X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Aniołkowe Mamy [*]
Odpowiedz

Aniołkowe Mamy [*]

Oceń ten wątek:
  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    jasne ;)pisz co u Ciebie?

    hmm co u mnie, poroniłam kilka tygodni temu, aktualnie czekam na pierwszą miesiączkę po zabiegu, zgodnie z długością cyklu powinnam ją mieć dzisiaj ale nie ma. Dlatego zakładam, że pewnie jeszcze poczekam chwilę. To jest moje drugie poronienie. Bardzo chciałabym, żeby nam się udało. Przyczyna strat jest nieznana - badania, które wykonaliśmy wyszły dobrze.

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vertigo wrote:
    hmm co u mnie, poroniłam kilka tygodni temu, aktualnie czekam na pierwszą miesiączkę po zabiegu, zgodnie z długością cyklu powinnam ją mieć dzisiaj ale nie ma. Dlatego zakładam, że pewnie jeszcze poczekam chwilę. To jest moje drugie poronienie. Bardzo chciałabym, żeby nam się udało. Przyczyna strat jest nieznana - badania, które wykonaliśmy wyszły dobrze.


    hej ja tez poroniłam II ciąże właśnie minęły 3 miesiące od poronienia u mnie miesiączka po I poronieniu wystąpiła w 29 dniu a teraz po II się naczekałam trochę bo przyszła w 65 dniu , miesiączka powinna się pojawić do 6-8 tygodni , nie martw się , masz jakieś objawy które cię niepokoją ?? a jakie badania robiłaś jak chcesz to wyśle ci listę co z takich ważniejszych badań powinnaś zrobić . A w których tygodniach poroniłaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 18:12

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam żadnych objawów, czuje się dobrze.
    Zrobiłam dużo badań
    - tarczyca
    - prolaktyna
    - wirusy
    - toksoplazmoza
    - posiewy
    - badania w kierunku zaburzeń krzepnięcia
    - oczywiście badanie ginekologiczne

    Mam też dwoje zdrowych dzieci a teraz nie możemy się doczekać trzeciego :(

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A obie ciąże poronilam w 11 tygodniu. Poronienia były zatrzymane 7/8 tygodniu. Dowiadywalam się na kontroli bo zaczynałam plamic. Jechałam do szpitala i już nie wychodziłam.

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati87 wrote:
    Dziewczyny zrobilam test pozytywny.
    Normalnie nie wierze i nie potrafie.


    naforum.z
    Pati gratuluję dopiero zobaczyłam cudowną wiadomość :) tak rzadko zaglądam na forum ostatnio, rośnij zdrowo :*

  • ruda1985 Przyjaciółka
    Postów: 119 24

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vertigo ja po porodzie i zabiegu dostałam okres równo po 6 tygodniach. Teraz man już drugi okres i dostałam tak jak miałam zawsze, 29 dni.
    Mam nadzieję że fizycznie szybko dojdziesz do siebie. Ściskam mocno

    Ruda1985
    08.04.2011 moje największe szczęścia. Bliźniaki - chłopcy
    [*] 15.06.2016 Mój Aniołek - córeczka Alicja 18tc
  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fizycznie jest ok. Psychicznie też nieźle. Damy radę dziewczyny! Za rok o tej porze będziemy tulic nasze dzieci. Zgoda? :)

    llallka, Meg0809, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • Mayes Autorytet
    Postów: 560 158

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za tydzien testowanie dziewczynki :) zbytnio się nie nastawiam na niespodzianke. Bedzie co będzie. Przezyje rozczarowanie. Póki co dobrze się bawię na weinfescie w Niemczech cos jak oktoberfest tylko mniejsze i pija wino. Cztery dni atrakcji i muzyki obok mojego domu i do tego mama mnie odwiedzila na pare tygodni to troche odżyje :)

    kiti lubi tę wiadomość

    Aniołeczek [*] 29.06.2016
    2nn3w1d350qllfew.png
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam okres po 39 dniach ☺

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llallka wrote:
    Dostałam okres po 39 dniach ☺
    Super :) teraz możesz wrócić do gry ;)

    llallka lubi tę wiadomość

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vertigo wrote:
    A obie ciąże poronilam w 11 tygodniu. Poronienia były zatrzymane 7/8 tygodniu. Dowiadywalam się na kontroli bo zaczynałam plamic. Jechałam do szpitala i już nie wychodziłam.

    to tak jak ja tylko ja tylko ja nie mam żadnych dzieci , ja poroniłam w 13 tygodniu i w 10 tygodniu w II ciąży chodziłam na usg prawie co tydzień wszystko było ok a z kolejna wizyta informacja że dzidzia nie żyje ;/ ja miałam przy drugiej ciąży plamienia takie jakby brązowo beżowe ale lekarz nie kazał się martwić .Do dziś nie wiem co było przyczyna poronień też robiłam dużo badań wyszły mi dodatnie ANA1 ,ale nie wiem czy to one powodowały poronienia pewnie tak, ponoć na to bierze się encorton ale bardzo dużo lekarzy boi się przepisywać bo to steryd, mi da na próbę clexane a jak poronię to mówiła że wtedy będziemy myśleć.

    słyszałam od wielu dziewczyn że niektóre choroby np zespół antyfosfolipidowy wychodził im ujemy ale dopiero w ciąży się uaktywniał i musiały z 3 razy poronić żeby do tego dojść co jest nie tak..

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vertigo wrote:
    Nie mam żadnych objawów, czuje się dobrze.
    Zrobiłam dużo badań
    - tarczyca
    - prolaktyna
    - wirusy
    - toksoplazmoza
    - posiewy
    - badania w kierunku zaburzeń krzepnięcia
    - oczywiście badanie ginekologiczne

    Mam też dwoje zdrowych dzieci a teraz nie możemy się doczekać trzeciego :(


    współczuję ;/ jakaś przyczyna musi być skoro masz już dzieci a teraz nie możesz utrzymać , wiele dziewczyn pisze że badania maja w normie a mimo to poraniają , nie wiadomo do końca czemu tak jest. lekarze wiecznie mówią że to genetyka.. że organizm sam robi selekcję silne i zdrowe płody utrzymuje a te złe odrzuca ale mi się do końca w to wierzyć nie chce ..

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka, Vertigo ja porobiłam badania genetyczne (swoje, nie płodu). Wyszły mi 3 mutacje (2 mthfr i leiden). Nie wiem czy to one były bezpośrednią przyczyną poronienia, ale wiem, że są związane z krzepliwością (inne badania tego nie wykazały) i przy staraniach oraz w ciąży będą włączone na pewno odpowiednie leki.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem lekarzem i zdecydowanie uważam że to w większości genetyka. Poronilam pierwsza ciążę, potem dwie donoszone zakonczone porodem sn, potem poronienie. U mnie pierwsza ciąża to na pewno wada letalna, była nieprawidłowa budowa zarodka, teraz nie wiemy - wahamy się między wadą a infekcją - nie wiedziałam że jestem w ciąży a pracuję w przychodni, przyjmuję dzieci i złapałam jakąś infekcję.

    Co do ANA1 - mnóstwo kobiet ma dodatnie ana, nawet zdrowych. Ich związek z poronieniami nie jest udowodniony. dwa poronienia uważa się za nieistotne dla diagnostyki. Tylko nigdy nie wiem jak mam to powiedzieć kobiecie, dla niej każda jedna strata jest traumą.

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llallka wrote:
    Czarnulka, Vertigo ja porobiłam badania genetyczne (swoje, nie płodu). Wyszły mi 3 mutacje (2 mthfr i leiden). Nie wiem czy to one były bezpośrednią przyczyną poronienia, ale wiem, że są związane z krzepliwością (inne badania tego nie wykazały) i przy staraniach oraz w ciąży będą włączone na pewno odpowiednie leki.

    To jest do poleczenia w kolejnej ciąży. Mutacja leiden jest silną mutacją. Jest wskazaniem do refundacji heparyn drobnoczasteczkowych w ciąży.

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vertigo wrote:
    Ja jestem lekarzem i zdecydowanie uważam że to w większości genetyka. Poronilam pierwsza ciążę, potem dwie donoszone zakonczone porodem sn, potem poronienie. U mnie pierwsza ciąża to na pewno wada letalna, była nieprawidłowa budowa zarodka, teraz nie wiemy - wahamy się między wadą a infekcją - nie wiedziałam że jestem w ciąży a pracuję w przychodni, przyjmuję dzieci i złapałam jakąś infekcję.

    Co do ANA1 - mnóstwo kobiet ma dodatnie ana, nawet zdrowych. Ich związek z poronieniami nie jest udowodniony. dwa poronienia uważa się za nieistotne dla diagnostyki. Tylko nigdy nie wiem jak mam to powiedzieć kobiecie, dla niej każda jedna strata jest traumą.

    hej vertigo

    ja przy dodatnich ana mam mieć przy następnej ciąży acard i clexane, niektóre dziewczyny z forum pisały że na przeciwciała najlepszy jest encorton , ale moja ginekolog nie bardzo chce dać mówi żeby najpierw spróbować na clexane, mam nadzieję że uda mi się zajść i donosić ciążę na tym zestawie leków ..

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • vertigo Autorytet
    Postów: 1071 627

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz, to jest bardzo duży kłopot, bo tak naprawdę nie ma wskazań do stosowania encortonu przy dodatnich ana1, w ogóle nie ma wskazań do stosowania go w jakimkolwiek zaburzeniu w ciąży z wyjątkiem obecności ewidentnych przeciwciał uderzajacych w płód czy plemniki a i to póki co stawia dużo pytań. Podobnie jest z clexane - masz silne mtuacje, zespół antyfosfolipidowy, niedobór białka C czy S a przy tym obciążony wywiady, czyli poronienia, porody martwe, to masz wskazania do leku, a jak nie to nie masz. Niestety tak to działa. Pomijam już kwestię refundacji, bo to można obejść, możesz przecież zapłacić 500zl za lek, ale leczenie bez ścisłych wskazań jest bardzo śliskie, zwłaszcza w poloznictwie, gdzie jest ogromnie dużo pozewnictwa. Załóżmy ze dziecko rodzi się poważnie uszkodzone a lekarz włączył ten encorton czy clexane - rodzice złożą pozew o odszkodowanie bo właściwie nie było wskazań, a może coś ugrają. I mogą wygrać, naprawdę. Ty możesz tak nie zrobić, ja mogę tak nie zrobić, ale będą kobiety które tak zrobią. Jest bardzo trudno być w Polsce ginekologiem i działać poza wskazaniami rejestracyjnymi leku. Dlatego niekotrzy ginekolodzy czekają aż pacjentka spełni definicję poronien nawracajacych (3 z rzędu) żeby w ogóle wejsc z jakimkolwiek leczeniem. Mam nadzieję, że Tobie się uda.

    Córeczka, Synek, 2 Aniołki. W trakcie starań...
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak było u Was dziewczyny, ale mój okres (tzw pierwszy po) to jakaś rzeź. Nie miałam tak mocnego chyba od parunastu lat. Brzuch boli tak, że co parę godzin biorę tabletki no i krwawienie też bardzo mocno. Ale i tak się cieszę, że w końcu się pojawił...

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llallka wrote:
    Nie wiem jak było u Was dziewczyny, ale mój okres (tzw pierwszy po) to jakaś rzeź. Nie miałam tak mocnego chyba od parunastu lat. Brzuch boli tak, że co parę godzin biorę tabletki no i krwawienie też bardzo mocno. Ale i tak się cieszę, że w końcu się pojawił...

    hej ja zawsze miałam miesiączkę max 3 dni + jeden dzień plamień takie resztki po okresowe. mój pierwszy okres po poronieniu był mega obfity trwał coś 6-7 dni , tak się ze mnie lało że nawet jak siusiać chodziłam to kapało ze mnie , teraz znów jak dostałam miesiączkę to była obfita trwała coś 5 dni a 6 dzień to plamienia,
    także myślę, że to normalne , dużo dziewczyn piało że takie mają ;/ lekarze mówią że dobrze jest I miesiączkę mieć obfitą bo ładnie wszytko się złuszczy ;)

    llallka lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to teraz tylko czekać aż się skończy! Dziś już trochę lepiej, ale te trzy dni...

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
‹‹ 951 952 953 954 955 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ