X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Czekając na poronienie - styczeń 2023
Odpowiedz

Czekając na poronienie - styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 31 marca 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie to znam. Pracuję z domu, mam dużo wolnego czasu, a mimo to nie jestem w stanie ugotować, posprzątać. Mam to sobie za złe, ale nie mam na to siły. Czuję się jakbym zawiodła jako kobieta. Mimo że poroniłam na wczesnym etapie, o ciąży wiedziała najbliższa rodzina i koledzy z pracy, bo byłam na zwolnieniu. Mam wrażenie, że jest mi wstyd, że mi się nie udało. Walczyłam, żeby wiele w życiu udowodnić, że potrafię, a w tym wypadku nie podołałam. Chciałam być w ciąży na Boże Narodzenie, nie udało się, na Wielkanoc miało być inaczej, a tymczasem wciąż nic z tego.
    To aż i dopiero parę tygodni u mnie, zapewniam siebie, że to naturalny proces.

    🍼💗
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3067 6127

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny. Dawno tu nie zagladalam. Mamy wyniki po poronieniu - genetycznie dziecko zdrowe, nie ma zadnych aberracji chromosomalnych.
    Chlopiec 💙. Synek 💔.

    Kariotypy tez nam wyszly prawidlowe wiec ja ju nie mam pomyslu co poszlo nie tak 🤯

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8525 7419

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    Czesc Dziewczyny. Dawno tu nie zagladalam. Mamy wyniki po poronieniu - genetycznie dziecko zdrowe, nie ma zadnych aberracji chromosomalnych.
    Chlopiec 💙. Synek 💔.

    Kariotypy tez nam wyszly prawidlowe wiec ja ju nie mam pomyslu co poszlo nie tak 🤯

    Kasiu te badania nie wykrywają wszystkiego niestety. Wiesz, że było zdrowe pod tym względem, że nie miało downa czy zespołu patau ale czy była np jakaś wada serduszka i okazało się za słabe to już niestety się nie dowiesz.

    To tak jak czasem kobiety tracą dzieci w wysokiej ciąży i też nie ma odpowiedzi dlaczego 😔

    W tym wszystkim idź myślami w tym kierunku, że jesteście zdrowi, możesz mieć zdrowe dzieci, a teraz to był nieszczęśliwy przypadek. Taki na który nie ma odpowiedzi.

    Jeszcze raz przykro mi ogromnie. Twój synek jest gdzieś tam na chmurce z naszym Igorkiem.

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8525 7419

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    Czesc Dziewczyny. Dawno tu nie zagladalam. Mamy wyniki po poronieniu - genetycznie dziecko zdrowe, nie ma zadnych aberracji chromosomalnych.
    Chlopiec 💙. Synek 💔.

    Kariotypy tez nam wyszly prawidlowe wiec ja ju nie mam pomyslu co poszlo nie tak 🤯

    Kasiu te badania nie wykrywają wszystkiego niestety. Wiesz, że było zdrowe pod tym względem, że nie miało downa czy zespołu patau ale czy była np jakaś wada serduszka i okazało się za słabe to już niestety się nie dowiesz.

    To tak jak czasem kobiety tracą dzieci w wysokiej ciąży i też nie ma odpowiedzi dlaczego 😔

    W tym wszystkim idź myślami w tym kierunku, że jesteście zdrowi, możesz mieć zdrowe dzieci, a teraz to był nieszczęśliwy przypadek. Taki na który nie ma odpowiedzi.

    Jeszcze raz przykro mi ogromnie. Twój synek jest gdzieś tam na chmurce z naszym Igorkiem.

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Echo Autorytet
    Postów: 3227 1868

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Echo, musisz sobie dać czas na żałobę. Ja sobie nie dałam. Byłam taka dumna z siebie, że jestem silna, że tak łatwo mi przyszło się z tym pogodzić, bo żyłam nadzieją, że zaraz znów będę w ciąży. Ale tę nadzieję też mi zabrano… Od tygodnia nie wstaję z łóżka, chodzę w piżamie. Depresja nie jest mi obca, wiem jak bardzo źle się czuje, gdy dopadają mnie stany depresyjne i tak bardzo nie chcę się temu poddać… Dziś np umyłam włosy, które myłam od poniedziałku. Czułam się jakbym wdrapała się na jakiś szczyt. Ciebie dobija jeszcze brak pracy… Ale dopóki się nie pozbierasz, pracy nie znajdziesz. Więc najpierw przepracuj swoją stratę, nie karz się za to, że źle się czujesz, że nie masz siły zrobić obiadu czy odkurzyć mieszkania. Skontaktuj się z fundacją Ernesta, przydzielą Ci psychologa, który Ci pomoże. Żałoba jest skomplikowana, składa się z kilku etapów. I przez każdy etap trzeba przejść. Ja jestem w żałobie od 4 lat, od kiedy umarł mój tata. Utknęłam na jednym etapie i nie mogę ruszyć dalej.
    Trzymam za Ciebie mocne kciuki, za każdą z nas i mimo wszystko z nadzieją patrzę w przyszłość 🍀

    Dziękuję za ciepłe słowa, jesteś kochana <3 Bardzo mi przykro z powodu taty :( 💔 życie po stracie nie jest już takie samo, w szczególności jeśli to dotyczy naszych najbliższych. To uczucie pustki jest mi dobrze znane. W zeszłym roku pochowałam aż trzech przyjaciół, dwoje z nich miało 33 lata.... wśród nich był mój bardzo bliski przyjaciel, z którym przyjaźniłam się ponad 10lat. Zmarli w różnym czasie i z różnych przyczyn, głównie zdrowotnych (np. zator). Ten poprzedni rok był dla mnie prawdziwym koszmarem, bo złożyło się kilka spraw w jednym czasie. Nagle pojawiły mi się problemy zdrowotne, które skończyły się trzema pobytami w szpitalu, w tym dwoma operacjami i sepsą. Potem rehabilitacja, która właściwie trwa do dzisiaj. Jak już wydawało mi się, że stanęłam na nogi, to już było dość późno na szukanie pracy. Zazwyczaj tak z resztą jest, że od października/listopada do lutego nic nie ma i dopiero w marcu zaczynają się pojawiać jakieś ogłoszenia. Jest to naprawdę dla mnie trudne żeby szukać pracy, zwłaszcza, że jestem zmuszona zacząć od nowa i startuję gdzie się da i na co się da. Choćby było poniżej moich kwalifikacji. Póki co bez większego powodzenia. I tak właśnie jestem tu i teraz, przez większość czasu jestem sama w domu i nie mam nawet do kogo się odezwać. Czuję, że się cofam w rozwoju. Codzienne obowiązki mnie nużą, wolałabym zająć się czymś innym, bardziej rozwojowym. Jednocześnie mój poziom koncentracji jest tak niski, że aż trudno jest mi w to uwierzyć. Np. chowam talerze do lodówki a jedzenie do szafki. Niewiele potrzeba żebym się rozpłakała i nie pamiętam kiedy ostatni raz się uśmiechnęłam. Nigdy nie byłam w takim stanie i nigdy tak się nie czułam. Wiem, że praca by mi pomogła, bo zajęłabym czymś umysł i jednocześnie miałabym poczucie pewnego rodzaju bezpieczeństwa i stabilizacji. Wizyty u gin kosztują, badania też. Nie jest mi to obojętne, a przede wszystkim nie stałabym w miejscu.

    Ja również trzymam kciuki za Ciebie i za nas wszystkie <3 <3

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Echo Autorytet
    Postów: 3227 1868

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    Czesc Dziewczyny. Dawno tu nie zagladalam. Mamy wyniki po poronieniu - genetycznie dziecko zdrowe, nie ma zadnych aberracji chromosomalnych.
    Chlopiec 💙. Synek 💔.

    Kariotypy tez nam wyszly prawidlowe wiec ja ju nie mam pomyslu co poszlo nie tak 🤯

    Zgadzam się z Ewą. Najważniejsze, że jesteście zdrowi i możecie mieć zdrowe dzieci <3 Teraz możesz ruszyć dalej i zacząć nowy etap. Czy myślicie już o staraniach? Przytulam <3

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Echo Autorytet
    Postów: 3227 1868

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Kasiu te badania nie wykrywają wszystkiego niestety. Wiesz, że było zdrowe pod tym względem, że nie miało downa czy zespołu patau ale czy była np jakaś wada serduszka i okazało się za słabe to już niestety się nie dowiesz.

    To tak jak czasem kobiety tracą dzieci w wysokiej ciąży i też nie ma odpowiedzi dlaczego 😔

    W tym wszystkim idź myślami w tym kierunku, że jesteście zdrowi, możesz mieć zdrowe dzieci, a teraz to był nieszczęśliwy przypadek. Taki na który nie ma odpowiedzi.

    Jeszcze raz przykro mi ogromnie. Twój synek jest gdzieś tam na chmurce z naszym Igorkiem.

    Piękne imię dla chłopca <3 <3

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3067 6127

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Kasiu te badania nie wykrywają wszystkiego niestety. Wiesz, że było zdrowe pod tym względem, że nie miało downa czy zespołu patau ale czy była np jakaś wada serduszka i okazało się za słabe to już niestety się nie dowiesz.

    To tak jak czasem kobiety tracą dzieci w wysokiej ciąży i też nie ma odpowiedzi dlaczego 😔

    W tym wszystkim idź myślami w tym kierunku, że jesteście zdrowi, możesz mieć zdrowe dzieci, a teraz to był nieszczęśliwy przypadek. Taki na który nie ma odpowiedzi.

    Jeszcze raz przykro mi ogromnie. Twój synek jest gdzieś tam na chmurce z naszym Igorkiem.

    Ewa wiem.. nie wkrecam sobie ze Dziecko bylo zdrowe. Duzo czytalam o tym i rozmawialam z moja matka (jest biologiem). Moze byc dokladnie jak piszesz, ze cos z serduszkiem zle sie wytworzylo i niestety 💔

    Poczulam pewna ulge po tym wyniku, ze wlasnie jestesmy genetycznie zdrowi, mamy szanse na zdrowe Dziecko i nie jestem jeszcze az taka stara. „Stare jajeczko i na bank cos juz nie tak z chromosomami” - takie mnie mysli nachodzily. „Polowa zarodkow w tym wieku obarczona jest wadami chromosomalnymi”.

    Bardzo sie chce poznac odpowiedzi ale chyba nie ma opcji jak zaufac matce naturze.

    Jesteśmy teraz na wyjezdzie ale po powrocie idziemy na cmentarz, bo juz wiem żeby kupic niebieskie kwiatki 🥺💙

    Nasi Synkowie sie gdzies tam sie teraz razem bawia.

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3067 6127

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Zgadzam się z Ewą. Najważniejsze, że jesteście zdrowi i możecie mieć zdrowe dzieci <3 Teraz możesz ruszyć dalej i zacząć nowy etap. Czy myślicie już o staraniach? Przytulam <3

    Kochana dziekuje 💙 myslimy.. mamy 3 ❄️❄️❄️ a isc w kolejne badania juz nie ma sensu. Moglabym sie uprzec na endometrium ale nie mam juz sily i ochoty. Bede probowac pod koniec kwietnia.
    Jedyne co to moze wieksze dawki lekow imnuno i sie musze ogarnac z jedzeniem. Z nerwow i stresu zzre… bo jedzeniem tego juz nie moge nazwac. Doslownie kompulsywnie zajadam emocje od 3 tygodni. Bilans - 5 kg na plusie od poczatku stycznia czyli przygody z ivf, ciazy i poronienia.

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Echo Autorytet
    Postów: 3227 1868

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    Kochana dziekuje 💙 myslimy.. mamy 3 ❄️❄️❄️ a isc w kolejne badania juz nie ma sensu. Moglabym sie uprzec na endometrium ale nie mam juz sily i ochoty. Bede probowac pod koniec kwietnia.
    Jedyne co to moze wieksze dawki lekow imnuno i sie musze ogarnac z jedzeniem. Z nerwow i stresu zzre… bo jedzeniem tego juz nie moge nazwac. Doslownie kompulsywnie zajadam emocje od 3 tygodni. Bilans - 5 kg na plusie od poczatku stycznia czyli przygody z ivf, ciazy i poronienia.

    Znam to :( ja mam +6kg, a więc łącznie przydałoby mi się schudnąć ok 10kg...

    Trzymam kciuki za Ciebie <3 teraz możesz ruszyć dalej, może ta świadomość pozwoli Ci trochę uspokoić głód

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7101 7141

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda65 wrote:
    Dokładnie to znam. Pracuję z domu, mam dużo wolnego czasu, a mimo to nie jestem w stanie ugotować, posprzątać. Mam to sobie za złe, ale nie mam na to siły. Czuję się jakbym zawiodła jako kobieta. Mimo że poroniłam na wczesnym etapie, o ciąży wiedziała najbliższa rodzina i koledzy z pracy, bo byłam na zwolnieniu. Mam wrażenie, że jest mi wstyd, że mi się nie udało. Walczyłam, żeby wiele w życiu udowodnić, że potrafię, a w tym wypadku nie podołałam. Chciałam być w ciąży na Boże Narodzenie, nie udało się, na Wielkanoc miało być inaczej, a tymczasem wciąż nic z tego.
    To aż i dopiero parę tygodni u mnie, zapewniam siebie, że to naturalny proces.

    Ja też czuję, że zawiodłam jako kobieta i w ogóle się nią nie czuję. Ale to chyba normalne uczucia. Wszystko trzeba przepracować. To jest mega ciężkie…

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3067 6127

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Ja też czuję, że zawiodłam jako kobieta i w ogóle się nią nie czuję. Ale to chyba normalne uczucia. Wszystko trzeba przepracować. To jest mega ciężkie…

    Butterfly23 to bardzo normalne uczucia.. moje poczucie wartości jako kobieta również szoruje po dnie.

    Na wakacje ledwo co pojechałam, lezalam, plakalam, nie chcialam sie pakowac. Wszystkie potrzebujemy czasu, ale ja juz widze ze to jest potezny rollercaster z ciezkimi epizodami depresji.

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest tyle badań, które można zrobić po poronieniu. Najgorsze, że pewnie zawsze będzie coś, co można przeoczyć, na co nie ma konkretnego leczenia albo coś, co mimo złego wyniku nie miałoby wpływu na ciążę, a nas tylko stresuje. Sama już nie wiem, czy dalej się badać, czy dać sobie spokój.

    Zrobiłam dziś kontrolną betę. Ciągle odświeżam wynik. Jeszcze niedawno w takim samym stresie czekałam na przyrosty, ciężko uwierzyć, że teraz proszę, oby tylko spadła.

    U mnie takie same problemy z wagą. Do tego podobno mam za wysoką insulinę, tym bardziej powinnam się bardziej przyłożyć, ale trudno to zrobić, kiedy od zawsze ma się w zwyczaju zajadać stres.

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

    🍼💗
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Ja też czuję, że zawiodłam jako kobieta i w ogóle się nią nie czuję. Ale to chyba normalne uczucia. Wszystko trzeba przepracować. To jest mega ciężkie…
    Tak się zastanawiam, czy to kiedyś minie.

    🍼💗
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1284 575

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda65 wrote:
    Tak się zastanawiam, czy to kiedyś minie.

    To samo u mnie, te same myśli, że jestem do niczego jako kobieta bo nie potrafiłam donosić swojego dziecka. Kilogramy też 4 na + miałam zacząć dietę, mam rozpisana od dietetyka ale nie umiem, za dużo myśli i spraw mnie rozprasza, stresuje. I kolejny czas stracony bo tez np nic nie jem bi nerwy a potem rzucam się na wszystko i czuje się żałośnie

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta dziś 4,3, przedwczoraj 4,8. Mocno nastraszył mnie ten lekarz. Syska, ty swojego tempa spadania bety jeszcze nie konsultowałaś ze swoim lekarzem? Może bym tak nie panikowała, gdyby nie ta zmiana w macicy. Liczyłam, że będzie chociaż poniżej 3, ale nie chce spadać.

    🍼💗
  • Lia. Autorytet
    Postów: 935 1154

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ostatnio mam słabszy czas i zaczęłam Was podczytywać. Tak bardzo rozumiem Wasze wszystkie emocje i smutki, że postanowiłam włączyć się do rozmowy. Takie wsparcie jest nieocenione, bo w "realnym" życiu nie za bardzo jest się komu wygadać 😔 Wierzę mocno, że niebawem nam wszystkim się uda 🤍

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

    Ja (27):
    ☀️ AMH 5,7, NK 13%, ANA, APS, kariotyp, NK z krwi i maciczne, CD138 - ok
    ⛈ Kir AA, MTHFR i PAI-1 hetero, IO, wysoka homocysteina, zrosty
    Mąż:
    ☀️ Morfo 4%, łączna ilość 408 mln, ANA, aTPO, aTG, p. p. plemnikowe, fragmentacja, kariotyp, cytokiny - ok

    Starania od czerwca '21
    marzec '22 - cb 💔
    listopad '22 - trzecia IUI - cb 💔
    14.01.2023 - ⏸️❤️ -> poronienie 8 tc. 💔 - córeczka 🥺
    styczeń '24 - 1 ICSI: 22 pęcherzyki, 13 zarodków, 1 blastka 4.2.3 - 9dpt beta 2,3
    luty '24 - 2 ICSI: 30 pęcherzyków, 13 zarodków, 1 blastka 4.3.2 - 11 dpt beta 0,6
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3067 6127

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lia. wrote:
    Cześć dziewczyny, ostatnio mam słabszy czas i zaczęłam Was podczytywać. Tak bardzo rozumiem Wasze wszystkie emocje i smutki, że postanowiłam włączyć się do rozmowy. Takie wsparcie jest nieocenione, bo w "realnym" życiu nie za bardzo jest się komu wygadać 😔 Wierzę mocno, że niebawem nam wszystkim się uda 🤍

    Lia niestety.. zostaje telefon i to forum 💜 emocje mamy wszystkie tak bardzo podobne ..:

    Lia. lubi tę wiadomość

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety zostajemy w tym wszystkim same. Dla mnie świat się zawalił i pewnie nigdy nie będzie lat samo, a mam wrażenie, że cała reszta, mówiąc tu o najbliższych, już zapomniała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2023, 16:06

    🍼💗
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3067 6127

    Wysłany: 1 kwietnia 2023, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to samo. Jakbym siedziala myslami w jakims ciemnym miejscu…

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ