X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byliśmy u urologa po skierowanie to powiedziała, że lekarzowi który będzie operował koniecznie trzeba podkreślić żę jest to zabieg który ma na celu poprawę płodności a nie zwykłe usunięcie dolegliwości bólowych związanych z żylakami

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 22 kwietnia 2015, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Przy okazji czytania rekomendacji dotyczących diagnostyki i leczenia niepłodności, znalazłam coś takiego:
    "Brak jest dowodów na poprawę płodności u mężczyzn z prawidłowymi wynikami spermiogramu poddanych operacji usunięcia żylaków powrózka nasiennego. Również nie ma dowodów na to, aby usunięcie subklinicznych żylaków powrózka nasiennego poprawialo płodność mężczyzn z nieprawidłowym badaniem nasienia . Leczenie operacyjne żylaków powrozka nasiennego nie może być zatem rekomendowane jako podstawowe leczenia niepłodności męskiej.
    Nie wykazano, aby leczenie stanów zapalnych poprawiało płodność mężczyzny.
    Dowody o poprawie płodności mężczyzn leczonych preparatami o działaniu antyoksydacyjnym i N-acetylokarnityną są wątpliwe."

    Źródło:http://spin.org.pl/wp-content/uploads/Poste%CC%A8powanie-z-niep%C5%82odna%CC%A8-para%CC%A8-2014.pdf

    Bella93, Co do operacji - wytyczne Europejskiego Towarzystwa Urologicznego zalecają tę operację - dane na www.uroweb.org

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2015, 07:46

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Dżejn Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    wczoraj robiliśmy usg jąder i mamy informacje: żylak. Ale nie jest napisane jakiego stopnia, tylko wielkość. W poniedziałek mamy urologa-androloga.
    wyniki badania nasienia:

    upłynnienie 10 mln
    Objętość 7,3 ml
    PH 7,4
    Koncentracja 10 mln/ml
    Całkowita ilość plemników w ejakulacji 73 mln

    Ruch postępowy 30 %
    Ruch w miejscu 10 %
    RUch całkowity 40 %
    Brak ruchu 60 %
    Plemniki o budowie prawidłowej 1 %...

    Mam wielką nadzieje, że te wyniki w dużej mierze są spowodowane właśnie żylakiem. Przeczytałam część Waszych wypowiedzi i jestem pełna nadziei, ale i obaw, bo boje się co będzie dalej.

    Novum Warszawa
    04.2016 ICSI 12 dpt hcg 227.7
    czekamy na prezent świąteczny. Matylda <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,

    tak od razu zacznę, że upłynnienie mierzymy w minutach, nie milionach ;) to jest nic innego jak czas potrzebny, aby ten "płyn" przybrał postać taką, by pływaczki miały łatwo się z niego "wydostać" ;)

    Parametry nie są złe, macie przecież dość dużo plemników, ruch praktycznie w normie, a morfologia, no cóż raz jest 1% przy kolejnym badaniu 4 %... poza tym, można ją poprawić, choćby suplementami :)

  • Dżejn Przyjaciółka
    Postów: 93 80

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przepraszam, musiałam źle przepisać. Czyli nie jest tak źle? Co do suplementów - chciałam wczoraj kupić salfazin, ale w aptece powiedziano mi, że wstrzymano zamawianie tego produktu

    Novum Warszawa
    04.2016 ICSI 12 dpt hcg 227.7
    czekamy na prezent świąteczny. Matylda <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie salfazin jest przereklamowany, dobre na płodność faceta jest cynk, selen, koenzym q10, l-karintyna i arginina, maca, buzdyganek, witamina c i e, możesz poszukać czegoś co ma te witaminy w składnie ( nie koniecznie od razu wszystkie) albo samemu sobie coś skomponować ;) adndrovit często podają tutaj dziewczynki swoim facetom ;)

    no nie jest zle, wystarczy je troche podrasować choć i nie z takimi wynikami tutaj dziewczyny zachodziły, przykład annielicy tylko 2 % ruch typu A i 18 typu B a zobacz ile wy macie a morfologię też jakoś tak miała ;)

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Salfazin jest dobry...Ma ogromną ilość cynku i witaminy E. Tylko, że do Salfazinu trzeba dobrać selen. Niestety Androvit jest dość ubogi w cynk i selen. Po za tym Salfazin ma 90 szt a Androvit 30 szt w opakowaniu. Mi dietetyk kiedyś polecił Ferti Man z Olimpu lub Prenatal Pro Baby w zestawie dla niej i dla niego. Kupiliśmy to ale po 1 opakowaniu zrezygnowaliśmy, zawiesina nie do picia bleeee, okropieństwo...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • MadBoy Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salfazin ma w składzie właśnie cynk,witaminę C,E i B6,o ile dobrze pamiętam:) mój mąż go bierze już ponad dwa miesiące.Do tego kwas foliowy, witamina D,maca i orzechy brazylijskie.Wcześniej brał jakiś czas właśnie Androvitplus,ale miał po tych tabletkach straszne mdłości i trądzik, więc musiał odstawić.

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mdłości miałam i mega zawroty głowy po Prenatalu...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie jakoś salfazin nie przekonuje :) jak pisałam wcześniej, nie kupuję takich produktów bo są bardzo słabo wchłanialne :( wolę kupić każde osobno, ale pochodzenia ogranicznego, np selem z olimpu dawka 110 bardzo dobrze wchłanialny jest :) ale wiąże się to z trochę większymi kosztami niż kupienie jednego suplementu.

    mój gin też uważa że witaminy w tych gotowcach wchłaniają się w granicach 20 % tylko :(
    przykład np wit e- żeby była dobrze przyswajalna trzebaby zainwestować w nią 50 zł. np solgar ma dobre produkty, dość drogie, ale dobre :) więc jak one mojemu nie pomogą to chyba się załamię ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2015, 09:40

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Większość witamin nie będzie dobrze wchłanialnych jeśli odpowiednio ich nie spożyjemy, czyli np w trakcie spożycia obfitego posiłku. Np witaminy A D E K w ogóle się dobrze nie przyswoją obojętnie z jakiej firmy jeśli nie spożyjemy ich w trakcie posiłku z odrobiną tłuszczu. Wyjątkami są kapsułki z olejami w środku. tak samo witaminy nie przyswoją się jeśli popijamy je mlekiem lub sokami z cytrusów a tym bardziej grejpfruta. Nie trzeba wydawać dużo kasy na suplementy, nie do końca tak jest że jak wydasz dużo siana dostaniesz dobry produkt. Przemysły farmaceutyczne prześcigają się w tym jaki kit ludzią wcisnąć aby kupili dany produkt. Na przykład ja jestem miłośniczką kawy, wiem że im więcej jej piję to więcej magnezu ze mnie wypłukuje. dlatego zamiast kupować reklamowane produkty za $$$ bo wymagają reklamy po prostu udaję się do apteki to kupuję mleczan magnezu lub cytrynian magnezu który przyswajany jest w ok 90 % za 6 zł a nie jak ten drogi co zawiera popularny tlenek magnezu, który przyswajalny jest w 4 % a kosztuje 35 zł

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • MadBoy Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do selenu..myślicie,że wystarcza same orzechy brazylijskie?też kiedyś kupowałam organiczną mące i inne specyfiki bio i organic..ale mój brat,który jest farmaceuta sprowadził mnie na ziemię. To jest biznes i każdy chce na tym zarobić jak najwięcej ;)

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie:) zawsze najlepiej przyswajalnymi witaminami będę te w jedzeniu;) Garść orzechów dziennie i na obiadek wątróbka jak preferujecie;)

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Prenatal Pro baby nic nie pomógł ale była to wina żylaków. Trzymam kciuki za wszystkie starajace się

  • MadBoy Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fuuj,tylko nie wątróbka! ;) ale mój mąż uwielbia :) w ogóle od kiedy się staramy i nie wychodzi,zmieniłam całkowicie podejście do jedzenia..kiedyś mój mąż nie jadal śniadań,pierwszy posiłek zjadal w pracy o 13..i nie był to zdrowy posiłek.Teraz robię mu lunchboxy do pracy..codziennie je surowa marchewkę,orzechy,sami pieczemy chleb na zakwasie.Witaminy syntetyczne są tylko dodatkiem:)

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też piekę sama chlebna zakwasie;)i z zakwasu robię też żurek.łosoś też ma dużo selenu;)
    Dieta dobrze zbilansowana potrafi zdziałać cuda. dzięki zmianie mojego podejścia do jedzenia schudłam 17 kilo, bez głodzenia się:) Nauczyłam się że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia musi być obfity i zróżnicowany. :)

    MadBoy lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    U nas Prenatal Pro baby nic nie pomógł ale była to wina żylaków. Trzymam kciuki za wszystkie starajace się
    Ciekawa, ty chyba się ostatnio przyrzuciłaś na orzechy brazylijskie i ile dajesz dzienne swojemu , garść czy wiecej?

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • MadBoy Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja daje 5 sztuk dziennie..nie wiem czy to nie za mało.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zgadzam sie dlatego trzeba czytac co sie kupuje bo witamina eitaminie nie rowna :))

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa mój mąż ma taki zestaw:
    rano:
    kwas foliowy, wit. C i E po 1 tabletce
    po obiedzie:
    Profertil od razu 2 kapsułki
    wieczorem:
    5 sztuk orzechów brazylijskich.

‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ