X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przeczytajcie wypowiedz slash https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/teratozoospermia,2102,7.html orzechy pomagają i to już nie jednemu facetowi. Tak się kochane do dzieła!!!!

    Cynamonowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na pewno pomagają, a na dodatek są pyszne! :) szkoda, że takie drogie :( w lidlu kupowałam paczkę za 9,90 a wy?

  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w rossmannie w promocji paczkę za 7,69

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile ma gram? te w lidlu 200 :)

  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    150 mają

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w Auchan 52 zł za kg

  • Dżejn Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po andrologu. Jest kwalifikacja na operacje i czeku teraz na termin. Mam wielką nadzieję, że po zabiegu wyniki ulegną poprawie.

    Novum Warszawa
    04.2016 ICSI 12 dpt hcg 227.7
    czekamy na prezent świąteczny. Matylda <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,widze ze byla kwestia salfazinu poruszana, a wiec tak ostatnio odkrylam ze salfazin i prenatal pro baby ma praktycznie identyczny skład tylko ze do salfazinu trzeba dodac selen,l karnityne, kwas foliowy i skad będzie identyczny a o polowe tanszy od prenatalu, moj w czasie najwiekszego progresu bral tez prenatal teraz ma salfazin i resztę dodatkow aby sklad byl identyczny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie tylko boje zeby sie nie okazalo ze po tych wszystkich witaminach nasienie bedzie gorsze...

  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 6 maja 2015, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas jest laparoskopowa operacja żylaków powrózka nasiennego po lewej stronie. Ale tego się nie usuwa tylko właśnie tzw podwiązuje

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 6 maja 2015, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a po zabiegu żylaki zniknęły?
    bo u mojego małża pół roku po zabiegu usg wykazuje żylaki, lekarz twierdzi, że widocznie nowe się zrobiły, ale ja nie zauważyłam, żeby cokolwiek się zmieniło.
    Wyniki nasienia raz lepiej raz gorzej.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 6 maja 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka u nas przy embolizacji pisało 'całkowite zamknięcie żyły jądrowej'.

    Nie wiem jak to jest po chirurgicznym, ale mój przy samobadaniu odczuwał różnicę i nie czuł zgrubienia, ale to są różna zabiegi, więc ja bym zaczekała, bo jest jeszcze wcześnie.
    Póki co niech stosuje się do zaleceń i nie martwcie się niepotrzebnie :)
    Macie się umówić na wizytę kontrolną?

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 6 maja 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż po zabiegu też wyczuwał nadal żyły i zapytał lekarza ten powiedział że książkowo zanikanie żylaków może trwać do 3 miesięcy

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 7 maja 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczko my byliśmy na wizycie kontrolnej po miesiącu od zabiegu. Ale to był inny rodzaj zabiegu, więc uważam, że powinniście zaufać lekarzowi :) Możecie ewentualnie zapytać kiedy wizyta kontrolna gdyby sam nie poruszył tego tematu :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 19 maja 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pochwalę się Wam:)Mój w styczniu wpadł na pomysł ( moim zdaniem głupi)że aby wstrzymać sie od operacji żylaków będzie sobie schładzał klejnoty tymi kompresami żelowymi co chłodzą opuchnięcie:)i przez 4 miesiące codziennie po pracy trzymał w gatkach ten kompres:) OTO WYNIKI z przed i po:
    Czas upłynnienia: po 30 min/ po 15 min Norma:<60 min
    Czas abstynencji: 5 dni/5 dni
    Objętość: 3,60/3,20 Norma>1,5
    pH: 7,70/7,80 Norma: 7,2-7,8
    lepkość - prawidłowa
    aglutynacja - brak/brak
    barwa - prawidłowa
    koncentracja plemników- 4,39;/10,18 Norma >15 mln/ml
    liczba plemników w ejakulacie -15,79/32,57;Norma >39 mln
    koncentracja komórek okrągłych-0,4/0,3; Norma <1 mln/ml
    Ruch szybki postępowy (typa)-2,48/5,22 ;Norma > 25 %( norma wg WHO 4 )
    Ruch postępowy (PR)-Typ a+b14,5/18,66 ->32%
    Plemnik ruchomy -33,88/38,81 ; Norma >40%
    Plemniki hyperaktywne -0,00
    Żywotność - 55,00/60,00 ; Norma >58%
    Plemniki o prawidłowej budowie -1,00/00,00 Norma >4 %
    Niestety padła nam do 0 z 1% morfologia. Co prawda na zabieg już jest umówiony ale łudzimy sie że może coś do tego czasu się zmieni. I tu dziewczyny pytanie jak mozna podnieść tą morfologię:)moj bierze salfazin i uprawia sport co jeszcze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2015, 10:26

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna :) my z 4% do 7 podnieslismy a daje mojemu wszystko to co ma profertil. Morfologia tez za kazdym razem bedzie inaczej wychodzic :))

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 19 maja 2015, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie czytałam że morfologia jest bardzo zmienna;)

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Andzia87 Ekspertka
    Postów: 128 205

    Wysłany: 19 maja 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój od 3 m-cy bierze zestaw:
    wit.c,
    wit.e
    L-karnityna (2x1000)
    cynk
    5 orzechów brazylijskich -w zastępstwie za selen, cieszy się bo to 1 tabletka mniej :)
    W efekcie poprawiła się zdecydowanie ruchliwość (z 25 na 75%), ale morfologia wciąż się waha od 2 do 3% i nie chce ruszyć do przodu. Ostatnio gin powiedział, że nie ma się co łudzić i lepiej nie będzie. Jedynie ruch i kontynuacja suplementów, a morfologia będzie się zmieniać w zależności od trybu życia, aktywności fizycznej, infekcji, stresów itp. Staramy się nie przedobrzyć w druga stronę i podchodzić do sprawy z cierpliwością - m. ma sporą liczbę w ejakulacie, więc może jakiś szczęśliwy w końcu dotrze do celu... :)

    km5scwa1hx65oe99.png
    relggu1r0laeq3qv.png
  • Dżejn Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 24 maja 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno mnie tu nie było. Mąż jest po konsultacji z drugim andrologiem, który jest przeciwny operacji. Troszke zgłupieliśmy. Zastawki męża działają prawidłowo, liczba plemników jest na tyle wysoka, że andolog uważa, że lepiej 3 miesiące poczekać dając leki, zrobić powtórne badania i dopiero wtedy decydować się ewentualnie na operację.
    Tak więc leki są, dieta troszke sie zmieniła i cóż. Czekamy. Ale czekanie jest naprawde ciężkie, szczczególnie widze to po mężu. Kompletnie sobie nie radzi.

    Novum Warszawa
    04.2016 ICSI 12 dpt hcg 227.7
    czekamy na prezent świąteczny. Matylda <3
  • Alincia Autorytet
    Postów: 515 406

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczynki...powiedzcie ile czeka się teraz na operację żylaków powrózka? Na nfz? a ile kosztuje prywatnie?

    jigt0hs.png
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ