X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Dawno twój mąż miał zabieg ? Jak długo był w szpitalu ? Ile czekaliście z <3 ?

    W zeszły czwartek :) zabieg miał być w poniedziałek i wtedy zgłosił się do szpitala, ale wyszło jak wyszło i zabieg zrobili w czwartek, w piątek wyszedł do domu. A z <3 jeszcze czekamy :) dopiero w piątek idzie na zdjęcie szwów :)

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczko to już niedługo! :) święta po drodze to jeszcze szybciej zleci.

    Paolala trzymam kciuki za dobre wyniki! :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Yhymm mój ma 4 iść a 5 zabieg myślę że też z dzień po poleży i do domku :)
    My chcemy tak z 2tyg do miesiąca poczekać z <3 ale zobaczymy jak A. bd się czuł . Twój mąż miał chirurgicznie tak ? My sie nad laparo zastanawialiśmy ale A. wybrał chirurgiczną metodę . Trzymam za was kciuki <3

    Nam lekarz polecił jednak laparoskopowo i tak się zdecydowaliśmy. My pewnie poczekamy trochę dłużej z <3 bo i tak jestem teraz w połowie cyklu więc i tak już zmarnowany czekamy na kolejny :)

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za was mocno kciuki! :)

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z <3 czekaliśmy 3 tygodnie... akurat po wizycie kontrolnej zaczęliśmy się starać od nowa. Stwierdziłam, że lepiej nie przeginać, bo skoro lekarz zaleca tak, a nie inaczej to nie bez przyczyny ;)

    Dodam, że mąż po tygodniu już chciał <3, ale wolałam zaczekać, bo to jednak za wcześnie...

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • klara88 Znajoma
    Postów: 21 2

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny... My już po badaniach. Po embolizacji żylaków wszystko ok - żylaków nie ma :) hormony ok - jeszcze lepsze wyniki niż przed zabiegiem choć poprzednie też prawidłowe. Mimo to jak pisałam zmniejszona ilość plemników i słaby ruch. Powtórzyliśmy wyniki i były lepsze ale dalej poniżej normy i poniżej wyników przed zabiegiem. Zrobiliśmy posiew i okazuje się, że mamy gronkowca w nasieniu... Mam nadzieje, że to on tak wiruje naszymi wynikami choć jeszcze nie słyszałam by ktoś miał gronkowca w nasieniu... teraz antybiotyk przez 3 tyg i zobaczymy co dalej...strasznie męczące to wszystko! My staramy się już 9 miesięcy i powiem szczerze, że chwilami już człowiek ma dość tego tematu ale może tym razem będzie już lepiej :)

  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara88 wrote:
    Cześć dziewczyny... My już po badaniach. Po embolizacji żylaków wszystko ok - żylaków nie ma :) hormony ok - jeszcze lepsze wyniki niż przed zabiegiem choć poprzednie też prawidłowe. Mimo to jak pisałam zmniejszona ilość plemników i słaby ruch. Powtórzyliśmy wyniki i były lepsze ale dalej poniżej normy i poniżej wyników przed zabiegiem. Zrobiliśmy posiew i okazuje się, że mamy gronkowca w nasieniu... Mam nadzieje, że to on tak wiruje naszymi wynikami choć jeszcze nie słyszałam by ktoś miał gronkowca w nasieniu... teraz antybiotyk przez 3 tyg i zobaczymy co dalej...strasznie męczące to wszystko! My staramy się już 9 miesięcy i powiem szczerze, że chwilami już człowiek ma dość tego tematu ale może tym razem będzie już lepiej :)
    Czyli ten szkodnik tak Wam namieszal... trzymam kciuki żebyście go szybko wygonili :*

    My staramy się 2,5 roku (bez jednego miesiąca)...

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My staramy się 1,5 roku, ale mam nadzieję, że teraz już też wszystko się rozwiąże...

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 4 kwietnia 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane Wesołego Alleluja:) malutkich zajączków:)

    Anja89 lubi tę wiadomość

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 4 kwietnia 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też życzę Wesołych świąt! Zdrowych i radosnych, a przede wszystkich ostatnich we dwójkę <3

    Paolala lubi tę wiadomość

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja piszę bo mój maż także ma żylaki powrózka nasiennego. Badanie nasienia pokazało obniżoną ruchliwość 2%szybki postępowy i 18%wolny postępowy. Po konsultacji z profesorem od spraw niepłodności wyniki wcale nie były złe i kategorycznie odradzał usuwanie żylaków bo najczęściej prowadzi to do pogorszenia stanu. Żylaków nie usunęliśmy, miesiąc później zaszłam w ciążę. Dodam, że jedynie suplementowałam męża Fertilmanem i po 1,5 opakowania się udało:) Powodzenia !

    MadBoy lubi tę wiadomość

  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annielica wrote:
    Dziewczyny ja piszę bo mój maż także ma żylaki powrózka nasiennego. Badanie nasienia pokazało obniżoną ruchliwość 2%szybki postępowy i 18%wolny postępowy. Po konsultacji z profesorem od spraw niepłodności wyniki wcale nie były złe i kategorycznie odradzał usuwanie żylaków bo najczęściej prowadzi to do pogorszenia stanu. Żylaków nie usunęliśmy, miesiąc później zaszłam w ciążę. Dodam, że jedynie suplementowałam męża Fertilmanem i po 1,5 opakowania się udało:) Powodzenia !

    No tak tylko widziałam wyniki badania nasienia Twojego męża na innym wątku i wcale nie były złe więc nic dziwnego że szybko zaszłaś w ciążę i usuwanie żylaków nie było konieczne.

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 14 kwietnia 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż miał żylaki 3 stopnia i jedynie 5mln plemników w 1ml nie robiąc zabiegu nie mielibyśmy żadnych szans

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia a jesteście już po zabiegu? Pomogło u was?

  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Mój też ma żylaki III stopnia i 9,3mln plemników w 1mln . A jaką macie objętość , ph , morfologię i całość plemników ?


    Nasienie badano po 5 dniach abstynencji
    obejętość 6ml
    ph 7.5
    czas upłynnienia 10 min
    lepkość norma
    liczba plemników w 1 ml 5400000
    ruchliwość szybka pojednyńcze
    wolna 5%
    niepostępowa 10%
    nieruchome 85%
    plemniki o budowie prawidłowej 2%
    nieprawidłowej 98%

    Tak jesteśmy już 3 tygodnie po zabiegu ale jak na razie to jeszcze za wcześnie na sprawdzenie wyników. Czekamy

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno różnie to bywa czasem potrafią nawracać :( Wiem że nie jest aż tak tragicznie ale dobrze też nie skoro przez tyle czasu się nie udało. Zobaczymy co dał nam zabieg :)

    f2w39n73kzqw2u71.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosze was o opinie
    Mąż miał zabieg żylaków p.n. Zrobiliśmy badania po pół
    roku od zabiegu i nie zażywaniu żadnych witamin. Oto wyniki:
    czas abstynencji: 3 dni
    Koncentracja: 66,5 x 10(mała 6)
    Całkowita liczba w ejakulacie: 172,9 x 10 (mała 6)
    żywotność: 58%
    liczba komórek okrągłych: 6,4 x 10 (mała 6) Przed zabiegiem:17,4 x 10
    w tym liczba leukocytów 0,1 x 10(mała 6) Przed zabiegiem: 12,0 x 10
    PH: 7,8
    ruch postępowy (a+b): 5%
    ruch niepostępowy (c): 18% Przed zabiegiem:15%
    Nieruchome: 77%
    Plemniki prawidłowe: 1% Przed zabiegiem:0%
    Indeks teratozoospermii: 2,30
    Czy to jeszcze mało czasu na poprawę po zabiegu?
    Dodam, ze udało się przy gorszych wynikach zajść w ciążę, 1 puste jajo
    płodowe, 2 niebijące serduszko w 10 t.c. Badania kariotypu wyszły ok,
    zespół anty fosfolipidowy też, badania hormonalne również.Proszę o opinie
    czy jest jakaś szansa na poprawę nasienia preparatem Profertil?

  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , ile czekaliście na zabieg usunięcia żylaków na NFZ????

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąz czekał miesiac

  • kasiaaa049 Przyjaciółka
    Postów: 93 47

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My czekaliśmy 3 tygodnie

    f2w39n73kzqw2u71.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ