X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Czekając na poronienie - styczeń 2023
Odpowiedz

Czekając na poronienie - styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1215 550

    Wysłany: 28 marca 2023, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, ja dziś rano zrobiłam badania. Beta po 5 tygodniach 4.45, Tsh spadło na 1.97, FT4 1.44, glukoza na czczo 5.22 :(
    Dodam, że nie mam dalej okresu a plamienia skończyły się w sobotę. Kłuje mnie lewy jajnik od wczoraj wieczora coraz bardziej
    Czy ta beta Waszym zdaniem nie powinna być już 0 ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2023, 17:01

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7008 6991

    Wysłany: 28 marca 2023, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Syska. Beta jest poniżej 5, więc jest dobrze. Na samej końcówce ona już spada bardzo powoli. Powtórz wynik za 7-10 dni. Glukoza na czczo 5,22? Na pewno glukoza nie insulina? A może te plamienia to był Twój okres? Pierwszy okres po poronieniu może być bardziej obfity, może być taki jak zawsze, ale może też być anomalią. Wytrzymasz do tej wizyty na początku kwietnia? Może spróbuj się umówić jeszcze raz przez luxmed na usg żebyś była spokojniejsza.
    Ściskam Cię mocno ❤️

    Diana123, Pinkflower lubią tę wiadomość

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1215 550

    Wysłany: 28 marca 2023, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Butterfly23, dzięki ❤
    Tak glukoza na czczo 5.22 (norma do 5.5 mmol/l) więc już taka podwyższona. Przed ciąża miałam 4.7. Może to jeszcze kwestia rozwalenia hormonów nie wiem ale TSH spadło z 3.07 w ciąży na 1.97. Nie wiem jak się ma to FT4 1.44 ( norma do 1.71 ng/dl). No nic w czwartek mam konsultacje z endo.
    Ja już nie wiem co to było (miałam fazę juz że może ciąża znowu ale to jest niemożliwe raczej). Tylko No ten lekarz mówił, że endometrium 16 mm to takie na okres zaraz, więc już nie wiem. Narazie jest wersja że czekam do poniedziałku. Chyba że mi coś odwali. Yhh przepraszam Was dziewczyny bo już pewnie macie mnie za wariatke. Sama się już za nią mam

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7008 6991

    Wysłany: 28 marca 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o FT4, to tam się patrzy na to inaczej. Nie na samo FT4 ale na konwersje z TSH. Dla mnie to skomplikowane 🙈 glukoza na czczo jeżeli wcześniej nie miałaś żadnych z nią problemów, to teraz też myślę, że nie masz się czym martwić. Przede wszystkim żyjesz teraz w stresie. I to też ma odzwierciedlenie w wynikach. Ja to bym Ci zaleciła kąpiel, lampkę wina i dobry wyciskacz łez na oczyszczenie się z negatywnych emocji 🍷

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Diana123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 29 marca 2023, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak długo czekaliście na wyniki histopatologiczne równe 3 tygodnie? Ta niepewność co tam wyszło mnie bardzo stresuje.

  • Bezimienna Autorytet
    Postów: 1735 1693

    Wysłany: 29 marca 2023, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana123 wrote:
    Jak długo czekaliście na wyniki histopatologiczne równe 3 tygodnie? Ta niepewność co tam wyszło mnie bardzo stresuje.
    Byłam odebrać wyniki badań histopatologicznych po 14 dniach, bo tak miałam napisane kiedy odebrać. Ale możliwe, że były już wcześniej. ;) Też się trochę niepokoiłam, co będzie napisane, ale na szczęście, głęboko odetchnęłam z ulgą.

    Diana123 lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7008 6991

    Wysłany: 29 marca 2023, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana123 wrote:
    Jak długo czekaliście na wyniki histopatologiczne równe 3 tygodnie? Ta niepewność co tam wyszło mnie bardzo stresuje.
    Po 12 dniach zadzwoniłam i były do odbioru

    Diana123 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Diana123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 29 marca 2023, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny zadzwonię i zapytam może już będą w końcu już 2.5 tygodnia po wszystkim.

  • Echo Autorytet
    Postów: 3154 1826

    Wysłany: 30 marca 2023, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy :( Wykonałam test na trombofilie wrodzoną, taki wynik otrzymałam:

    mthfr 1298a-c układ heterozygotyczny - nieprawidłowy
    PAI-1 4G Układ heterozygotyczny - nieprawidłowy

    To pierwsze "odkodowałam" przez Google - "mogą występować zaburzenia w przyswajaniu standardowego kwasu foliowego. Taki wynik należy pokazać lekarzowi, który będzie mógł dobrać odpowiednią dawkę i formę kwasu foliowego". Drugiegonie rozumiem. Czy któraś z Was spotkała sie z takim wynikiem? Do kogo warto z tym pójść? Czy powinnam skontaktować się z genetykiem czy wystarczy zwykły ginekolog?

    Błagam, niech to nie będzie nic poważnego... :(

    Diana123 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 30 marca 2023, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy :( Wykonałam test na trombofilie wrodzoną, taki wynik otrzymałam:

    mthfr 1298a-c układ heterozygotyczny - nieprawidłowy
    PAI-1 4G Układ heterozygotyczny - nieprawidłowy

    To pierwsze "odkodowałam" przez Google - "mogą występować zaburzenia w przyswajaniu standardowego kwasu foliowego. Taki wynik należy pokazać lekarzowi, który będzie mógł dobrać odpowiednią dawkę i formę kwasu foliowego". Drugiegonie rozumiem. Czy któraś z Was spotkała sie z takim wynikiem? Do kogo warto z tym pójść? Czy powinnam skontaktować się z genetykiem czy wystarczy zwykły ginekolog?

    Błagam, niech to nie będzie nic poważnego... :(
    Wczoraj z podobnym wynikiem, tylko mutacje w układzie homozygotycznym, byłam u immunologa. Zgodnie z tym, co wyczytałam tutaj, mam przyjmować metylowaną witaminę B12 i metylowany kwas foliowy 800 mg, kupiłam suplementy z Solgar. Bez innego leczenia w tym wypadku. Do zbadania ewentualnie poziom homocysteiny. Według badań ani PAI-1, ani MTHFR przy prawidłowej homocysteinie, nie ma to większego znaczenia w przypadku poronień. Dziś będę u ginekologa, zobaczymy, jakie on będzie miał na to spojrzenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2023, 10:40

    🍼💗
  • Echo Autorytet
    Postów: 3154 1826

    Wysłany: 30 marca 2023, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda65 wrote:
    Wczoraj z podobnym wynikiem, tylko mutacje w układzie homozygotycznym, byłam u immunologa. Zgodnie z tym, co wyczytałam tutaj, mam przyjmować metylowaną witaminę B12 i metylowany kwas foliowy 800 mg, kupiłam suplementy z Solgar. Bez innego leczenia w tym wypadku. Do zbadania ewentualnie poziom homocysteiny. Według badań ani PAI-1, ani MTHFR przy prawidłowej homocysteinie, nie ma to większego znaczenia w przypadku poronień. Dziś będę u ginekologa, zobaczymy, jakie on będzie miał na to spojrzenie.

    Dziękuję za odpowiedź ❤️ daj znać proszę co powiedział ginekolog. Ja dotrwałam termin dopiero na 7.04. :(

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Echo Autorytet
    Postów: 3154 1826

    Wysłany: 30 marca 2023, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się też czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania, ale nie wiem jakie. Kariotyp?

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 30 marca 2023, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo, pewnie, dam znać po południu.

    Echo lubi tę wiadomość

    🍼💗
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8512 7412

    Wysłany: 30 marca 2023, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy :( Wykonałam test na trombofilie wrodzoną, taki wynik otrzymałam:

    mthfr 1298a-c układ heterozygotyczny - nieprawidłowy
    PAI-1 4G Układ heterozygotyczny - nieprawidłowy

    To pierwsze "odkodowałam" przez Google - "mogą występować zaburzenia w przyswajaniu standardowego kwasu foliowego. Taki wynik należy pokazać lekarzowi, który będzie mógł dobrać odpowiednią dawkę i formę kwasu foliowego". Drugiegonie rozumiem. Czy któraś z Was spotkała sie z takim wynikiem? Do kogo warto z tym pójść? Czy powinnam skontaktować się z genetykiem czy wystarczy zwykły ginekolog?

    Błagam, niech to nie będzie nic poważnego... :(

    Nie są ta poważne sprawy. Przy staraniach naturalnych mogłabyś jedynie dołożyć acard po konsultacji z ginekologiem to przy mutacji pai, mthfr to właśnie metylowany kwas foliowy.

    Echo lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Echo Autorytet
    Postów: 3154 1826

    Wysłany: 30 marca 2023, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Nie są ta poważne sprawy. Przy staraniach naturalnych mogłabyś jedynie dołożyć acard po konsultacji z ginekologiem to przy mutacji pai, mthfr to właśnie metylowany kwas foliowy.

    Czyli mam szanse na dziecko? :(

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Echo Autorytet
    Postów: 3154 1826

    Wysłany: 30 marca 2023, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i ciepłe słowa ❤️ naprawdę wpadłam w panikę...

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8512 7412

    Wysłany: 30 marca 2023, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Czyli mam szanse na dziecko? :(

    No pewnie!
    Ja mam te mutacje w homozygocie, a to jeszcze jeszcze gorszy wariant i mam dziecko.

    Jak są w hetero to znaczy, że jeden z genów z dwóch jest uszkodzony ale nie są to mutacje odpowiadające stricte za zakrzepice czy poronienia.
    Natomiast jak zrobiłaś badanie i chcesz coś dołożyć dla spokoju ducha to o ten acard bym poprosiła lekarza.

    Echo lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Echo Autorytet
    Postów: 3154 1826

    Wysłany: 30 marca 2023, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    No pewnie!
    Ja mam te mutacje w homozygocie, a to jeszcze jeszcze gorszy wariant i mam dziecko.

    Jak są w hetero to znaczy, że jeden z genów z dwóch jest uszkodzony ale nie są to mutacje odpowiadające stricte za zakrzepice czy poronienia.
    Natomiast jak zrobiłaś badanie i chcesz coś dołożyć dla spokoju ducha to o ten acard bym poprosiła lekarza.

    Dziękuję ❤️❤️ czuje się teraz trochę spokojniejsza ❤️W przyszłym tygodniu mam wizytę u gin, muszę się uzbroić w cierpliwość

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7008 6991

    Wysłany: 30 marca 2023, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo poczytaj sobie tu na forum wątek o MTHFR. Tam dziewczyny dużo piszą. Te mutacje nie przekreślają Twoich szans na ciążę

    Echo lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 30 marca 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Dziękuję za odpowiedź ❤️ daj znać proszę co powiedział ginekolog. Ja dotrwałam termin dopiero na 7.04. :(
    Ginekolog z kliniki leczenia niepłodności powiedział, że ani MTHFR, ani PAI nie ma związku z poronieniami. Według zaleceń przy MTHFR nie ma nawet potrzeby przyjmować metylowanego kwasu foliowego. ALE gdybym zaszła w ciążę, to i tak dostałabym heparynę, bo baliby się prowadzić ją bez niej.
    Czyli jestem zdrowa i tu kolejne ALE, skoro już zaczęłam diagnostykę, to powinnam ją dokończyć. Oprócz tego, co już mam, mam teraz zrobić kariotypy, wymazy z szyjki, zbadać hormony i zrobić badanie nasienia.

    Niestety nie to jest teraz moim zmartwieniem. Na wizytę umówiłam się tylko po to, żeby drążyć dalej przyczyny poronienia, tymczasem okazało się, że macica nie oczyściła się do końca. Może to być zaśniad, polip albo zwykły skrzep. Albo samo się ewakuuje, albo skończy się histeroskopią. Według doktora beta po 5 tygodniach powinna być już ujemna, a dzisiejszy wynik 4,8. Niby dostałam w niedzielę po 30 dniach miesiączki, ale jest jakaś dziwna, krwawiłam 2,5 dnia, a od tej pory tylko jakieś plamienia, może to wcale nie jest miesiączka.
    Miałam nadzieję, że mimo tego całego poronienia reszta chociaż pójdzie gładko. Liczyłam, że może uda się od razu po, a jak nie to chociaż w pierwszym cyklu, a tu nic z tego. Jestem załamana.
    W poniedziałek idę na kontrolne USG, do nowej lekarki. Boję się, że ochrzani mnie za tą całą diagnostykę, ale wiem, że jest dobrym ginekologiem. Oby tego już nie było.

    🍼💗
‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ