X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Gabb Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 12 stycznia 2023, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ig004 wrote:
    Staramy się, ale bez spiny. Póki co wyniki wyszły średnie (fragmentacja, która była beznadziejna przed operacją jest ok, za to morfologia wróciła do swojego dennego poziomu), więc być może niepotrzebnie się martwiłam. Póki co suplementujemy i sprawdzimy wyniki za 3 miesiące. No i liczymy na pozytywną niespodziankę.

    A mąż był ostatnio na kontroli u urologa?

  • Woczekiwaniu Ekspertka
    Postów: 148 81

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia. 95 wrote:
    Hej dziewczyny!
    U męża wykryto żylaki powrózka III st
    Ma mieć zrobiony zabieg prywanie, który kosztuje 4.500, cena powaliła mnie z nóg! Wiecie może gdzie zrobimy ten zabieg ale na NFZ?
    Najlepiej wielkopolska ale inną lakalizacje też weźmiemy pod uwagę.

    Mąż miał robiona embolizacje w Lublinie na NFZ w Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii SPSK4. Rano zabieg a wieczorem mógł już wyjść do domu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2023, 10:00

    Sesyjka lubi tę wiadomość

    On 33: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21

    Ona 30: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    11/2023 IVF Reprofit Ostrava Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych,
    ❄️1 zarodek przetrwał do 6 doby, po badaniu PGT mamy zdrowy zarodek
  • Ig004 Autorytet
    Postów: 288 194

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabb wrote:
    A mąż był ostatnio na kontroli u urologa?
    Nie

    2a82ae0ca8.png
    Nieudane: 3 IUI, 4 transfery ICSI
    Ciąża po operacji żpn
    Mamy synka ❤️
  • Plums Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 13 stycznia 2023, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Mąż miał robiona embolizacje w Lublinie na NFZ w Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii SPSK4. Rano zabieg a wieczorem mógł już wyjść do domu.

    Poprawiły się wyniki badań męża po zabiegu ?

    Starania od 10.2021
    Ona 28 : hormony w normie, srednio 28 dniowe cykle

    On 31: badania 02.2022: morfologia 0%, ilość 1,82 mln/ml, ruch calkowity 8%
    05.2022 - operacja żpn III st
    08.2022 ponowne badania: morfologia 1%, ilość 17mln/ml, całkowita ilość 106,59mln, ruch calkowity 39%
    12.2022 badania: morfologia 1%, ilość 14mln/ml, całkowita ilość 78,82ml, ruch calkowity 37%

    Suplementacja naprzemiennie tenfertil, supramen, teraz viridian fertility + resweratiol,astaksantyna, wit c, wit d, korzeń maca , bromelaina, rzucenie palenia 02.22, sok pomidorowy, olej z czarnuszki
  • Gabb Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 15 stycznia 2023, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ig004 wrote:
    Nie
    To może warto skontrolować? W razie jak nawróciły to znowu usunie i będzie rodzeństwo 😊

  • Gabb Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 15 stycznia 2023, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plums wrote:
    Poprawiły się wyniki badań męża po zabiegu ?
    U mojego nie sprawdzaliśmy po zabiegu bo nie zdążyliśmy. W lutym zabieg, w marcu przerwa od współżycia, w kwietniu byłam w ciąży. A teraz synek w przyszłym tygodniu kończy rok 😍 jak jest wskazanie zabiegu to trzeba działać 😘

  • Ig004 Autorytet
    Postów: 288 194

    Wysłany: 15 stycznia 2023, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego zabiegu się nie powtarza - info od lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2023, 20:02

    2a82ae0ca8.png
    Nieudane: 3 IUI, 4 transfery ICSI
    Ciąża po operacji żpn
    Mamy synka ❤️
  • Woczekiwaniu Ekspertka
    Postów: 148 81

    Wysłany: 16 stycznia 2023, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plums wrote:
    Poprawiły się wyniki badań męża po zabiegu ?

    Po pół roku zrobiliśmy badania i wyniki trochę się poprawiły, ale nadal są dużo poniżej normy, chcemy zrobić jeszcze badania po roku od zabiegu.

    On 33: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21

    Ona 30: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    11/2023 IVF Reprofit Ostrava Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych,
    ❄️1 zarodek przetrwał do 6 doby, po badaniu PGT mamy zdrowy zarodek
  • Yahu Autorytet
    Postów: 274 414

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy wczoraj na wizycie u tego androloga dr Gierka który zabieg przeprowadzał. Chcieliśmy żeby się wypowiedział odnośnie wyników, bo minęło już 8 miesięcy. No i w skrócie zabieg nie pomógł, nic nie zmienił. Jedynie co potwierdził, że nie to jest przyczyną słabego nasienia. No i na podsumowanie powiedział, że z andrologicznego puntu widzenia jest już zrobione wszystko - hormony ok, genetyka ok, usg ok, żylaków nie ma, więc wg andrologii mąż jest zdrowy, a jaka jest przyczyna obniżonych parametrów nie wiadomo i się tego nie dowiemy, bo to może być środowisko, inne predyspozycje genetyczne, o których medycyna już nie wie i nie jest w stanie tego zbadać, coś w stylu „taki pana urok”. Z jego wieloletniego doświadczenia w takim przypadku nie ma też sensu marnować czasu na żadne suplementacje, diety propłodnościowe itd., bo nawet jakby ciut pomogło, to i tak nadal byłoby to w obrębie leczenia in vitro. No i polecił klinikę Invimed, lekarza, no i tyle. Na koniec powiedział, że z jego strony leczenie zakończone. I dodał żeby lepiej pospieszyć się z in vitro, bo przy podobnych przypadkach zdarza się, że za niedługo koncentracja spadnie do zera😩

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 AP Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ hiperinsulinemia / V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / kortyzol / D3 / SIBO
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - ilość ok. 250 tys.😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy) / poj. sztuki w nasieniu po odwirowaniu (05.07.23, 07.08.23)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    →31.03.23 ustalenie planu w AP✔️
    →13.06.23 histero - usunięcie polipa, wyniki OK✔️
    → mrożenie nasienia 31.08.23 ✔️
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 17.10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 14.11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 02.24 dieta i suple
    → transfer→ 06.24?⌛
  • Young Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 18 stycznia 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, szukamy specjalisty w Trójmieście lub okolicach (może być całe pomorskie), do którego można się udać po pomoc i skierowanie na embolizację w ramach NFZ. Wie ktoś coś o takiej osobie?

  • Young Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissaa wrote:
    Hej dziewczyny, zarejestrowałam się, bo widzę, że wątek jest bardzo aktywny, a mój mąż też zmaga się z żylakami. Co prawda nie staramy się na razie o dziecko, ale w najbliższym czasie będziemy chcieli, a wyniki nasienie są słabe - około 5 mln/ml, test robiony trzy razy.

    Mąż ma stwierdzone żylaki po lewej stronie od kilku lat, ale oprócz niepłodności nie sprawiają mu problemów, jednak właśnie ze względu na płodność dostał od urologa skierowanie na operację.

    I tutaj pytanie - czy któraś z Was wie gdzie można w Gdańsku/Trójmieście lub okolicy (woj. pomorskie) zrobić embolizację na NFZ lub prywatnie?

    W Google praktycznie brak jakichkolwiek wyników, u nas w Polsce ta metoda chyba w ogóle jest mało praktykowana, a szkoda. Najbliższy szpital jaki znaleźliśmy to MSWiA w Olsztynie, które od maja tego roku wykonuje embolizację na NFZ i jeżeli nie znajdzie się nic bliżej to chyba spróbujemy tam - mąż chce, jako, że nam się aż tak nie spieszy, spróbować jak najmniej inwazyjnej metody.

    Jeszcze pytanie co do operacji laparoskopowej (bo tą bez problemu można zrobić prawie wszędzie) - jak Wasi partnerzy przechodzi rekonwalescencje po operacji? Razem z mężem naczytaliśmy się już jakichś strasznych historii na zagranicznych forach i to jeszcze bardziej go zniechęciło :D

    Pozdrawiam!

    Masz może jakiś kontakt do osoby/placówki, od której trzeba zacząć żeby zrobić embolizację w Olsztynie?

  • uduchowiona Koleżanka
    Postów: 105 17

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia. 95 wrote:
    Hej dziewczyny!
    U męża wykryto żylaki powrózka III st
    Ma mieć zrobiony zabieg prywanie, który kosztuje 4.500, cena powaliła mnie z nóg! Wiecie może gdzie zrobimy ten zabieg ale na NFZ?
    Najlepiej wielkopolska ale inną lakalizacje też weźmiemy pod uwagę.

    Mój mąż poszedł prywatnie do urologa w Lublinie i ten skierował go na oddział szpitalny SPSK4 w Lublinie gdzie zrobił mu zabieg laparoskopowy. Na następny dzień z rana wyszedł do domciu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2023, 11:05

  • Zuzia17 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 14 lutego 2023, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia17 wrote:
    U nas po ponad 4msc od zabiegu mikroskopowego usunięcia żylaków, wyniki pogorszyły się 😔 Znaczaco spadła ilość, ruch i koncentracja. W zasadzie każdy parametr odnotował przynajmniej średni spadek.
    Fragmentacja spadła jedynie(!) o 1 % tj. na 45%wiec dalej fatalnie.
    Nasz andro nie polecał robić badań po operacji tylko się starać. Zrobiliśmy informacyjnie dla siebie. Wyniki są gorsze więc skonsultowaliśmy z lekarzem. Na ich widok zalecił zwiększyć suplementu i ponowić badania za 2msc (sic!) . Suplementy wszelakie mąż przyjmuje już bardzo długo jeszcze przed diagnoza żylaków i to 🐎 dawki. Dla mie to bardziej sygnał "jest fatalnie ale przecież wam tego nie powiem". Kolejne badania to już chyba tylko strata $$😢

    Kochane wracam po ostatnimi wpisie, aktualizując sytuację :) Kolejnych badań już nie zdążyliśmy zrobić, bo okazało się,że jestem 🤰. To już 13tc😍Powodzenia wszystkim staraczkom, jak widać życie jest nieprzewidywalne☺️

    MOJE, Kajoinka lubią tę wiadomość

  • Kajaa93 Koleżanka
    Postów: 49 44

    Wysłany: 14 lutego 2023, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uduchowiona wrote:
    Mój mąż poszedł prywatnie do urologa w Lublinie i ten skierował go na oddział szpitalny SPSK4 w Lublinie gdzie zrobił mu zabieg laparoskopowy. Na następny dzień z rana wyszedł do domciu.

    Mam pytanie, długo musieliście czekać na zabieg w Lublinie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2023, 20:26

    MOJE lubi tę wiadomość

    _____________________
    ♀️
    - cykle regularne
    - własne owulacje
    - Letrox 50/75, PregnaStart

    ♂️
    • STYCZEŃ 2023
    - morfologia 6%
    - mała liczba plemników ❌
    - DFI 38% ❌
    - żylaki powrózka nasiennego -> wrzesień embolizacja
    _________________________
    * 03.2021 (2cs) 10tc 👼❤
  • Plums Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 15 lutego 2023, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajaa93 wrote:
    Mam pytanie, długo musieliście czekać na zabieg w Lublinie?

    My czekaliśmy w Lublinie ok 3 msc, pod koniec lutego lekarz umówił męża na embolizacje a na początku maja miał zabieg w szpitalu

    Kajaa93 lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2021
    Ona 28 : hormony w normie, srednio 28 dniowe cykle

    On 31: badania 02.2022: morfologia 0%, ilość 1,82 mln/ml, ruch calkowity 8%
    05.2022 - operacja żpn III st
    08.2022 ponowne badania: morfologia 1%, ilość 17mln/ml, całkowita ilość 106,59mln, ruch calkowity 39%
    12.2022 badania: morfologia 1%, ilość 14mln/ml, całkowita ilość 78,82ml, ruch calkowity 37%

    Suplementacja naprzemiennie tenfertil, supramen, teraz viridian fertility + resweratiol,astaksantyna, wit c, wit d, korzeń maca , bromelaina, rzucenie palenia 02.22, sok pomidorowy, olej z czarnuszki
  • Lissaa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 15 marca 2023, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Young wrote:
    Masz może jakiś kontakt do osoby/placówki, od której trzeba zacząć żeby zrobić embolizację w Olsztynie?

    Hej, z tego co wiem to embolizację wykonuje się w "Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA
    z Warmińsko - Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie", pewnie najlepiej tam zadzwonić na oddział urologiczny. Mąż został zapisany do kolejki jakoś w grudniu, ale bez odezwu, dlatego zapisaliśmy się w końcu do Poznania.

  • Awry1990 Przyjaciółka
    Postów: 69 52

    Wysłany: 16 marca 2023, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wracam pełna nadzei na cud. Dziś mąż wykonał kolejne USG u innego lekarza oczywiście prywatnie i okazało się że ma żylaki obustronne gdzie poprzedni nic nie widział, więc liczyliśmy się bezskutecznie przez 4lata.
    Mam pytanie czy jest szansa na NFZ żeby zrobić szybko ten zabieg ? Czy tylko prywatnie wchodzi w grę.? Nasza lokalizacja Warszawą ale rozważymy wszystko do 150km

    Start starań 09.2018r
    02-06.2021 monitoring
    07-09.2021 3 razy inseminacji 👎
    11.2021IVF 10🥚 3zapłodnione, 1 zarodek transferowwny, reszta padła
    👎
    02.2022IVF 12🥚6 zapłodnionych, do 3doby dotrwały tylko 4, 2zarodki transferowane, reszta padła

    O6. 2022IVF 10🥚6 zapłodnionych, do 5doby dotrwały tylko 1zarodki transferowane, reszta padła

    01.2024 pozytywny test ⏸ naturalne
    02.2024 poronienie- zarodek zatrzymał się 6tyg💔

    Ona 90r👩‍🦱:
    Jajowody drożne +
    Hormony w normie +
    Anna2 -pod obserwacja reaumatologa
    Pa1, MTHR homozygotyczne±
    Kariotyp - prawidłowy

    On 👦91r
    Słaba morfologia<1%
    Kariotyp -prawidłowy
  • M1985 Ekspertka
    Postów: 162 551

    Wysłany: 18 marca 2023, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awry1990 wrote:
    Hej, wracam pełna nadzei na cud. Dziś mąż wykonał kolejne USG u innego lekarza oczywiście prywatnie i okazało się że ma żylaki obustronne gdzie poprzedni nic nie widział, więc liczyliśmy się bezskutecznie przez 4lata.
    Mam pytanie czy jest szansa na NFZ żeby zrobić szybko ten zabieg ? Czy tylko prywatnie wchodzi w grę.? Nasza lokalizacja Warszawą ale rozważymy wszystko do 150km

    Ja robiłem prywatnie w Warszawie.
    Niestety koszt spory bo to było około 12 tysięcy złotych.

    Wynik jest ok, ale dopiero po prawie roku.
    Z kilkuset tysięcy plemników jest teraz 31 mln w koncentracji, łącznie ponad 200mln. Ruch plemników też się poprawił.

    Także polecam, ale to może być bardziej długoterminowe. W międzyczasie miałem też terapię hormonalna.

  • Kin Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 19 marca 2023, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awry1990 wrote:
    Hej, wracam pełna nadzei na cud. Dziś mąż wykonał kolejne USG u innego lekarza oczywiście prywatnie i okazało się że ma żylaki obustronne gdzie poprzedni nic nie widział, więc liczyliśmy się bezskutecznie przez 4lata.
    Mam pytanie czy jest szansa na NFZ żeby zrobić szybko ten zabieg ? Czy tylko prywatnie wchodzi w grę.? Nasza lokalizacja Warszawą ale rozważymy wszystko do 150km

    My robiliśmy w Warszawie u dr Kupisa metodą mikrochururgiczną.
    Prywatnie, koszt tak samo jak powyżej, 12 tys zł,
    Ale mamy zdrowego syna z naturalnej ciąży.
    Wcześniej prawie 2 lata starań.
    2 inseminacje
    1 ivf
    Do zabiegu nie zaszłam nigdy w ciąże. Po zabiegu byłam 2 razy, za każdym razem naturalnie. Pierwsza miesiąc po zabiegu, niestety zakończona w 9 tc. Druga 9 miesięcy po zabiegu, idealna i bezproblemowa do końca.
    12 tys to duża suma, ale i tak taniej niż ivf kiedy zliczy się wszystkie wizyty badania i leki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2023, 08:55

  • Zuzia17 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 19 marca 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kin wrote:
    My robiliśmy w Warszawie u dr Kupisa metodą mikrochururgiczną.
    Prywatnie, koszt tak samo jak powyżej, 12 tys zł,
    Ale mamy zdrowego syna z naturalnej ciąży.
    Wcześniej prawie 2 lata starań.
    2 inseminacje
    1 ivf
    Do zabiegu nie zaszłam nigdy w ciąże. Po zabiegu byłam 2 razy, za każdym razem naturalnie. Pierwsza miesiąc po zabiegu, niestety zakończona w 9 tc. Druga 9 miesięcy po zabiegu, idealna i bezproblemowa do końca.
    12 tys to duża suma, ale i tak taniej niż ivf kiedy zliczy się wszystkie wizyty badania i leki.

    My dokładnie tak samo. Robiliśmy u dr Kupisza. Żylaki 4st. Po ok 8msc zaszłam w ciążę, pomimo że wyniki po operacji nie polepszyły się , a nawet były gorsze;)

‹‹ 127 128 129 130 131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ