X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1268 1012

    Wysłany: 30 września, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona90 wrote:
    Usunęli Ci jajowód? Mi powiedzieli, że nastąpi od razu usunięcie jajowodu bo ciąża jest przy ujściu jajnika

    Jajowód mam zachowany. W szpitalu po operacji powiedzieli, ze super że udało im się go zachować, bo to dobrze rokuje na przyszłość. Z kolei mój dr z kliniki powiedział, ze lepiej żeby go usunęli, bo jak jest owulacja po tej stronie gdzie była CP to jest zwiększone ryzyko, że będzie powtórka…

    🙎‍♀️ wszystko ok, naturalne owulacje
    AMH 2,7
    Hormony ✅
    Jajowody drożne ✅
    💊metafolian, b-complex, wit D, Fertistim, Euthyrox25

    👨09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊Fertistim

    🍼Starania od 06.2023
    👨‍⚕️Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    💔05.2024 ⏸️, CP, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
    10.2024 2 IUI ❓🙏🙏🙏
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 463 138

    Wysłany: 30 września, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Jajowód mam zachowany. W szpitalu po operacji powiedzieli, ze super że udało im się go zachować, bo to dobrze rokuje na przyszłość. Z kolei mój dr z kliniki powiedział, ze lepiej żeby go usunęli, bo jak jest owulacja po tej stronie gdzie była CP to jest zwiększone ryzyko, że będzie powtórka…
    Dokładnie, różne są opinie a lekarze zbyt dobrze nir tłumaczą. Czasem lepiej usunąć jajowod niż martwić się niedroznoscią lub większym ryzykiem na kolejną cp

    Nowa2024 lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1268 1012

    Wysłany: 30 września, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Dokładnie, różne są opinie a lekarze zbyt dobrze nir tłumaczą. Czasem lepiej usunąć jajowod niż martwić się niedroznoscią lub większym ryzykiem na kolejną cp

    To prawda, bo potem co miesiąc schiza po której stronie będzie owulka

    🙎‍♀️ wszystko ok, naturalne owulacje
    AMH 2,7
    Hormony ✅
    Jajowody drożne ✅
    💊metafolian, b-complex, wit D, Fertistim, Euthyrox25

    👨09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊Fertistim

    🍼Starania od 06.2023
    👨‍⚕️Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    💔05.2024 ⏸️, CP, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
    10.2024 2 IUI ❓🙏🙏🙏
  • Mania99 Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 30 września, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Pomyślałam, że poszukam w was pocieszenia.
    Jestem po pierwszym poronieniu zatrzymany 7 lipca tego roku. Dostałam tabletki na indukcję porodu, wszystko się oczyściło.
    12 sierpnia miałam ostatnią miesiączkę, 15 września test wyszedł taki ledwo ale pozytywny.
    Moje beta HCG
    15.09 - 19.2 Alab
    17.09 - 35 Alab
    24.09 ok 9 - 119 Diagnostyka
    26.09 ok 17.30 - 284 Alab
    28.09 ok 6 - 388 - szpital
    28.09 ok 6 - 685 - szpital

    Po zrobieniu badania 24 września Lekarz mówił, że to albo cp albo właśnie trwa poronienie. Od piątku byłam w szpitalu z diagnozą z 26 września - ciąża o nieznanej lokalizacji. Dzisiaj mnie wypuścili, bo lekarze uważają, że Beta rośnie dobrze i mam powtórzyć badanie u nich w czwartek. Ja już nastawiłam się na najgorsze, oni dają mi nadzieję. Trochę boję się tej ciąży pozamacicznej, żeby nie okazało się, że będzie i coś się stanie.

    Co myślicie o tym?

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 463 138

    Wysłany: 30 września, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania99 wrote:
    Hej dziewczyny! Pomyślałam, że poszukam w was pocieszenia.
    Jestem po pierwszym poronieniu zatrzymany 7 lipca tego roku. Dostałam tabletki na indukcję porodu, wszystko się oczyściło.
    12 sierpnia miałam ostatnią miesiączkę, 15 września test wyszedł taki ledwo ale pozytywny.
    Moje beta HCG
    15.09 - 19.2 Alab
    17.09 - 35 Alab
    24.09 ok 9 - 119 Diagnostyka
    26.09 ok 17.30 - 284 Alab
    28.09 ok 6 - 388 - szpital
    28.09 ok 6 - 685 - szpital

    Po zrobieniu badania 24 września Lekarz mówił, że to albo cp albo właśnie trwa poronienie. Od piątku byłam w szpitalu z diagnozą z 26 września - ciąża o nieznanej lokalizacji. Dzisiaj mnie wypuścili, bo lekarze uważają, że Beta rośnie dobrze i mam powtórzyć badanie u nich w czwartek. Ja już nastawiłam się na najgorsze, oni dają mi nadzieję. Trochę boję się tej ciąży pozamacicznej, żeby nie okazało się, że będzie i coś się stanie.

    Co myślicie o tym?
    Ja bym zbadała przyrost bety. Powyżej 1000-1500 na usg powinien być już widoczny zarodek w macicy w przypadku prawidłowej ciąży. Więc teoretycznie już w tym tygodniu powinno Ci się wyjaśnić. Mam nadzieję że to nie cp u Ciebie, ale prawidłowe przyrosty bety nie zawsze świadczą o prawidłowej ciąży. U mnie beta przyrastala idealnie do 7000.

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Mania99 Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 30 września, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Ja bym zbadała przyrost bety. Powyżej 1000-1500 na usg powinien być już widoczny zarodek w macicy w przypadku prawidłowej ciąży. Więc teoretycznie już w tym tygodniu powinno Ci się wyjaśnić. Mam nadzieję że to nie cp u Ciebie, ale prawidłowe przyrosty bety nie zawsze świadczą o prawidłowej ciąży. U mnie beta przyrastala idealnie do 7000.

    Dzięki za odpowiedź!
    Wiem właśnie, że może dobrze przyrastać, a jednak okaże się cp albo zarodek zacznie dzień później umierać.
    W czwartek mam być w szpitalu na 9 i będę mieć badania. Mam też czekać na wyniki, a w międzyczasie zrobią mi USG.
    Musze jakoś to wytrzymać i się nie denerwować.

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 463 138

    Wysłany: 30 września, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania99 wrote:
    Dzięki za odpowiedź!
    Wiem właśnie, że może dobrze przyrastać, a jednak okaże się cp albo zarodek zacznie dzień później umierać.
    W czwartek mam być w szpitalu na 9 i będę mieć badania. Mam też czekać na wyniki, a w międzyczasie zrobią mi USG.
    Musze jakoś to wytrzymać i się nie denerwować.
    Trzymaj się Mania, chociaż wiem że na pewno jest ciężko. I dawaj znać co u Ciebie :)

    Mania99 lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Iwona90 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 1 października, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik niezadowalający. Idę dzisiaj pod nóż. Dziewczyny ile leżałyście po laparoskopii? Czy jutro wyjdę?

  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1268 1012

    Wysłany: 1 października, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona90 wrote:
    Wynik niezadowalający. Idę dzisiaj pod nóż. Dziewczyny ile leżałyście po laparoskopii? Czy jutro wyjdę?

    Mnie dopiero 3 dni po laparo wypuścili, ale ponoć wypuszczają też na drugi dzień

    🙎‍♀️ wszystko ok, naturalne owulacje
    AMH 2,7
    Hormony ✅
    Jajowody drożne ✅
    💊metafolian, b-complex, wit D, Fertistim, Euthyrox25

    👨09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊Fertistim

    🍼Starania od 06.2023
    👨‍⚕️Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    💔05.2024 ⏸️, CP, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
    10.2024 2 IUI ❓🙏🙏🙏
  • Iwona90 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 1 października, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Mnie dopiero 3 dni po laparo wypuścili, ale ponoć wypuszczają też na drugi dzień


    Bardzo Cię bolało? Jak się czułaś?

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 463 138

    Wysłany: 1 października, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona90 wrote:
    Wynik niezadowalający. Idę dzisiaj pod nóż. Dziewczyny ile leżałyście po laparoskopii? Czy jutro wyjdę?
    Iwona trzymam kciuki! Chyba wszystko zleży od szpitala. Z tego co czytalam bardzo roznie jest. Mnie wypuścili następnego dnia w moim szpitalu. Mam nadzieję, że u Ciebie też wszystko sprawnie pójdzie i szybko wrócisz do domu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października, 12:28

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Iwona90 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 1 października, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Iwona trzymam kciuki! Chyba wszystko zleży od szpitala. Z tego co czytalam bardzo roznie jest. Mnie wypuścili następnego dnia w moim szpitalu. Mam nadzieję, że u Ciebie też wszystko sprawnie pójdzie i szybko wrócisz do domu

    Dziękuję. Jestem właśnie wybudzona. Jedyny minus to cewnik. Pamiętasz po ilu godzinach Cię pionizowali? W sumie jak tak myślę to najgorzej ten cewnik a reszta to pikuś.

  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1268 1012

    Wysłany: 1 października, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona90 wrote:
    Bardzo Cię bolało? Jak się czułaś?

    Najgorzej było przy wstawaniu, bo wszystko mnie w brzuchu ciągnęło i potem przy wchodzeniu po schodach ale da się znieść 😉
    Pionizację miałam tego samego dnia popołudniu a cewnik wyjęli mi wieczorem 😉
    Jak się czujesz po? Jajowód ci wycięli?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października, 16:06

    🙎‍♀️ wszystko ok, naturalne owulacje
    AMH 2,7
    Hormony ✅
    Jajowody drożne ✅
    💊metafolian, b-complex, wit D, Fertistim, Euthyrox25

    👨09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊Fertistim

    🍼Starania od 06.2023
    👨‍⚕️Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    💔05.2024 ⏸️, CP, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
    10.2024 2 IUI ❓🙏🙏🙏
  • Iwona90 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 1 października, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Najgorzej było przy wstawaniu, bo wszystko mnie w brzuchu ciągnęło i potem przy wchodzeniu po schodach ale da się znieść 😉
    Pionizację miałam tego samego dnia popołudniu a cewnik wyjęli mi wieczorem 😉
    Jak się czujesz po? Jajowód ci wycięli?

    Tak dzisiaj wycięli. Spytałam czy nie warto go zachować i potem zrobić na nim drożność to lekarz powiedział, że ciąża była tak blisko jajnika, że nie dość że by się powtórzyła to skończyłoby się wodniakiem jajnika. Ale od razu sprawdzili mi drugi jajowód i powiedział już po wybudzeniu, że jest idealny i będzie dużo dzieci z niego. Ja czuję się tak średnio- trochę kręgosłup boli no i pieprzony cewnik. Psychicznie najgorzej się czuję- jak odarta z kobiecości…

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 463 138

    Wysłany: 1 października, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona90 wrote:
    Dziękuję. Jestem właśnie wybudzona. Jedyny minus to cewnik. Pamiętasz po ilu godzinach Cię pionizowali? W sumie jak tak myślę to najgorzej ten cewnik a reszta to pikuś.
    Ja miałam około 11-12 laparo i o 22 dopiero mnie pionizowali i wyjęli cewnik. Do tej pory leżałam pod ciśnieniomierzem, nie mogłam nic pić i jeść

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 463 138

    Wysłany: 1 października, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona90 wrote:
    Tak dzisiaj wycięli. Spytałam czy nie warto go zachować i potem zrobić na nim drożność to lekarz powiedział, że ciąża była tak blisko jajnika, że nie dość że by się powtórzyła to skończyłoby się wodniakiem jajnika. Ale od razu sprawdzili mi drugi jajowód i powiedział już po wybudzeniu, że jest idealny i będzie dużo dzieci z niego. Ja czuję się tak średnio- trochę kręgosłup boli no i pieprzony cewnik. Psychicznie najgorzej się czuję- jak odarta z kobiecości…
    Dobrze ze od razu sprawdzili Ci drożność drugiego jajowodu i super że jest wszystko drożne 😊

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Iwona90 Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 1 października, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Ja miałam około 11-12 laparo i o 22 dopiero mnie pionizowali i wyjęli cewnik. Do tej pory leżałam pod ciśnieniomierzem, nie mogłam nic pić i jeść
    Dla mnie ten cewnik to istny koszmar. Odliczam godziny aż mi go wyjmą. Powiedzieli, że o 20 będzie próba pionizowania mnie. Powiedz mi czy krwawiłaś po zabiegu? Czy dostałaś miesiączkę w terminie?

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 463 138

    Wysłany: 1 października, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona90 wrote:
    Dla mnie ten cewnik to istny koszmar. Odliczam godziny aż mi go wyjmą. Powiedzieli, że o 20 będzie próba pionizowania mnie. Powiedz mi czy krwawiłaś po zabiegu? Czy dostałaś miesiączkę w terminie?
    Po zabiegu miałam tylko delikatne plamienie. Porządnie krwawić zaczęłam po 3-4 dniach po zabiegu. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się aż takiego krwawienia, no ale macica musiała się oczyścić. A pierwszą miesiączkę dostałam tak jak zawsze miałam, po 35 dniach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października, 18:14

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
  • Mania99 Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 2 października, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam mały update.

    Byłam w szpitalu bo dostałam małego krwawienia.
    Beta książkowo wzrasta ok 1600, pęcherzyk ciążowy widać w macicy, ale może to być pseudo pęcherzyk. W piątek mam znowu iść na badania i zobaczymy.
    Jajniki czyste, wszystko git.

    Szczerze to już chciałabym mieć wszystko za sobą, bo raczej nic i tak z tego nie będzie. A jestem w takim zawieszeniu i ciągłej obawie, że coś złego się wydarzy.

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 463 138

    Wysłany: 2 października, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania99 wrote:
    Hej, mam mały update.

    Byłam w szpitalu bo dostałam małego krwawienia.
    Beta książkowo wzrasta ok 1600, pęcherzyk ciążowy widać w macicy, ale może to być pseudo pęcherzyk. W piątek mam znowu iść na badania i zobaczymy.
    Jajniki czyste, wszystko git.

    Szczerze to już chciałabym mieć wszystko za sobą, bo raczej nic i tak z tego nie będzie. A jestem w takim zawieszeniu i ciągłej obawie, że coś złego się wydarzy.
    Hej, to dobre wieści że widać pęcherzyk w macicy ;) czemu mówisz, że nic z tego nie będzie?

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
    10.2024 IUI ❓️
‹‹ 464 465 466 467 468
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ