X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Aniołkowe Mamy [*]
Odpowiedz

Aniołkowe Mamy [*]

Oceń ten wątek:
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Ciężko powiedzieć ja po pierwszym poronieniu miałam zlecone na zespół antyfosfolipidowy
    Ja chyba nie będę żadnych robić :)

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_Ana wrote:
    Ja chyba nie będę żadnych robić :)
    Jak nic nie mówił to póki nic się nie dzieje to nie ma sensu, no po drugiej stracie już full badania mi zlecił

    Lilly_Ana lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna, i robilas te badania po pierwszej stracie? Mi po pierwszej 2 lekarzy mówiło, ze to fizjologia i mamy próbować znow. Po drugiej juz inna sytuacja. W sobotę poszłam do nowego gina, zasypal mnie tyloma badaniami, ze nie wiem, jak damy rade finansowo i psychicznie, bo pewnie potrwa to dlugo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mela89 wrote:
    Susanna, i robilas te badania po pierwszej stracie? Mi po pierwszej 2 lekarzy mówiło, ze to fizjologia i mamy próbować znow. Po drugiej juz inna sytuacja. W sobotę poszłam do nowego gina, zasypal mnie tyloma badaniami, ze nie wiem, jak damy rade finansowo i psychicznie, bo pewnie potrwa to dlugo...
    Po pierwszym te fosfolipidowe robiłam, a teraz wszystko z krwi co się dało : odzwierzęce - toxoplazmowa, różyczka i cytomegalia też, morfologia rozszerzona, glukoza wraz z krzywą i insulina, wit b12, przeciwciała ana1, tsh z ft3 i ft4 oraz mutacja leiden V, czynnik protrombinowy, V R2, Mutacja genu PAI-1, mutacja mthfr oraz oboje kariotyp. Owszem sporo kasy ale już będę miała za sobą wszystkie badania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2017, 12:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To powodzenia Susanna, obyśmy znalazły przyczynę naszych strat i nie musiały juz nigdy przeżywać kolejnej, tylko cieszyły sie ze zdrowych Bobasów. :)

  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnóstwo badań naprawdę. Powodzenia dziewczyny <3

    SusannaDean, Mela89 lubią tę wiadomość

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę tego było wkrótce wyniki będą

  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem właśnie ciekawa,czy mój lekarz zleci mi jakieś badania po pierwszym. Krótko przed poronieniem robione były badania w ciąży i wszystko było w porządku.Myślę, bo przy pierwszej ciąży po pół roku bezowocnych prób gin dał mi 2 opakowania duphaston na zagnieżdżenie i po drugim byłam we wzorcowej ciąży.Tym razem udało się po kilku miesiącach bez wspomagania i bez celowania w owulację i poronienie.Muszę z nim porozmawiać.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaZ wrote:
    Jestem właśnie ciekawa,czy mój lekarz zleci mi jakieś badania po pierwszym. Krótko przed poronieniem robione były badania w ciąży i wszystko było w porządku.Myślę, bo przy pierwszej ciąży po pół roku bezowocnych prób gin dał mi 2 opakowania duphaston na zagnieżdżenie i po drugim byłam we wzorcowej ciąży.Tym razem udało się po kilku miesiącach bez wspomagania i bez celowania w owulację i poronienie.Muszę z nim porozmawiać.
    A miałaś w ciąży badany progesteron? Może on był przyczyną, tzn jego niski poziom?

  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie SusannaDean,nie miałam badania.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • AnnaZ Autorytet
    Postów: 309 108

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się,że tu trafiłam,bo tyle rzeczy sobie uświadomiłam.Pierwsza ciąża zero problemów,zaskakująco szybko zaszłam teraz,świetnie się czułam i w 12 tc szok na USG,bo lekarz mówi,że dzidzius od 9tc nie rozwija się. Nie robiłam progesteronu,bo nawet nie wiedziałam o tym.

    2013 Córka - największa miłość
    7.04.2017 - 9tc [*] Aniołek
    12.2017 cp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jak w 9 tyg się przestał dzidzius rozwijać to wątpie aby wina progesteronu była...
    Eh możesz kilka badań na własny koszt zrobić lub posłuchać się gina, jeśli masz zaufanego

  • annkoliber Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 maja 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Macie jakąś godną polecenia lekturę dla Aniołkowych mam?

    Chciałabym się zmierzyć z tym jakoś mocniej. Co co napisał jakiś specjalista, kto ma coś do powiedzenia. Czasami sama siebie nie rozumiem. Szukam jakiego pdfa albo mobi. Ostatnio często jestem w drodze i ciężko mi zabrać papierową książkę, byłabym wdzięczna za jakiś namiar na ebooki.

    Chcę iść do jakiegoś specjalisty/terapeuty razem z mężem (wspiera mnie niesamowicie dopiero z czasem zobaczyłam jak cierpi), ale też chcemy się do tego przygotować.

    Dzięki za wszelką pomoc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2017, 11:28

    Damy radę dziewczyny!

    [email protected]
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 7 maja 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z przykrością, ale też nadzieją dołączam do Aniołkowego wątku.

    05.05.2017 - straciłam maleństwo, początek 9 tygodnia. Zarodek nie rósł, od 6 tygodnia miał 4 mm i nie pojawiło się serduszko :(
    Do tego podejrzenie ciąży zaśniadowej. Czekam na wynik badania histopatologicznego.
    ...

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 7 maja 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka witaj, z grudniowek niestety spotykamy sie tu:( moj mial prawie 7mm I serduszko bilo...

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 8 maja 2017, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaKa wrote:
    Z przykrością, ale też nadzieją dołączam do Aniołkowego wątku.

    05.05.2017 - straciłam maleństwo, początek 9 tygodnia. Zarodek nie rósł, od 6 tygodnia miał 4 mm i nie pojawiło się serduszko :(
    Do tego podejrzenie ciąży zaśniadowej. Czekam na wynik badania histopatologicznego.
    ...


    Kurcze przykro mi ja tez bylam grudniowka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2017, 00:46

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, współczuję. :(

  • Nataszka2200 Autorytet
    Postów: 576 653

    Wysłany: 8 maja 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane Ja dwa razy poroniłam pierwsza ciąza w 9 tyg obumarła a w drugiej miałam pusty pęcherzyk płodowy po tym drugim poronieniu lekarz dał mi skierowanie na kariotypy i wiele innych badan chlymadia,tsh,toxoplazmoza,vdrl(kiła) i wiele innych ale juz nie pamietam.Na kariotypy czekałam poł roku na Nfz a pozniej 2 miesiace na wynik gdyz z moja krwia cos zrobili i musiałam znowu jechac i czekac 6 tyg na wynik.Jak jechałam z mezem odebrac wynik to czułam sie okropnie bo wiedziałam ze to badanie jest wynikiem czy obciazymy dziecko genetycznie jakas choroba czy nie. Ja tam do gabinetu juz z płaczem weszłam a P, doktor genetyk pow ze jest wszystko w porzadku zdrowi i nie obciazymy dzieciatka.Stwierdzilismy z mezem że poczekamy na wynik kariotypow i jak bedzie ok zaczniemy sie starac i tak zaczelismy sie starac juz w ten sami dzien hehe mineło jeden miesiac drugi trzeci czwarty piaty i w 6 mnie olsniło aby kupic sobi castangus wspiera owulacje wiec kupiłam zaczełam brac w 6 cyklu staran od 1 dnia i wyobraźcie sobie ze sie udało własnie w tym cyklu biorac te tabletki:) Jak zrobilam test w moje 28 urodziny sama w domu byłam maz w garazu tzn z psem jak zobaczylam II kreske słaba o 13 w poludnie to skakalam tak z radosci i plakalam ze az pies sie na mnie dziwnie patrzył.Poleciałam od razu do meza do garazu z tym testem a on mi dał w prezencie łąncusze i kwiatki a ja mu test cieszylismys ie jak dzieci pozniej poszłam na bete 664 po 24 1.600 a pozniej juz ponad 3 tys wiec wszystko ok i udało sie synek dzis ma ponad 13 miesiecy, Rownież miałam doły jak wy jak widizalam kobiete w ciazy i mowiłam dlaczego ona moze byc w ciazzy a nie Ja? co Ja takiego zrobiłam i powiem wam ze zaczęłam sie duzo modlic do sw.Rity .PAmietajcie nie mozna sie załamywac choc wiem ze ciezko bo sama przez to przeszłam ale trzeba wierzyc ze sue uda mi maz cały czas tak mowił uda sie zobaczysz i że go mam zawsze słuchac.POWODZENIA dla WAS bede za was sie modlic i wspierac bo wiem jak to jest czekac na mała istotke :* GŁOWY DO GORY

    Jastin76 lubi tę wiadomość

    iv09piqvr5fpkazd.png
    Aleks ur.20.03.2016r godz 17:07 waga:3.272 i 55cm
    [link=https://www.suwaczki.com/]xnw49n739hscix2y.png[/link]
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 11 maja 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi dziewczyny że i Wy tu trafiłyście :(

    U mnie dziś mija miesiąc od poronienia...

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Kulkakulka Przyjaciółka
    Postów: 116 25

    Wysłany: 12 maja 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka- bardzo mi przykro, każda z nas tutaj na pewno ci współczuje, czas leczy rany,ale zawsze pozostaje smutek:( Nataszka, a co to jest ten castangus? Sa jakieś przeciwskazania, wskazania? Możesz coś więcej napisać o tym? :)

    5 lat starań,V-leiden,nietoler.pokarmowa, hsg,stymul.owu letrozolem,1*iui za granica,ciaża 11.2016,2 laparoskopie w ciaży z powodu bóli podbrzusza,poronienie zatrzymane w 8 tyg :( Gameta Rzgów- 08. 2017 rozpoczęcie ivf:), 3 histeroskopie,4 transfery nieudane, 04.2019 naturalna
‹‹ 992 993 994 995 996 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ