X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 25 listopada 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kata39 ja nie pomogę, nie znam się na tym. Mogę Ci tylko napisać jak było u mnie. Miałam w jednym cyklu dwie ciąże pozamaciczne w obu jajowodach. W jednym ciąża była żywa, w drugim obumarła. Musieli usunąć mi obie operacyjnie bo ta obumarła też zatrzymała się w jajowodzie i sama się nie poroniła.

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 26 listopada 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula, dopiero doczytałam :( bardzo współczuję. Trzymam kciuki, żeby psychiatra pomógł poukładać myśli.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • AgnieszkaW Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 27 listopada 2021, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Nie znamy się, ale szukam wsparcia. Mam na imię Agnieszka. Wczoraj wróciłam do domu po zabiegu laparoskopowym usunięcia ciąży pozamacicznej. To była moja w sumie 3 ciąża, ale pierwsza pozamaciczna. 2 poprzednie skończyły się poronieniem.
    Proszę, jeśli możecie powiedzcie mi jakie "dolegliwości" mialyscie po zabiegu.
    Jestem 3 dobę po zabiegu i dzisiaj dostałam coś jakby okres, wcześniej miałam tylko plamienie. Nie wiem czy już mam panikować czy jest to "normalne" i oczyszcza się wszystko.

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 28 listopada 2021, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka przede wszystkim bardzo mi przykro, że to Cię spotkało 😔 ja miałam zabieg bardziej inwazyjny bo laparotomię ( cięcie podobne do cc tylko bez przecinania macicy ).
    Też na początku miałam tylko plamienie a po kilku dniach przyszedł tak jakby normalny okres. Po usunięciu ciąży spada progesteron i zaczyna się złuszczać endometrium więc to jak najbardziej normalne.

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 28 listopada 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie jak Wiolala mówi. Kilka dni po zabiegu u mnie coś jak silniejszy okres - trwało to tez troszkę dłużej, Ok tygodnia. Może być trochę boleśniejszy niż zwykle - dostałam receptę na Ketonal - jednego dnia musiałam wziąć tabletkę (zwykle podczas okresu nie biorę żadnych). Po tym jednym dniu było już Ok.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • AgnieszkaW Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 28 listopada 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny. Uspokoiłam się. Zdecydowanie dzisiaj jest lepiej. Niech się oczyścić..

  • Cake Koleżanka
    Postów: 43 47

    Wysłany: 28 listopada 2021, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kata39 ja poroniłam endometrium, ale sama ciążę musieli usunąć i tak laparoskopowo po tygodniu od poronienia endometrium

    Ona: 92
    On: 91
    22.12.2020 cp usunięcie prawego jajowodu💔
    22.11.2021 cp usunięcie lewego jajowodu💔

    09.10.23 ET ciaża biochemiczna
    14.11.23 FET ❌
    12.12.23 FET ❌
    04.03.24 FET ciąża biochemiczna
  • Kata39 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 29 listopada 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie jest łatwo dziewczyny, ale damy radę, nie ma innego wyjścia, to już moja piąta strata, czas leci, na karku 39, potomstwa brak ale nie poddaję się, mamy jeszcze 2 zarodki, będzie dobrze

  • Kata39 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 29 listopada 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolala, jak Twój promyczek? Wszystko ok?

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 30 listopada 2021, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kata39 wrote:
    Wiolala, jak Twój promyczek? Wszystko ok?

    Dzisiaj mam wizytę. Boję się bo nie czuje tej ciąży... :(

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Kata39 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 30 listopada 2021, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolala, widzę że jest dobrze, trzymam kciuki 👍👍👍

    Wiolala lubi tę wiadomość

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kata39 wrote:
    Wiolala, widzę że jest dobrze, trzymam kciuki 👍👍👍

    Tak, dziękuję 🙂

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Agula Autorytet
    Postów: 519 134

    Wysłany: 3 grudnia 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze pytanie do dziewczyn po cp..
    Dostałam L4 szpitalne za pobyt w nim i jeszcze 30 dni po z kodem B.
    W pracy wiedzą jaka jest sytuacja.. i zadzwoniła do mnie wczoraj kadrowa z żądaniem o dostarczenie zaświadczenia o tym od kiedy do kiedy była ciąża żeby mi obniżyć zasiłek po jej stracie...
    Powiedzcie mi jak to było u Was? Miałyście kod B? Ktoś to kwestionował?
    Pierwsze moje zwolnienie co miałam laparo to też dostałam z kodem B.

    Przy drugiej cp też chcieli mi dać, ale ja nie chciałam bo nie powiedziałam w pracy o tym.

    A teraz takie kwiatki..

    Dzwoniłam 2x do ZUS. Raz mi pani powiedziała, że to L4 należy mi się z kodem B jak psu buda, druga powiedziała, że nie należy mi się za czas po jej usunięciu.
    Rozmawiałam z moją ciotka która jest radcą prawnym i też powiedziała, że pracodawca nie ma prawa żądać ode mnie takiego zaświadczenia. Ewentualnie jeśli ma zastrzeżenia co do niego może zwrócić się do ZUSu. Ale skoro ZUS nie robił dotąd żadnych problemów (a mają w zwolnieniu kod statystyczny choroby czyli cp) to pracodawca może robić o to szum?

    Powiem Wam, że jestem zła, bo nie dość że to wszystko to jeszcze znowu problemy z tym L4.. a jakby nie patrzeć to w skali 30 dni to jest kilkaset zł..

    Dlatego dajcie znać proszę czy miałyście kod B po szpitalu z cp i czy ktoś to kwestionował? Albo wręcz przeciwnie?

    32l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.

    Zostałam bezpłodna 😢💔

    PCOS, hashimoto.
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula ja szczerze to nie wiem jaki miałam kod jakoś na tamtą chwilę nie myślałam o tym... Wiem, że wtedy nikt mi nie robił żadnego problemu.
    Wydaje mi się, że Twój pracodawca działa niezgodnie z prawem.

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Clasiia Autorytet
    Postów: 1898 2054

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem nowa na wątku ale niestety również przeszłam przez ciążę pozamaciczną. Powiedzcie mi proszę czy wasze cykle po cp były regularne? Pierwszy okres po zabiegu dostałam "w terminie" a teraz czekam na kolejny, który się spóźnia, nic mnie nie boli i już świruje

    👩‍💼 29 lat
    Bromergon, Euthyrox 25
    07/2021 HSG - prawy ok, lewy lekko udrożniony
    10/2021 cp i usunięty prawy jajowód
    🧔 35 lat
    Wszystko ok

    🍀02/2022 START IVF
    Gonal-f, Mensinorm, Cetrotide
    17.03.2022 punkcja - 7 dojrzałych -> 6 do zapłodnienia (wymogi) -> 4 się zapłodniły -> mamy ❄️❄️
    I 09.04.2022 transfer blastki 4.1.1 🍀
    10dpt - beta 486
    14dpt - beta 3286
    18dpt - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, crl=0,07 cm
    27dpt - jest serduszko ❤️
    01.01.2023 12:00 Łucja 58cm 4240g❤️

    II 30.01.2024 transfer blastki 4.1.1 🍀
    9dpt - beta <0,20 odstawienie leków ☹️

    10/2021 💔 cp.

    ~ Nienarodzone dzieci nie odchodzą. One tylko zmieniają datę przyjścia na świat 😇
    age.png
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clasiia wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem nowa na wątku ale niestety również przeszłam przez ciążę pozamaciczną. Powiedzcie mi proszę czy wasze cykle po cp były regularne? Pierwszy okres po zabiegu dostałam "w terminie" a teraz czekam na kolejny, który się spóźnia, nic mnie nie boli i już świruje

    Ja ogólnie ze względu na PCOS mam baaardzo nieregularne cykle więc nie mogę pomóc. A dużo Ci się spóźnia? Może ciąża ?
    Widzę w stopce, że miałaś hsg i zaszlasz w tym samym cyklu w cp??

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Clasiia Autorytet
    Postów: 1898 2054

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HSG miałam w lipcu, a cp w październiku. Jutro będzie trzeci dzień spóźnienia, raz jedyny nie uważaliśmy w tym cyklu ale to chyba by musiał być ogromny zbieg okoliczności żeby to była ciąża. W sumie nawet nie wiem czy poziom bety już mi spadł do zera po cp żeby ewentualnie zatestować.
    Stopkę już poprawiłam bo faktycznie wprowadzała w błąd 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2021, 20:00

    👩‍💼 29 lat
    Bromergon, Euthyrox 25
    07/2021 HSG - prawy ok, lewy lekko udrożniony
    10/2021 cp i usunięty prawy jajowód
    🧔 35 lat
    Wszystko ok

    🍀02/2022 START IVF
    Gonal-f, Mensinorm, Cetrotide
    17.03.2022 punkcja - 7 dojrzałych -> 6 do zapłodnienia (wymogi) -> 4 się zapłodniły -> mamy ❄️❄️
    I 09.04.2022 transfer blastki 4.1.1 🍀
    10dpt - beta 486
    14dpt - beta 3286
    18dpt - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, crl=0,07 cm
    27dpt - jest serduszko ❤️
    01.01.2023 12:00 Łucja 58cm 4240g❤️

    II 30.01.2024 transfer blastki 4.1.1 🍀
    9dpt - beta <0,20 odstawienie leków ☹️

    10/2021 💔 cp.

    ~ Nienarodzone dzieci nie odchodzą. One tylko zmieniają datę przyjścia na świat 😇
    age.png
  • nanana Koleżanka
    Postów: 50 21

    Wysłany: 4 grudnia 2021, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    Mam jeszcze pytanie do dziewczyn po cp..
    Dostałam L4 szpitalne za pobyt w nim i jeszcze 30 dni po z kodem B.
    W pracy wiedzą jaka jest sytuacja.. i zadzwoniła do mnie wczoraj kadrowa z żądaniem o dostarczenie zaświadczenia o tym od kiedy do kiedy była ciąża żeby mi obniżyć zasiłek po jej stracie...
    Powiedzcie mi jak to było u Was? Miałyście kod B? Ktoś to kwestionował?
    Pierwsze moje zwolnienie co miałam laparo to też dostałam z kodem B.

    Przy drugiej cp też chcieli mi dać, ale ja nie chciałam bo nie powiedziałam w pracy o tym.

    A teraz takie kwiatki..

    Dzwoniłam 2x do ZUS. Raz mi pani powiedziała, że to L4 należy mi się z kodem B jak psu buda, druga powiedziała, że nie należy mi się za czas po jej usunięciu.
    Rozmawiałam z moją ciotka która jest radcą prawnym i też powiedziała, że pracodawca nie ma prawa żądać ode mnie takiego zaświadczenia. Ewentualnie jeśli ma zastrzeżenia co do niego może zwrócić się do ZUSu. Ale skoro ZUS nie robił dotąd żadnych problemów (a mają w zwolnieniu kod statystyczny choroby czyli cp) to pracodawca może robić o to szum?

    Powiem Wam, że jestem zła, bo nie dość że to wszystko to jeszcze znowu problemy z tym L4.. a jakby nie patrzeć to w skali 30 dni to jest kilkaset zł..

    Dlatego dajcie znać proszę czy miałyście kod B po szpitalu z cp i czy ktoś to kwestionował? Albo wręcz przeciwnie?

    Hej, u mnie niestety było to samo - dzwonili i zmieniali, B tylko do dnia operacji potem liczyli jak zwykłe L4, bo ciąży nie ma.

    relg3e5eso9hbo5j.png

    f2wli09kz9yzaw8v.png

    Aniołek 13.09.2014 - 9 tc - cp

  • Joa89 Koleżanka
    Postów: 70 9

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula u mnie nie kwestionowali. Miałam z kodem B. Lekarka wystawiając powiedziała, że w dniu wystawienia beta jest dodatnia to mam prawo mieć B, i wystawiła mi je na miesiąc czasu. W pracy wiedzieli, że to ciąża bez przyszłości… jedynie jakbym przedłużała l4 to by potrzebowali zaświadczenie o dacie porodu ze względu, że w tym czasie kończyła mi się umowa by ją przedłużyć do daty porodu. Tyle. Ale nikt nie kwestionował.

  • Joa89 Koleżanka
    Postów: 70 9

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula leczysz się dalej u dr Dominiki?
    U mnie znaleźliśmy prawdopodobna przyczynę dwóch CP. Immunologia i KIR AA- czyli organizm traktuje ciąże jak wroga i ja atakuje, prawdopodobnie ciąża trafiła do macicy ale tam jej było złe i uciekła do jajowodu. Mnóstwo badań zrobionych i wizyta u docenta Paśnika.

‹‹ 395 396 397 398 399 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ