X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Brak zrozumienia
Odpowiedz

Brak zrozumienia

Oceń ten wątek:
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2299 3836

    Wysłany: 6 maja 2022, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Pierwszą ciążę straciłam we wrześniu 2020 w 8+6 tyg. Skończyło się podaniem tabletek w szpitalu i łyżeczkowaniem. Byłam wtedy z innym partnerem, związek nie przetrwał (z innego powodu). Do pracy wróciłam dość szybko, ale psychicznie nie doszłam do siebie chyba nigdy. Byłam u psychologa, stwierdził początki depresji, zaproponował leczenie, nie chciałam brać leków, kolejny raz już nie poszłam.
    Wtedy uwierzyłam w to, co mówili niektórzy: może to stres, 1 ciąża, czasem tak się zdarza, pech.
    Po jakimś czasie poznałam obecnego partnera, szczęśliwie zakochałam się. Rozpoczęliśmy starania. Zaszłam w ciążę i na 2 USG okazało się, że ciąża zatrzymała się na etapie 6+2. Znów szpital, tabletki i łyżeczkowanie.
    Mam 38 lat i nie mam dzieci.
    Narazie... chce mi się tylko płakać.
    Partner bardzo mnie wspiera, a ja gdzieś z tyłu głowy myślę o tym, że może nigdy nie dam mu dzieci, a on odejdzie... Przyszłość mnie przeraża. Czuję pustkę.
    Badań nie robiłam, poza bardzo podstawowymi. Czytałam, że czasem nie można znaleźć przyczyny... że leczenie trwa latami... ja tego czasu nie mam...
    Mam milion myśli, raz chcę walczyć, za chwilę, jak pomyślę, że brakuje mi siły, planu, pewnie pieniędzy, chce mi się płakać jeszcze bardziej.
    Jak znaleźć w sobie siłę, mając w pamięci to morze krwi... Może taki mój los? Tyle, że nie potrafię się z tym pogodzić.
    Podziwiam osoby, które próbują wiele razy.

    Po 2 poronieniach badania są konieczne.
    Krzywa glukozowa I insulinowa, prolaktyna, tarczyca, zespół antyfosfolipidowy, mutacje na trombofilie, celiakia, kariotyp, histeroskopia / biopsja endometrium. To takie absolutne podstawy, szczególnie, że nie masz 20 lat.

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 684 412

    Wysłany: 6 maja 2022, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    Po 2 poronieniach badania są konieczne.
    Krzywa glukozowa I insulinowa, prolaktyna, tarczyca, zespół antyfosfolipidowy, mutacje na trombofilie, celiakia, kariotyp, histeroskopia / biopsja endometrium. To takie absolutne podstawy, szczególnie, że nie masz 20 lat.

    No właśnie... teraz mam duży dylemat, bo
    ... byłam wczoraj u lekarza (dobrego i cenionego), który na podstawie wywiadu i USG podejrzewa Zespół Policystycznych Jajników. Wcześniejsze USG miałam rok temu - jajniki wyglądały OK i nikt nigdy wcześniej nie zdiagnozował u mnie PCOS. Spodziewałam się po wczorajszej wizycie całej listy badań, a dostałam tylko kilka związanych z PCOS. Lekarz powiedział, że albo zaufam mu, albo Internetowi ;) Ciężko mi się do tego odnieść.

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2299 3836

    Wysłany: 6 maja 2022, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci tak - jakbym miała 25 lat to może bym się badała po kolei. Ale tylu nie mam, więc pierwszą część badań zrobiłam po nieudanym transferze, drugą po poronieniu, chociaż lekarze mówili, że nie ma potrzeby. Ale ja wolę mieć pewność, że zadbałam o wszystko i sprawdziłam te aspekty, które najczęściej wpływają na poronienie. Jeśli się nie uda teraz to czeka mnie jeszcze dalsza część immunologii, nie zamierzam została na tym, że "to mógł byc przypadek".

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • silesia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 marca, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poronienie to trudne i bolesne doświadczenie dla kobiet ale i też ich partnerów, które może prowadzić do wielu emocjonalnych trudności, przewlekłego stresu czy depresji. Wsparcie psychologiczne może być niezwykle pomocne dla osób przechodzących przez poronienie. Ważne jest aby nie wahać się skorzystać z pomocy psychologicznej. Można skontaktować się z lokalnymi organizacjami zajmującymi się zdrowiem psychicznym i wsparciem dla kobiet lub specjalistami w dziedzinie pomocy psychologicznej.





  • ewa89! Ekspertka
    Postów: 201 479

    Wysłany: 22 marca, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1688 wrote:
    Dobry wieczór zakładam nowy wątek bo nie znalazłam nic podobnego. A mionowicie jak sobie radzić ze stratą. Jestem prawie 5 miesięcy po zabiegu. Ale chwilami mam wrazenie że jest coraz gorzej. Czasami płaczę jak nikt nie widzi ale i tak mi ciężko. Czuję się samotna nawet jak bym chciała z kimś o tym pogadać to nie mam z kim bo wszyscy chyba uważają ze nic się nie stało. Wiem że ludzie nie wiedzą jak się zachować wola po prostu unikać tematu. No i moja przyjaciółka po wszystkim stanie się ode nie odsunęła wiem że nie byłam najlepsza towarzyszka do imprez ale i tak mnie to boli. 😔

    Tylko psycholog. Jestem po 3. stracie (bardzo świeżo). Ludzie maja swoje problemy, a to jest bardzo ciężki i emocjonalny temat. Sama jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego specjalisty.

    Starania od 2018/2019
    Ciąża naturalna 2021 - utracona po infekcji - poronienie zatrzymane 6tc. 💔

    Diagnostyka niepłodności od 2022 - stymulacje i monitoring cyklu. Czynnik męski. Rekomendacja IVF.

    03. 2023 - zmiana kliniki. Rekomendacja IVF. Potwierdzony czynnik męski (frag DNA 16%). Kariotypy ✅

    ona: M2 w ANXA5; IO 💊 od 2021, niedoczynność tarczycy 💊 od 09.2023

    09.2023 IVF 14 komórek - 8 komórek ❄️ - 2 zarodki;
    10.2023 histeroskopia - polip - niedrożne jajowody

    12.2023 - I transfer na cyklu naturalnym (beta 0) 💔
    01.2024 - II transfer na cyklu naturalnym (cudo 3.1.2.): 👼11tc.
    II IVF? 08.24?
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ