X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Raspberry19 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 4 września, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikoreczka - androlog tylko powiedział że są, nie mówił którego stopnia. Ale chciał już zapisywać na NFZ na usunięcie laparoskopowo, ale dopiero na początek następnego roku. Nie chcemy tyle czekać, bo jeszcze po operacji trzeba czekać kilka miesięcy na to żeby wyniki się ewentualnie poprawiły.
    A operujemy się u dr Kupisa :)

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 440 383

    Wysłany: 4 września, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo to trzymam kciuki za sam zabieg i za efekty po! :)

  • Raspberry19 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 4 września, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u Was co jest problemem? :)

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 440 383

    Wysłany: 4 września, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to w ogóle katastrofa z nasieniem. 0,2 mln w ml.. żylaki 3 stopnia plus teraz jeszcze wyszła u mnie ureaplasma więc również mąż przeleczony. U męża hormony ok, sprawy genetyczne też ok. Tylko te żylaki.. Wiec wdrożyliśmy zdrowe jedzenie więcej ruchu, jest już 2 miesiąc po operacji i liczymy na cud. :)

  • Raspberry19 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 4 września, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka operacje mieliście? Na razie nie badaliscie nasienia po operacji?

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 440 383

    Wysłany: 4 września, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikrochirurgie. Nasienie planujemy dopiero zbadać początkiem roku. Wiec jeszcze trochę.. :)

  • Raspberry19 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 4 września, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, a gdzie robiliście mikrochirurgicznie? Mąż szybko doszedł do siebie?

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 440 383

    Wysłany: 4 września, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Piekarach Śląskich. Taaak już odrazu po zabiegu było ok, tydzień L4 (praca zdalna) bez żadnych leków przeciwbólowych.

    Zabieg naprawdę bez żadnych komplikacji. :)

  • Raspberry19 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 4 września, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super, mam nadzieję że u nas też będzie ok :) najważniejsze żeby wyniki się poprawiły

    Sikoreczkaaa lubi tę wiadomość

  • Valie05 Ekspertka
    Postów: 132 153

    Wysłany: 5 września, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raspberry19 wrote:
    Hej Valie,
    Trzymam kciuki. My też się zdecydowalismy na operacje żylaków. Poczytałam sporo i zdecydowalismy się na mikrochirurgie. Wizyta wstępna za tydzień, operacja za mniej więcej miesiąc. Mam nadzieję że pomoże, bo od czasu jak się leczymy (od marca 2024) to wyniki się pogorszyły... Oprócz ilości, bo zwiększyła się z 11 mln na 14 mln na 1ml. Ale co z tego jak ruchliwosc i morfologia tragedia. Dlatego też zmieniamy androloga. Mam wrażenie że ten obecny robi wszystko metoda prób i błędów, bez przemyślenia.
    U mnie wszystko w porządku.

    Magdalena - każdy poleca co innego - tenfertil on, fertilman, profertil, Fertiduo. Poza tym olej z czarnuszki, sok pomidorowy, orzechy brazylijskie :)

    Pisałam w innym wątku, ale tu też dodam ;) W drugiej połowie sierpnia zaczęłam stymulację, nie czekaliśmy do pełnego 6 msc po operacji ze względu na wyjazdy liczne jesienią z mojej pracy. Mąż był akurat 4 msc po operacji. Przy oddawaniu materiału przy punkcji wykręcił personalny rekord 4.5 mln/ml plus embriolog stwierdziła, że nasienie było niezłej jakości. Podejrzewam, że morfologia też musiała się polepszyć (niestety nie znamy danych), bo z 2 zapłodnionych komórek mamy 2 zarodki <3

    Ogólnie jesteśmy zadowoleni, że zrobiliśmy operacje. Mamy wrażenie, że pomogło to w procedurze :)

    Mąż wybiera się na początku października na kontrolne USG i badanie nasienia, aby sprawdzić wyniki po tych magicznych 6 msc :D

    Igaiga, Sikoreczkaaa lubią tę wiadomość

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • Igaiga Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 5 września, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    Pisałam w innym wątku, ale tu też dodam ;) W drugiej połowie sierpnia zaczęłam stymulację, nie czekaliśmy do pełnego 6 msc po operacji ze względu na wyjazdy liczne jesienią z mojej pracy. Mąż był akurat 4 msc po operacji. Przy oddawaniu materiału przy punkcji wykręcił personalny rekord 4.5 mln/ml plus embriolog stwierdziła, że nasienie było niezłej jakości. Podejrzewam, że morfologia też musiała się polepszyć (niestety nie znamy danych), bo z 2 zapłodnionych komórek mamy 2 zarodki <3

    Ogólnie jesteśmy zadowoleni, że zrobiliśmy operacje. Mamy wrażenie, że pomogło to w procedurze :)

    Mąż wybiera się na początku października na kontrolne USG i badanie nasienia, aby sprawdzić wyniki po tych magicznych 6 msc :D
    Super informacja ! My też będziemy podchodzić do procedury, jesteśmy w podobnej sytuacji tylko dłużej po zabiegu o daje Pani wielką nadzieję ☺️🫶

    Valie05 lubi tę wiadomość

  • Lania67 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 września, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mój mąż miał operację żylaków 2 miesiące temu ale zastanawia mnie czy żylaki u waszych partnerów znikły od razu po operacji? U mojego męża nadal są wyczuwalne

  • Sikoreczkaaa Autorytet
    Postów: 440 383

    Wysłany: 6 września, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lania gdzieś czytałam że ten proces może trwać dość długo.. dajcie temu czas :)

    Jaka metoda były operowane?

  • Valie05 Ekspertka
    Postów: 132 153

    Wysłany: 6 września, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lania67 wrote:
    Hej, mój mąż miał operację żylaków 2 miesiące temu ale zastanawia mnie czy żylaki u waszych partnerów znikły od razu po operacji? U mojego męża nadal są wyczuwalne

    Nie, nie znikły od razu. I większe są żylaki tym dłużej to może zająć niestety. Mój mąż teraz po 4msc już ich nie ma, ale cytuje "chłopaki są wciąż trochę delikatni". Lekarz stwierdził, że to normalne, bo przy laparoskopii zamyka się żyły z żylakami, więc krew musi znaleźć nowe połączenia i wszystko jest wrażliwe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września, 15:14

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 6 września, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak wygląda poprawa nasienia po zabiegu? Wiem że około 3 miesiące po bada się nasienie, której z Was mąż jest już po badaniu pozabiegowym?
    Partnera czeka operacja i nie ukrywam, że obawiamy się że po zabiegu parametry nasienia jeszcze bardziej spadną

  • Lania67 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 7 września, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Metoda mikroskopowa. To dobrze bo już się wystraszyłam że operacja się nie udała :)
    Mąż w nasieniu miał morfologię 2,4% a koncentracja 10mln a urolodzy mu mówili że ten wynik jest super i z takim można zajść w ciążę a u nas ciągle nic. Dopiero sami jak zaczęliśmy szukać to się okazało że wynik jest zły i że żylaki mogą mieć na to wpływ

  • Raspberry19 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 7 września, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie - bardzo się cieszę! :)

    No u nas od czasu leczenia wyniki się znacznie pogorszyły. Androlog zrzucił to na fakt że w letnie miesiące takie wyniki mogą być. Najlepsze są na wiosnę i jesień... Nie wiem, ale dla mnie spadek morfologii z 4% do 1% i ruchliwosc A z 8% na 0% to zbyt duży spadek biorąc pod uwagę fakt że zaczął brać leki i suplementy.
    Liczę na tą operacje, że po niej się ruszy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września, 11:41

  • Valie05 Ekspertka
    Postów: 132 153

    Wysłany: 7 września, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnneMarie1234 wrote:
    Dziewczyny a jak wygląda poprawa nasienia po zabiegu? Wiem że około 3 miesiące po bada się nasienie, której z Was mąż jest już po badaniu pozabiegowym?
    Partnera czeka operacja i nie ukrywam, że obawiamy się że po zabiegu parametry nasienia jeszcze bardziej spadną

    U nas wyglądało to tak:
    3 listopada 2023 - 1.4 mln /ml (5.5 mln w całości), 29% ruch postępowy, 38% żywych plemników, brak wykonanej morfologii; wdrożenie supli i zdrowszej diety, dalsze badania - już wiedzieliśmy o ŻPN
    2 stycznia 2024 - 0.9 mln /ml (4 mln w całości), 27% ruch postępowy, brak wykonanej morfologii
    28 lutego 2024 - 4 mln/ml (14 mln w całości), 28% ruch postępowy, 0% morfologia -> decyzja o zabiegu
    10 kwietnia 2024 - laparoskopowa warikocelektomia
    12 lipca 2024 - 0.6 mln/ml (0.9 mln w całości), 18% ruch postępowy, 65% żywych plemników, brak morfologii
    30 sierpnia 2024 (punkcja invitro) - 4.5 mln / ml (20 mln w całości), nie znamy pozostałych parametrów

    Nas lekarz wielokrotnie uprzedzał, że raczej jest nieprawdopodobnym, że poprawa będzie widoczna po 3 msc i tak jest w naszym przypadku. Jedna ogromna zmiana to, że dużo więcej plemników jest żywych. Lekarz operujący twierdził, że zwykle poprawę wyników obserwuje między 6 a 12 msc po zabiegu.

    Starania od marzec 2023; ręce pełne roboty z 4x 🐈
    👩🏼 91’ (33)
    Amh- 2.3 (01.2024) 1.6 (07.2024) - inne labo
    hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy ✅ pasożyty - wyleczona glista ludzka; hipoglikemia reaktywna ❌ cytokiny ❌ przewlekłe EBV ❌ Czynnik V Leiden - hetero ❌ MTHFR ❌ PAI - hetero (4G/5G); 07.2024 histeroskopia usunięty polip; wynik CD138 ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’ (35 lat)
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; kariotyp ✅ CFTR, AZF ✅ hormony ✅ posiew ✅
    ciężki czynnik męski oligoasthenoteratonecrozoospermia

    I procedura IVF
    08.2024 Gonal F, Mensinorm, Orgulatran - 3 🥚
    Mamy 2 ❄️❄️ (4BB, 3BB)
    FET w listopadzie?
  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 7 września, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raspberry19 wrote:
    Valie - bardzo się cieszę! :)

    No u nas od czasu leczenia wyniki się znacznie pogorszyły. Androlog zrzucił to na fakt że w letnie miesiące takie wyniki mogą być. Najlepsze są na wiosnę i jesień... Nie wiem, ale dla mnie spadek morfologii z 4% do 1% i ruchliwosc A z 8% na 0% to zbyt duży spadek biorąc pod uwagę fakt że zaczął brać leki i suplementy.
    Liczę na tą operacje, że po niej się ruszy.
    Mogę wiedzieć kiedy operacja i gdzie ? ❤️

  • AnneMarie1234 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 7 września, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valie05 wrote:
    U nas wyglądało to tak:
    3 listopada 2023 - 1.4 mln /ml (5.5 mln w całości), 29% ruch postępowy, 38% żywych plemników, brak wykonanej morfologii; wdrożenie supli i zdrowszej diety, dalsze badania - już wiedzieliśmy o ŻPN
    2 stycznia 2024 - 0.9 mln /ml (4 mln w całości), 27% ruch postępowy, brak wykonanej morfologii
    28 lutego 2024 - 4 mln/ml (14 mln w całości), 28% ruch postępowy, 0% morfologia -> decyzja o zabiegu
    10 kwietnia 2024 - laparoskopowa warikocelektomia
    12 lipca 2024 - 0.6 mln/ml (0.9 mln w całości), 18% ruch postępowy, 65% żywych plemników, brak morfologii
    30 sierpnia 2024 (punkcja invitro) - 4.5 mln / ml (20 mln w całości), nie znamy pozostałych parametrów

    Nas lekarz wielokrotnie uprzedzał, że raczej jest nieprawdopodobnym, że poprawa będzie widoczna po 3 msc i tak jest w naszym przypadku. Jedna ogromna zmiana to, że dużo więcej plemników jest żywych. Lekarz operujący twierdził, że zwykle poprawę wyników obserwuje między 6 a 12 msc po zabiegu.
    Kurcze u nas ze względu na nasz wiek chcielibyśmy to wszystko jakoś przyspieszyć.. a nawet jeszcze terminu operacji nie mamy ..

‹‹ 131 132 133 134 135
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ