X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Jestem po wizycie kontrolnej po poronieniu. Na szczęście wszystko ładnie się oczyściło. Najważniejsze jest to, że dostaliśmy zielone światło już w tym cyklu. Będzie owu z prawego jajnika (ten nieszczęsny) i mamy koło niedzieli działać :) Oczywiście masę leków muszę przyjmować. Po owulacji zwiększona dawka Dupka. Standardowo kwas foliowy, wiesiołek i dostałam Miositogyn na poprawę jakości komórek jajowych. No i Acard na ewentualne zagnieżdżanie. Póki co staramy się naturalnie. Jeśli po trzech cyklach nie zaskoczy, to działamy ponownie z CLO, które na mnie na szczęście działa. Dodatkowo mąż ma brać Ekavit na polepszenie morfologii plemników.
    Trochę podniosła mnie na duchu ta wizyta i jestem pełna nadziei :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2017, 09:42

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • wpaula Autorytet
    Postów: 422 143

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2018, 19:53

    hchypc0zq19q40mp.png
  • wpaula Autorytet
    Postów: 422 143

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2018, 19:53

    hchypc0zq19q40mp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina ekstra wiadomosc to dzialajcie
    Wpaula przy wyproznianiu czulam klucie bolalo mnoe tez ale sie uspokoilo

  • LenaAnna Ekspertka
    Postów: 146 129

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamelduje, że zaczelam wreszcie krwawić- pierwszy raz po laparo, więc właściwie dopiero zakończyłam "ciążowy cykl". Leje się ze mnie, ale cieszę sie bo to znaczy, że się oczyszczam.
    Byłam też u ginekologa przedłużyć l4 i powiedział ze za 2 miesiące będziemy jednak usuwać tego polipa z macicy- mówi, że mógł być odpowiedzialny za cp i nie będziemy ryzykować kolejnej. Także moje starania odłożone są co najmniej do przyszłego roku. Jestem z tym pogodzona, ale cóż... i tak smutno.
    wpaula- co do tego bólu przy wypróżnianiu, to jest spowodowane krwią w zatoce Douglasa. Uwierz mi, że znam ten ból, dupe urywa- dosłownie. Krew powinna się powoli wchłaniać, więc będzie lepiej, jednak jeśli ten ból nie będzie mijał, to musisz to skontrolować, żeby nie wytworzyło sie tam ognisko endometriozy. To sie niestety zdarza po krwawieniach do jamy otrzewnej:(
    Paulina- trzymam kciuki!!! zacznij dobrą passe, a my pójdziemy w Twoje ślady :)

    I IUI 12.2018 :(
    Aniolki 6tc (**), cp blizniacza lipiec 2017
    Aniołek 6tc(*) maj 2018
    MTHFR homozygota
    Hiperhomocysteinemia
    Hiperprolaktynemia czynnosciowa,
    Nawracające polipy macicy
    Mąż super :)
    "Nienarodzone dzieci nie odchodza, one tylko zmieniaja swoja date przyjscia na swiat"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, lekarz nie zlecił Ci badań po poronieniach? Robiłaś mutacje, ANA, NK, Białko C i S? Myślę, że po stratach to podstawa...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LennaAnna wiec roj 2018 nalezy do Nas;)

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do tych z was które miały 2 cp. Staramy się i od 2 dnia po skoku temperatury noli mnie podbrzusze, a wcześniej jajnik. Ten od cp. Kiedy czułyście ból w drugiej cp?

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung, ból po owulacji raczej nie oznacza CP, to za wcześnie. Zagnieżdżenie następuje dopiero 7-8 dpo.


    Miałam dziś pierwszą wizytę po laparo. Podobno wszystko wygląda dobrze, beta ładnie spadła. Dziś mój 12 dc i okazało się, że jest pęcherzyk ładny na lewym jajniku, gdzie zakładałam, że owu jeszcze nie wróciła. Do tego lewy z reguły był leniwy. Lekarz namawia do starań, bo nikt nie da gwarancji czy CP się nie powtórzy, więc nic nie zmieni czy poczekamy 2 czy 6 cykli.. Sama nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer to zalezy czy czujesz sie na silach jesli tak to dzialaj ja czekam minelo 4 miesiace ale po laparoskopii dlugo dochodzilam do siebie to byl jednak zabieg prawda wszystko mi naruszyli hormony skakaly takze wszystki od Ciebie zalezy

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiak, fizycznie czuję się super.. psychicznie zdarzają się dołki, ale jest lepiej niż myślałam, że będzie. Niemniej jednak wizja kolejnej CP napawa mnie ogromnym strachem. To za wcześnie by znów przez to przechodzić.. W przyszłym cyklu na pewno będziemy się dalej zabezpieczać, bo wówczas owu pewnie z prawego będzie i póki co nie chcę ryzykować.
    Chociaż mój lekarz twierdzi, że celowanie w owu z "dobrej strony" jest w pewnym stopniu bez sensu, bo często zdarza się, że lewy jajowód przechwytuje jajeczka z prawego i na odwrót.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung jestem po 2 cp. Po nich zaczęłam bardziej słuchać ciała i każde ukłucie w tych okolicach było niepokojące. Ból w podbrzuszu ( przynajmniej u mnie) bierze się od pierwszej pozamacicznej z wylaną krwią do jamy brzusznej ( zrosty ) więc może i u Ciebie jest podobnie ? Nawet jak urodziłam pierwszego synka strasznie bolało mnie podbrzusze, po drugim synku dopiero czuję ,, jajniki '' a nie ból nie wiadomo skąd :/

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, czy w ciąże z synkami udało Ci się zajść naturalnie? Czy z powodu CP miałaś laparoskopię?
    Przepraszam za serię pytań, ale chyba każda z nas szuka tu nadziei, že jednak może się udać i szcześliwie zakonczyć :)

    Paula222 lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!!!

    Nieśmiało chciałam napisać, że 4 miesiące co do dnia od straty ciąży przez cp test ciążowy wyszedł pozytywny!!!
    W końcu zaskoczył ten jajnik z jajowodem. Lekarza mam 21.08. Na betę idę w tym tygodniu.


    Trzymam za Was dziewczyny kciuki!!!

    ja1986, Sung, Paula222, wiola0912 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia super

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziu dawno Cie u nas nie bylo mozesz napisac co przeszlas kiedy? czy jestes po laparoskopii jak z jajowodami czy zachowali Ci? Jakie leczenie jakie tabletki ewntualnie to moze pomoze nam staraczkom czy monitoriwalas cykle? w ogole jak sobie poradzilas psychicznie z tego co pamietam dzieci noe masz jeszcze.

  • wpaula Autorytet
    Postów: 422 143

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2018, 19:54

    hchypc0zq19q40mp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiak miałam laparotomię i usunęli mi prawy jajowód. Lewy jajnik dopiero ruszył w tym cyklu, bo wcześniej tylko działał prawy. Chodziłam na monitoring. Bo stwierdziłam, że wtedy przynajmniej wiem, kiedy która strona funkcjonuje.
    Dojście do siebie trwało 2 miesiące, bo zaczęliśmy starania, zajęłam się pracą.
    Nie robiłam żadnych badań drożności, bo chciałam spróbować bez.
    Brałam kwas foliowy, Wit. Do. Euthyrox bo nie mam połowy tarczycy.

    Trzymajcie kciuki za to, żeby wszystko było jak powinno.

    Chyba nic tak naprawdę nie potrafię poradzić, jedynie to, żeby spróbować. Obecnie czuję się zupełnie inaczej niż poprzednio. Mdłości mam i mało jem, bo mam wzdęcia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, dzięki. Dostałam jednak okres. Boli bardziej niz zwykle, zwłaszcza ten jajnik. A to juz 5 mcy po cp. Może efekt ziół, które zaczęłam pić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przerwalam picie ziol ale znowu wroce jakos taka slaba bylam a na dodatek tabletki na alergie bralam Magdzia trzymam kciuki oby vylo wszystko w porzadku

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ