X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 7 września, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    W Piekarach Śląskich. Taaak już odrazu po zabiegu było ok, tydzień L4 (praca zdalna) bez żadnych leków przeciwbólowych.

    Zabieg naprawdę bez żadnych komplikacji. :)
    Kochana a mówił Wam coś lekarz przed zabiegiem o ewentualnym pogorszeniu wyników, czy np. wspominał coś żeby oddać plemniki do zamrożenia na wszelki wypadek gdyby nie było poprawy, a był spadek jakości nasienia?

  • Valie05 Ekspertka
    Postów: 132 153

    Wysłany: 7 września, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    Kurcze u nas ze względu na nasz wiek chcielibyśmy to wszystko jakoś przyspieszyć.. a nawet jeszcze terminu operacji nie mamy ..

    Kojarzę, że u Was było sporo więcej problemów: wysokie FSH, niski testosteron i zakażenie bakterią. Z tego, co kojarzę FSH i testosteron są mocno ze sobą powiązane, więc rozwiązując wysoki poziom FSH, testosteron powinien się podnieść. Jeśli jesteście w takim wieku, że te 6 msc to za dużo, może przeleczcie inne problemy i zobaczcie, czy coś to da? Wtedy rzeczywiście efekty mogłyby się pojawić po 3-4 msc. No ale to jest jak z każdą decyzją - może wyjść, bądź nie. Dodać do leczenie ostrą suplementację, zdrową dietę i aktywność fizyczną może jest szansa na podejście do invitro w niedługim czasie.
    W decyzji o operacji/krokach leczenia na pewno Wasz wiek ma ogromne znaczenie. Nam mówiono, że jesteśmy relatywnie młodzi, więc operacja i czekanie na wynik na nią nam nie zaszkodzi (moje AMH też wyglądało na w miarę ok). Plus mój mąż nie miał innych problemów, więc trochę się chwyciliśmy ŻPN jako takiej jedynego problemu, który trzeba rozwiązać. Ale są pary, które podchodzą z takimi lub gorszymi wynikami nasienia do invitro bez operacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września, 22:48

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 8 września, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Kojarzę, że u Was było sporo więcej problemów: wysokie FSH, niski testosteron i zakażenie bakterią. Z tego, co kojarzę FSH i testosteron są mocno ze sobą powiązane, więc rozwiązując wysoki poziom FSH, testosteron powinien się podnieść. Jeśli jesteście w takim wieku, że te 6 msc to za dużo, może przeleczcie inne problemy i zobaczcie, czy coś to da? Wtedy rzeczywiście efekty mogłyby się pojawić po 3-4 msc. No ale to jest jak z każdą decyzją - może wyjść, bądź nie. Dodać do leczenie ostrą suplementację, zdrową dietę i aktywność fizyczną może jest szansa na podejście do invitro w niedługim czasie.
    W decyzji o operacji/krokach leczenia na pewno Wasz wiek ma ogromne znaczenie. Nam mówiono, że jesteśmy relatywnie młodzi, więc operacja i czekanie na wynik na nią nam nie zaszkodzi (moje AMH też wyglądało na w miarę ok). Plus mój mąż nie miał innych problemów, więc trochę się chwyciliśmy ŻPN jako takiej jedynego problemu, który trzeba rozwiązać. Ale są pary, które podchodzą z takimi lub gorszymi wynikami nasienia do invitro bez operacji.
    A jaki u Was wiek? U nas ja 33, partner 34. Lekarz androlog powiedział że trzeba się spieszyć, moj ginekolog znów mówi że na spokojnie... U mnie AMH badane w grudniu tamtego roku wynosiło jakoby powyżej normę, bo miałam na poziomie 29latki.

  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 8 września, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    A jaki u Was wiek? U nas ja 33, partner 34. Lekarz androlog powiedział że trzeba się spieszyć, moj ginekolog znów mówi że na spokojnie... U mnie AMH badane w grudniu tamtego roku wynosiło jakoby powyżej normę, bo miałam na poziomie 29latki.
    No i cały czas zachodzimy w głowę co robić z tym podeyzszonym FSH.. lekarz powiedział tylko tyle że będzie trudniej...

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 440 383

    Wysłany: 8 września, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas było tak mało plemników że w sumie nic nie tracimy bo nawet na INV mogłoby nie starczyć.

    U nas hormony ok. Mamy po 30 lat więc chwycilismy się tego mimo że efekty mogą być za 6 msc do roku.

  • Valie05 Ekspertka
    Postów: 132 153

    Wysłany: 8 września, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    A jaki u Was wiek? U nas ja 33, partner 34. Lekarz androlog powiedział że trzeba się spieszyć, moj ginekolog znów mówi że na spokojnie... U mnie AMH badane w grudniu tamtego roku wynosiło jakoby powyżej normę, bo miałam na poziomie 29latki.

    Mam info w stopce :) mąż ma 35 lat, ja 33 lata. AMH u mnie w czasie decyzji było na poziomie 2.35. Mój ginekolog i androlog męża (Kupis) stwierdzili, że jak pod invitro to wciąż jesteśmy relatywnie młodzi i jest czas :D Powiedział: że w sumie decyzja zależy jak bardzo nam się spieszy i czy chcemy mieć potencjalnie lepszy wynik procedury. Z nas trochę ludzie dmuchający zawsze na zimno, stąd operacja. Chcemy też więcej niż jedno dziecko, więc mamy nadzieję, że w długiej perspektywie operacja pomoże na tyle, że o 2 będziemy mogli się starać naturalnie - no ale to tylko czas pokaże.

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • Valie05 Ekspertka
    Postów: 132 153

    Wysłany: 8 września, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    No i cały czas zachodzimy w głowę co robić z tym podeyzszonym FSH.. lekarz powiedział tylko tyle że będzie trudniej...

    Podając za ChatGPT:

    1. Diagnoza przyczyny wysokiego FSH
    Podwyższony poziom FSH jest często reakcją organizmu na niewłaściwą pracę jąder, która może wynikać z wielu czynników, w tym:
    - Uszkodzenia jąder (np. z powodu urazu, infekcji, napromieniowania lub chemikaliów),
    - Zaburzeń genetycznych (np. zespół Klinefeltera),
    - Chorób jąder (np. zapalenie jąder, wnętrostwo),
    - Leki (np. chemioterapia, leki sterydowe).
    Skuteczne leczenie wymaga ustalenia przyczyny wysokiego FSH na podstawie badań hormonalnych, badania nasienia oraz ewentualnie badań genetycznych czy obrazowych (USG jąder).

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 8 września, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    U nas było tak mało plemników że w sumie nic nie tracimy bo nawet na INV mogłoby nie starczyć.

    U nas hormony ok. Mamy po 30 lat więc chwycilismy się tego mimo że efekty mogą być za 6 msc do roku.
    A jaka ilość była, jeśli mogę zapytać? U nas 1,6 mln i 8 mln w ejakulacie.

  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 8 września, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Mam info w stopce :) mąż ma 35 lat, ja 33 lata. AMH u mnie w czasie decyzji było na poziomie 2.35. Mój ginekolog i androlog męża (Kupis) stwierdzili, że jak pod invitro to wciąż jesteśmy relatywnie młodzi i jest czas :D Powiedział: że w sumie decyzja zależy jak bardzo nam się spieszy i czy chcemy mieć potencjalnie lepszy wynik procedury. Z nas trochę ludzie dmuchający zawsze na zimno, stąd operacja. Chcemy też więcej niż jedno dziecko, więc mamy nadzieję, że w długiej perspektywie operacja pomoże na tyle, że o 2 będziemy mogli się starać naturalnie - no ale to tylko czas pokaże.
    U nas też na pewno najpierw operacja. Jutro badanie nasienia czy bakteria wyleczona. Zastanawiamy się tylko czy nie lepiej wcześniej pobrać plemniki do zamrożenia w razie "W"...

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 440 383

    Wysłany: 8 września, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    A jaka ilość była, jeśli mogę zapytać? U nas 1,6 mln i 8 mln w ejakulacie.
    0,2 w ml. Badania genetyczne robiliście? Kariotyp,AZF?

  • Valie05 Ekspertka
    Postów: 132 153

    Wysłany: 8 września, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    U nas też na pewno najpierw operacja. Jutro badanie nasienia czy bakteria wyleczona. Zastanawiamy się tylko czy nie lepiej wcześniej pobrać plemniki do zamrożenia w razie "W"...

    Jasne możecie zamrozić, wielu lekarzy to proponuje przed operacją. Poczekałabym z mrożeniem do tuż przed operacją, a nuż widelec, co się polepszy po przeleczeniu baterii.
    Tylko podczas samej procedury IVF mierzyłabym w świeże nasienie, a gdy coś baardzo nie poszło wtedy poprosić embriologów o odmrożenie. Niestety zarówno oocyty, jak i nasienie po rozmrożeniu jest słabszej jakości niż świeże. A słabej jakości nasienie mrożone to tak też różnie wychodzi

    AnneMarie1234 lubi tę wiadomość

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 8 września, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczkaaa wrote:
    0,2 w ml. Badania genetyczne robiliście? Kariotyp,AZF?
    Nie robiliśmy jeszcze, androlog stwierdził że najpierw leczymy bakterie, potem żylaki i że tak od razu robić tak drogie badania to bez sensu, Żebyśmy zaczęli od spraw najprostszych

    Sikoreczkaaa lubi tę wiadomość

  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 8 września, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Jasne możecie zamrozić, wielu lekarzy to proponuje przed operacją. Poczekałabym z mrożeniem do tuż przed operacją, a nuż widelec, co się polepszy po przeleczeniu baterii.
    Tylko podczas samej procedury IVF mierzyłabym w świeże nasienie, a gdy coś baardzo nie poszło wtedy poprosić embriologów o odmrożenie. Niestety zarówno oocyty, jak i nasienie po rozmrożeniu jest słabszej jakości niż świeże. A słabej jakości nasienie mrożone to tak też różnie wychodzi
    Dziękuję za rzetelną odpowiedź, bardzo pomocna ♥️

  • Raspberry19 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 9 września, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie - mamy tego samego androloga :) tzn my dopiero się wybieramy do niego na pierwszą wizytę, ale chcemy u niego zrobić zabieg i żeby już nas prowadził bo ten obecny czuje ze jest słaby.
    Też podobny wiek - ja 32, maz 33 lata. U mnie wszystko w porządku, jedynie u męża trzeba wyniki poprawić. Obecnie 14 mln (w całości 67mln), ale teraz ruch postępowy nam padł całkowicie bo typ A 0%, a typ B 8%,a wcześniej było 8% i 20% przy 11mln (w całości 46.2mln). Więc zamiast się poprawiać to idzie w drugą stronę. Morfologia też spadła z 2% (przy 11mln) do 1% przy 14mln.
    Mam nadzieję, że operacja pomoże.

  • Valie05 Ekspertka
    Postów: 132 153

    Wysłany: 9 września, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupis był jednym z naszych andrologów, bo też wędrowaliśmy. On miał pomysł i na spokojnie chociaż podchodził do spraw, bo pozostali (w UCZKiN) to tak sobie: absolutnie utknęli na "o boże tylko invitro, nie poprawi Pan tych wyników".

    Rzeczywiście mimo całkiem całkiem wyników liczby plemników u Was (w porównaniu do naszych tu biednych w wątku) to ten ruch wygląda słabo. No chłopaki nie podpłyną i nie ogarną sprawy tak ujmując. Pamiętam, że gdzieś czytałam, że na ruch plemników dobrze wpływa aktywność fizyczna: zwłaszcza ćwiczenia kardio, witamin C i E oraz selen, ewentualnie zakażenia mogą obniżać ruch. Sprawdzaliście ten trop?

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • Mania221 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 11 września, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, prześledziłam posty i proszę was o poradę. Od kilku miesięcy staramy sie o dziecko - androlog przy USG męża stwierdzil żylaki ale narazie nie kazał operować tylko normalnie starać się o dziecko. Porobiliśmy badanie nasienia i wyniki wyszły takie:

    Liczba dni od ostatniej ejakulacji 2 dni
    Upłynnienie 30 min
    Objętość 3,0 ml >=1,4 ml
    PH 8,10 >= 7,2
    Zabarwienie biało-szare
    Lepkość prawidłowa
    Aglutynacja - - lub +
    Koncentracja 62,62 mln/ml >= 16,0 mln/ml
    Całkowita ilość plemników w ejakulacie 187,86 mln >= 39,0 mln
    Ruch postępowy szybki (a) 16,01 %
    Ruch postępowy wolny (b) 16,33 %
    Ruch w miejscu (c) 19,00 %
    Brak ruchu (d) 48,66 %
    Ruch postępowy całkowity (a+b) 32,34 % >= 30,0%
    Ruch całkowity (a+b+c) 51,34 % >= 42,0 %
    Plemniki o budowie prawidłowej 4,00 % >= 4,0 %
    Plemniki z nieprawidlową budową 96,0 %
    Nieprawidłowe główki 90,0 %
    Nieprawidłowe wstawki 34,0 %
    Nieprawidłowe witki 8,0 %
    Krople cytoplazmatyczne 2,0 %
    Koncentracja komórek okrągłych 0,78 mln/ml < 5,0 mln/ml
    Koncentracja leukocytów 0,1 mln/ml < 1,0 mln/ml

    Co o nich sadzicie? Oczywiście wiem, skonsultujemy je z lekarzem ale na pierwszy rzut oka sa dla was ok czy jednak te dolne granice maja duży wplyw i trzeba wprowadzić suplementy lub usunąć zylaki?

    Z góry dziekuje za odpowiedzi i podpowiedz

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 440 383

    Wysłany: 11 września, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie te wyniki są ok :)

  • Raspberry19 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 11 września, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Kupis był jednym z naszych andrologów, bo też wędrowaliśmy. On miał pomysł i na spokojnie chociaż podchodził do spraw, bo pozostali (w UCZKiN) to tak sobie: absolutnie utknęli na "o boże tylko invitro, nie poprawi Pan tych wyników".

    Rzeczywiście mimo całkiem całkiem wyników liczby plemników u Was (w porównaniu do naszych tu biednych w wątku) to ten ruch wygląda słabo. No chłopaki nie podpłyną i nie ogarną sprawy tak ujmując. Pamiętam, że gdzieś czytałam, że na ruch plemników dobrze wpływa aktywność fizyczna: zwłaszcza ćwiczenia kardio, witamin C i E oraz selen, ewentualnie zakażenia mogą obniżać ruch. Sprawdzaliście ten trop?
    Valie - no właśnie widzę że koncentracja nie jest tragiczna, bo jest nieco poniżej normy, ale może nawet z tym wynikiem udałoby się naturalnie gdyby nie ta szybkość... Nie wiem, bo mój mąż ma pracę gdzie dużo chodzi i już po pracy nie ma siły na jakiekolwiek aktywności fizyczne. A nie zmuszę go. Zobaczymy co Kupis powie na te wyniki i na żylaki.

  • Valie05 Ekspertka
    Postów: 132 153

    Wysłany: 11 września, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania221 wrote:
    Hej, prześledziłam posty i proszę was o poradę. Od kilku miesięcy staramy sie o dziecko - androlog przy USG męża stwierdzil żylaki ale narazie nie kazał operować tylko normalnie starać się o dziecko. Porobiliśmy badanie nasienia i wyniki wyszły takie:

    Liczba dni od ostatniej ejakulacji 2 dni
    Upłynnienie 30 min
    Objętość 3,0 ml >=1,4 ml
    PH 8,10 >= 7,2
    Zabarwienie biało-szare
    Lepkość prawidłowa
    Aglutynacja - - lub +
    Koncentracja 62,62 mln/ml >= 16,0 mln/ml
    Całkowita ilość plemników w ejakulacie 187,86 mln >= 39,0 mln
    Ruch postępowy szybki (a) 16,01 %
    Ruch postępowy wolny (b) 16,33 %
    Ruch w miejscu (c) 19,00 %
    Brak ruchu (d) 48,66 %
    Ruch postępowy całkowity (a+b) 32,34 % >= 30,0%
    Ruch całkowity (a+b+c) 51,34 % >= 42,0 %
    Plemniki o budowie prawidłowej 4,00 % >= 4,0 %
    Plemniki z nieprawidlową budową 96,0 %
    Nieprawidłowe główki 90,0 %
    Nieprawidłowe wstawki 34,0 %
    Nieprawidłowe witki 8,0 %
    Krople cytoplazmatyczne 2,0 %
    Koncentracja komórek okrągłych 0,78 mln/ml < 5,0 mln/ml
    Koncentracja leukocytów 0,1 mln/ml < 1,0 mln/ml

    Co o nich sadzicie? Oczywiście wiem, skonsultujemy je z lekarzem ale na pierwszy rzut oka sa dla was ok czy jednak te dolne granice maja duży wplyw i trzeba wprowadzić suplementy lub usunąć zylaki?

    Z góry dziekuje za odpowiedzi i podpowiedz

    Wyniki wyglądają naprawdę dobrze. Nie wydaje mi się żebyście mieli wskazania do usunięcia żylaków. Żylaki nie zawsze powodują problemy z płodnością. Przyjaciel mojego męża też ma a zaszli po kilku miesiącach starań. Suple zawsze są korzystne, więc jak najbardziej można wprowadzić Jedyna rzecz, która może zastanawiać w tym wyniku to Ph powyżej 8. Śledzę na insta dr Jankowska (naprotechnolog i androlog), która uważa że ph powyżej 8 może być wskazaniem do posiewu, bo może być zakazenie bateryjne.

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
‹‹ 131 132 133 134 135
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ