X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Trafiłam wczoraj na IP z ogromnym bólem i okazało się, że jajowod pękł. Beta we wtorek 427, spadła po metotreksacie z 659 a toitak nie uchroniło mnie przed najgorszym. W ostatnim mencie zabrali mnie na stół. Operacyjny bo już mi tętno spadało. Także takie cytki u mnie....

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:04

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Kuingula kurcze ale się porobiło, ważne ze trafilas do szpitala na czas.Zapewne usunęli Ci ten pęknięty jajowód i w tej sytuacji to lepiej dla Ciebie ...mi zostawili i coz z tego,skoro teraz stwarza on dla mnie zagrożenie tak naprawdę i jest bezurzyteczny..
    Życzę Ci szybkiego powortu do zdrowia 💪

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 13 kwietnia 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Hej dziewczyny. Trafiłam wczoraj na IP z ogromnym bólem i okazało się, że jajowod pękł. Beta we wtorek 427, spadła po metotreksacie z 659 a toitak nie uchroniło mnie przed najgorszym. W ostatnim mencie zabrali mnie na stół. Operacyjny bo już mi tętno spadało. Także takie cytki u mnie....

    A miało się na meto skończyć 😔 trzymaj się!!! Żadne to pocieszenie, ale dobrze, że już po wszystkim😘

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:04

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak usunęli mi jajowod. Jestem juz w domu, czuję się średnio bo straciłam dużo krwi i wyszłam że szpitala z hemoglobina 9. Boli głowa, trochę się kręci ale nadrabiam dieta i tabletkami. A brzuch boli coraz mniej więc tyle dobrego 😊
    Też jie myślałam że przy takiej niskiej becie i to spadającej może mi się to przydarzyć, ale widzę że jedna rzeczą której możemy być pewni to śmierć i nic więcej... A tak to sobie można gdybać.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:05

    Kingulla lubi tę wiadomość

  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla odpoczywaj dużo a prędko odzyskasz siły, choć ja sama po laparoskopii długo dochodzilam do siebie :/ jeszcze dluzej moje psychika...choć teraz bardzo żałuje, że tak bardzo bałam się wrócić do starań i stracilam dużo cennego czasu...pierwsze pol roku się balam później przyszła depresja, nerwica i ogólne załamanie przez co kolejne pol roku znowu musialam odlozyc na bok starania z uwagi na leki psychotropowe :( jesienią Zeszłego roku wrocilismy do starań, w styczniu hsg i w końcu moje cykle zaczęły wyglądać dobrze..to znowu epidemia 🥴 najbardziej w tym wszystkim boli mnie uciekajacy czas, w tym roku kończe 34 lata a od czasu, kiedy zaczelismy starać się o dziecko minie zaraz 5 lat 😱 wczoraj mialam znowu gorszy dzień, cały przeleżałam w łóżku z płaczem :/ przepraszam dziewczyny za te moje wywody ale czuje, ze to właśnie tutaj mogę się wygadac..
    Życzę wam dużo zdrowia i sił aby przejść szybko pezez to wszystko

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia ja niestety miałam laparotomie, bo było bardzo dużo krwi w brzuchu. Teraz mam brzuch jak w 6 mcu ciazy, ranę jak leży cesarce i wielkiego żółtego siniaka. Też staram się już 5 lat. W 2016 miałam zaśniad, w tym roku co, po drodze nieudane in vitro. Znów jest rok przestępny, a to pechowe lata... Rozumiem w pełni Twoje rozczarowania i nie bój się śmiecić, wszystkie tu smecimy.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Hej dziewczyny. Trafiłam wczoraj na IP z ogromnym bólem i okazało się, że jajowod pękł. Beta we wtorek 427, spadła po metotreksacie z 659 a toitak nie uchroniło mnie przed najgorszym. W ostatnim mencie zabrali mnie na stół. Operacyjny bo już mi tętno spadało. Także takie cytki u mnie....

    Ehh Kingulla myślałam, że już po wszystkim i udało się tabletkami. Dziwne, że przy tak niskiej becie ... może było umiejscowione w bardzo wąskim miejscu...
    Współczuję Ci Kochana, że to się tak skończyło. Ważne, że Ty jesteś cała.
    Dużo sił dla Ciebie.
    Teraz odpoczywaj i wracaj do zdrowia🤗

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • Ewka1700 Autorytet
    Postów: 1044 273

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1986 wrote:
    Kingulla odpoczywaj dużo a prędko odzyskasz siły, choć ja sama po laparoskopii długo dochodzilam do siebie :/ jeszcze dluzej moje psychika...choć teraz bardzo żałuje, że tak bardzo bałam się wrócić do starań i stracilam dużo cennego czasu...pierwsze pol roku się balam później przyszła depresja, nerwica i ogólne załamanie przez co kolejne pol roku znowu musialam odlozyc na bok starania z uwagi na leki psychotropowe :( jesienią Zeszłego roku wrocilismy do starań, w styczniu hsg i w końcu moje cykle zaczęły wyglądać dobrze..to znowu epidemia 🥴 najbardziej w tym wszystkim boli mnie uciekajacy czas, w tym roku kończe 34 lata a od czasu, kiedy zaczelismy starać się o dziecko minie zaraz 5 lat 😱 wczoraj mialam znowu gorszy dzień, cały przeleżałam w łóżku z płaczem :/ przepraszam dziewczyny za te moje wywody ale czuje, ze to właśnie tutaj mogę się wygadac..
    Życzę wam dużo zdrowia i sił aby przejść szybko pezez to wszystko


    Pewnie, że możesz się wygadać. Każda z nas ma gorsze dni. Zawsze coś przeszkadza cholera. Moze niedługo skończy się to paskudztwo i czlowiek chociaż jednym nie będzie musiał się przejmować.
    Ja też sie zastanawiam jak do tego wszystkiego podejść. U nas starania trwają 4 lata, w tym przeszłam 3 operacje i 2 zabiegi. Zaraz po cp chciałam dac sobie spokój na jakiś czas , bardzo boję się kolejnej cp A z drugiej strony czas ucieka. Po wyjściu że szpitala wydawało mi się, że sobie z tym wszystkim.radze i nawet czasami udawało się zapomnieć A od wczoraj znów dopada mnie jakaś depresja...

    endometrioza IV
    starania od 2016 r.
    Marzec 2019 ICSI :(
    Marzec 2020 CP
    usunięty prawy jajowód
  • zania Znajoma
    Postów: 24 13

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo sie boje ze znowu mi sie to przytrafi :( test pozytywny ale nie mam zadnych objawów ciążowych wiec boje sie ze znowu to samo :/ jeszcze 9 długich dni do USG

    11.2013 - narodziny Jasia 👶
    11.2019 - cp
    10.04.2020 - dwie kreseczki
    29.04.2020 - bijące serduszko ❤️
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Hej dziewczyny. Trafiłam wczoraj na IP z ogromnym bólem i okazało się, że jajowod pękł. Beta we wtorek 427, spadła po metotreksacie z 659 a toitak nie uchroniło mnie przed najgorszym. W ostatnim mencie zabrali mnie na stół. Operacyjny bo już mi tętno spadało. Także takie cytki u mnie....


    Hej,bardzo Ci współczuje i przykro mi, ja również doświadczyłam tego traumatycznego przeżycia w lutym :( udało się zachować jajowód pomimo ze beta wynosiła już ponad 8 tys ,miałam laparoskopię . Właśnie szukałam takiego forum i cieszę się że tu trafiłam. Życzę zdrowia i szybkiego powrotu do zdrowia fizycznego i psychicznego, ściskam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2020, 19:56

    Kingulla lubi tę wiadomość

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1986 wrote:
    Hej
    Kuingula kurcze ale się porobiło, ważne ze trafilas do szpitala na czas.Zapewne usunęli Ci ten pęknięty jajowód i w tej sytuacji to lepiej dla Ciebie ...mi zostawili i coz z tego,skoro teraz stwarza on dla mnie zagrożenie tak naprawdę i jest bezurzyteczny..
    Życzę Ci szybkiego powortu do zdrowia 💪



    Mi mówili że jajowod może znów działać prawidłowo czy lepiej jakby został usunięty ? Moj został również zachowany i w maju będzie 3 miesiące od operacji i chciałabym się starać znowu ale tak się mega boję znów ciąży pozamacicznej... skąd wiesz ze Twój jest bezużyteczny ? Robiłaś jakieś badania po CP ? Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2020, 19:56

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 14:05

  • Asia11 Autorytet
    Postów: 928 1118

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezużyteczne to cholera ja chyba mam 🙄 ze względu na tą pandemię HSG na razie odpada, więc co mi tam...czekam jeszcze miesiąc, tak jak sugerował gin i próbuje ostatni raz. Do trzech razy sztuka. Jak znowu będzie cp, to wtedy ivf. Wyjątkowo dobrze to wszystko przeżyłam. Trzymajcie się dziewczyny!!! W końcu jakoś nam się uda, a złymi myślami tylko sobie szkodzimy 😁 chociaż czasami mała depresja też potrzebna 😉😜

  • zania Znajoma
    Postów: 24 13

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka82 wrote:
    Też się właśnie bardzo boje. W tym cyklu nic z tego, we właśnie rozpoczętym owu najprawdopodobniej będzie z TEGO jajnika. Boje się jak nie wiem, ale nie chce tracić miesiąca w staraniach. Zwłaszcza, że nie mam gwarancji, że następna będzie z tego lepszego jajnika. W ogóle nie ma w tych sprawach żadnych gwarancji.
    Co do objawów to nie każda kobieta nawet w prawidłowej ciąży je ma. Z kolei ja w ektopowej jakieś objawy miałam. Jedyne czego nie doświadczyłam to silne mdłości i wymioty. Mdlo mi się zrobiło raz, a tak to miałam bolesne piersi, wahania nastroju, wyczulony węch, zmianę smaku na niektóre potrawy. Także nie przejmuj się, brak objawów nie musi oznaczać, że coś nie tak z ciążą.
    Który u ciebie wychodzi tydzień? Kiedy idziesz do lekarza?
    Mieszkamy w UK, ustalili mi USG na pon 27.04 . Końcówka 4 tyg dopiero..

    11.2013 - narodziny Jasia 👶
    11.2019 - cp
    10.04.2020 - dwie kreseczki
    29.04.2020 - bijące serduszko ❤️
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka1700 rozumiem zupełnie twoje obawy..musisz dac sobie czas, ale też nie pozwól aby strach przejął kontrole nad twoimi staraniami jak to było u mnie (i madal w sumie jest :/) my, które to przezylysmy niestety wiemy jak trudno się później odblokować a jak wiadomo stres staraniom nie sprzyja :(
    U mnie strach potęguje fakt, że w okresie okoloowulacyjnym a nawet czasem i później do samej @ czuje lekke ciągnięcie po stronie tego niedrożnego jajowodu co tylko wzmaga mój stres, do tego fakt, ze u mnie zdecydowanie częściej działa jajnik po TEJ stronie nie napawa optymizmem ..
    Jusia88 tak robilam badanie HSG sprawdzające drożność jajowodów, wczesniej lekarze mówili aby się starać ze CP się zdarza, dopiero po trzeciej zmianie lekarza trafilam na taka która powiedziała ze w pierwszej kolejności należy zrobić badanie Drożności i sama mi je wykonała w szpitalu w którym pracuje.Dzieki temu wiem na czym stoję, mój jajowód po CP jest niedrozny ...no i jak to już z moim pechem bywa, od czasu badania owulacja ciągle po zlej stronie..a w tym cyklu nawet nie wiem po której była bo lekarze nie przyjmują 🤦🥺
    Dobrej nocy dziewczyny
    Zania trzymam 👍👍👍

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1986 wrote:
    Ewka1700 rozumiem zupełnie twoje obawy..musisz dac sobie czas, ale też nie pozwól aby strach przejął kontrole nad twoimi staraniami jak to było u mnie (i madal w sumie jest :/) my, które to przezylysmy niestety wiemy jak trudno się później odblokować a jak wiadomo stres staraniom nie sprzyja :(
    U mnie strach potęguje fakt, że w okresie okoloowulacyjnym a nawet czasem i później do samej @ czuje lekke ciągnięcie po stronie tego niedrożnego jajowodu co tylko wzmaga mój stres, do tego fakt, ze u mnie zdecydowanie częściej działa jajnik po TEJ stronie nie napawa optymizmem ..
    Jusia88 tak robilam badanie HSG sprawdzające drożność jajowodów, wczesniej lekarze mówili aby się starać ze CP się zdarza, dopiero po trzeciej zmianie lekarza trafilam na taka która powiedziała ze w pierwszej kolejności należy zrobić badanie Drożności i sama mi je wykonała w szpitalu w którym pracuje.Dzieki temu wiem na czym stoję, mój jajowód po CP jest niedrozny ...no i jak to już z moim pechem bywa, od czasu badania owulacja ciągle po zlej stronie..a w tym cyklu nawet nie wiem po której była bo lekarze nie przyjmują 🤦🥺
    Dobrej nocy dziewczyny
    Zania trzymam 👍👍👍


    Może tez powinnam zmienić lekarza, moj nic mi nie polecił żadnych badań mówi żebym przyszła jak będę w ciąży , ze po trzech miesiącach zacząć się starać i tyle ... w maju będzie 3 miesiąc i sama nie wiem co robić czy rzeczywiście się starać czy zmienić lekarza i zrobić badanie drożności 😕 boje się kolejnej CP nie przeżyje tego psychicznie bo jeszcze nie doszłam do siebie po tej 😩

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 18 kwietnia 2020, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88 wrote:
    Może tez powinnam zmienić lekarza, moj nic mi nie polecił żadnych badań mówi żebym przyszła jak będę w ciąży , ze po trzech miesiącach zacząć się starać i tyle ... w maju będzie 3 miesiąc i sama nie wiem co robić czy rzeczywiście się starać czy zmienić lekarza i zrobić badanie drożności 😕 boje się kolejnej CP nie przeżyje tego psychicznie bo jeszcze nie doszłam do siebie po tej 😩
    Badanie drożności nie ma większego sensu wg. mnie. Większość dziewczyn po cp zachodzi w ciążę i rodzi zdrowe dzieci. Nie będę się rozwodzić nad istotą badania w każdym razie uważam, ze lekarz radzi dobrze. Sama mam teraz 4 miesięczną córeczkę. U mnie powodem cp była ureaplasma także jeśli nie robiłaś polecam zrobić wymazy z szyjki: chlamydia, mykoplasma, ureaplasma.

‹‹ 271 272 273 274 275 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ