X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Sung co Ty piszesz?Jak to po ciąży?

    usg w 10 tc pokazało 7 tygodni. Poronienie zatrzymane. Jestem po zabiegu.
    Nie będzie więcej starań, ale nie umiem się odnaleźć w nowej rzeczywistości, więc siedzę na ovu...

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    usg w 10 tc pokazało 7 tygodni. Poronienie zatrzymane. Jestem po zabiegu.
    Nie będzie więcej starań, ale nie umiem się odnaleźć w nowej rzeczywistości, więc siedzę na ovu...
    Sung, tak bardzo,bardzo mi przykro.Miałam nadzieję, że tym razem Ci się uda.Nie poddawaj się jeszcze.Moze czasem trzeba dużo doświadczyć.Pozwalam sobie tak pisac, bo jak widzisz też mam bogatą w niepowodzenia historię.Udało Ci się tym razem zajść w prawidłową ciążę.Sung może warto skonsultować się z kimś naprawdę dobrym w temacie?Ja mam teraz dużo nadziei po wizycie u prof. Dębskiego,chociaż jego już nie ma. Ja wyznaczałam sobie cele, żeby się nie załamać i ciągle wierzę, że jeszcze będzie pięknie. Przepraszam, jeśli pisze bez sensu, ale chciałabym Cię jakoś pocieszyć.

    golonat lubi tę wiadomość

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung bardzo mi przykro:(
    Domyslam sie tylko jak bardzo mozesz byc zmeczona tym wszystkim i nie widziec celu.
    Zgadzam sie jednak z Anna-moze warto jednak skonsultowac sie z jakims wybitnym autorytetem?
    Czy masz zaufanie do swojego lekarza?co on mowi?czy zrobilas wszystkie mozliwe badania aby poznac przyczyne niepowodzen?czy jeszcze cos zostalo?
    Teraz na pewno potrzebujesz czasu aby dojsc do siebie wiec to nie jest dobry moment.....ale jak minie troche czasu musisz sobie odpowiedziec na zasadnicze pytanie-ktore brzmi: czy jestes w stanie pogodzic sie z faktem,ze nie bedziesz miala dziecka?
    Inaczej starac sie o drugie czy trzecie a inaczej o pierwsze....
    Ja chyba walczylabym do upadlego:(((( i wirtualnie przekazuje ci mega duzo sily,abys i ty znalazla w sobie...
    Gdybys chciala pogadac pisz!!!

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung bardzo mi przykro.

    Paulina gratuluje

  • nanana Koleżanka
    Postów: 50 21

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia89 wrote:
    Witam Was Dziewczyny. Jestem w 5 tygodniu ciąży. Dzisiaj byłam na wizycie u ginekologa. Podobno w macicy widać malusieńki zarodek, jednak na lewym jajniku mam dużą cystę, a za nią coś w rodzaju drugiego zarodka. Zostałam skierowana do szpitala. Tam jednak lekarz na USG nic w jajowodzie nie znalazł. Pobrali mi krew na betę i w niedzielę mam powtórzyć, żeby zobaczyć przyrost.

    Chciałabym zapytać Was o objawy? Ja mam nabrzmiałe piersi i jestem bardzo senna. Poza tym nic mnie nie boli. Zdarzają się ciążę pozamaciczne, które nie dają objawów?

    Hej, w ciąży, która okazała się pozamaciczna nie miałam prawie żadnych niepokojących objawów, oprócz niskiego przyrostu bety i braku zarodka w macicy, dopiero w dniu kiedy wszytko pękło zaczął się ból brzucha i potem zjazd... A i gdzieś tam było brunatne plamienie.
    W drugiej ciąży strasznie bolał mnie jajnik i bałam się powtórki z drugiej strony, ale okazało się, że to tylko torbiel, która do 13 tc się wchłonęła. Ciąża ta i kolejna na szczęście z sukcesem :)
    Powodzenia

    relg3e5eso9hbo5j.png

    f2wli09kz9yzaw8v.png

    Aniołek 13.09.2014 - 9 tc - cp

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem stara. Za stara. I jak pokazała ta ciąża chora i zmęczona. Nie mam siły szukać kolejnych przyczyn. Mogę jeszcze ryzykować życiem i zdrowiem i brać heparynę (bo a nuż pomoże) albo wydać kupę kasy na immunologię. Widocznie los chce inaczej.

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung a ile masz lat, jeśli wolno spytać?Ja rozumiem, że jesteś zniechecona teraz, ale o szczęście warto walczyć.Tez myślałam, że już koniec, poddaję się, a mój lekarz powiedział, że daje mi szansę na zdrową ciążę i że mam się nie poddawać, bo widzi że mi zależy, ale mam jechać do prof. Dębskiego.Musi mnie skonsultować ktoś, kto przerobil naście lub dziesiąt takich przypadków.Byłam, Prof. wyjaśnił wszystko, dał leki i dużo nadziei.Ja teraz kurczowo trzymam się myśli, że będzie już dobrze.Moze Ty potrzebujesz konsultacji takiego superspecjalisty,bo to może być drobiazg, co powoduje niepowodzenia.Sung ja rozumiem Twoje przygnębienie, jeśli potrzebujesz wsparcia, to pisz.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika88, Sung pisała, że jej hematolog stanowczo jej odradzila heparynę.Mój lekarz też uważa, że rozdawnictwo heparyny bywa nieuzasadnione i szkodliwe.Wiem, że prof.Debski zmarł i bardzo mi przykro,bo to wg. mnie był przede wszystkim wspaniały człowiek i potem lekarz.Malinowski i jego zwolennicy to wg. warszawskich lekarzy kontrowersyjne leczenie że względu na szczepionki, ale są dziewczyny, którym pomógł.Sung zrób co Ci mówi serce, ale tak żebyś nie żałowała kiedyś, że czegoś nie zrobiłaś jeszcze.Ja miałam takie przekonanie, że jak spróbuję, co możliwe i to nic nie przyniesie to wtedy uznam, że czas się poddać

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam mutacje, które powodują, ze acard na mnie nie działa. Mam również mutacje genów rozrzedzające krew. Nie wiadomo jakby to zadziałało. Heparyna bez wskazań może skutkować wylewem. To ja wolę nie mieć dziecka niż być warzywem. Boję się. O siebie. Gdybym miała trombofilię to co innego, ale nie mam.
    Moja hematolog mówi, że była świadkiem w sprawach przeciwko lekarzom, którzy dawali heparynę "na wszelki wypadek".

    Nie badałam immunologii. Ale czy mi się chce wydac 3 tysiące na badania, robić wlewy i brać sterydy w ciąży (ja eko sreko, bez leków żyjąca)? Nie... o pierwsze dziecko, jasne, wszystko bym zrobiła. Teraz już myślę o sobie i swojej rodzinie bardziej.

    Jestem po 40, a mój mąż przed 50...

    AnnZ lubi tę wiadomość

  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 31 grudnia 2018, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung, smutna jest Twoja dotychczasowa historia. Dobrze, że masz hematologa, który czujnie Cię prowadzi. To, co na jednego zadziała pozytywnie, drugiemu może zaszkodzić - z tego co widzę, masz za sobą solidną diagnostykę, więc hematolog nie błądzi we mgle tylko opiera się na badaniach. Daj sobie chwilę oddechu, to co się w Twoim życiu działo w ciągu ostatnich dwóch lat to jednak bardzo dużo jak na jednego człowieka. Zgadzam się całkowicie z AnnZ, jeśli będziesz gotowa, spróbuj u jakiegoś "wybitnego" gina. Jeśli nie czujesz się na siłach - mając swoje doświadczenie masz prawo. Ale też Cię namawiam, żebyś jeszcze nie składała broni. Ale odpocznij, odsapnij. Niech 2019 rok będzie dla Ciebie rokiem dobrych decyzji, pogody i spokoju! Trzymaj się, kobieto!

    Sung lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam podejrzenie ciąży ektopowej, sprawa wyjaśni się mam nadzieję na dniach. Beta niska i nie przyrasta w we właściwym tempie. Jutro robię kolejną betę, w sobotę USG. Ale nurtuje mnie pytanie, ponieważ jest to dość wczesna ciąża (jestem 23 dpo- beta 92 z wczoraj), czy jest szansa że przy ciąży pozamacicznej organizm sam się wyczyści, czy każda ektopowa kończy się zabiegiem? I druga rzecz która nie daje mi spokoju, bo wczoraj na USG nic nie było widać, ani w jajowodzie, ani w macicy. Czy w ogóle można jakoś rozpoznać na tak wczesnym etapie czy to jest ciąża biochemiczna, czy pozamaciczna? Zarodka przecież nie będzie przy takiej becie widac. Czy trzeba czekać aż on urośnie i liczyć na to że nie rozwali jajowodu. To moja pierwsza ciąża i mam nadzieję że ostatnia w takiej formie. Trochę mnie lekarz wczoraj nastraszył ale na dwa dni zostawił z burzą pytań w glowie.

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 05:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiorella w moim przypadku beta doszła do 1580 i sama zaczęła spadać. Uniknelam zabiegu i podania Metotrexatu, wszystko samo się oczyściło. Przy Twojej becie póki co nic lekarz nie zobaczy. Powyżej 1000 może być coś widać, ale też nie u każdego. Miejmy nadzieję że beta jeszcze ruszy. Gadałaś progesteron? Masz jakieś niepokojące dolegliwości?

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron 31.12 -11.2 ng/ml, 02.01- 5,7 ng/ml Zbieram się na kolejne badania. Śniło mi się że poprzednie wyniki to błąd w laboratorium i wszystko jest ok. Ech, szkoda że nie miewam snów proroczych!

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fiorella82 wrote:
    Progesteron 31.12 -11.2 ng/ml, 02.01- 5,7 ng/ml Zbieram się na kolejne badania. Śniło mi się że poprzednie wyniki to błąd w laboratorium i wszystko jest ok. Ech, szkoda że nie miewam snów proroczych!
    Niski progesteron niestety raczej nie rokuje prawidlowej ciazy:( ale tak jak piszesz,moze uda sie uniknac zabiegu..przy tak niskiej becie to jak cos raczej by metotreksat podali ( choc to tez od szpitala zalezy).. ja mialam.2 takie ciaze, za drugim razie wlasnie niska beta i niski progesteron,niesteyu sama nie spadala- podali meto i to dwie dawki, bo po pierwszej byl za slaby spadek :(
    Sciskam mocno

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    Niski progesteron niestety raczej nie rokuje prawidlowej ciazy:( ale tak jak piszesz,moze uda sie uniknac zabiegu..przy tak niskiej becie to jak cos raczej by metotreksat podali ( choc to tez od szpitala zalezy).. ja mialam.2 takie ciaze, za drugim razie wlasnie niska beta i niski progesteron,niesteyu sama nie spadala- podali meto i to dwie dawki, bo po pierwszej byl za slaby spadek :(
    Sciskam mocno
    Jaka miałaś betę kiedy wykryli Ci cp? Dziś mi gin powiedział że w jajowodzie widać zarodek nawet przy niskich betach, zastanawiam się kiedy to może być. Dziś miałam betę 158, a prog urósł do 14, jutro USG i szukanie kropka w jajowodzie.

  • nanana Koleżanka
    Postów: 50 21

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiorella, u mnie na początku beta też była niska ok 140, póżniej 130, później 150 nic nie było widać i niestety czekali aż coś zobaczą. Zobaczyli mniej więcej w 8/9 tc przy becie ok 1500-1800 był to piątek, w poniedziałek miałam mieć podany metotreksat, jednak w sobotę jajowód pękł i skończyło się laparoskopią z usunięciem jajowodu.

    relg3e5eso9hbo5j.png

    f2wli09kz9yzaw8v.png

    Aniołek 13.09.2014 - 9 tc - cp

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nanana wrote:
    Fiorella, u mnie na początku beta też była niska ok 140, póżniej 130, później 150 nic nie było widać i niestety czekali aż coś zobaczą. Zobaczyli mniej więcej w 8/9 tc przy becie ok 1500-1800 był to piątek, w poniedziałek miałam mieć podany metotreksat, jednak w sobotę jajowód pękł i skończyło się laparoskopią z usunięciem jajowodu.
    Przy pierwszej ciazy beta byla ok 1500 i nic nie widzieli, dopiero następnego dnia cos dijrzeli, natomiast druga ciaza pozamaciczna miala niskie wartosci hcg ponizej 200 i juz wtedy zobaczyli cos w jajowodzie, wiec roznie to jest...przy pierwszej cp beta rosla prawidlowo,przy drugiej 3 pierwsze badania hcg prawidlowe- czwarty pomiar to nieznanczny spasek hcg, piaty pomiar wzrost, potem decyzja o podaniu metotreksatu

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 6 stycznia 2019, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi, czy dobrze rozumiem, że jesteś po 2 cp? Zachowałaś jajowody?Czy teraz starając się o córkę, robiłaś monitoring czy po prostu szczęśliwie się udało?Zastanawiam się co można zrobić, że uniknąć cp.Panicznie się tego boję

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnZ wrote:
    Czarnaiwi, czy dobrze rozumiem, że jesteś po 2 cp? Zachowałaś jajowody?Czy teraz starając się o córkę, robiłaś monitoring czy po prostu szczęśliwie się udało?Zastanawiam się co można zrobić, że uniknąć cp.Panicznie się tego boję
    Tak jestem po dwoch cp, 04.2017 lewostronna 10.2017- prawostronna. Obie leczone metotreksatem. Ginekolog zasugerowal by zrobic laparoskopie diagnostyczna-sprawdzic od środka co siw dzieje, czesc lekarzy mowila ze bez sensu, ze drozne sa na pewno skoro od zachodze w ciaze i skoro mam juz 1 dziecko, no ale posluchalam sie swego gina- w laparoskopii wyszlo, ze wszystko idealnie drozne i gin kazal mi sie intensywnie starac tak by zajdc w ciagu 3 miesiecy od laparoskopii- mi sie udalo zajsc mniej wieceh tydzien po laparoskopii:) efekt ma dzis 3 tygodnie :)

    Wiem, ze strach jest ogromny ale pragnienie posiadania dziecka u mnie bylo wieksze od strachu. Trzymam za Ciebie kciuki, nie poddawaj sie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2019, 15:00

    Karolcia89 lubi tę wiadomość

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wy mimo cp miałyście pęcherzyk ciążowy w macicy?
    Przepraszam za to pytanie, jeżeli jest głupie, ale nurtuje mnie to pytanie.

    No i czy przy pozamacicznej beta urosła by do 59tys w 8tc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2019, 19:00

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
‹‹ 229 230 231 232 233 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ