X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Aniołkowe Mamy [*]
Odpowiedz

Aniołkowe Mamy [*]

Oceń ten wątek:
  • ruda1985 Przyjaciółka
    Postów: 119 24

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulżyło mi trochę jak to napisałaś :) dziś mam 14dc i o 10 rano test wyszedł tak jak pisałam cień cienia cienia a teraz o 13 tak samo aczkolwiek troszkę lepiej .też zawsze miałam owu między15 a 17 dc. Czekam na rozwój sytuacji .
    llallka wrote:
    Ja mam kilka monitoringów za sobą (a nawet kilkanaście ;) ) i przy cyklach 29-30 dniowych pęcherzyki pękały mi ok.15-17dc a z 4 dominujących może się jeszcze wyłonić ten jeden- u mnie tak bywało- bez stymulacji. Z tego co się orientuję, to testy owulacyjne wskazują właśnie wzrost lh (tak jak ciążowe hcg)Zapewne czym wyższy będzie poziom tym ciemniejsza krecha.

    Ruda1985
    08.04.2011 moje największe szczęścia. Bliźniaki - chłopcy
    [*] 15.06.2016 Mój Aniołek - córeczka Alicja 18tc
  • ruda1985 Przyjaciółka
    Postów: 119 24

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A napisz mi jeszcze w jakich godzinach robiłaś testy LH i w jakie dni cyklu wychodziły ci pozytywne?wogole jest jakaś zasada robienia testów prócz tego, że nie z porannego moczu?

    Ruda1985
    08.04.2011 moje największe szczęścia. Bliźniaki - chłopcy
    [*] 15.06.2016 Mój Aniołek - córeczka Alicja 18tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda1985 wrote:
    A napisz mi jeszcze w jakich godzinach robiłaś testy LH i w jakie dni cyklu wychodziły ci pozytywne?wogole jest jakaś zasada robienia testów prócz tego, że nie z porannego moczu?
    Robisz je o stałej porze i 2 godziny przed nie pijesz. A przynajmniej ograniczasz picie. Jak chcesz robić 2x dziennie to ja np robie kolo 11 i kolo 18 :)

    ruda1985 lubi tę wiadomość

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tych testów nie robiłam- owulacje monitorowałam na usg. Wielokrotnie... Więc musi być tak jak napisała Abby :)

    ruda1985 lubi tę wiadomość

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • ruda1985 Przyjaciółka
    Postów: 119 24

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny. Idę jutro raz jeszcze na usg.trochę mnie przeraziły te 4 dominujące pęcherzyki. Boje się ze wszystkie pełna i się zaplodnia. Wiem głupio gadam ale jednak

    Ruda1985
    08.04.2011 moje największe szczęścia. Bliźniaki - chłopcy
    [*] 15.06.2016 Mój Aniołek - córeczka Alicja 18tc
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 1 września 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda to raczej mało prawdopodobne- chociaż 4 do tej dwójki, która już masz... Byłoby wesoło :)

    A ja muszę się dziś trochę pożalić...Dostałam z samego rana kubeł zimnej wody prosto w pysk...Chyba nie muszę tłumaczyć, że ból po mojej stracie to wciąż temat otwarty, ale próbuję sobie jakoś z tym radzić, nie myśleć tak często. A dziś z samego rana dostaję pismo z mojego działu kadr, żebym dostarczyła im zaświadczenie od lekarza z dokładną datą poronienia bo oni mi za dużo naliczyli (l4 z adnotacją "B"). Poryczałam się jak tylko to przeczytałam. Jacyś obcy ludzie ingerują w moje sprawy prywatne- przecież to nie ja wypisałam te zwolnienia. Mojemu przełożonemu powiedziałam,żeby się (i tu poszło trochę niecenzuralnie), że niech se odliczą wszystko, a ja im żadnego zaświadczenia nie doniosę. Ja nawet o tym nie wiedziałam. I naprawdę ostatnią rzeczą o jakiej bym wtedy myślała to to te zakichane 20% na plus albo na minus.
    Sory za ta frustrację, ale czasami ręce mi opadają...

    Dziś mam wizytę u mojego gin. Oby tylko dobre wiadomości za tym szły....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2016, 09:30

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • ruda1985 Przyjaciółka
    Postów: 119 24

    Wysłany: 1 września 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję Ci bo przypominanie o tym to najgorsze co może być. Wystarczy że musisz walczyć sama ze sobą. Daj znać po wizycie u gina co i jak. Trzymam mocno kciuki.

    llallka lubi tę wiadomość

    Ruda1985
    08.04.2011 moje największe szczęścia. Bliźniaki - chłopcy
    [*] 15.06.2016 Mój Aniołek - córeczka Alicja 18tc
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 1 września 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda1985 wrote:
    Czarnulka24 więc wczoraj był mój 13dc. Lekarka powiedziała że mam 4 pęcherzyki dominujące na prawym jajniku i endometrium 15mm. Nie powiedziała mi jakie wymiary mają pęcherzyki niestety :( w szoku jestem bo takie rzeczy to dzieją się po stymulacjach. Robię te durne testy owu i ciągle negatywne. Dziś zrobiłam i wyszedł mi dopiero jakiś cień cienia cienia. Na ogół mam zawsze owulke w 16dc to może dlatego te testy ciągle ujemne. Ale może jak zaczynają sir robić te cienie cieni to znaczy że zaczyna rosnąć LH? Nie jestem obeznana w tym temacie. Jest to mój 3 cykl po stracie. Pierwszy @ dostałam po 42dniach a kolejne już po 29 czyli tak jak zawsze miałam


    hej teraz może być inaczej, aczkolwiek może się tez normować , ja pierwszą @ dostałam 65 dnia, drugą 23 a teraz czekam na @ zobaczymy .. przed poronieniem owu była w 13-14dc po pierwszej @ była w 10 dc - strasznie szybko a teraz w 15 - więc chyba się pomału normuje ..

    z testami jest tak jeżeli robisz testy załużmy od 10dc i I test był negatywny i codziennie krecha jest ciemniejsza to wydaje mi się że ciemnieje pod wpływem hormonu który w końcu wzrośnie i pokaże II krechy tu ci dorzucam poto z tego cyklu moich testów ..


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/afd6dc036b2a.jpg

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • ruda1985 Przyjaciółka
    Postów: 119 24

    Wysłany: 1 września 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to czarnulka24 mi wychodzi dziś w 15dc jak Tobie w 13dc wieczorem. Poleciałam dziś do innego gina na monitoring (wiem pomyślicie wariatka). Robił bardzo ale to bardzo dokładnie usg i okazuje się że moja lekarka albo ślepa albo głupia..... owulacje mam mieć z lewego jajnika. Endo mam 15mm no i pęcherzyk jeden wielkości 20mm. Na prawym są owszem 4 pęcherzyki ale z nich owu nie będzie bo sprawdził jeden i mają około 13/14mm więc stwierdził że nie dogonia tego z lewego jajnika. Trochę mnie to uspokoiło bo myśl o czworaczkach..... powiedział że owu powinna być za około 2 dni. :)

    Ruda1985
    08.04.2011 moje największe szczęścia. Bliźniaki - chłopcy
    [*] 15.06.2016 Mój Aniołek - córeczka Alicja 18tc
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 1 września 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie mówiłam :) Swoją drogą to spora pomyłka... Następnym razem idź do tego gina u którego byłaś dzisiaj. Chyba ma lepszy wzrok ;)

    Czarnulka, ja dotychczas miałam cykle jak w zegarku- 29 dni- 15-17dc owulka, a jak będzie teraz to nie wiem. Ten pierwszy cykl miałam dłuższy o ponad tydzień. Wiem, że przy pierwszym takie rzeczy się dzieją, ale bardzo bym nie chciała żeby to się stało prawidłowością...

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 1 września 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u doktorka. Jak to określił- fizycznie już wszystko ok, ale nie był pewien czy psychicznie dojrzałam do starań. Też nie jestem pewna :)
    Pokazałam mu moje wyniki badań genetycznych i stwierdził, że to te mutacje a w szczególności leiden najprawdopodobniej przyczyniły się do poronienia. Zapisał mi trochę pastylek (acard, b6, kw.foliowy 5) Posuplementuję się tym przez miesiąc i zgłaszamy się do kliniki. U nas niestety bez in vitro się nie obędzie. Ale tym razem z clexane. Tyle się dowiedziałam. No zawsze mogę liczyć na cud, że w tym cyklu zaskoczy bez ivf :)

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • ruda1985 Przyjaciółka
    Postów: 119 24

    Wysłany: 1 września 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam że czerwone winko (pilam egri bikaveri) i migdały poprawiają endo :)
    Mam pytanie.... Które testy są lepsze te z Allegro czy facelle?

    Ruda1985
    08.04.2011 moje największe szczęścia. Bliźniaki - chłopcy
    [*] 15.06.2016 Mój Aniołek - córeczka Alicja 18tc
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 2 września 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w tym miesiącu odpuściłam wiesiołka i susza u mnie pustynna...

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 2 września 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda1985 wrote:
    Potwierdzam że czerwone winko (pilam egri bikaveri) i migdały poprawiają endo :)
    Mam pytanie.... Które testy są lepsze te z Allegro czy facelle?

    Co do testów to nie pomogę, nigdy nie robiłam.
    A tych migdałów to dużo jadłaś? Nie lubię migdałów ale tak się do nich przymierzam i po urlopie będzie trzeba w końcu zacząć chrupać

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2016, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda1985 wrote:
    Potwierdzam że czerwone winko (pilam egri bikaveri) i migdały poprawiają endo :)
    Mam pytanie.... Które testy są lepsze te z Allegro czy facelle?
    Owu lepsze są fecelle albo domowe laboratorium. Chociaż ja teraz jadę na tych z allegro i najciemniejsza traktuje jako pozytyw.

  • ruda1985 Przyjaciółka
    Postów: 119 24

    Wysłany: 2 września 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszamanka garść dziennie i lampka wina wieczorem. Biorę też acard bo podobno ułatwia zagniezdzanie a przy mojej trombofilii lepiej dmuchać na zimne :)
    wszamanka wrote:
    Co do testów to nie pomogę, nigdy nie robiłam.
    A tych migdałów to dużo jadłaś? Nie lubię migdałów ale tak się do nich przymierzam i po urlopie będzie trzeba w końcu zacząć chrupać

    Ruda1985
    08.04.2011 moje największe szczęścia. Bliźniaki - chłopcy
    [*] 15.06.2016 Mój Aniołek - córeczka Alicja 18tc
  • ruda1985 Przyjaciółka
    Postów: 119 24

    Wysłany: 2 września 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie wczoraj kupiłam facelle.i testowałam kreska wychodzi nivniewiele jaśniejsza od kontrolnej.te za to z allegro bardziej widoczny cień cienia i nie wiem czym się sugerować :(myślałam że to na prawdę działa jak hcg że nawet jak zaczyna się pojawiać to oznacza że hormon też zaczyna działać.
    _Abby_ wrote:
    Owu lepsze są fecelle albo domowe laboratorium. Chociaż ja teraz jadę na tych z allegro i najciemniejsza traktuje jako pozytyw.

    Ruda1985
    08.04.2011 moje największe szczęścia. Bliźniaki - chłopcy
    [*] 15.06.2016 Mój Aniołek - córeczka Alicja 18tc
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 3 września 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda1985 wrote:
    No to czarnulka24 mi wychodzi dziś w 15dc jak Tobie w 13dc wieczorem. Poleciałam dziś do innego gina na monitoring (wiem pomyślicie wariatka). Robił bardzo ale to bardzo dokładnie usg i okazuje się że moja lekarka albo ślepa albo głupia..... owulacje mam mieć z lewego jajnika. Endo mam 15mm no i pęcherzyk jeden wielkości 20mm. Na prawym są owszem 4 pęcherzyki ale z nich owu nie będzie bo sprawdził jeden i mają około 13/14mm więc stwierdził że nie dogonia tego z lewego jajnika. Trochę mnie to uspokoiło bo myśl o czworaczkach..... powiedział że owu powinna być za około 2 dni. :)


    yhy widzisz ;)to super że owulka będzie...
    ja tez zmieniłam lekarza po dwóch poronieniach bo miał wszystko w dupie, wszystkie badania robiłam na rękę dowiadując się od dziewczyn z forum, jak mu przyniosłam część z nich to tylko kartami przerzucił a ja do niego czy widział tam że mam poważny niedobór wit D to mnie wyśmiał i powiedział czy myślę ze poroniłam przez to cham jeden ..a moja obecna ginekolog dokładnie wszytko przejrzała poleciła wit D w ciąży i inne witaminy .. a jak pytałam starego lekarza po 1 poronieniu czy trzeba brać jakieś witaminy to powiedział że nie tylko kwas foliowy ..tak samo moja obecna ginekolog o wszystko wypytywała przejęła się tym wszystkim sprawdziła czy nie ma torbieli, mięśniaków, pobrała wymaz , sprawdziła czy nie ma nadżerki ..

    także czasem warto zmienić lekarza nawet z ciekawości co on powie bo każdy jest inny , stosuje inne metody i leki ,,

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 3 września 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llallka wrote:
    A nie mówiłam :) Swoją drogą to spora pomyłka... Następnym razem idź do tego gina u którego byłaś dzisiaj. Chyba ma lepszy wzrok ;)

    Czarnulka, ja dotychczas miałam cykle jak w zegarku- 29 dni- 15-17dc owulka, a jak będzie teraz to nie wiem. Ten pierwszy cykl miałam dłuższy o ponad tydzień. Wiem, że przy pierwszym takie rzeczy się dzieją, ale bardzo bym nie chciała żeby to się stało prawidłowością...

    wiem całkiem cie rozumie , ja przed ciążą miałam cykle zawsze w granicy 25 max 27 dni i lubiłam je bardzo po pierwszym poronieniu dostałam @ w 29 dniu to prawie nie było różnicy , ale teraz po drugim to się naczekałam w 65 dniu przyszła @ .. a zaś kolejna w 23 dc całkiem pokręcone ciekawe jak teraz będzie ,, mam taka nadzieje w sumie że nie przyjdzie @ i będzie fasolka ;* 12 września testowanie ..

    ostatnio nawet nie doczekałam testowania bo @ przyszła ..


    cykle powinny się unormować tylko czasem niektóre kobiety potrzebują więcej czasu ;* dlatego ten czas około 3 miesiące co lekarze mówią żeby odczekać po łyżeczkowaniu to właśnie też po to żeby hormony wróciły do równowagi no i macica się zregenerowała

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • ruda1985 Przyjaciółka
    Postów: 119 24

    Wysłany: 3 września 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj miałam najprawdopodobniej owulke. Tak mnie kłuło na tym lewym jajniki ze masakra a jak siąść chciałam to łzy leciały. Dziś jak ręka odjal. Czekam teraz czy będzie skok tempki :) jeśli nie przyjdzie ta wredna małpa @ to 16.09 testowanie :) wczorajszy test owu wyszedł mi wieczorem mega pozytywny a dziś już znowu cień cienia. Pozdrawiam dziewczyny i miłego weekendu :)

    wszamanka, llallka, czarnulka24 lubią tę wiadomość

    Ruda1985
    08.04.2011 moje największe szczęścia. Bliźniaki - chłopcy
    [*] 15.06.2016 Mój Aniołek - córeczka Alicja 18tc
‹‹ 953 954 955 956 957 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ