X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jak szybko udalm sie zajść w ciąże po łyzeczkowaniu?
Odpowiedz

Jak szybko udalm sie zajść w ciąże po łyzeczkowaniu?

Oceń ten wątek:
  • canton Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata ja 5 tygodni po zabiegu miałam bete na poziomie ponad 20. Wydaje mi się to normalne. Wiele pewnie zależy do którego tygodnia przyrastała beta i jak wysoka była

    Beata lubi tę wiadomość

  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem,czy w tak wczesnej ciąży była konieczność, pójde do mojego gina to sie zapytam

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam termin lipcowy. W 8 tygodniu już wiedziałam, że jest źle, bo beta zaczęła bardzo słabo przyrastać, a zarodek był ledwo widoczny, a na początku 10 tygodnia beta spadła, akcji serca nie było i dostałam skierowanie do szpitala. 30 grudnia miałam zabieg. Czy to normalne, że tak bardzo nie mogę się pozbierać? Że ciągle myślę o tym, ze jak najszybciej chciałabym być znowu w ciąży? Mój lekarz mówi, że 3 miesiące przerwy w staraniach to minimum, ale dla mnie to strasznie długo.

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie, najgorsze, ze czas leci, a my w tyle.....

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bergamotonko, gama, przykro mi bardzo dziewczyny...

    Bergamotko, wydaje mi się, że to całkiem normalne, że nie możesz się pozbierać.. mi się wydaje, że ja dość szybko się podniosłam, zajęło mi to 3 tygodnie, choć były to najtrudniejsze tygodnie w życiu. Nam też lekarz kazał 3 miesiące się wstrzymać, ale 2 lekarz kazał działać i tego 2 się posłuchałam :)

    gama - u każdej po łyżeczkowaniu jest inaczej, zależy jak wysoka była ciaża, jak lekarz robił, jakie masz predyspozycje do gojenia się ran. Daj sobie czas na odpoczynek - ja się mocno oszczędzałam, zero wysiłku przez 3 tygodnie, zero podnoszenia, prac domowych nawet typu odkurzanie. Wszystko się zagoiło. Organizm fizycznie szybko się otrząsnął

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • zuzkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny przepraszam za moje glupie pytanie ale jedynie Was moge o to spytac. Cały czas czytam o tej becie o co z Nią chodzi? jak ją mierzycie? i po co?

    Zuzka
  • skrzat1988 Autorytet
    Postów: 598 617

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzkaa wrote:
    dziewczyny przepraszam za moje glupie pytanie ale jedynie Was moge o to spytac. Cały czas czytam o tej becie o co z Nią chodzi? jak ją mierzycie? i po co?

    Beta to hormon, który przyrasta w czasie ciąży, nie pamiętam jak dokładnie, ale chyba dwukrotnie w czasie 24h? czy jakoś tak...jeśli przyrost bety jest za mały to ciąża może nie rozwijać się prawidłowo...Beta to badania z krwi, idziesz na pobranie i zwykle tego samego dnia masz jeszcze wynik. Koszt prywatnie jest różny od 30 do nawet 70zł u mnie w LuxMedzie.

    Ehh dziewczyny mam już dość...
    W kwietniu miałam łyżeczkowanie i do tej pory nie udało mi się zajść w ciążę... :( Strasznie mi smutno..

    1 rok starań -> 04.2015 - 11 tc [*]
    2 lata starań od poronienia... i CUD :)

    m3sxrjjgan8b5awa.png
  • zuzkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skrzat a bierzesz kwas foliowy cały czas? ja w pierwszj ciazy tez nie moglam zajsc az zaczelam brac kwas foliowy i po 3 msc udalo sie niestety skonczylo sie jak sie skonczylo ale teraz po zabiegu tez caly czas biore kwas...

    Zuzka
  • skrzat1988 Autorytet
    Postów: 598 617

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzkaa biorę Femibion Classic od dwóch tygodni, a tam jest kwas foliowy. Może teraz się uda, jak trochę się nim nafaszeruję:)

    Wcześniej w styczniu zaczęłam brać właśnie też Femibon i w lutym zobaczyłam 2 kreski, później w kwietniu poroniłam, ale Femibion brałam aż do lipca, żeby się wzmocnić, no ale to efektu nie dało niestety...

    1 rok starań -> 04.2015 - 11 tc [*]
    2 lata starań od poronienia... i CUD :)

    m3sxrjjgan8b5awa.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    canton wrote:
    Beata ja 5 tygodni po zabiegu miałam bete na poziomie ponad 20. Wydaje mi się to normalne. Wiele pewnie zależy do którego tygodnia przyrastała beta i jak wysoka była
    Ok czyli jestem spokojna :)
    I mnie przyrastala do samego końca była ponad 70 tysięcy czyli spokojnie czekam
    Jutro biegnę na wizytę a w czwartek powtórzę bete

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BERGAMOTKO mi też lekarz kazał odczekać chwilę ale ja nie słucham bo to wykonczyloby mnie psychicznie tym bardziej ze nie ma żadnych racjonnych tłumaczeń dlaczego mam czekać. ..

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skrzat trzymaj się dzielnie I staraj się nie skupiać tylko na tym choć wiem ze czasem to cholernie trudna rzecz ale wierzę ze niebawem się uda :*

    ZUZKA oczywiście dla Skrzata kwas foliowy jak najbardziej ale już parę dziewczyn mi pisało ze po poronieniu dopóki nie spadnie beta do zera absolutnie nie wolno brać kwasu bo on karmi ewentualny zasniad i dlatego ja właśnie kontruje betę bo jak tylko spadnie zaczynam znowu folik

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia historia podobna zerknij na mój wykres nie mam pewności czy ovu była choć wygląda jak by tak.... Ale pewne jest ze beta nie spadła jeszcze

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie owulacja po zabiegu wystąpiła i mam wrażenie, że była jakaś "wzmożona" ponoć w tym okresie łatwiej jest zajść w ciążę. Co do kwasu foliowego to ja biorę cały czas i na ostatniej wizycie lekarz zalecał dalsze zażywanie go.

    Monia85 przykro mi z powodu Twojej straty.

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • moniiikaaa Ekspertka
    Postów: 158 105

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też lekarz powiedział żeby kwas foliowy brać cały czas, ale zastanawiam się czy nie zaczać brać Femibion Classic, tam jest kwas + inne witaminy.

    Ja dziś odebrałam ze szpitala wynik badania histopatologicznego i dostałam pierwszego okresu. Mam nadzieję, że będzie regularny, żeby wyliczyć dobrze dni płodne, bo za kilka miesięcy znowu zaczynamy starania.

    7v8rgzu3t6t5o30a.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też lekarze mówili żeby poczekać min 2 miesiące ze staraniami, ale to bardziej chodzi o psychikę bo z tego co słyszałam macica szybko się goi szczególnie po wczesnym poronieniu. Czuję się gotowa na bycie mamą i nie może być inaczej. Ja się nigdy nie zabezpieczałam i nie zamierzam co ma być to będzie, staram się być dobrej myśli (nie dostałam jeszcze @ po zabiegu :)) może uda się szybciej niż myślałam.

    Z kwasem foliowym zrobiłam sobie przerwe na czas brania antybiotyku po zabiegu, a teraz biorę cały czas.

  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Cześć dziewczyny, chciałabym do Was dołączyć. Moja historia jest podobna do Waszych, po dwóch latach starań upragniona ciąża. Usg w 9 tyg nie pozostawiło nadziei, brak akcji serca, zarodek 2,3mm. Później szpital, zabieg. Teraz czekam na wyniki hist-pat i na moje inne przeróżne przeciwciała Jeszcze nie miałam miesiączki, czekam z utęsknieniem. W szpitalu jedni lekarze mówili żeby odczekać 3 mce, inni że 6, ale my się nie zabiezpieczamy. Mam niedrożny prawy jajowód, a owu z lewego była bardzo rzadko więc szanse, że coś by się zadziało teraz tak od razy są minialne. Mam pytanie, czy któraś z Was miała owu w cylku po poronieniu, przed pierwszą miesiączką? bo owu przy podwyższonym hcg jest niemożliwe, prawda?

    Monia, przykro mi bardzo, wiem co czujesz..
    u mnie po zabiegu była owu - jeszcze nie miałam pierwszej @ - owu była potwierdzona usg.

    Jeśli chodzi o tabletki - 2 lekarzy i położna kazali brać cały czas kwas foliowy. Najpierw brałam sam kwas, po wizycie lekarz zalecił witaminy, żeby odbudować organizm - biorę vita-min plus mama

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • bergamotka Ekspertka
    Postów: 149 138

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, ja Ciebie doskonale rozumiem, jak się czujesz z siostrą w ciąży. Dzielna jesteś. Ja mam w pracy, w tym samym pokoju, koleżankę w ciąży i nie wyobrażam sobie na razie powrotu tam. Rozkładają mnie, wydawałoby się, drobiazgi. Na przykład, po powrocie ze szpitala znalazłam w szufladzie przy łóżku pozytywne testy ciążowe z listopada i płakałam nad nimi nie mniej niż tuż po zabiegu.

    iv092n0akv1jf8zt.png

    dqprru1dqew2759v.png
  • Greetta Autorytet
    Postów: 431 470

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ja zabieg miałam 23.11 a @ dostałam 23.12, krwawienie trwało 2 dni i takie skąpe raczej a później plamienie około tygodnia. Owulacja również potwierdzona usg pisząc wcześniej "wzmożona" miałam na myśli ilość śluzu i trwała dłużej niż zwykle.

    Eva0208 lubi tę wiadomość

    <3 Synio 02.02.2006 31tc cc <3 Aniołek [*] ( 8/11tc ) XI.2015 <3 Synio 05.01.18 39tc sn :D <3
    82down152kmv2jv8.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Greetta wrote:
    Monia ja zabieg miałam 23.11 a @ dostałam 23.12, krwawienie trwało 2 dni i takie skąpe raczej a później plamienie około tygodnia. Owulacja również potwierdzona usg pisząc wcześniej "wzmożona" miałam na myśli ilość śluzu i trwała dłużej niż zwykle.
    Moja taka właśnie była, jak piszesz - kilka dni bardzo rozciągliwego śluzu :)

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ