X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Czekam na Ciebie👶 kontynuacja wątku " Zaczynamy znowu starania"
Odpowiedz

Czekam na Ciebie👶 kontynuacja wątku " Zaczynamy znowu starania"

Oceń ten wątek:
  • dariusza Koleżanka
    Postów: 43 62

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradźcie jakie badania po takiej sytuacji koleżanki:
    pierwsza ciąża zakończona porodem sn: chłopczyk z wielowadziem m.in wada serca, żołądek w płucach
    zmarł po nie całej godzinie.
    Po ponad roku kolejna ciąża tym razem zatrzymała się w rozwoju na 5 tygodniu.

    Kariotypy obojga są prawidłowe.
    Kobieta niedoczynnośc tarczycy.

    Jakie badania zrobić przed kolejną ciążą ?

    JJ. lubi tę wiadomość

    Angelius Provita
    dr Paliga

    07.2018 icsi
    Zostało 6*

    02.2022 icsi
    zostało 5 *

    03.2019 Córeczka :)
    10.2022 Córeczka :)
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dariusza wrote:
    Dziewczyny doradźcie jakie badania po takiej sytuacji koleżanki:
    pierwsza ciąża zakończona porodem sn: chłopczyk z wielowadziem m.in wada serca, żołądek w płucach
    zmarł po nie całej godzinie.
    Po ponad roku kolejna ciąża tym razem zatrzymała się w rozwoju na 5 tygodniu.

    Kariotypy obojga są prawidłowe.
    Kobieta niedoczynnośc tarczycy.

    Jakie badania zrobić przed kolejną ciążą ?

    Trombofilia, immunologia...

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, widzę, że temat już nieco znany mi pojawił się na tapecie.
    Jako mama syna że spectrum - asperger, mogę powiedzieć, że póki co nie jest tak źle. Test ADOS jedynie potwierdził moje przypuszczenia. Czekam na psychiatrę i będziemy mieć orzeczenie..

    Jeżeli chodzi o wiek niemowlęcy, to wtedy już zauważyłam, że ciężko było go rozśmieszyć. Moglabym stawać na rzęsach a on kamienna twarz. Śmiał się jedynie jak miał ochotę i kiedy coś jemu się podobało.
    Jak 2latek znał już niemal cały alfabet, ale bez łączenia je w sylaby. Nie kręcił się w kółko, nie bawił się godzinami jedna rzeczą.

    W skrócie powiem, że asperger w naszym wydaniu to egzemplarz nieco egoistyczny i nerwowy,ale za to bardzo bystry i mądry jak na swój wiek. Czasem wydaje mi się, że do tego ma ADHD.. Nie potrafi się nudzić. Posiedzieć. Ciągle coś musi robić.

    W styczniu skończył 6 lat, a już czyta sam i pisze. Wyszukuje sobie telefony na ogłoszeniach i wie jaki jest opis. Umie dodawać, odejmować i mnożyć małe liczby przez siebie. Liczy dziesiątki, zna się na kwotach. Wie ile ma w skarbonce ile mu brakuje do ulubionej rzeczy żeby kupić 🤦 jest zafiksowany na elektronice. Jego ulubione 'bajki' to filmy na yt jak naprawiają iphony.. Na komp ściąga różne programy, virtual boxy itp. Nie znam się na tym, ale póki co laptop jeszcze działa, więc chyba nie jest tak źle 🤣

    No i wierszyków uczy się szybko. Ostatnio abecadlo powtórzył 4x i już zna na pamięć.

    Społecznie nie jest wycofany jakoś mocno. Ma swojego ulubionego kolegę. Nie lubi przedszkola bo uważa, że się tam nudzi. Nie lubi się bawić tam. Najlepiej siedziałby w kącie i sobie rysował jakieś schematy elektryczne.. Chciałby już pójść do szkoły, bo uważa że przedszkole jest dla dzieci. A on taki dorosły 🤦 on zna wszystkie litery, a inni dopiero się uczą i on tego nie pojmuje, jak to tak? 🤷

    Wybiórczość pokarmowa na dobre weszła w 2rz. Do teraz je tylko Swoje sprawdzone dania. Siłą, prośbą czy groźba nie zmuszę go do zjedzenia, spróbowania czegoś innego.
    Pracujemy nad emocjami, choć Jak się zdenerwuje mam wrażenie że kloce się że starym.

    Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości.

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4847 3996

    Wysłany: 25 kwietnia 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella01 przykro mi, że i Ty musiałaś usłyszeć taką diagnozę...Nawet nie wiem co pisać.
    Ja to nie jestem zbyt spostrzegawcza-nawet oczopląs Sebastiana nie rzucił mi się w oczy 🙈 no ale serio nic widzę poza tym, że nie mówi jeszcze i te kiepskie nocki. Śmieje się dużo, przytula do nas wszystkich, bawi różnymi zabawkami 🤷🏼‍♀️ Nie wiem kiedy udać się do lekarza, bo tu już nie mają za wariatkę 🙄 Moja kuzynka mi mówiła, że jej syn zaczął mówić dopiero na 2,5roku i wszystko jest ok-no zobaczymy...Dobrze,że choć rozumie wszystko i o co go poproszę to zrobi - no chyba, że proszę o nionia to kręci głową nie i się śmieje 😆 ale od paru dni ma smoczek tylko do snu i jakoś dajemy radę. Nie wiem tylko jak my sobie poradzimy z od uczeniem smoka w nocy🙈

    Żonkil kochana ja nie wiem, czy będę się starać...Chyba już za stara jestem 🙈 Niby bym chciała ale jak pomyślę o tych wszystkich chorobach to mam jakiś taki wewnętrzny strach...
    Trochę szkoda, bo chciałabym móc znów przeżyć ciążę i poród SN i chciałabym mieć takiego zdrowego niemowlaczka-bez żadnych takich problemów jak u Zosi i Sebastiana... Chyba marne szanse mam...

    Malina Ty jeszcze pytałaś o oczy Sebastiana - są piękne tak czy siak 😆 Co pół roku mamy kontrolę w klinice okulistycznej i na razie nic mi nie mówią. Twierdzą, że dopiero jak Sebastian będzie umiał się porozumieć z nami, to będziemy wiedzieć jak widzi. Ja tego serio nie czaję, bo widzę mlodsze dzieci z okularami i one na pewno nie porozumiewały się z lekarzami, więc ja naprawdę tego nie pojmuję🤷🏼‍♀️ Moim zdaniem widzi dobrze, bo nawet na samoloty pokazuje palcem, że leci. Zobaczymy jak to kiedyś będzie...
    Co do jego egzemy to naprawdę nie jest źle. Wystarczy pilnować tego smarowania i jest ok a mam fajną kolekcję już 🙈

    9e5fac9f8c59.jpg

    Aaa i w końcu byłam z Sebastianem u fryzjera 😆 bo już miał takie kręciołki, że matko jedyna😆 To ostatnie zdj. było z listopada to jeszcze nie miał tak długich ale teraz już wygląda jak facet 😁

    5d3a02c3b310.jpg

    Bella01, baksia, Gela093, Zula36 lubią tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ! Czytałam Was na bierząco ale kurczę jak tylko zaczynałam pisać to nagle mój bOmbelek czegoś chciał ode mnie i traciłam wątek 🙄
    Przykro mi z powodu przykrych wiadomości usłyszanych od lekarzy/specjalistów. Boimy się o dzieci jak są w naszym brzuchach ale później wcale nie jest łatwiej 😞
    Pamietam, że jak Natalia miała kilka miesięcy to już doszukiwała się różnych rzeczy 🙄 a bo dużo marudzi, mało się uśmiecha, nie łapie jeszcze kontaktu wzrokowego 😵‍💫 ciagle jest jakiś stres…
    Lady strasznie mi przykro z powodu ostatniej ciąży 😢 Piękne masz te blondaski 😍

    My aktualnie jesteśmy na wakacjach 🤩 z dzieckiem to nie jest odpoczynek..oj nieee jest 😅 ale wynagradza nam to mega pogoda, nie mamy ciśnienia aby jak najwiecej zobaczyć, po prostu spędzamy miło czas, zwiedzamy to co damy radę i na co Natalia nam pozwoli 😅
    Natalia zaraz kończy 2 lata..2! 😳 kiedy to zleciało to nie wiem 🥲 także bunt 2latka chyba jest już z nami od jakiegoś czasu. Czasami jest super, a zaraz krzyk wrzask rzucanie zabawkami,bo coś nie wychodzi. Mogłaby siedzieć na dworze od rana do wieczora, ile ja się nakombinuje ile ja się nagadam aby ją zaciągnąć do domu to moje, a i tak czasami kończy się to tak, że biorę ją na ręce i całe osiedle nas słyszy 🫣
    Dużo gada i już bardzo często powtarza po nas jakieś słówka także musimy uważać na to co mówimy 🫢 Ogólnie cos czuje,że to będzie niezła gaduła..łączy już ładnie nawet 3 słowa. Jestem w szoku, bo ona dość mało głużyła, dość późno gaworzyła i tez tego nie było jakos super dużo ( przez to tez podejrzewałam różne choroby w wieku niemowlęcym 😏). Jeździ już na rowerku biegowym to dla nas też jest wielkie wow,bo ogólnie Natalia miała problemu z napięciem mięśniowym w barkach i delikatną asymetrią, a pięknie teraz rozwija się ruchowo 🥹 Dalej jest jej peeeełno wszędzie, biega, gada, biega 😅 normalnie szogun z niej niesamowity.

    87eb8a8142d4.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2023, 12:36

    Lady_Dior, Gela093, Zula36 lubią tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 29 kwietnia 2023, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak tam u Was ?
    Ja tylko chciałam zameldować, że u mnie wszystko w miarę ok :) łożysko się podniosło, cukrzyca opanowana dietą, do porodu zostało jakoś 8 tygodni, a ja dalej nie mam nic dla dziecka 😂 zamówiliśmy tylko wózek, będzie na koniec maja.
    Napiszcie mi, jakie ubranka kupić na te pierwsze tygodnie? Ile sztuk czego ? Co się u Was najbardziej sprawdziło ? Jakieś kocyki, pieluszki ? No i jeszcze laktator - dwufazowy, trójfazowy ? Jestem totalnie zielona i rozdarta, a nie chcę kupić rzeczy niepotrzebnych

    No i się pochwalę - zdecydowałam się na sesję brzuszkową :)
    f0e254b38aee.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2023, 18:08

    Lady_Dior, Gela093, Bella01, S.Roszpunka, Zula36 lubią tę wiadomość

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4847 3996

    Wysłany: 29 kwietnia 2023, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu dziękuję - Wasza Natalia też jest śliczna 🥰 Fajnie, że już taka rozgadama😆 a niech gada haha 😁 Moja Zocha na 2latka też już ładnie mówiła-pamiętam, że mówiła już wyrazy z 4 słów a ten mały łotr gaworzy jak roczniak 🙈 Zdradź gdzie wczasujecie😁❓Masz rację, że z dzieckiem to się już nie odpocznie ale i tak warto 😁 Co do trosk to masz rację - po porodzie wcale nie znikają.... No chyba, że ktoś ma książkowe, bezproblemowe dziecko 😂

    Joanien1104 jejku Ty też zaraz rodzisz 😁 Cieszę się, bo też sporo się naczekałaś na upragnioną ciążę. Dobrze, że wszystko pod kontrolą - teraz ciesz się brzuszkiem, relaksuj, bo to niezapomniane chwile 😊 Co do potrzebnych rzeczy to ja chyba nie pomogę za bardzo, bo każdemu co innego pasuje i przy obu dzieciach miałam co innego 😂 Przy Zosi miałam pełno pieluszek tetrowych, muslinowych a przy Sebastianie żadnych pieluch nie używałam 😂 Zosia spała w bodziakach i półśpiochach a Sebastian od początku w pajacach 🤪Nie polubiłam kopertowych bodziaków - denerwuje mnie ilość tych guzików a stary to aż ich nienawidził-nigdy nie umiał poprawnie zapiąć 🙈Ja kupowałam laktator z myślą, że mogę być kpi, więc na dwie piersi z medeli i byłam zadowolona.
    Mam nadzieję, że inne dziewczyny więcej doradzą 😌 Piękne zdjęcie 🥰 Warto sobie taką sesję zrobić - to niesamowita pamiątka ☺️

    joanien1104 lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 30 kwietnia 2023, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien cieszę się, że u Was wszystko dobrze ❤️ wyglądasz pięknie 😍
    Co do laktatora to nie pomogę, miałam stary model lansinoh ale mało go używałam. A co do reszty, kurczę nie pamietam co mega mi się przydało, a co tak średnio 😳 jakby to było 100lat temu 🫣 Ja np lubiłam body kopertowe, bo nie musiałam przez główkę Natalce zakładać body (na początku tego się bałam 🫣 ale faktycznie ta ilość guzików mega wkurzała😅), mialam kocyk muślinowy i to był super zakup na te letnie dni, pieluch tetrowych/muślinowych miałam sporo, a użyłam może ze 3 sztuki i je prałam,pamietam,że miałam po 4/5 sztuk na początek(body na długi i krotki rękaw,pajace,półspiochy),2 bluzy/sweterek, bo nie wiedziałam czy ubranka będą za małe/duże i później zamówiłam więcej jak już Natalia się urodziła i widziałam, że nie wyrabiam z praniem 😅

    Lady_Dior, dziękuje ❤️ Malaga 🤩
    Wczoraj wróciliśmy. Było super. Piękna pogoda,piękne widoki. Ale zmęczona jestem 😅 Natalii wychodzą jeszcze 3 piątki na raz plus pogoda (było z 30 stopni codziennie)- widziałam, że codziennie jest bardzo zmęczona,a jak ona jest zmęczona to bardzo łatwo denerwuje się i ciężko ją uspokoić (zapewne dużo dzieci tak ma).
    Haha zaraz się rozgada i zatęsknisz jeszcze za tym gaworzeniem 😅 u nas od jakiegoś czasu jest etap ,,co to, kto to? ,, i już rozumiem rodziców którzy mówili, że mam się cieszyć tym,że jeszcze nie gada 😅 cieszę się, że super się rozwija, jest ro słodkie i wiedziałam, że tak będzie ale kurde nie myślałam, że tak szybko i każde stuknięcie, jakis hałas na dworze to od razu słyszę ,,co too/kto too,, 🙄😂 także jest ciekawie 😅

    joanien1104 lubi tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 953 933

    Wysłany: 1 maja 2023, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien, u mnie body kopertowe też się nie sprawdziło, cholera mnie brała,jak dziecko płakało, a ja musiałam odpinac 10 guzików, mój tez zawsze źle ubieral tak jak u Lady Dior 🤦‍♀️ jeżeli chcesz kp,to laktator dla mnie to must have, ja byłam po CC,więc ładnie rozkrecil mi laktacje,a potem od 6 tygodnia odciagalam dwa razy w tygodniu,żeby mała umiała pić z butelki i tata czasem mógł być cyckiem , mogłam przynajmniej wyjść do fryzjera i się nie martwic czy będę na czas. Sprawdziła się u mnie też dostawka do łóżka,mała spala z nami do 7 miesiąca,a ja nie musiałam latać pomiędzy pokojami w nocy. Będziesz mieć letnie dziecko, więc otulacz może być super,ja otulalam nim Laure,bo miała dość silny odruch moro i się wybudzala podczas spania. Fajnie też sprawdził mi się kokon do salonu, zawsze miałam na oku mała i mogłam chociaż obiad ugotować. Nie kupowalabym smoczkow,dużo butelek czy wkładki do wanienki, nic z tego nie uzylam🤷‍♀️
    Ja teraz dodatkowo dokupilam dobre kremy z filtrem na lato i dobra wkładkę do fotelika,żeby się dziecko nie pocilo.
    A no I jak chcesz kp to polecam maść maltan i kompresy multi mam, uratowalo mi to brodawki...

    joanien1104 lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4847 3996

    Wysłany: 1 maja 2023, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 wszystko fajnie ale Ty pisz jak się czujesz 😁 w ogóle jak ruchy w tej ciąży? Czujesz jakąś różnicę? Ja z Zosią miałam łożysko na przedniej ścianie i ruchy czułam słabo a z Sebastianem na tylnej ścianie i niewiele mocniej. Nigdy mnie ruchy dziecka nie bolały - czasem jak mocniej kopnęło mnie maleństwo to się zwyczajnie wystraszyłam i podskawiwałam😂 ale jak czytam jakie bolesne ruchy mają niektóre dziewczyny, to aż się dziwię....
    Ja dziś owulaki kupiłam ale nie pytajcie po co, bo ja sama nie wiem 😂😂😂

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 953 933

    Wysłany: 1 maja 2023, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie nie jest zle😬 oczywiście czuje,że jest już ciężko,ale to chyba normalne na końcówce 🤷‍♀️ jeżeli chodzi o ruchy to jest różnica o 360 stopni😁 z Laura mialam lozysko na przedniej scianie, do tego byla w ułożeniu miednicowym bocznym I czułam tylko jak wypycha glowe pod zebrami,reszta to byly takie delikatne ruchy, teraz łożysko na tylnej ścianie i ułożenie gotówkowe to powiem Ci,że nieraz aż łzy poleca jak zasadzi kopniaka w bok, albo nerke🤭🤭
    Co do owulkow,to chyba przeznaczenia nie oszukasz😉 za bardzo Ci siedzi w głowie dziecko....ja uważam,że lepiej spróbować I żałować niż żałować, że się nie spróbowalo🤗🤗🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2023, 16:43

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4847 3996

    Wysłany: 2 maja 2023, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gela093 no nieźle masz z tą artystką 🙈 Nieźle daje Ci popalić i to od samego początku 😆 Oby w rzeczywistości była spokojna🤪
    To ja chyba żeber nie mam 🤣 Nie wiem co co mną nie tak haha 😂 ale tęsknię za tym, choć w drugiej ciąży już nie dało się tego tak przeżywać jak za pierwszym razem - jedynie w nocy mogłam się porozczulać trochę 😌
    Co do kolejnej ciąży No to zobaczymy - poczekam trochę, bo wolałabym na wiosnę /lato rodzić😂

    Baksia ja również planowałam Hiszpanię w tym roku 😊 Zobaczymy co z tych planów wyjdzie haha😂 Marzą mi się Seszele i inne wyspy albo Kenia, Tanzania, Madagaskar 🤪


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2023, 20:58

    Gela093 lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 2 maja 2023, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien pięknie wyglądasz, super, że u Ciebie lepiej.
    Co do wyprawki to tak jak Lady pisała u każdego sprawdzi się co innego.
    Ja polubiłam pajace przy drugim i trzecim dziecku, przy pierwszym synku używałam głównie body plus polspiochy. Polecam pajace, ale tylko ze stopkami, bo skarpetki z takich małych stopek często się zsuwają. Pajace na zatrzaski albo na zamek (najszybsza opcja).
    Dla dziewczynki legginsy plus body, ale to jak była już troszkę większa. Ja wszystkiego kupowałam po ok 10szt w danym rozmiarze. Mimo, że moje dzieci nie były jakieś bardzo malutkie (ostatni najmniejszy z wagą 3300) przydało mi się trochę ubranek na rozmiar 50 na sam początek. Za duże ubranka przy noworodku są denerwujące.
    Ja używałam też rożków (miękkich) przez pierwsze trzy miesiące. Łatwiej mi było nosić tak dziecko i też w tym spało. Wiedziałam, że jest dotulone. Przy drugim odkryłam kokon i u nas fajnie się sprawdzał (spaliśmy z dzieckiem w łóżku, bo tak mi było wygodniej przy kp.)
    U mnie pieluchy tetrowe były w częstym użyciu, bo każde dziecko ulewalo. 10 szt to było takie minimum. Pieluchy flanelowe dobre do podkładania pod główkę.

    Ja miałam laktator elektryczny Lovi prolactis dwufazowy (w zupełności wystarcza) i bardzo mi się sprawdził zwłaszcza do rozkręcenia laktacji, ale jest na jedną pierś. Gdybym miała go codziennie używać przez dłuższy okres czasu zdecydowałabym się na 2 piersi, pewnie wzielabym Lansinoh albo Medelę.
    Również polecam kompresy MultiMum

    Otulaczy nie kupowałam dużo, bardziej używałam w lecie do przykrywania, bo moje dzieci akurat nie bardzo lubiły być owinięte w kokon (rączki musiały mieć na wierzchu).

    Ważna jest też odpowiednia torba do wózka, taka przemyślana, bo jednak duzo rzeczy zabiera się ze sobą.

    Przy trzecim dziecku zaopatrzyłam się w otulacz do fotelika samochodowego i polecam również 👍

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4847 3996

    Wysłany: 3 maja 2023, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo rożki to też u mnie były używane przy pierwszych miesiącach życia przy obojgu. Bardzo ułatwiały mi trzymanie dziecka, bo moje maluchy były naprawdę małe - 47 i 49cm. Bez rożka po prostu źle się trzymało takie małe dziecko.

    Dostawka do łóżka też się u mnie sprwlawdzila - miałam z chicco

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2023, 09:43

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 4 maja 2023, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Joanien, przepiękne zdjęcie, wyglądasz super ♥️
    Basia, Natalka już jest taka duża ♥️
    Z twojego opisu brzmi podobnie do Ksawerego większość. U nas też etap na co to, co to? Plus zaczął zdrabniac wgl słowa i woła np "mamusia", "tatuś"🥹

    A jeśli chodzi o drugiego bobasa, to u mnie już połowa 🫣 i czekamy na córeczkę 🥳🥳🥳 Ksawek kładzie głowę na brzuchu i mowi "moja szyczka" w sensie siostrzyczka :D
    Zobaczymy co będzie jak się urodzi 😅
    Z mniej fajnych wiadomości mam łożysko nisko położone z przodu, czekamy czy się podniesie, bo jak nie to nie chcę myśleć jak wprowadze przy Ksawerym oszczędny tryb życia i zero dźwigania 🤨 no i będę musiała wtedy mieć CC :(
    Nie chce o tym myśleć póki co...
    Za tydzień też się wybieramy na wakacje o ile lekarz nie będzie miał żadnych przeciwwskazań. Z przeciwnym razie przepadnie nam wycieczka 🙉 liczę na to że jednak się uda. Chcemy ogarnąć jeszcze jakieś wakacje z jednym bobasem, bo potem może być ciężko, no i jak przejdę na l4 to już niezbyt gdzieś pojedziemy, więc póki co biorę tydzień urlopu i korzystam 🙊

    Gela093, joanien1104, Lady_Dior lubią tę wiadomość

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 4 maja 2023, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka u mnie łożysko podniosło się dopiero w okolicy 30 tc, też mam z przodu, stąd pewnie mało czuję ruchy albo mam wyjątkowo leniwe dziecko.
    Mi niestety nie wyrażono zgody na lot :( stąd siedzę i kwitnę w PL.

    Ja już wiem, że będę miała CC, mam zaświadczenie od psychiatry. nawet nie myślę o porodzie SN, bo na samą myśl mi słabo. Moja ginekolog tez ma mi wystawić zaświadczenie na kolejnej wizycie ze względu na zespół Ashermana i 5 poronień.
    Dodatkowo rozważam poród w prywatnej placówce i waham się miedzy Wrocławiem, Katowicami i Łodzią, mam nadzieję, że przejdę kwalifikację pozytywnie. Strasznie się boję złego traktowania w publicznym szpitalu, braku szacunku, zrozumienia, wsparcia i pomocy :(

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4847 3996

    Wysłany: 7 maja 2023, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 aż niemożliwe, że ten czas tak zapingala 🙈 Mam wrażenie, że miesiąc temu pisałaś o pozytywnym teście 🤣 Gratuluję córeczki 🥰 Dziewczynki są przekochane-gorzej potem haha 🤣 Nie no żartuję 😊 Mam nadzieję, że łożysko się jeszcze podniesie ale tak jak Joanien1104 pisze - jest jeszcze na to czas 😌 Macie jakieś imiona już wybrane 😁❓

    Joanien1104 rozumiem Twoje rozterki... Ciężarna bez względu na sytuację zasługuje na godne traktowanie - po prostu ludzkie a jak czytam/słucham jak potrafi być w Polsce to wierzyć się nie chce. Moja siostra choćby jest dobrym przykładem "przestań krzyczeć" 🙄🙄🙄🙄 Nóż mi się normalnie w kieszeni otwiera🤬
    Mam nadzieję, że wszystko się uda i będziesz mieć dobre wspomnienia z porodu. To jest taka wyjątkowa chwila w życiu kobiety, że powinna dawać tylko miłe wspomnienia.

    Trodde kochana jak oduczyłaś Dominika smoka w nocy❓🙈 Sebastian nie ma smoczka za dnia-nawet łatwo poszło ale nocki to nie wiem jak ogarnę...

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 9 maja 2023, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady odpiszę Ci tak na szybko, bo u nas znów kaszel i glut, nawet nie mam kiedy na spokojnie usiąść. Eh, uroki żłobka 🤷
    U Dominika po prostu pewnego dnia stwierdziłam, że koniec ze smokiem w nocy bo musiałam wstawać i szukać skoczka po ciemku, bo budził się i nie mógł bez niego zasnąć a mnie to wstawanie wykańczało. Delikatnie obcięłam końcówkę i dałam mu w dzień tłumacząc, że się popsuł i żeby zobaczył że nie trzyma się w buzi.
    A w nocy nie ukrywam, pierwsza nocka była bardzo ciężka... Po prostu brałam na ręce, nosiłam i lulałam a on pół nocy przepłakał. Odkładałam, chwilę spał i od nowa... Tłumaczyłam, że smoczek się popsuł ale może przytulić kocyk i króliczka... wytrzymałam 😉 drugiej nocy znów budził się i płakał a ja znów przytulałam i nosiłam, ale dużo szybciej się uspokajał. Trzeciej nocy obudził się chyba tylko dwa razy i chwilę popłakał a przytulony od razu zasnął. Kolejnej już nie pamiętał o smoczku. Szczerze mówiąc, nie było tak źle. Najgorsza była pierwsza noc, bo już chciałam się poddać. Grunt to konsekwencja. Sebastian jest trochę starszy więc może łatwiej będzie mu wytłumaczyć. Może też spróbuj dać coś w zamian, może przytulankę?
    Powodzenia 🙂

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4847 3996

    Wysłany: 10 maja 2023, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde dziękuję za odpowiedź 😌 "Konsekwencja" no właśnie - z tym może być u mnie ciężko 😆 Nie wiem naprawdę jak się za to zabiorę - on jest taki inny od Zosi😂 Może spróbuję najpierw drzemki bez smoczka... Zastanawiam się też nad odpieluchowaniem przez lato ale na razie Sebastian nie czai bazy 😆 Zosię też późno odpieluchowalam ale ona szybko zaczaiła - zobaczymy jak to będzie z tym małym terrorystą😂
    Dużo zdrowia dla Dominika i dla Was.Moje dzieciaki jakby trochę mniej chorują tfu tfu😝
    Ja jeszcze w ciąży nie jestem ale już wózki oglądam 😂 weźcie mnie stuknijcie w ten łepek🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2023, 22:16

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Gosiak93 Koleżanka
    Postów: 53 23

    Wysłany: 13 maja 2023, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Długo mnie nie było. Gratuluję kolejnych ciąż i dzieciaczków. Bardzo współczuję strat i rozczarowań. U nas się udało córeczka ma już skończone 3 miesiące.

    JJ., Malina, Lady_Dior lubią tę wiadomość

‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ