X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:02

  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    To i tak robisz więcej niż ja. Ja tylko biorę kwas foliowy od miesiąca i przestałam jeść syf. Co ma być to bedzie.


    Mi ostatnio się skończył kwas foliowy i poszłam do apteki a pani mi mówi że nie ma :) aż w szoku byłam że na kwas foliowy takie zapotrzebowanie :). Ale mam jedno zmartwienie nie wiem co to może być od dwóch tygodni bolą mnie piersi a od wczoraj zauważyłam że na sutkach pojawiło się zaczerwienienie nie wiem co to może być nawet chyba nie chcę o tym na necie czytać no i dodam że strasznie mnie bolą.

  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ewa700, czyli jednak cp...Ehh. Tak właśnie przeczuwałam pisząc do ciebie na innym wątku. Nie chciałam cię straszyć, ale sama jestem po cp, więc wolałam ostrzec. Nie martw się. Ja 2 miesiące później doczekałam się kolejnej ciąży, tym razem prawidłowej. Masz o tyle dobra sytuację, że po laparoskopii możesz starać się szybko, bez odczekania jak przy metrotekstat.

    Niestety, objawy nie były jednoznaczne i bardzo długo nic.nie było widać na usg A beta rosła.
    Jak dziewczyny mnie ostrzegaly nie chciałam w to wierzyć ale teraz już musiałam się pogodzić z ta cała sytuacja. U mnie dodatkowym utrudnieniem jest endometrioza. Na razie wracam do Visanne. Moze za jakis czas minie mi ten strach.

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, kiedy testujecie? Jest jakaś lista? Jeżeli tak to proszę o dopisanie 10 kwietnia 😁.

    Miłej niedzieli.

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo ja to jeszcze długo nie będę testowała, ale za Ciebie trzymam kciuki ❤️
    My świadomie nie staramy się już kilka ładnych miesięcy, ta ciąża to był "wypadek przy pracy" że tak powiem 😋 zaszłam w nią dzien, może dwa po miesiączce, a ogólnie swoje owulacje zwykle miałam ok. 20dc. Teraz w 16 dc wyszedł mi pozytywny test i zaraz beta 200. Dobrze, że w ogóle miałam w domu jakiś test bo coś mnie zaniepokoiło plamienie w środku cyklu i przy tym wysoka temperatura. Ale gdybym go nie miała to pewnie dużo później bym się zorientowała o tej ciąży i mogłoby być roznie.

    Co do starań to my raczej nie wrócimy. To mnie strasznie meczy psychicznie, więc jak sobie odpuściłam to dużo łatwiej mi się zylo. A teraz po tej akcji z cp to w ogóle zastanawiam się nad antykoncepcja bo chyba nie chce kolejny raz przechodzić tego rozczarowania. Raz zaśniad, drugi raz cp, ciekawe jakie jeszcze anomalie istnieją żebym mogła 3 raz mieć coś nowego 😤

    Także za was trzymam kciuki, a u mnie co będzie to będzie. Na tą chwilę tego nikt nie wie 😊

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:02

  • zania Znajoma
    Postów: 24 13

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jus@tyna wrote:
    Hej, kiedy testujecie? Jest jakaś lista? Jeżeli tak to proszę o dopisanie 10 kwietnia 😁.

    Miłej niedzieli.
    Ja testuje 11 😉

    11.2013 - narodziny Jasia 👶
    11.2019 - cp
    10.04.2020 - dwie kreseczki
    29.04.2020 - bijące serduszko ❤️
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ale coś czuję że z mojego testowania jednak nic nie będzie wstałam rano ból brzucha już jak na okres i temperatura spadła do 36,62 więc nic z tego :). Nowy cykl nowe nadzieje.

    5 dni do okresu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:02

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mi udali się znaleźć przyjmującą ginekolog i dziś byłam na wizycie..wszystko wskazuje na to ze owulacja Będzie w tym mies w końcu po stronie droznego jajowodu...ale ta gin. Powiedziała mi przy tym ze absolutnie nie wolno teraz zachodzić w ciążę 😱 przez wzgląd na pandemię...wasi lekarze tez tak do tego podchodzą ??

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5350 6225

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym olała takie "zalecenie". Równie dobrze można coś takiego powiedzieć osobie, która nigdy nie chorowała na cytomegalie lub toxo (bo a nóż się akurat zarazi). Generalnie nigdzie nie wykazano, aby wirus przechodził przez łożysko. Dotychczas ciężarne chore na covid rodziły dzieci zdrowe. Zalecenie jest zatem wyssane z palca. Nawet nie wiadomo ile ta pandemia potrwa. Ja bym nie czekała.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1986 wrote:
    Hej dziewczyny, mi udali się znaleźć przyjmującą ginekolog i dziś byłam na wizycie..wszystko wskazuje na to ze owulacja Będzie w tym mies w końcu po stronie droznego jajowodu...ale ta gin. Powiedziała mi przy tym ze absolutnie nie wolno teraz zachodzić w ciążę 😱 przez wzgląd na pandemię...wasi lekarze tez tak do tego podchodzą ??
    Moj ginekolog w klinice leczenia niepłodności nic nie mówił że mamy przerwać starania.

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie widze ogólnie tutaj na forum, że dziewczyny nie przerywają starań. Ja rozumiem, ze sytuacja jest trudna ale jeśli ktoś tak jak ja stara się juz dobre kilka lat i akurat ma choć minimalną szanse na powodzenie 🤷
    W koncu moje cykle zaczwly wyglądać naprawdę dobrze, do tego przez prawy jajowód niedawno przeszedl kontrast, wiec duże prawdopodobienstwo ze będzie ok .....

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:03

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuska82 mam obecnie podobne podejście, fajnie by było zdby się udało zanim mnie trzymią na etacie :/ nie wiadomo co bedzie ...u mnie dodatkowo 34 lata w tym roku i wciąż starania o pierwsze dziecko 😱moja młodszą siostra ma jix trójkę i jeszcze ostatnio do mnie z tekstem po ostatniej ciazy " nie myśl sobie, ze było tak łatwo -staralismy się 3 miesiące " 😂ja przed moja CP staralam się prawie dwa lata

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:03

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz powiedz mi ostatnio tak: jako ginekolog muszę panią uświadomić, że nie zaleca się teraz staran o ciąże ze względu na to, że nie ma badań potwierdzających wpływ koronawirusa na przebieg ciazy, więc kierują się zasada ostrożności.
    Ale mówił też, że nie rozumie lekarzy, którzy kategorycznie twierdzą, że nie można się teraz starać bo tak jak wyżej napisałam nie ma badań. Tu chodzi właśnie o to, że ciężarna (zwłaszcza po przejściach cp, zaśniadach, poronieniach) powinna być pod stała kontrola lekarza, a z tym może być różnie w czasie epidemii.

    Ja osobiście bym się nie starała, ale ja w ogóle i bez koronawirusa mam ostatnio mieszane uczucia co do starań. Od początku 2016 roku, ciąża zasniafowa, cp, nieudane ivf trochę ostudziło mój zapał. Ja mam 10 letniego syna z poprzedniego związku, mój mąż nie ma bilogicznych dzieci więc bardzo marzy o swoim chociaż kocha naszego Sebe jak swojego, ale też rozumie moje obawy co do kolejnej ciąży. Nie wiem jak to będzie, życie pokaże. W każdym razie trzymam za wszystkie kciuki, aby Wasze decyzję były trafne i skończyły się porodem już niebawem 😍

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:03

‹‹ 269 270 271 272 273 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ