X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bolało. Ale to był bardzo silny ból

  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 3 marca 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy to się zaczęło? Okolo którego tygodnia?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle że u mnie bolało bo był krwotok. Na początku

    Martyna121 lubi tę wiadomość

  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 3 marca 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja beta w dniu laparoskopi będąc w prawie 8 tygodniu ciazy wynosiła wyobraź sobie tylko 150 ,00 . Masakra . W ostatniej chwili lekarz zobaczył w jajowodzie na IP ze jest . Nie wiem jakim cudem przy tak małej becie . W dodatku ja krwawilam przez miesiąc A lekarze nic nie robili . Bylam w dwóch szpitalach . W jednym odeslali mnie do domu bo to było przed świętami Bozego Narodzenia . W wpisie mam ze poronienie samoistne ,lekarka powiedziala ze to kolka . Co najlepsze dzien wczesniej jak tam trafiłam badal mnie lekarz w tym szpitalu i on znalazł ta ciaze . Mialam isc na stół A na następny dzien do domu . Masakra . W nowy rok mialam zabieg . Krwawienie do otrzewnej . Dlatego zastanawia mnie dlaczego te cmienie mi sie zaczęło tak wcześnie.. jeszcze przed miesiaczka I trwa do dzisiaj A jestem 1 dzień po terminie spodziewanej .

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 3 marca 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna a masz zachowany jajowód?

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 3 marca 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie . Usunięty . Został mi tylko jeden dlatego tak sie boje

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 3 marca 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna121 wrote:
    Nie . Usunięty . Został mi tylko jeden dlatego tak sie boje
    Martyna rozumiem Twój strach, bo ja mam jeden, ale na pewno do niczego się już nienadający.Mnie przy tej straconej we wrześniu ciąży, bardzo bolała strona po laparoskopii.Zresztą mnie co miesiąc boli.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 3 marca 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie właśnie nic . . Powiedz mi czy objawy tej pozamacicznej moga wystąpić tak szybko? Jeszcze przed miesiaczka ? Tamtej ciazy to beta ale od samego początku zle przyrastala. W jajowodowej moze przysrastac prawidłowo? Bardzo Ci współczuję . Wczoraj kobieta do mnie napisała ,że jest w 5 tygodniu ciazy , bolała ja bardziej strona tam gdzie ma niedrozny jajowod I sie okazalo ze zaszła wlasnie z tego niedroznego jajowodu w ciążę z tym ze ma endometrium niejednorodne I musi leżeć więc może jeszcze nic straconego w twoim przypadku? Wiadomo.. każdy organizm jest inny ..

  • nieOna Przyjaciółka
    Postów: 116 272

    Wysłany: 3 marca 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna121 wrote:
    Moja beta w dniu laparoskopi będąc w prawie 8 tygodniu ciazy wynosiła wyobraź sobie tylko 150 ,00 . Masakra . W ostatniej chwili lekarz zobaczył w jajowodzie na IP ze jest . Nie wiem jakim cudem przy tak małej becie . W dodatku ja krwawilam przez miesiąc A lekarze nic nie robili . Bylam w dwóch szpitalach . W jednym odeslali mnie do domu bo to było przed świętami Bozego Narodzenia . W wpisie mam ze poronienie samoistne ,lekarka powiedziala ze to kolka . Co najlepsze dzien wczesniej jak tam trafiłam badal mnie lekarz w tym szpitalu i on znalazł ta ciaze . Mialam isc na stół A na następny dzien do domu . Masakra . W nowy rok mialam zabieg . Krwawienie do otrzewnej . Dlatego zastanawia mnie dlaczego te cmienie mi sie zaczęło tak wcześnie.. jeszcze przed miesiaczka I trwa do dzisiaj A jestem 1 dzień po terminie spodziewanej .

    Na szczęście nie przechodziłam przez cp, skończyło się u mnie na poronieniu samoistnym, ale miałam podejrzenie cp. Czekając na kolejne wyniki bety co dwa dni czy dobrze spada wynajdywałam sama u siebie różne objawy. Najpierw bolało mnie z prawej strony, później jak dr po USG powiedziała, że owu była z lewej to z lewej zaczęło mnie boleć. Bolal mnie czasami brzuch, a czasami plecy, tak jakby w okolicach nerki i ciągnęła noga. Oczywiście wśród możliwych przyczyn była cp i byłam pewna, że to to. Ale beta ostatecznie sama zeszła do ujemnej wartości, żadnej cp nie było. Chce przez to powiedzieć, że im bardziej skupiasz się na tym bólu czy ćmieniu to tym bardziej go odczuwasz. I może nawet gdybyś się tak bacznie nie obserwowała to byś tego ćmienia nie zauważyła nawet? A teraz każde ukłucie budzi w Tobie lęk. Stres nie jest Ci teraz wskazany więc postaraj się czymś innym zająć myśli. Wiem, że łatwo tak mówić, ale wiem też, że to pomaga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2019, 12:20

    Starania od 12.2018
    02.2019 CB 💔
    4 x IUI 👎

    08.2021 - IVF - Start, długi protokół
    09.2021 ET: 7dpt ⏸ beta 64.9, 10dpt 283.7, 12dpt 602, 20dpt 6783 - jest pęcherzyk ciążowy i żółtkowy❤️
    05.2022 - synek 💙

    4 blastocysty ❄️❄️❄️❄️
  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 3 marca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem . Pamiętam jak przy tamtej ciazy siedzialam w pracy i poczułam nagle taki ucisk wtedy I właśnie laskotanie ( dokladnie te uczucie zapamiętałam) . Tego samego dnia wróciłam do domu i już był ślad brązowy na bieliźnie i właśnie od tego sie zaczęło . Teraz to wszystko sie zaczęło dosc szybko chociaz nie mam plamienia . Jutro muszę powtorzyc bete po pracy . Zrobilam dwie i w sumie bylam w szoku że nawet tak ładnie podskoczyla do góry po 48h . Ale jak sie nasluchalam ze w jajowodowej moze prawidłowo przyrastac to już mi się odechciało.. chciałabym się cieszyć z tej ciazy ale póki nie zobaczę choć pęcherzyka w macicy .. To ja juz nie wiem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podobna sytuację. Po 1 pozamacicznej wiedziałam że za mało neta rośnie pojechałam do szpitala z lekki bólem lekarka mnie wysmiala że co ja chce zobaczyć w 5 tyg... Za 2 dni w większymi bólami pojechałam do lekarki innej która powiedziała że poronilam a na drugi dzień z okropny bólami pojechałam do lekarza który od razu do szpitala mnie wysłała z krwotokiem wewnętrznym i miałam usunięty jajowod. Krwotok miałam już pewnie z 2 dni.... Mądre babsko nie.... Nie wierzę lekarzom...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam jeden jajowod i wiem że jak zajde to będę panikowac żeby nie stracić go..... Czy ciąża jest ok itp. Tak jak poprzedniczka pisała! Jak kobieta sobie wkreci to i mdłości zaraz po sexie może mieć haha. Może taki Twój typ może tak znosisz ciążę? Ja bym się na twoim miejscu aż tak nie martwiła bo beta jest ok. Zrób jutro i zobaczymy! I idź do lekarza! I dawaj znać!

  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 4 marca 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadę dzisian na bete wiec kolo wieczora bede miala wynik . Wiecie co.. W sumie ja z przyjemnością na IP I po lekarzach nie chodzę więc nie uroilam sobie żadnych boli.. martwi mnie to ze to tak długo trwało .. 6 dni.. A dzisian troche juz ustalo

  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 4 marca 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak bylam ostatnio u ginki to miala straszny sprzęt , niby pokazala mi punkt w macicy cos tam sie doszukala ze to może byc zaczatek pęcherzyka ale sama nie mogła nic powiedzieć .. przy takiej becie to wątpię . Później ze za wcześnie żeby było cos widac ,cos pod nosem mowila ze endometrium nie jest jakos pogrubione A jajniki sa okej . Wydaje mi sie ze endo powinno byc grubsze już po zagniezdzeniu skoro testy nawer sikane okazały się pozytywne .. bylam wtedy jeszcze przed miesiączka u niej bo tak mnie ten bok cmil

  • ja1986 Autorytet
    Postów: 548 357

    Wysłany: 4 marca 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do prawidłowego przyrostu bety , to mi rosła bardzo dobrze i doszła do 4500 tys także to kiepski wyznacznik

    16.09.2016 I AID :( 18.10.2016 II AID :) CP :( usunięty prawy jajowód 06.06.2017 III AID :(
    02.11.2017 IV AID :) beta 14 dpo 99,96 18dpo 521,08
    iv09vcqgxm883epp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    moja beta zamiast spaść do zera 232 ( przy usunięciu cp bylo 2700) wzrosła d0 423, także ginekolog podejrzewa, że zostało w jajowodzie coś i rozwinął się trofoblast. W środę powtórka bety i wizyta. Lekarz zdecyduje czy robimy kolejną laparoskopię i usuniemy jajowód.

    Myślałam, że limit pecha juz wykorzystałam przy cp. Ale widocznie nie. Nie ma to jak dwie laparoskopie w jednym miesiącu praktycznie.

  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 4 marca 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja186 I co ? Pozamaciczna? MASAKRA. Już się boje

  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 4 marca 2019, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 764,00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna121 wrote:
    Beta 764,00
    Kiedy robiłaś poprzednie? W sobotę? I była 400?

  • Martyna121 Przyjaciółka
    Postów: 104 23

    Wysłany: 4 marca 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie . Robiłam w czwartek i byla 118,00

‹‹ 234 235 236 237 238 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ