X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Mania99 Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 2 października, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Hej, to dobre wieści że widać pęcherzyk w macicy ;) czemu mówisz, że nic z tego nie będzie?

    Teoretycznie jest, ale lekarze mówili że może to być ten pseudo.
    Szansa, że to zdrowa ciąża jest mała.
    Mówili, że może pozamaciczna, może źle się rozwija.
    Czekam na piątek.

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 462 137

    Wysłany: 2 października, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania99 wrote:
    Teoretycznie jest, ale lekarze mówili że może to być ten pseudo.
    Szansa, że to zdrowa ciąża jest mała.
    Mówili, że może pozamaciczna, może źle się rozwija.
    Czekam na piątek.
    Dawaj znać w takim razie, mam nadzieję że będzie wszystko okej

    Mania99 lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Iwona90 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 3 października, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytanie….
    Po usunięciu laparaskopowym jajowodu kiedy można podjąć współżycie? Zapomniałam spytać lekarza 🙃

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 462 137

    Wysłany: 3 października, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona90 wrote:
    Dziewczyny pytanie….
    Po usunięciu laparaskopowym jajowodu kiedy można podjąć współżycie? Zapomniałam spytać lekarza 🙃
    Z tego co pamiętam to u mnie przy wypisie lekarz powiedział, że po laparoskopii można się od razu starać o ciążę, więc jakoś długo nie trzeba czekać ze współżyciem. U mnie to było około 2 tygodni po zabiegu, poczekałam oczywiscie aż mnie już nic nie będzie bolało i żeby szwy się mniej więcej zagoily.

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Mania99 Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 4 października, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, kolejna aktualizacja.
    Byłam właśnie na badaniach bety i usg.
    Beta dzisiaj to 2465. Lekarka mówi że idealnie.
    Na razie na 99% procent to ciąża w macicy. Widać pęcherzyk, urósł do 5 mm.
    Wiadomo że dopóki nic nie widać to może być puste jajo. Ale reszta wszystko książkowo i idę do tej lekarki do przychodni już 10.10 na kolejne usg.
    Mam taki emocjonalny rollercoaster, bo się cieszę, ale z drugiej strony z tyłu głowy mam to, że ostatnio też nie skończyło się dobrze.

    Lavenda, Mq1991, Szarotka12, Nowa2024 lubią tę wiadomość

  • KAMI Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 4 października, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania99 wrote:
    Hej, kolejna aktualizacja.
    Byłam właśnie na badaniach bety i usg.
    Beta dzisiaj to 2465. Lekarka mówi że idealnie.
    Na razie na 99% procent to ciąża w macicy. Widać pęcherzyk, urósł do 5 mm.
    Wiadomo że dopóki nic nie widać to może być puste jajo. Ale reszta wszystko książkowo i idę do tej lekarki do przychodni już 10.10 na kolejne usg.
    Mam taki emocjonalny rollercoaster, bo się cieszę, ale z drugiej strony z tyłu głowy mam to, że ostatnio też nie skończyło się dobrze.

    Mania, bardzo się cieszę. Dawaj znać.

    Mania99 lubi tę wiadomość

  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1267 1012

    Wysłany: 4 października, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania99 wrote:
    Hej, kolejna aktualizacja.
    Byłam właśnie na badaniach bety i usg.
    Beta dzisiaj to 2465. Lekarka mówi że idealnie.
    Na razie na 99% procent to ciąża w macicy. Widać pęcherzyk, urósł do 5 mm.
    Wiadomo że dopóki nic nie widać to może być puste jajo. Ale reszta wszystko książkowo i idę do tej lekarki do przychodni już 10.10 na kolejne usg.
    Mam taki emocjonalny rollercoaster, bo się cieszę, ale z drugiej strony z tyłu głowy mam to, że ostatnio też nie skończyło się dobrze.

    Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie! Ciesze się bardzo, że jest ten pęcherzyk w macicy 😍🤞

    Mania99 lubi tę wiadomość

    🙎‍♀️ wszystko ok, naturalne owulacje
    AMH 2,7
    Hormony ✅
    Jajowody drożne ✅
    💊metafolian, b-complex, wit D, Fertistim, Euthyrox25

    👨09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊Fertistim

    🍼Starania od 06.2023
    👨‍⚕️Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    💔05.2024 ⏸️, CP, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
    10.2024 2 IUI ❓🙏🙏🙏
  • Martyxa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 października, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    U mnie została stwierdzona ciąża ektopowa, w lewym jajowodzie dodatkowo było to puste jajo płodowe. Stało się tak przez zapalenie, infekcje w bardzo wysokim stadium. Mieszkam za granicą i tutaj się leczę. Dodam tylko, ze przed staraniami się o ciążę byłam prywatnie u ginekologa w Polsce, gdzie zostały wykonane wszystkie badania. Dostaliśmy zielone światło.. zero infekcji, wszystko perfekcyjnie. Jedynie czekałam cały czas na wynik z cytologii..Było to na początku lipca. 20 września pozytywny test ciążowy. Szybka wizyta u ginekologa, beta wolno rośnie, brak widocznego zarodka w macicy.
    We wtorek dostałam wyniki cytologii z Polski (po 3 miesiącach..) Atopowe komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego. Przepisany antybiotyk. Co z tego, skoro już jestem w ciąży.. wiedziałam, że to koniec. Od samego początku czułam, że coś jest nie tak. Nie potrafiłam się nawet cieszyć z ciąży, z tych widocznych upragnionych dwóch kresek.
    Przy becie 1800, po zbadaniu przez 3 ginekologów okazało się, że to CP na 100000%.. Środa 02.10.2024 podany zastrzyk metotreksatu. Podwójna dawka.
    Jutro pierwsze badanie Bety HCG. W środę kolejne, i decyzja.. możliwa laparoskopia z usunięciem lewego jajowodu. Nie wiem co mam myśleć o tym. Dziewczyny po jakim czasie zaczęliście krwawić od podania zastrzyku metotreksatu? Ja 4 dni po, nadal brak krwawienia, plamienia..

‹‹ 464 465 466 467 468
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ