X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla porównania ty masz Ilość plemników w 1 ml-56,6 mln a my w 1 ml mamy ok 5 ml. Ale najbardziej mnie boli morfologia 0%-1% bo z tego powodu poroniłam. Co prawda po suplach wyniki się potem poprawiły trochę ale morfologi stała w miejscu. Zrobimy wyniki po nowym roku jeśli dalej będzie kiepsko to lekarz i farmakologia. Choć mój hormony ma w normie. Testosteron ma w dolnej granicy normy ale on taki zawsze miał i o swoje pierwsze dziecko z byłą żoną starali się 3 miesiące

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa a skąd wiesz że dlatego poronilas?
    tego nie da się chyba zbadać

    iv09i09katk65tr1.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niby nie da się zbadać, ale wiem że ja jestem przebadana od stóp do głowy i u mnie wszystko jest ok. A androlog powiedział mi jak zaszłam w ciąże że tak niska morfologia jest bardzo częstą przyczyną poronień, ale muszę być dobrej myśli i niestety....

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    No niby nie da się zbadać, ale wiem że ja jestem przebadana od stóp do głowy i u mnie wszystko jest ok. A androlog powiedział mi jak zaszłam w ciąże że tak niska morfologia jest bardzo częstą przyczyną poronień, ale muszę być dobrej myśli i niestety....
    U mnie też wyniki ok.
    A badaliscie te fragmentacje?
    Maz ma zdrowe dziecko tak ?

    iv09i09katk65tr1.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie badaliśmy fragmentacji bo powiedział że morfologia jest do kitu i tyle...i trzeba to poprawić. Tak mąż ma zdrową córkę i nie miał żadnego problemu z poczęciem jej, tylko że to było 14 lat temu...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Nie badaliśmy fragmentacji bo powiedział że morfologia jest do kitu i tyle...i trzeba to poprawić. Tak mąż ma zdrową córkę i nie miał żadnego problemu z poczęciem jej, tylko że to było 14 lat temu...
    No to mógł mieć inne Wyniki wtedy.
    zresztą kto to badał tyle lat temu...
    lekarze nie zalecają Wam iui ?

    iv09i09katk65tr1.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mamy szans na IUI z taką morfologią i ilością. Zresztą nie wierzę w IUI. Myślę, że jak ktoś się kwalifikuje do IUI to równie dobrze może zajść w ciąże naturalnie, ostatnio gdzieś na forum jakaś dziewczyna prowadziła takie info o dziewczynach które w danym miesiącu pochodziły do IUI i żadna w ciąży nie zaszła.

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Nie mamy szans na IUI z taką morfologią i ilością. Zresztą nie wierzę w IUI. Myślę, że jak ktoś się kwalifikuje do IUI to równie dobrze może zajść w ciąże naturalnie, ostatnio gdzieś na forum jakaś dziewczyna prowadziła takie info o dziewczynach które w danym miesiącu pochodziły do IUI i żadna w ciąży nie zaszła.
    Ja w iui wierze, zresztą nam się wlasnie iui udała. Plemniki sa wirowane, ruch polepszany, zdolność kapacytacji - są szybciej gotowe do zapłodnienia. No i omija się sluz, wszystko jest wyznaczone co do dnia -czas owulacji.
    No ale wiadomo ze nie wszystko jest dla każdego.

    iv09i09katk65tr1.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę dziwne że macie problemy z zajściem w ciąże.Kurczę ilość plemników do pozazdroszczenia, inne parametry w normie, fakt że trochę kuleje morfologia,ale 3%to tragedii nie ma....

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję się przebadana, pewnie ze wszystkich badań swiata na pewno nie miałam, ale jak przyjdzie Ci jakies do glowy pisz :)
    Maz tez badania miał, fakt ze testosteron był niski, może trzeba to leczyc (w pon powtorzy badanie hormonalne)
    Ja jestem na etapie-probowac z inseminacja, nie wymyslac nowych badań, czekac na szczęście :)

    Guniaczek lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam bardzo podobnie, doszłam do etapu, że czuję, że to już wymyślanie nowych badań ;)

    U nas niestety po terapii hormonalnej wszsystkie parametry zrobiły się poniżej normy :/

    Może ot wina terapii a może żylaków, cholera to wie, teraz trzeba czekać do marca i robić ponownie badania :)

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka wiesz jak jakiś lekarz kazałby mi zrobić inseminacje i dobrze to za argumentował na pewno bym się zgodziła bo w końcu cel uświęca środki.
    Guniaczek ale w końcu jakaś przyczyna musi być że wyniki są takie a nie inne. Teżjestem z okolic Wrocławia ;)

    Guniaczek lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na naszych przykładach widać że czasem ciężko jest się czepic czegokolwiek co można leczyć. wiem że testrosteron może powodować gorsze wyniki. Ale jesl i ktoś ma niedobór też nie dobrze.
    Ja jestem na etapie niebadania. zrobiłam już naprawdę wiele badań. nie robiłam immunologii cytokin komórek nk. Ale na to jest po prostu steryd. albo szczepienia limfocytami czym nie jestem zainteresowana. sterydem tez nie jestem zainteresowana. chyba ze byłabym postawiona pod ścianą.
    Będę cierpliwie czekać i robić iui. W końcu powinno się udać :)

    iv09i09katk65tr1.png
  • Alayna Koleżanka
    Postów: 61 3

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moj m ma stwierdzone żylaki na obu jądrach większe po lewej stronie w badaniu USG nie było napisane którego stopnia tylko że są staramy się o dziecko już 15 cykli w sierpniu robił badanie nasienia i wyszło nie za ciekawe bo tylko 6mln/ml przy Morfologi 5℅ dzisiaj właśnie pojechał na kolejne badanie tym razem z powiewem mam nadzieję że nie będzie gorsze a jak będzie to idzie na zabieg powiedzcie mi rodzeństwo jakie inne badania może zrobić jeszcze mąż czytałam o FSH?Żaden lekarz nam nic nie mówi;(

    Dawidek 6/7 TC (*)08.2017
    Wojtuś 9 TC 10.2019

    Synuś 28.01.2010 nasz Skarbek
    4 lata starań walczymy dalej....
    1 IVF Punkcja 04.01.2019 jeden zarodek zero śnieżynek
    Transfer 07.01.2018 niestety klapa;(
  • Guniaczek Autorytet
    Postów: 1391 1230

    Wysłany: 21 grudnia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo lekarze nic nie mówią :/

    5% to ładny wynik :) nie wiem jak z ta ilością jest, ale z tego co kojarzę cyztając różne rzeczy to nie jest trudno poprawić ilości. Byliście w klinice niepłodności czy u urologa lub androloga jakiegoś?

    starania od 2013 r.
    mąż:
    - morfologia 1-2%,
    - 2 operacje ŻPN,
    - hormony, suple, dieta, sport

    ja - 2021 wyszło, że:
    - KIR Bx - brak implantacyjnych,
    - TNF alfa ↑
    - białko S ↓
    - MTHFR - homozygota CC

    Genetyka ok

    2015 nieudane IVF, jeden zarodek
    - 24.07.2020 2 trzydniowce - beta 0
    - 15.10.2020 transfer 4AA - beta 0
    - 19.03.2021 transfer 4AA - beta 0
    - 26.10.2021 transfer 4AA - beta 0 (Fraxiparine,
    Zarzio, Encorton, Acard)
    - 27.04 transfer 3BA - (encorton, accofil, acard, neoparin)
  • Alayna Koleżanka
    Postów: 61 3

    Wysłany: 22 grudnia 2016, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to aktualizacja wczoraj odebraliśmy wyniki z 6 mln/ml zrobiło się 5mln/ml natomiast morfologia z 5% spadła na 0%:(

    Mąż był u urologa który kazał odstawić fertilmen i przepisał swoje leki dzięki którym teraz jest pogorszenie:( androloga nie mamy blisko anie kliniki mieszkamy w małej miejscowości gdzie wszędzie jest daleko .

    Mąż w styczniu pewnie będzie miał zabieg na żylaki gdzie polecacie wykonać ten zabieg?

    Dawidek 6/7 TC (*)08.2017
    Wojtuś 9 TC 10.2019

    Synuś 28.01.2010 nasz Skarbek
    4 lata starań walczymy dalej....
    1 IVF Punkcja 04.01.2019 jeden zarodek zero śnieżynek
    Transfer 07.01.2018 niestety klapa;(
  • Uluś87 Koleżanka
    Postów: 48 25

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na pewno warto zrobić badanie hormonów i zastanowić się nad leczeniem w tym kierunku. Nam po 3 miesiącach suplementacji + leczeniu hormonalnym meża nareszcie się udało. Co prawda to sam poczatek więc różnie jeszcze może być ale po około 2 latach starania to i tak sukces :)

    Guniaczek lubi tę wiadomość

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulus gratulacje :)
    Naturalna ciaza? Czy poprawa wyników póki co jeszcze bez ciąży?
    Jak morfologia u męża? Jaka ilość?
    Przypomnij kiedy maz był operowany.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Uluś87 Koleżanka
    Postów: 48 25

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje :) naturalna ciąża. Morfologie miał 2%. Muszę go wysłać na badania zobaczyć czy i co sie poprawiło:) Mąż jeszcze nie był operowany zaczeliśy od hormonów bo miał strasznie wysokie stężenie fsh i prolaktyny, operacja miała byćn astępnym etapem

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uluś87 wrote:
    Dziekuje :) naturalna ciąża. Morfologie miał 2%. Muszę go wysłać na badania zobaczyć czy i co sie poprawiło:) Mąż jeszcze nie był operowany zaczeliśy od hormonów bo miał strasznie wysokie stężenie fsh i prolaktyny, operacja miała byćn astępnym etapem
    A ilość plemnikow?
    Co brał za leki,napiszesz?

    Gratuluje :)

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ