X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jak przygotować się do ciąży po poronieniu
Odpowiedz

Jak przygotować się do ciąży po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • pasQda Debiutantka
    Postów: 12 9

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moją ciążą coś się musiało dziać zanim wogóle byłam świadoma,że zaszłam... Już tydzień przed spodziewanym okresem brzuch mnie bardzo bolał, a to pewnie dlatego że brałam antybiotyk na grypę, którego nie wolno brać w ciąży :( Lekarze mówią,że wywołuje on często poronienia także strzeżcie się Klarytromycyny i pochodnych. Teraz nie daję sobie wcisnąć żadnego antybiotyku, leczę się domowymi sposobami.. I oczywiście jestem czujna na wszelkie objawy..

    Mój Aniołek odszedł 07.10.2013 :( // Jest Andrzejkowy Dawidek :)
  • Arabella Koleżanka
    Postów: 69 11

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasQda wrote:
    Z moją ciążą coś się musiało dziać zanim wogóle byłam świadoma,że zaszłam... Już tydzień przed spodziewanym okresem brzuch mnie bardzo bolał, a to pewnie dlatego że brałam antybiotyk na grypę, którego nie wolno brać w ciąży :( Lekarze mówią,że wywołuje on często poronienia także strzeżcie się Klarytromycyny i pochodnych. Teraz nie daję sobie wcisnąć żadnego antybiotyku, leczę się domowymi sposobami.. I oczywiście jestem czujna na wszelkie objawy..


    Umnie tez cos bylo nie tak,czekalam na okres ,mialam bole brzucha ,wrazliwe piersi itd,po 11 dniach po spodziewanej miesiaczce zrobilam test ciazowy ,pozytywny :)ale od samego poczatku mialam zle przeczucia ;( nie wiem skad to sie wzielo.Lekarz powiedzial,ze pecherzyk jest malutki ,zebym przyszla za 10 dni na usg to zobaczy czy rosnie,mowilam mu ,ze boli mnie caly czas brzuch jak na okres,on na to ze to normalne,dwa dni po wizycie dostalam krawienia ;(


  • Arabella Koleżanka
    Postów: 69 11

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasQda wrote:
    Arabella wiesiołek daje radę na śluz:) trza go brać do owulki :) Muńka ma rację Salfazin pomaga dla mężczyzn zawiera dużo cynku, wit C i E, selen a to wszystko do produkcji "maluchów". Muńka przykro mi, ściskam mocno :)

    Szpikuje mojego chlopca witaminkami :) jeszcze pare dni przytulanek mam nadzeje,ze zmajstrujemy kropka :) jesli nie to wiesiolek od nastepnego cyklu

    Kurcze,ovuf pokazuje mi dzis dni plodne ale owulacje trzy dni przed nastepnym okresem :O oco chodzi??


  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też czułam że coś jest nie tak ciąża na usg była modsza około 2 -3 tygodnie niż wg ostatniej miesiączki
    my się wztrzymujemy ze staraniami do września :( i znów mam doła przez to bo miał być lipiec , a tu jeszcze tyle czekania :(
    nie mam pomysłu co robić żeby ten czas mi szybciej zleciał

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Arabella Koleżanka
    Postów: 69 11

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie stwierdzil 5 tyg ciaze a sprzet pokazal ,ze to 7 tydz
    Dlaczego czekacie do wrzesnia?


  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa ginka zaleciła czekać 6 miesięcy, ale tyle nie wytrzymam więc bierzemy średnią z tego co mówią lekarze i odzczekamy 4 miesiące
    poza tym potrzebuję dwóch cykli na zrobienie badań hormonalnych
    w tym cyklu zrobię progesteron w 22 dc
    w kolejnym pomiędzy 3-5 też jakieś hormony teraz nie pamiętam co to dokładnie
    i też progesteron, moja endo mi powiedziała że trzeba zrobić progesteron 3 cykle pod rząd aby zobaczyć na jakim jest poziomie i czy konieczna jest pomoc lekami

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Arabella Koleżanka
    Postów: 69 11

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha,to tzrymam kciuki zeby badania wyszly super :*

    gosia86 lubi tę wiadomość


  • Arabella Koleżanka
    Postów: 69 11

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia86 wrote:
    ja też czułam że coś jest nie tak ciąża na usg była modsza około 2 -3 tygodnie niż wg ostatniej miesiączki
    my się wztrzymujemy ze staraniami do września :( i znów mam doła przez to bo miał być lipiec , a tu jeszcze tyle czekania :(
    nie mam pomysłu co robić żeby ten czas mi szybciej zleciał


    Ja zeby nie myslec za duzo,zaczelam upiekszac moj ogrodek :) pomaga! po pracy robie cos w domu potem ogrodek,wieczorem jestem zmeczona i ide szybko spac

    gosia86 lubi tę wiadomość


  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ściągnełam jakaś apkę na telefon i mi wyliczyło że jeśli zajdę we wrześniu to urodzę w czerwcu :)

    Arabella lubi tę wiadomość

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arabella wrote:
    Ja zeby nie myslec za duzo,zaczelam upiekszac moj ogrodek :) pomaga! po pracy robie cos w domu potem ogrodek,wieczorem jestem zmeczona i ide szybko spac
    też rozważam taką opcję :) a mam sporo roboty koło domu :)

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Arabella Koleżanka
    Postów: 69 11

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia86 wrote:
    też rozważam taką opcję :) a mam sporo roboty koło domu :)
    Nie ma na co czekac ,nie rozwazaj tylko rzuc sie w wir ogrodkowy :) lato jest, sloneczko,jest zajebiscie ,mysl pozytywnie :)

    gosia86, gosia86 lubią tę wiadomość


  • Arabella Koleżanka
    Postów: 69 11

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia86 wrote:
    ściągnełam jakaś apkę na telefon i mi wyliczyło że jeśli zajdę we wrześniu to urodzę w czerwcu :)

    Ja tez sprawdzalam i jesli zajde teraz to urodze w marcu :)

    gosia86 lubi tę wiadomość


  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    muszę mieć coś konkretnego co zajmie mi czas bo inaczej chyba oszaleję :)

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Arabella Koleżanka
    Postów: 69 11

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrzylas moze na moj wykres?okres plodny jeszcze 3 dni a owulacja tuz przedd okresem :O


  • Arabella Koleżanka
    Postów: 69 11

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia86 wrote:
    muszę mieć coś konkretnego co zajmie mi czas bo inaczej chyba oszaleję :)

    nie pracujesz? ja po stracie bylam w takim dole ,ze nawet oddychac mi sie nie chcialo,teraz jest juz troche lepiej,forum mi tez duzo pomaga


  • pasQda Debiutantka
    Postów: 12 9

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia86 wrote:
    nowa ginka zaleciła czekać 6 miesięcy, ale tyle nie wytrzymam więc bierzemy średnią z tego co mówią lekarze i odzczekamy 4 miesiące
    poza tym potrzebuję dwóch cykli na zrobienie badań hormonalnych
    w tym cyklu zrobię progesteron w 22 dc
    w kolejnym pomiędzy 3-5 też jakieś hormony teraz nie pamiętam co to dokładnie
    i też progesteron, moja endo mi powiedziała że trzeba zrobić progesteron 3 cykle pod rząd aby zobaczyć na jakim jest poziomie i czy konieczna jest pomoc lekami

    Gosiu jakie to miały być hormony? mnie żaden lekarz oczywiście niczego nie zaproponował po poronieniu hmm...

    Mój Aniołek odszedł 07.10.2013 :( // Jest Andrzejkowy Dawidek :)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 3-4 dniu cyklu:
    estradiol
    LH
    FSH
    a w 22-25 progesteron przez 3 cykle pod rząd najlepiej (po to aby potwierdzić konieczność stosowania duphastonu czy luteiny jeszcze przed zajściem w ciążę)
    mi poprzedni lekarz też nie dał skierowania na żadne badania
    dostałam je od endokrynologa i wczoraj ginka potwierdziła że mam je zrobić
    w tym cyklu progesteron a pozostałe w kolejnym
    a i tsh i ft4 ale to u mnie badania podstawowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2014, 22:38

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • pasQda Debiutantka
    Postów: 12 9

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 00:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok to też będę musiała się zabrać za badania oczywiście prywatnie, bo lekarze łaskę robią jak coś zapiszą..

    Mój Aniołek odszedł 07.10.2013 :( // Jest Andrzejkowy Dawidek :)
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 01:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No te badania i tak w większości są płatne niestety

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Arabella Koleżanka
    Postów: 69 11

    Wysłany: 6 lipca 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny !
    co nowego u was? Gosiu ogrodek juz upiekszony ?:)
    Moja @ sie zbliza ;( tak czuje.. zrobilam juz tzry tesy wszystkie negatywne :(


‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ