X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1471 1299

    Wysłany: 15 października, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia1411 wrote:
    Moja beta w dniu podania była 150...
    Przy takiej becie nie znaleźli tej ciąży?
    U mnie cp w jajowodzie było widać dopiero przy becie ponad 900

    🙎‍♀️ wszystko ok, naturalne owulacje
    AMH 2,7
    Hormony ✅
    Jajowody drożne ✅
    💊metafolian, b-complex, wit D, Fertistim, Euthyrox25, Duphaston

    👨09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊Fertistim

    🍼Starania od 06.2023
    👨‍⚕️Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    💔05.2024 ⏸️ (12 cs), CP, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌ (aromek+ovitrelle)
    10.2024 2 IUI 🍀🍀🍀🤞🤞🤞 (naturalny cykl)
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 547 183

    Wysłany: 15 października, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roszponka wrote:
    Przy becie +/- 200 to nic nie zobaczysz, nawet na najlepszym sprzęcie. Niestety ale wtedy zostaje tylko czekać. Niewielu lekarzy zna się na ciążach pozamacicznych i dlatego różne głupoty mówią.
    Krysiu, bardzo mi przykro z powodu tego jak potraktowali Cię lekarze.
    U mnie przy becie >1500 i plamieniu jedna lekarka (z bardzo dobrymi opiniami i tytułem dr) nie widząc zarodka w macicy kazała przyjść za tydzień lub dwa, bo jeszcze jest za wcześnie żeby cos było widać na USG 🤦🏼‍♀️ gdybym jej posłuchała, to najpewniej doszłoby do pęknięcia jajowodu

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Roszponka Autorytet
    Postów: 509 633

    Wysłany: 15 października, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    U mnie przy becie >1500 i plamieniu jedna lekarka (z bardzo dobrymi opiniami i tytułem dr) nie widząc zarodka w macicy kazała przyjść za tydzień lub dwa, bo jeszcze jest za wcześnie żeby cos było widać na USG 🤦🏼‍♀️ gdybym jej posłuchała, to najpewniej doszłoby do pęknięcia jajowodu
    🤡 A nie lekarka. Co prawda jak pierwszy raz trafiłam do szpitala z krwawieniem to lekarka pomyliła lewy i prawy 🤡 więc dobrze, że za 2 dni pojechałam do innego... Lekarz za głowę się złapał jak zobaczył wypis od tamtych

    starania od 06.2021
    ______________________________
    10/11/12.2022 clo+ovi❌
    05.2023 7/9tc💔
    11.2023 6/7tc 💔 cp P
    05.2024 💔 cb
    ______________________________
    MTHFR hetero, PAI hetero
    Niskie APTT
    PCOS, IO
    Niedrożny lewy jajowód
    ❌❌❌
    08.2024🍀🍀🍀🍀
    17.10 ⏸️
  • Szarotka12 Koleżanka
    Postów: 58 110

    Wysłany: 17 października, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, w kwietniu przechodziłam leczenie ciąży pozamacicznej w prawym jajowodzie metotreksatem i chciałam napisać, że udało mi się zajść teraz w ciążę po tej samej stronie, a pęcherzyk znajduje się prawidłowo w macicy :) Pamiętam, że pół roku temu szukałam historii, które kończyły się happy endem, martwiłam się, czy mam szanse na drożne jajowody, starałam się zachować spokój sprawdzając po kolei wszystkie możliwe przyczyny. Może mój przypadek doda komuś otuchy. Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie dla Każdej, która trafiła na ten wątek!

    🙍‍♀️ 31 --> celiakia,
    endometrioza znaleziona na USG, 2 niewielkie ogniska, na rezonansie: zmiany adenomiotyczne w trzonie macicy i żylaki przymacicza,
    jajowody oba drożne
    AMH 1,89
    chlamydia trachomatis - ujemne
    mycoplasma genitalium - ujemne
    m. urealyticum/u. parvum - ujemne
    🙍‍♂️ 31 --> obniżona ruchliwość plemników (suma plemników o ruchu postępowym 18%, o szybkim ruchu 10%, o wolnym 8%), morfologia 4%, liczba 116 mln, suplementy wprowadzone od lipca 2024

    04.2024 💔 ciąża pozamaciczna, wyleczona metotreksatem

    06.10.2024 ⏸
    07.10.2024 beta 16,8
    09.10.2024 beta 68,5 (📈 312%)
    11.09.2024 beta 218 (📈206%)
    14.09.2024 beta 724 (📈125%)
    16.10.2024 beta 1420 (📈96%) pęcherzyk 5,6 mm 🥰

    preg.png
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 547 183

    Wysłany: 17 października, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szarotka12 wrote:
    Cześć, w kwietniu przechodziłam leczenie ciąży pozamacicznej w prawym jajowodzie metotreksatem i chciałam napisać, że udało mi się zajść teraz w ciążę po tej samej stronie, a pęcherzyk znajduje się prawidłowo w macicy :) Pamiętam, że pół roku temu szukałam historii, które kończyły się happy endem, martwiłam się, czy mam szanse na drożne jajowody, starałam się zachować spokój sprawdzając po kolei wszystkie możliwe przyczyny. Może mój przypadek doda komuś otuchy. Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie dla Każdej, która trafiła na ten wątek!
    Gratulukę serdecznie i zyczę zdrowej i nudnej ciąży! I dzięki, ze to opisujesz ;) Takich historii trzeba nam więcej!

    👱‍♀️ 32l 👦🏻35l
    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG (oba jajowody drożne)
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    12.2023 - 03.2024 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Mania99 Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: Dzisiaj, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Mam nadzieję, że to mój ostatni wpis w tym temacie.
    Dzisiaj na usg pęcherzyk miał tylko 13mm i nadal był pusty.
    Urósł za mało, więc na 90% puste jajo. 10%, że może coś jest i na sprzęcie nie widać.
    Ale i tak nic z tego, w środę rano mam się zgłosić do szpitala lub wcześniej, jeśli będzie coś się działo (nie chce czekać na samoistne, za duży stres, a w szpitalu przynajmniej przeciwbólowe dostanę).

    Pozostaje mi tylko walczyć dalej i zagrać w totolotka z takim 'szczęściem'.
    Trzymajcie się dziewczyny!
    W sumie zawsze lepsze puste jajo niż ciąża pozamaciczna.

‹‹ 466 467 468 469 470
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ