X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, ponad 1,5 roku staramy się o dziecko. Najpierw u mnie były zabawy z prolaktyną, mąż miał średnie wyniki badań, jednak jak już u mnie było ok i nadal nic zrobiliśmy po pol roku znów badanie nasienia i było okropnie słabe, 4 mln plemników! Mąz dostał skierowanie na usg jąder, okazało się, że ma właśnie zylaki powrozka nasiennego -2 stopien! One prawdopodobnie wplywaja na tak mala ilosc pelmnikow, w maju mamy wizyte u androloga, ktos miał z taką przypadłościa do czynienia?

    Polinee, Vip0, beast11, Zosiak lubią tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, u mojego M także zdiagnozowano żylaki na dodatek miał problem z upłynnianiem nasienia, bo trwało to aż 2 godz :( Lekarz skierował go na operację, która była robiona laparoskopowo. Po 3 miesiącach robił badanie nasienia i są o wiele lepsze wyniki, jest więcej plemników oraz czas upłynniania jest krótszy. Oczywiście cały czas bierze witaminki i ogólnie nie może się wysilać, bo niestety te żylaki lubią powracać :/

  • Eavonne Autorytet
    Postów: 284 201

    Wysłany: 27 maja 2013, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma problemy z żylakami na nogach mam nadzieje ze to calkiem inna sprawa?!!

  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 18 lipca 2013, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eavonne, tak to calkiem inna sprawa.

    Jak sie okazalo moj M takze ma zylaki powrozka nasiennego, z lewej strony.Czekamy na operaje, nie wiem jak bedzie ona przeprowadzona, dowiemy sie tego na wizycie z lekarzem, ktorej jeszcze nawet nie mamy. Musimy cierpliwie czekac :(
    Ponoc po tej operacji u 80 % mezczyzn jest poprawa.
    Po operacji nie wolno sie przesilac do miesiaca czasu. Nie brac goracych kapieli, oraz zalecany tylko prysznic !
    Jak tylko bede miala jakies informacje to bede wpisywac w tym watku. Poki co tyle.

    JagnaaJankowskaa lubi tę wiadomość

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • MomToBe Przyjaciółka
    Postów: 73 36

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka i jak tam? ieliscie juz wizyte? Moj M am wizyte w polowwie przyszlego miesiaca, to sie wtedy dowiemy :)

    Ah no i jeszcze jedno, probojcie kochani pomimo tego, nam sie udalo !!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2013, 16:07

    JagnaaJankowskaa lubi tę wiadomość

    atdci09k96uspmjm.png
    e790355cf3.png
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 6 października 2013, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troszkę stary wątek, ale jakby ktoś miał pytani, to chętnie odpowiem. Mój mąż miał taką operację rok temu. Nie należy się jej bać tylko iść za ciosem - potrafi zdziałać cuda!!! :)

    JagnaaJankowskaa lubi tę wiadomość

  • dominatorka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 października 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo chciał bym się zapytać. Z tego co wyczytałem o żylakach http://cwiczenia-sportowe.blogspot.com/2013/10/zylaki-czym-sa-jak-z-nimi-walczyc.html są trzy skuteczne metody leczenia. Laser, skleroterapia i krioterapia. Czy ktoś z was zdecydował się na któryś z tych wariantów. Jeśli tak to jakie były koszta, w jakim mieście, no i jak efekty?

    dominatorka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dominatorka wrote:
    Bardzo chciał bym się zapytać. Z tego co wyczytałem o żylakach http://cwiczenia-sportowe.blogspot.com/2013/10/zylaki-czym-sa-jak-z-nimi-walczyc.html są trzy skuteczne metody leczenia. Laser, skleroterapia i krioterapia. Czy ktoś z was zdecydował się na któryś z tych wariantów. Jeśli tak to jakie były koszta, w jakim mieście, no i jak efekty?

    kochana, nie o takie żylaki nam tu chodzi :))

    Kajoinka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2013, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj M. w piątek powtarza badanie po operacji więc zobaczymy czy przyniosła jakąkolwiek poprawę.

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 17 października 2013, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spero wrote:
    Moj M. w piątek powtarza badanie po operacji więc zobaczymy czy przyniosła jakąkolwiek poprawę.

    Spero trzeba być dobrzej myśli grunt to pozytywne myślenie i wiara ze będzie dobrze :)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • AniaKicia87 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 18 października 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego męża również stwierdzono "liczne żylaki powrózna nasiennego". W środę mamy wizytę u androloga jestem ciekawa co powie, czy skieruje mężą na zabieg. Konsultowaliśmy wynik USG już u jednego androloga - nie był za zabiegiem. Jak widać sa lekarza ZA i PRZECIW zabiegowi. Ciekawe co postanowi nasz lekarz prowadzący....U mojego męża wyniki są słabiutkie, plemników jest mało 5 mln na ml / do tego morfologia tragiczna. Oby ten zabieg nam pomógł bo już tracę jakąkolwiek nadzieję :(

    Warto mieć marzenia...doczekać ich spełnienia :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2013, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    slash wrote:
    Spero trzymam kciuki za dobre wyniki. Przypomnij proszę kiedy było poprzednie badanie?

    pierwsze badanie było w czerwcu. Operacja na początku sierpnia. Do tego od razu leczenie suplementami. Teraz kolejne badanie.

    Niestety wyniki są gorsze niż były. było 1.96mlm/ml i 5,9 mln/ w całej obj. a jest 1,07mln/ml i 4,09mln/obj więc u nas poprawy nie ma żadnej. nie ma też żadnych złudzeń. Czekamy na wizytę i zobaczymy co dalej...

    Dodam, że bakterii nie ma żadnych i hormony wszystkie są w idealnej normie.

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 18 października 2013, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spero wrote:
    pierwsze badanie było w czerwcu. Operacja na początku sierpnia. Do tego od razu leczenie suplementami. Teraz kolejne badanie.

    Niestety wyniki są gorsze niż były. było 1.96mlm/ml i 5,9 mln/ w całej obj. a jest 1,07mln/ml i 4,09mln/obj więc u nas poprawy nie ma żadnej. nie ma też żadnych złudzeń. Czekamy na wizytę i zobaczymy co dalej...

    Dodam, że bakterii nie ma żadnych i hormony wszystkie są w idealnej normie.

    Spero a problem jest jedynie w objętości jak wygląda reszta wyników???

    taśta, honey028 lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 20 października 2013, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dominatorka wrote:
    Bardzo chciał bym się zapytać. Z tego co wyczytałem o żylakach http://cwiczenia-sportowe.blogspot.com/2013/10/zylaki-czym-sa-jak-z-nimi-walczyc.html są trzy skuteczne metody leczenia. Laser, skleroterapia i krioterapia. Czy ktoś z was zdecydował się na któryś z tych wariantów. Jeśli tak to jakie były koszta, w jakim mieście, no i jak efekty?

    Czy to pytanie zadał facet??? Co oni robią na naszym portalu :P :D
    Mój m. miał zabieg laparoskopowo w październiku. Badania powtórzyliśmy w kwietniu i były powalające. Podobno w 5% przypadków wyniki mogą ulec pogorszeniu, ale jak jest bardzo źle (tak jak było u nas) to pogorszenie nie wniosłoby w sumie nic nowego.
    AniaKicia, a którego stopnia twój mąż ma żylaki? Jak są I lub II, to lekarze często wstrzymują się z operacją.

  • AniaKicia87 Koleżanka
    Postów: 42 30

    Wysłany: 20 października 2013, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma wyniku USG jest tylko zapis "Stwierdzono liczne żylaki lewego powrózka nasiennego" nie ma niestety mowy o żadnych stopniach :(

    Warto mieć marzenia...doczekać ich spełnienia :)
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 21 października 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili jak widać faceci z problemami równeiż na takich portalach szukają pomocy ;)

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 maja 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam,
    ponawiam temat , bowiem mąż wczoraj miał laparoskopie i od dzisiaj bierze antybiotyk aż do owulacji... powiedzcie czy możemy normalnie się starać ? Mam pierwszy cykl stymulowany i nie chcę go stracić... kto już miał z tym doświadczenie? Proszę o pomoc..

    Staraczka11 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kaczka90 Znajoma
    Postów: 22 8

    Wysłany: 20 maja 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    witam,
    ponawiam temat , bowiem mąż wczoraj miał laparoskopie i od dzisiaj bierze antybiotyk aż do owulacji... powiedzcie czy możemy normalnie się starać ? Mam pierwszy cykl stymulowany i nie chcę go stracić... kto już miał z tym doświadczenie? Proszę o pomoc..

    My się od razu staraliśmy bo nic męża nie bolał i lekarz pozwolił ale z marnym skutkiem. Od operacji minęło już ponad 3 miesiące i jest duża poprawa wyników więc może tym cyklu się uda.

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 20 maja 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a brał też antybiotyk? mój ma Levoxa i nie wiem czy on nie szkodzi na starania?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kaczka90 Znajoma
    Postów: 22 8

    Wysłany: 20 maja 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    a brał też antybiotyk? mój ma Levoxa i nie wiem czy on nie szkodzi na starania?

    Mój mąż też brał antybiotyk i brał go przez tydzień ale nie pamiętam jaki. Nam lekarz pozwolił się starać od razu ale najlepiej jak zapytacie się lekarza. Pozdrawiam :-)

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ