Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • kasiaaa049 Przyjaciółka

Wysłany: 1 kwietnia 2015, 09:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Dawno twój mąż miał zabieg ? Jak długo był w szpitalu ? Ile czekaliście z <3 ?

W zeszły czwartek :) zabieg miał być w poniedziałek i wtedy zgłosił się do szpitala, ale wyszło jak wyszło i zabieg zrobili w czwartek, w piątek wyszedł do domu. A z <3 jeszcze czekamy :) dopiero w piątek idzie na zdjęcie szwów :)

f2w39n73kzqw2u71.png
  • Anja89 Autorytet

Wysłany: 1 kwietnia 2015, 14:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczko to już niedługo! :) święta po drodze to jeszcze szybciej zleci.

Paolala trzymam kciuki za dobre wyniki! :)

svchvfxmiau6k2p0.png

Wysłany: 1 kwietnia 2015, 20:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Yhymm mój ma 4 iść a 5 zabieg myślę że też z dzień po poleży i do domku :)
    My chcemy tak z 2tyg do miesiąca poczekać z <3 ale zobaczymy jak A. bd się czuł . Twój mąż miał chirurgicznie tak ? My sie nad laparo zastanawialiśmy ale A. wybrał chirurgiczną metodę . Trzymam za was kciuki <3

Nam lekarz polecił jednak laparoskopowo i tak się zdecydowaliśmy. My pewnie poczekamy trochę dłużej z <3 bo i tak jestem teraz w połowie cyklu więc i tak już zmarnowany czekamy na kolejny :)

f2w39n73kzqw2u71.png

Wysłany: 1 kwietnia 2015, 21:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za was mocno kciuki! :)

f2w39n73kzqw2u71.png
  • Anja89 Autorytet

Wysłany: 2 kwietnia 2015, 10:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z <3 czekaliśmy 3 tygodnie... akurat po wizycie kontrolnej zaczęliśmy się starać od nowa. Stwierdziłam, że lepiej nie przeginać, bo skoro lekarz zaleca tak, a nie inaczej to nie bez przyczyny ;)

Dodam, że mąż po tygodniu już chciał <3, ale wolałam zaczekać, bo to jednak za wcześnie...

svchvfxmiau6k2p0.png
  • klara88 Znajoma

Wysłany: 3 kwietnia 2015, 07:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny... My już po badaniach. Po embolizacji żylaków wszystko ok - żylaków nie ma :) hormony ok - jeszcze lepsze wyniki niż przed zabiegiem choć poprzednie też prawidłowe. Mimo to jak pisałam zmniejszona ilość plemników i słaby ruch. Powtórzyliśmy wyniki i były lepsze ale dalej poniżej normy i poniżej wyników przed zabiegiem. Zrobiliśmy posiew i okazuje się, że mamy gronkowca w nasieniu... Mam nadzieje, że to on tak wiruje naszymi wynikami choć jeszcze nie słyszałam by ktoś miał gronkowca w nasieniu... teraz antybiotyk przez 3 tyg i zobaczymy co dalej...strasznie męczące to wszystko! My staramy się już 9 miesięcy i powiem szczerze, że chwilami już człowiek ma dość tego tematu ale może tym razem będzie już lepiej :)

• Anja89 Autorytet

Wysłany: 3 kwietnia 2015, 10:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara88 wrote:
    Cześć dziewczyny... My już po badaniach. Po embolizacji żylaków wszystko ok - żylaków nie ma :) hormony ok - jeszcze lepsze wyniki niż przed zabiegiem choć poprzednie też prawidłowe. Mimo to jak pisałam zmniejszona ilość plemników i słaby ruch. Powtórzyliśmy wyniki i były lepsze ale dalej poniżej normy i poniżej wyników przed zabiegiem. Zrobiliśmy posiew i okazuje się, że mamy gronkowca w nasieniu... Mam nadzieje, że to on tak wiruje naszymi wynikami choć jeszcze nie słyszałam by ktoś miał gronkowca w nasieniu... teraz antybiotyk przez 3 tyg i zobaczymy co dalej...strasznie męczące to wszystko! My staramy się już 9 miesięcy i powiem szczerze, że chwilami już człowiek ma dość tego tematu ale może tym razem będzie już lepiej :)
    Czyli ten szkodnik tak Wam namieszal... trzymam kciuki żebyście go szybko wygonili :*

My staramy się 2,5 roku (bez jednego miesiąca)...

svchvfxmiau6k2p0.png

Wysłany: 3 kwietnia 2015, 18:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy się 1,5 roku, ale mam nadzieję, że teraz już też wszystko się rozwiąże...

f2w39n73kzqw2u71.png
  • Paolala Autorytet

Wysłany: 4 kwietnia 2015, 19:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane Wesołego Alleluja:) malutkich zajączków:)

Anja89 lubi tę wiadomość

Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Anja89 Autorytet

Wysłany: 4 kwietnia 2015, 20:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też życzę Wesołych świąt! Zdrowych i radosnych, a przede wszystkich ostatnich we dwójkę <3

Paolala lubi tę wiadomość

svchvfxmiau6k2p0.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja piszę bo mój maż także ma żylaki powrózka nasiennego. Badanie nasienia pokazało obniżoną ruchliwość 2%szybki postępowy i 18%wolny postępowy. Po konsultacji z profesorem od spraw niepłodności wyniki wcale nie były złe i kategorycznie odradzał usuwanie żylaków bo najczęściej prowadzi to do pogorszenia stanu. Żylaków nie usunęliśmy, miesiąc później zaszłam w ciążę. Dodam, że jedynie suplementowałam męża Fertilmanem i po 1,5 opakowania się udało:) Powodzenia !

MadBoy lubi tę wiadomość

Wysłany: 14 kwietnia 2015, 12:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    annielica wrote:
    Dziewczyny ja piszę bo mój maż także ma żylaki powrózka nasiennego. Badanie nasienia pokazało obniżoną ruchliwość 2%szybki postępowy i 18%wolny postępowy. Po konsultacji z profesorem od spraw niepłodności wyniki wcale nie były złe i kategorycznie odradzał usuwanie żylaków bo najczęściej prowadzi to do pogorszenia stanu. Żylaków nie usunęliśmy, miesiąc później zaszłam w ciążę. Dodam, że jedynie suplementowałam męża Fertilmanem i po 1,5 opakowania się udało:) Powodzenia !

No tak tylko widziałam wyniki badania nasienia Twojego męża na innym wątku i wcale nie były złe więc nic dziwnego że szybko zaszłaś w ciążę i usuwanie żylaków nie było konieczne.

f2w39n73kzqw2u71.png

Wysłany: 14 kwietnia 2015, 22:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż miał żylaki 3 stopnia i jedynie 5mln plemników w 1ml nie robiąc zabiegu nie mielibyśmy żadnych szans

f2w39n73kzqw2u71.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 15 kwietnia 2015, 09:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia a jesteście już po zabiegu? Pomogło u was?

Wysłany: 15 kwietnia 2015, 11:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Mój też ma żylaki III stopnia i 9,3mln plemników w 1mln . A jaką macie objętość , ph , morfologię i całość plemników ?

Nasienie badano po 5 dniach abstynencji
    obejętość 6ml
    ph 7.5
    czas upłynnienia 10 min
    lepkość norma
    liczba plemników w 1 ml 5400000
    ruchliwość szybka pojednyńcze
    wolna 5%
    niepostępowa 10%
    nieruchome 85%
    plemniki o budowie prawidłowej 2%
    nieprawidłowej 98%

Tak jesteśmy już 3 tygodnie po zabiegu ale jak na razie to jeszcze za wcześnie na sprawdzenie wyników. Czekamy

f2w39n73kzqw2u71.png

Wysłany: 15 kwietnia 2015, 14:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno różnie to bywa czasem potrafią nawracać :( Wiem że nie jest aż tak tragicznie ale dobrze też nie skoro przez tyle czasu się nie udało. Zobaczymy co dał nam zabieg :)

f2w39n73kzqw2u71.png
  • ciekawa87 Autorytet

Wysłany: 15 kwietnia 2015, 14:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosze was o opinie
    Mąż miał zabieg żylaków p.n. Zrobiliśmy badania po pół
    roku od zabiegu i nie zażywaniu żadnych witamin. Oto wyniki:
    czas abstynencji: 3 dni
    Koncentracja: 66,5 x 10(mała 6)
    Całkowita liczba w ejakulacie: 172,9 x 10 (mała 6)
    żywotność: 58%
    liczba komórek okrągłych: 6,4 x 10 (mała 6) Przed zabiegiem:17,4 x 10
    w tym liczba leukocytów 0,1 x 10(mała 6) Przed zabiegiem: 12,0 x 10
    PH: 7,8
    ruch postępowy (a+b): 5%
    ruch niepostępowy (c): 18% Przed zabiegiem:15%
    Nieruchome: 77%
    Plemniki prawidłowe: 1% Przed zabiegiem:0%
    Indeks teratozoospermii: 2,30
    Czy to jeszcze mało czasu na poprawę po zabiegu?
    Dodam, ze udało się przy gorszych wynikach zajść w ciążę, 1 puste jajo
    płodowe, 2 niebijące serduszko w 10 t.c. Badania kariotypu wyszły ok,
    zespół anty fosfolipidowy też, badania hormonalne również.Proszę o opinie
    czy jest jakaś szansa na poprawę nasienia preparatem Profertil?

• cocosowa Autorytet

Wysłany: 15 kwietnia 2015, 15:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , ile czekaliście na zabieg usunięcia żylaków na NFZ????

Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • ciekawa87 Autorytet

Wysłany: 15 kwietnia 2015, 15:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąz czekał miesiac

Wysłany: 15 kwietnia 2015, 20:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My czekaliśmy 3 tygodnie

f2w39n73kzqw2u71.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego