1 transfer FET 4AA 16.12.2023 r.
    Beta 🤗
    5 dpt - 26,
    7 dpt 101,
    11 dpt 433,
    13 dpt 780,
    17 dpt 3748
    20 dpt USG pęcherzyk 10 mm
    25 dpt CRL 0,51 cm i ❤️
    9+1 2,5 cm ❤️
    11+6 5,66 cm ❤️
    12+1 6,28 cm, USG prenatalne ok 🍀 ryzyka niskie ✊🏻
    15+0 110 g 🥰
    18+1 210 g 🌸
    20+6 połówkowe ✊🏻 391 g dziewczynki 🌸
  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 24 sierpnia 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za odpowiedź 😊 u nas też RUCHLIWOŚCI TYP A była 0 % później 5% ale morfologii nie da się zrobić bo za mała koncentracja :( mam nadzieje ze zabieg pomoże takie odpowiedzi pomagaja 😊 dziekuje

  • m-c Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 25 sierpnia 2023, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igaiga wrote:
    Czy u kogoś po operacji żpn metodą mikrochirurgiczną było pogorszenie nasienia?

    U mnie po operacji nasienie się pogorszyło. Spadły wszystkie parametry łącznie z koncentracją. Pierwsze badanie po operacji to były „pojedyncze plemniki” i ze względu na brak wystarczającej ilości plemników reszty nie badano. To był najkrótszy wydruk jaki widziałem w życiu. Myślałem, że to jakaś pomyłka.

    Pytałem o to doktora. Kazał zrobić powtórne badanie za 3 miesiące. Wynik był ten sam. Pojedyncze plemniki. Wtedy doktor stwierdził, że jak się nie poprawiło to już się nie poprawi.

    Nie była to prawda. Zrobiłem kolejne badanie za kolejne 3 miesiące i wynik był zdecydowanie lepszy. Co prawda koncentracja nie była lepsza niż przed operacją ale inne parametry się poprawiły takie jak ruchliwość i budowa.

    Później już nie sprawdzałem, bo robiliśmy in vitro. I udało się za pierwszym razem. A nasz maluszek jest najpiękniejszy na świecie.

    Yahu, MOJE lubią tę wiadomość

  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 25 sierpnia 2023, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję za odpowiedź :) a jaką metodą robił Pan zabieg?

  • m-c Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 25 sierpnia 2023, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikrochirurgia czyli ta najbardziej zaawansowana opcja z zastosowaniem mikroskopu. Zaletą jest na pewno to, że blizna po operacji jest bardzo mała i dochodziłem do siebie bardzo szybko.

  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 25 sierpnia 2023, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie też czekamy na taką. A u kogo miał Pan wykonamy zabieg?

  • m-c Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 26 sierpnia 2023, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U doktora Wolskiego w Warszawie

  • Bijou Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 4 września 2023, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zwracam się do Was z prośbą o wsparcie mojej pracy magisterskiej poprzez udział w badaniu. Jest ono częścią projektu naukowego, zostało zatwierdzone przez Komisję Etyki przy UAM, stąd posiadamy bony do Empiku na kwotę 25PLN w ramach rekompensaty. Najbardziej zależy nam obecnie na odpowiedziach od panów, są one bardzo ważne dla wyników badania. Szczegóły i link poniżej:

    Szanowni Państwo,
    w ramach projektu badawczego pod tytułem „Altruizm krewniaczy wśród osób niedobrowolnie bezdzietnych” prowadzonego przez Koło Naukowe Psychologii Rodziny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, serdecznie zapraszamy do udziału w badaniu poświęconemu wyżej wymienionym zagadnieniom. Warunkiem przystąpienia do niego jest pełnoletność uczestnika.

    Badanie jest poufne, a zebrane wyniki będą opracowywane zbiorczo i wykorzystywane wyłącznie do celów naukowych. Badanie składa się z 2 kwestionariuszy w wersji dla rodziców, osoby bezdzietne zostaną poproszone o wypełnienie jednego dodatkowego kwestionariusza. Przed ich wypełnieniem zostaną Państwo poproszeni o podanie podstawowych danych socjo-demograficznych (wieku, płci, wykształcenia). Badanie prawdopodobnie zajmie ok. 15 minut.

    Dla uczestników, którzy wypełnią ankietę w całości, przewidziana jest gratyfikacja w postaci bonów do Empiku o wartości 25 PLN, dlatego konieczne będzie podanie adresu email, na który prześlemy kupony. Dostęp do Państwa danych będzie odpowiednio zabezpieczony, a po zebraniu odpowiedzi i przesłaniu bonów, dane zostaną natychmiast usunięte.

    Do badania można dołączyć poprzez link zamieszczony pod postem.

    https://www.surveylab.com/pageTag/SurveyCampaign/cId/050c1222e21aa47beac5675d6490531470fbb1aaa6/

    Z góry dziękujemy za poświęcony czas.
    Opiekun naukowy projektu: prof. UAM dr. hab. Lucyna Bakiera

    Zespół: Aneta Pełka, Martyna Grabowska, Małgorzata Kłak, Valeryia Sianko

  • Pacjent Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 września 2023, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jakim szpitalu na terenie miast: Kraków, Tarnów, Rzeszów, Mielec można wykonać operację żylaków powrózka nasiennego metodą mikrochirurgiczną na NFZ?

  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 17 września 2023, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś czytałam, że w okolicach Krakowa jest lekarz, który tą metodą wykonuje zabiegi na NFZ, ale niestety ta metoda w większości placówek jest wykonywana komercyjnie

  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 17 września 2023, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Pietrusa wykonuje tą metodą zabieg, ale myślę że najlepiej umówić się u Niego na wizytę i dopytać o szczegóły

  • Kwiecista94 Ekspertka
    Postów: 123 60

    Wysłany: 17 września 2023, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2,5 cm żylaki to jaki to stopień? Mąż miał badanie śle lekarz nie powiedział…

    👩‍💼28 🏋️29
    👫6 lat
    Starania od październik 2021


    2024: nowy start, rozpoczęcie leczenia w invimed.
    Plan hsg na Maj.
  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 18 września 2023, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że to już III stopień. Też powinien mieć sprawdzoną próbę Valsalvy czy ta krew się cofa

  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 18 września 2023, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igaiga wrote:
    Mój mąż ma mieć wykonany zabieg na żylaki powrózka nasiennego. Czy polecacie wcześniej mrozić nasienie? Boję się pogorszenia wyników 🙈
    Czy jesteście już po zabiegu? Mroziliście nasienie? Mąż ma za miesiąc i też mocno się zastanawiam nad tym🙏
    Myślę tylko czy jest sens mrozić nasienie o takich parametrach... co myślicie. Chyba jeszcze raz zrobimy badanie nasienia zaraz przed zabiegiem ale już nie w Bocianie, bo kompletnie nie potrafię czytać tych wyników.... zawsze mieliśmy wynik a obok normy, żeby dało się odnieść. A tu nic.

    686eaa89f1f9e.jpghttps://zapodaj.net/plik-wMH9ifxd6u[/url]]

    d3478c4441c26.jpghttps://zapodaj.net/plik-pMAAevGbVq[/url]

    fa50a850ccbf4.jpghttps://zapodaj.net/plik-ZmSOMrji0b[/url]

    23a5767b67b52.jpghttps://zapodaj.net/plik-XWKAnu0Rj6[/url]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2023, 13:54

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 27 września 2023, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igaiga wrote:
    Dr Pietrusa wykonuje tą metodą zabieg, ale myślę że najlepiej umówić się u Niego na wizytę i dopytać o szczegóły

    Czy myślisz, że po umówieniu wizyty prywatnie skierowałby na zabieg na NFZ? Mamy umówiony za miesiąc zabieg , ale przeraża mnie suma 6 tys za jednostronne żylaki 🙄 kombinuję jeszcze jak to ominąć.

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 27 września 2023, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igaiga wrote:
    Dr Pietrusa wykonuje tą metodą zabieg, ale myślę że najlepiej umówić się u Niego na wizytę i dopytać o szczegóły

    Znalazłam taką informację jak wpisałam na google.
    096bea8b601ee.jpghttps://zapodaj.net/plik-rxlwpdZkKS

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 32 5

    Wysłany: 28 września 2023, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam też lekarz powiedział że nie wykonują tego na NFZ, ale gdzieś czytałam że Dr Pietrusa to wykonuje w ramach NFZ. My wykonywalismy zabieg prywatnie za 5 tys w Jeleniej Górze :) zawsze to trochę mniej niż 6 :)

  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 5 października 2023, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igaiga wrote:
    Nam też lekarz powiedział że nie wykonują tego na NFZ, ale gdzieś czytałam że Dr Pietrusa to wykonuje w ramach NFZ. My wykonywalismy zabieg prywatnie za 5 tys w Jeleniej Górze :) zawsze to trochę mniej niż 6 :)

    Mąż trafił do tego lekarza. Jest bardzo bezpośredni. Okazało się że wybił nam z głowy zabieg za 6 tys. Powiedziała że z takimi wynikami to nie ma szans na naturalne zapłodnienie. Zabieg może a nie musi cokolwiek zmienić. Okazało się że mąż ma żylaki 3 go stopnia , czego wcześniejszy urolog nie powiedział. Do tego starając się od 8 lat mąż nie ma głównych badań w celu diagnostyki takiego stanu. Polecił nam zostawienie tych 6 tys po części na badania męża ( ponad 2 tys) , a resztę na invitro.
    Musimy przestać się nakręcać i mieć nadzieję i zacząć z ostatnią deską ratunku. Zabieg za to zrobi ten lekarz na NFZ. Tylko nie metoda mikrochirurgii. Stwierdził że szkoda kasy na tamtą metodę, bo on mikroskopu i tak nie potrzebuje żeby zrobić ten zabieg. No cóż... może dobrze , że pozbył nas złudzeń , bo ileż można rozczarowywać się co miesiąc ... wiadomo że normalnie będziemy się starać , bo cuda się zdarzają, ale zaczynamy konkretnie myśleć o in vitro :(

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
‹‹ 128 129 130 131 132
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ