X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • BetiK Koleżanka
    Postów: 51 20

    Wysłany: 14 lutego, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamil1991 wrote:
    Ja też mam bóle właśnie przy zwiększonej aktywnosci fizycznej np. W pracy zwłaszcza jak napinam brzuch. Byłem na USG i nie ma żylaków, ale jest lekko poszerzona żyła na biegunie jadra a bóle są nadal. Gdzie mąż robił embolizacje i na nfz?

    Tak, na NFZ. Konsultacje i badania mąż miał w Warszawie, bo jesteśmy z okolic, ale lekarz wykonał zabieg w szpitalu w Krakowie.

  • Kamil1991 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 lutego, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem z okolic Warszawy, ale robiłem w Lublinie na NFZ. Mąż się zgłosił z bólami czy problem był z płodnością?

  • BetiK Koleżanka
    Postów: 51 20

    Wysłany: 15 lutego, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Problem z płodnością, nie czuł żadnych dolegliwości

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2890 2276

    Wysłany: 21 lutego, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamil1991 wrote:
    Ja też mam bóle właśnie przy zwiększonej aktywnosci fizycznej np. W pracy zwłaszcza jak napinam brzuch. Byłem na USG i nie ma żylaków, ale jest lekko poszerzona żyła na biegunie jadra a bóle są nadal. Gdzie mąż robił embolizacje i na nfz?
    Mój mąż robił w Lublinie na nfz i był bardzo zadowolony. Nasienie się znacznie poprawiło i nie miał żadnych dolegliwości. Mamy już tez dziecko 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego, 20:52

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Terten Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 10 marca, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, lada chwilę mam mikrochirurgiczne usunięcie obustronnych żylaków. Na chwilę obecną mam 2 pytania:
    1) czy po zabiegu mieliście jakieś uciążliwe dolegliwości?
    2) czy słyszeliście o przypadku, że po usunięciu ŻPN pojawiły się plemniki?
    Z góry dziękuję.

  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 11 marca, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż miał ten zabieg, nie miał żadnych dolegliwości po zabiegu. Malutka blizna została po zabiegu, trochę odczuwał ciągnięcie w okolicy pachwiny poza tym żadnych dolegliwości. Wcześniej miał plemniki w nasieniu więc na drugie pytanie nie znam odpowiedzi

    Terten lubi tę wiadomość

  • Terten Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 11 marca, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za info. A jakie miał zalecenia po? Wiem, że pewnie wszystko się dowiem po zabiegu, ale wolę wiedzieć za wczasu :)

  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 12 marca, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musiał przemywać ranę i zmieniać opatrunek i nie wykonywać cięższych ćwiczeń fizycznych przez 2 tygodnie

  • mati93 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 13 maja, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kin wrote:
    Prywatnie w Warszawie, robił ją dr Łukasz Kupis, fachowiec od żylaków, polecam. Nie słyszałam, żeby gdzieś robili mikrochirurgicznie na NFZ, a przynajmniej żaden szpital w Warszawie nie robi napewno.
    Mąż dochodził do siebie tydzień.
    W ciążę zaszłam w pierwszym miesiącu po zabiegu, ale to była ciąża nieudana, zakończyła się poronieniem w 9 tyg.
    Kolejna ciąża 9 miesięcy po zabiegu już szczęśliwa.



    Mogłabyś napisać jak przebiegła operacja, jak długo czekał twój mąż na nią oraz koszt? Na początku roku również byłem u Dr Kupisa i usłyszałem, że mam żylaki... chce się zapisać na operację bo już chyba na cud nie ma co liczyć.

  • KamiKami90 Debiutantka
    Postów: 6 9

    Wysłany: 13 maja, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Czy mógłby ktoś podzielić się informacją jak nazywa się lekarz, który konsultuje w Warszawie, a operację robi w Lublinie/Krakowie na NFZ?
    Może być na priv jeśli ktoś nie chce napisać publicznie.

    Z góry dziękuję.

    👩 34l
    TSH, antyTPO, antyTG, krzywa cukrzycowa i insulinowa, testosteron, DHEA-S, prolaktyna, progesteron - wszystko ok


    👨38l
    oligospermia, ciężka...


    2016 córka 👸

    Starania od 10.2022 o drugie bobo
    12.2022 - poronienie samoistne - 5t

    Wznowienie starań od kwietnia 2023
    Bez powodzenia...
  • Kin Przyjaciółka
    Postów: 64 20

    Wysłany: 13 maja, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mati93 wrote:
    Mogłabyś napisać jak przebiegła operacja, jak długo czekał twój mąż na nią oraz koszt? Na początku roku również byłem u Dr Kupisa i usłyszałem, że mam żylaki... chce się zapisać na operację bo już chyba na cud nie ma co liczyć.

    Operacja była już po 2 tyg od decyzji. Trwała długo, ponad dwie godziny (lekarz tłumaczył to tym, że to precyzyjny zabieg dlatego tyle trwa).
    Mąż doszedł do siebie już po kilku dniach, ale oszczędny tryb prowadził około 3 tygodni. (Do pracy wrócił po tygodniu)
    Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że zabieg jest kosmetyczny. Blizny prawie nie widać i zero skutków ubocznych.
    Kosz z badaniami wyniósł około 14 tys zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 18:37

  • mati93 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 15 maja, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kin wrote:
    Operacja była już po 2 tyg od decyzji. Trwała długo, ponad dwie godziny (lekarz tłumaczył to tym, że to precyzyjny zabieg dlatego tyle trwa).
    Mąż doszedł do siebie już po kilku dniach, ale oszczędny tryb prowadził około 3 tygodni. (Do pracy wrócił po tygodniu)
    Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że zabieg jest kosmetyczny. Blizny prawie nie widać i zero skutków ubocznych.
    Kosz z badaniami wyniósł około 14 tys zł.


    Wielkie dzięki za odpowiedź. Ja się zastanawiam czy robić tą operację czy od razu mTESE. Niestety u mnie brak plemników w dwóch badaniach

  • Terten Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 15 maja, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mati93 wrote:
    Ja się zastanawiam czy robić tą operację czy od razu mTESE. Niestety u mnie brak plemników w dwóch badaniach
    Mam podobny przypadek. Jak się dowiedziałem wg procedury najpierw ŻPN, potem czekamy z powtórzeniem badań i dalej przygotowanie do mtese (jak się nic nie zmieni). Jestem po ŻPN, teraz za miesiąc powtarzam badania i zobaczymy co dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja, 18:38

  • mati93 Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 23 maja, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terten wrote:
    Mam podobny przypadek. Jak się dowiedziałem wg procedury najpierw ŻPN, potem czekamy z powtórzeniem badań i dalej przygotowanie do mtese (jak się nic nie zmieni). Jestem po ŻPN, teraz za miesiąc powtarzam badania i zobaczymy co dalej.

    Gdzie miałeś robione ŻPN?

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 464 399

    Wysłany: 5 czerwca, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy komuś po operacji i jaka metoda poprawiły się parametry nasienia?

  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 5 czerwca, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Hej czy komuś po operacji i jaka metoda poprawiły się parametry nasienia?
    My mieliśmy zabieg mikrochirurgicznego usunięcia żylaków, parametry trochę się poprawiły, ale niestety dużo brakuje nam dalej do normy :( nie był to spektakularny efekt

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 464 399

    Wysłany: 5 czerwca, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igaiga wrote:
    My mieliśmy zabieg mikrochirurgicznego usunięcia żylaków, parametry trochę się poprawiły, ale niestety dużo brakuje nam dalej do normy :( nie był to spektakularny efekt

    Którego stopnia żylaki?

  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 6 czerwca, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Którego stopnia żylaki?
    III stopnia

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 464 399

    Wysłany: 7 czerwca, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za informację. Nic. Dziś trzecia wizyta u androloga jak potwierdzi żylaki to operujemy. Nic nie mamy do stracenia. :)

  • Zojkaa Ekspertka
    Postów: 147 160

    Wysłany: 8 czerwca, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Hej czy komuś po operacji i jaka metoda poprawiły się parametry nasienia?

    Hej, u nas problem był z małą liczbą nasienia (w 1ml tylko 1,9 a całkowita liczba 9,88), morfologia była 6%. Po wizycie u andrologia okazało się, że maż ma żylaki na lewym jądrze. Zdecydowaliśmy się na zabieg embolizacji.

    Na początku września 2023 mąż miał wykonany zabieg, a pod koniec października 2023 zobaczyłam II kreski na teście i obecnie za niecały miesiąc rodzę ❤️

    W styczniu 2024 mąż zrobił badania, żeby sprawdzić czy liczba nasienia się poprawiła i w 1ml nasienie nieznacznie wzrosło bo do 7,2 (czyli dalej poniżej normy), ale całkowita liczba wzrosła do 46, w morfologia do 8%.

    03.2021 puste jajo płodowe 💔

    24.10.23 ⏸️🌈
    26.10 💉beta 221,69 prog 27,60
    USG 6+2 - 2,9mm 😍
    USG 8+2 - 1,53cm❤️
    USG 10+2 - 3,35cm❤️
    I prenatalne 12+2 - 5,9cm
    II prenatalne 21+2 - 430g chłopca🩵
    III prenatalne 28+2 - 1306g 🩵

    preg.png
‹‹ 130 131 132 133 134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ