Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 14 czerwca, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zojkaa wrote:
    Hej, u nas problem był z małą liczbą nasienia (w 1ml tylko 1,9 a całkowita liczba 9,88), morfologia była 6%. Po wizycie u andrologia okazało się, że maż ma żylaki na lewym jądrze. Zdecydowaliśmy się na zabieg embolizacji.

    Na początku września 2023 mąż miał wykonany zabieg, a pod koniec października 2023 zobaczyłam II kreski na teście i obecnie za niecały miesiąc rodzę ❤️

    W styczniu 2024 mąż zrobił badania, żeby sprawdzić czy liczba nasienia się poprawiła i w 1ml nasienie nieznacznie wzrosło bo do 7,2 (czyli dalej poniżej normy), ale całkowita liczba wzrosła do 46, w morfologia do 8%.

    Dobrze czytać takie wiadomości . U nas w całości 400 tys więc maluuuuutko. Łapiemy się wszystkiego, może pomoże..

  • Zojkaa Ekspertka
    Postów: 147 160

    Wysłany: 15 czerwca, 05:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Dobrze czytać takie wiadomości . U nas w całości 400 tys więc maluuuuutko. Łapiemy się wszystkiego, może pomoże..

    Trzymam kciuki żeby się udało ! 🙏

    03.2021 puste jajo płodowe 💔

    24.10.23 ⏸️🌈
    26.10 💉beta 221,69 prog 27,60
    USG 6+2 - 2,9mm 😍
    USG 8+2 - 1,53cm❤️
    USG 10+2 - 3,35cm❤️
    I prenatalne 12+2 - 5,9cm
    II prenatalne 21+2 - 430g chłopca🩵
    III prenatalne 28+2 - 1306g 🩵

    preg.png
  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 15 czerwca, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zojkaa wrote:
    Trzymam kciuki żeby się udało ! 🙏

    Dziękuję!!!

    Zojkaa lubi tę wiadomość

  • ziu92 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 11 lipca, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WItajcie,

    Czy możecie polecić konkretnego lekarza do zabiegu usunięcia żylaków? Najlepiej województwo mazowieckie, ewentualnie łódzkie, kujawsko pomorskie.
    Lekarz, do którego aktualnie chodzi mąż, zlewa sprawę i zaleca jedynie branie tabletek. Mamy bardzo kiepskie wyniki nasienia, staramy się od 3 lat bez skutku, u mnie wszystko książkowo.

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 11 lipca, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziu92 wrote:
    WItajcie,

    Czy możecie polecić konkretnego lekarza do zabiegu usunięcia żylaków? Najlepiej województwo mazowieckie, ewentualnie łódzkie, kujawsko pomorskie.
    Lekarz, do którego aktualnie chodzi mąż, zlewa sprawę i zaleca jedynie branie tabletek. Mamy bardzo kiepskie wyniki nasienia, staramy się od 3 lat bez skutku, u mnie wszystko książkowo.

    W Warszawie to napewno dr. Wolski.

    Jakie macie parametry? Żylaki którego stopnia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 10:50

  • ziu92 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 11 lipca, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz nie określił stopnia, mamy tylko informację że żylaki do 3cm. Mąż nie ma żadnych dolegliwości bólowych.
    Z jakimi kosztami aktualnie trzeba się liczyć w związku z operacją?

    Przepraszam, chyba źle napisalam, widoczne żylaki o średnicy po 3mm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 11:11

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 11 lipca, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziu92 wrote:
    Lekarz nie określił stopnia, mamy tylko informację że żylaki do 3cm. Mąż nie ma żadnych dolegliwości bólowych.
    Z jakimi kosztami aktualnie trzeba się liczyć w związku z operacją?

    Przepraszam, chyba źle napisalam, widoczne żylaki o średnicy po 3mm.

    Koło Katowic mikrochirurgia jednego dnia 6 tys. Jakie efekty powiem za pół roku.

    Jakie wyniki nasienia? Mocno obnizone?

  • ziu92 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 11 lipca, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Koło Katowic mikrochirurgia jednego dnia 6 tys. Jakie efekty powiem za pół roku.

    Jakie wyniki nasienia? Mocno obnizone?

    Gdzie dokładnie, jaki lekarz? Jesteśmy z mazowieckiego więc mamy bardzo daleko ale cena wyjątkowo korzystna więc jesteśmy w stanie pojechać.
    Co do wyników to m.in morfologia 0%, za mało plemników, ale np żywotnosc i czas upłynnienia w porządku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca, 11:27

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 11 lipca, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziu92 wrote:
    Gdzie dokładnie, jaki lekarz? Jesteśmy z mazowieckiego więc mamy bardzo daleko ale cena wyjątkowo korzystna więc jesteśmy w stanie pojechać.
    Co do wyników to m.in morfologia 0%, za mało plemników, ale np żywotnosc i czas upłynnienia w porządku.

    My leczymy się w Centrum Gabos w Piekarach Śląskich. Ale czy mogę polecić to póki co nie wiem. Mąż ma dziś zabieg.

  • Kin Przyjaciółka
    Postów: 64 20

    Wysłany: 11 lipca, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    ziu92 wrote:
    WItajcie,

    Czy możecie polecić konkretnego lekarza do zabiegu usunięcia żylaków? Najlepiej województwo mazowieckie, ewentualnie łódzkie, kujawsko pomorskie.
    Lekarz, do którego aktualnie chodzi mąż, zlewa sprawę i zaleca jedynie branie tabletek. Mamy bardzo kiepskie wyniki nasienia, staramy się od 3 lat bez skutku, u mnie wszystko książkowo.

    Dr Łukasz Kupis Warszawa, najkonkretniejszy jakiego spotkaliśmy. Jeśli będą wskazania do zabiegu ustali to na tej samej wizycie.

  • ziu92 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 12 lipca, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa daj znać jak się mąż czuje po zabiegu.
    Będziemy próbować tam dzwonić.

    Kin, dziękuję za odpowiedź. Do Warszawy niedaleko ale jednak koszt nas przeraził.

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 12 lipca, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziu92 wrote:
    Sikoreczkaaa daj znać jak się mąż czuje po zabiegu.
    Będziemy próbować tam dzwonić.

    Kin, dziękuję za odpowiedź. Do Warszawy niedaleko ale jednak koszt nas przeraził.

    Jak po SPA. ;) Nic go nie boli, ma zakaz chodzenia przez 3 dni, 10 dni ma się oszczędzać potem miesiąc nie nosić nic ciężkiego. O 8 był na miejscu o 17 go odebrałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca, 09:43

  • ziu92 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 12 lipca, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Jak po SPA. ;) Nic go nie boli, ma zakaz chodzenia przez 3 dni, 10 dni ma się oszczędzać potem miesiąc nie nosić nic ciężkiego. O 8 był na miejscu o 17 go odebrałam.

    Super :)
    Mogę prosić o nazwisko lekarza wykonującego zabieg?

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 12 lipca, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziu92 wrote:
    Super :)
    Mogę prosić o nazwisko lekarza wykonującego zabieg?

    Nie chciałabym tak nazwiskami. Podam pierwszą literę imienia i nazwiska doktor M.A. z resztą tam chyba tylko jeden lekarz robi mikrochirurgie a drugi robi laparoskopowo. :)

  • ziu92 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 15 lipca, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    Nie chciałabym tak nazwiskami. Podam pierwszą literę imienia i nazwiska doktor M.A. z resztą tam chyba tylko jeden lekarz robi mikrochirurgie a drugi robi laparoskopowo. :)

    Jasne, dziękuję za pomoc, to mi wystarczy :)

    Sikoreczkaaa lubi tę wiadomość

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 15 lipca, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziu92 wrote:
    Jasne, dziękuję za pomoc, to mi wystarczy :)


    Mam nadzieję że operacja będzie waszym i naszym kluczem do sukcesu. :)

  • Magdalena29 Autorytet
    Postów: 961 2039

    Wysłany: 16 sierpnia, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej

    Wracamy powoli do starań z mężem. Tym razem o drugie. Naiwnie myśleliśmy, że skoro po dwóch latach starań udało się z pierwszym mimo żylaków i najgorszych badań w historii po kuracji clo to drugie uda się samo. Nie stosowałam żadnej anty po porodzie, bo nie jesteśmy jacys megapłodni. Młoda skończyła 3 lata i rodzeństwa nadal brak.
    Badanie nasienia znów wyszło bidnie tzn. ilość, ruch itd beznadziejne do tego stopnia, że nie udało się zbadać morfologii. Ruszamy z suplementacją.

    I tu moje pytanie: co polecacie? Jestem 4 lata w plecy jeśli chodzi o nowinki staraczkowe więc będę wdzięczna za pokierowanie co do supli dla starego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia, 13:05

    Madziandzia

    Starania o pierwszą dzidzię od 10.2018

    Hashimoto, IO, jajowody drożne, owulacje są

    Mąż - żpn II stopień, morfologia 0%, DFI 13,12 , HDS 26,24 , MAR prawidłowy, HBA 82,5%

    22.10.2020 II, beta 197
    24.10.2020 beta 550
    06.11.2020 mamy 3 mm i ❤
    17.12.2020 6,2 cm człowieka 😍
    11.02.2021 340 g zdrowej dziewuszki 💗
    23.04.2021 1709 g szczęścia 🥰
    02.06.2021 3100 g wiercipięty 😍
    22.06.2021 3450 g uparciucha 💪🏻
    27.06.2021 jednak 3600 g 😅

    05.07.2021 18:35 Łucja ❤ 56 cm, 3160g, 10/10 🥰

    w5wqdf9hljz4cnwi.png
  • Valie05 Przyjaciółka
    Postów: 85 122

    Wysłany: 17 sierpnia, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    u nas także historia z ŻPN. Pierwsze badanie w listopadzie 2023 (po pół roku starań) wynik 900 tys. / ml, ruchliwość odrobine poniżej normy, morfologii nie udało się wykonać. Wdrożyliśmy suple (Health Labs), sok pomidorowy, ćwiczenia (bez szaleństw to jest jednak informatyk :D ), dieta zdrowsza. Genetyka ok, hormony w miarę ok (testosteron mógłby być wyższy ale lekarz stwierdził, że akceptowalny), posiewy ok, usg wykazało ŻPN II stopnia 3mm po lewej stronie. Brak jakichkolwiek objawów.

    Pod koniec lutego wynik 4 mln/ 1ml, 0% morfologia. Zdecydowaliśmy się, że mąż operuje. Mam z pracy ubezpieczenie szpitalne Luxmed - w ramach niego dr Leszczyński zoperował męża laparoskopowo w kwietniu 2024. Operacje zrobiono dwustronnie, bo w usg tuż przed zabiegiem dostrzeżono malutki żylak I stopnia również po prawej stronie.

    Pierwszy wynik kontrolny w połowie lipca 2024 - 0.6 tys / mln, brak możliwości wykonania morfologii. Lekarz uspokoił, że pełne efekty raczej 4-6 msc, zwłaszcza że mąż odczuwał sporą wrażliwość po zabiegu - budowały się nowe połączenia krwionośne. We wtorek kolejne badanie po 4msc. Trzymajcie kciuki :)

    Dżozu lubi tę wiadomość

    Starania od marzec 2023
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌

    07.2024 histeroskopia usunięty polip, czekam na wynik CD138 (wizyta 13.09)

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • Raspberry19 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 4 września, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Valie,
    Trzymam kciuki. My też się zdecydowalismy na operacje żylaków. Poczytałam sporo i zdecydowalismy się na mikrochirurgie. Wizyta wstępna za tydzień, operacja za mniej więcej miesiąc. Mam nadzieję że pomoże, bo od czasu jak się leczymy (od marca 2024) to wyniki się pogorszyły... Oprócz ilości, bo zwiększyła się z 11 mln na 14 mln na 1ml. Ale co z tego jak ruchliwosc i morfologia tragedia. Dlatego też zmieniamy androloga. Mam wrażenie że ten obecny robi wszystko metoda prób i błędów, bez przemyślenia.
    U mnie wszystko w porządku.

    Magdalena - każdy poleca co innego - tenfertil on, fertilman, profertil, Fertiduo. Poza tym olej z czarnuszki, sok pomidorowy, orzechy brazylijskie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września, 16:08

    Valie05 lubi tę wiadomość

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 431 366

    Wysłany: 4 września, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rasberry gdzie operujecie? :) żylaki ktorego stopnia? :)

‹‹ 131 132 133 134 135
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ