X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jak szybko udalm sie zajść w ciąże po łyzeczkowaniu?
Odpowiedz

Jak szybko udalm sie zajść w ciąże po łyzeczkowaniu?

Oceń ten wątek:
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zocha88 wrote:
    Mam tak od 3 tyg... i nadal nic :(
    A Ty JJ nie trać nadziei. Teraz kiedy się staracie dwie kreseczki pojawią się prędzej niż myślisz. Trzymam za to kciuki :)

    Walczymy od ponad grubo 2 lat..i kiedy się udało - szybko się skończyło, nawet nie tak szybko bo w 13tc. Wierzę, że organizm będzie dążył do szybkiej ciąży ale z dnia na dzień tracę nadzieję i spadam na sam dół myślami.....Dużo sił i cierpliwości dla Ciebie ! :)

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ, wiem co czujesz. Tez obawiam się że nie zaskocze od razu...

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • Ciżemka Przyjaciółka
    Postów: 162 25

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, jak widać zdania są podzielone. Mi coś mówili, że macica musi dojść do swoich rozmiarów a i prolaktyna podskoczyła ale baaaardzo nie uśmiecha mi się czekać tyle czasu :/. Obgadam to jeszcze z lekarzami z kliniki, ciekawe jakie oni zdanie będą mieli

    2009-ciąża naturalna- poronienie zatrzymane 9tc
    2016-inseminacja- ciąża ektopowa jajowodowa
    2017-kriotransfer- poronienie zatrzymane 9tc (Agatka)
    2018-kriotransfer -ciąża biochemiczna
    2019- transfer 2 zarodków UDANY
    E 👧🏼 i M🧒🏼 na świecie ❤️
    + 1 ❄️ w banku

    Na jesień zabieramy naszego Śnieżka 🥰
    🔜🤰🏼❓
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bondzik007 wrote:
    Mi skończyła się poerwsza miesiączka. W piątek mam wizytę, pewnie nic ciekawego nie usłysze prócz tego ze powinnam czekać. A im bliżej tego, by móc na nowo się starać, ja sie coraz bardziej boję..

    Bondzik, koniecznie daj znać jak po wizycie u lekarza. Trzymam kciuki :)

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam. Wszystko ładnie się zagoiło, nie ma śladu po ciąży. Powiedziała mi również że z punktu widzenia zdrowotnego/ginekologicznego mogę zacząć starania już teraz, bo nie ma do tego żadnych przeciwwskazań, ale radzi poczekać jeszcze trochę aż miną choroby :/ czyli tak jak się spodziewałam. Więc na razie czekam, mimo że nie jestem podatna na grypy itp.

    Dostałam również kartkę z listą podstawowych badań jakie mam zrobić: morfologia, glukoza, fibrynogen, wskaźnik protrombinowy/INR

    Bardzo się cieszę, że chociaż coś, a nie że usłyszałam tylko "tak mogło się zdarzyć.."chociaż mówiła że 90% poronionych ciąż, to ciąże z wadami genetycznymi płodu, a nie spowodowane naszą chorobą. Także mam nadzieję, że i u mnie tak się stało.

    Gdyby wyszła trombofilia, jeszcze przed zajściem w ciążę jak i w trakcie jej, będę miala brać leki.

    Pocieszyła mnie również, że druga ciąża w przeciwieństwie do tej może być bezproblemowa i może nie mieć zupełnie związku z pierwszą :)

    Do tego powiedziała, że w przyszłym roku widzimy się z moim dzidziusiem, bo wszystko będzie dobrze :) może nic takiego, ale bardzo to pokrzepiające :)


    Bella, też idziesz do lekarza po 1@?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2017, 16:52

    madamered, Bella01 lubią tę wiadomość

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bondzik, dzieki za to, ze podzielilas sie szczegolami po wizycie. Faktycznie sa one budujace. Ciesze sie, ze wszystko ladnie sie zagoilo i ze teoretycznie zielone swiatlo dostalas :)
    Ja mam miec wizyte za 3 tyg. Pewnie wiec przed @ sie wybiore po polowie sty.
    Jeszcze zob co oznaczaja te badania Twoje...

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam się zgłosić do lekarza po 3 miesiącach jak nie zajdę w ciążę... czyli coraz bliżej tej wizyty (2 cykle praktycznie już minęły). Po zabiegu u lekarza byłam po 3 tygodniach, wszystko niby w porządku. Mamy naturalnie się starać...tylko organizm nie reaguje i jak narazie ciąży brak.

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.J. Obyś na wizyte poszla z rosnaca bHCG :)

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam lyzeczkowanie 26.12, moj 11 tydzien, ale ciaza sie zatrzymala w 8. Szok i niedowierzanie, gdy zaczelam zalewac sie krwia w drugi dzien swiat. W domu mam 2,5 letniego smyka i nie mogę sie doczekac kolejnego.

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella01 wrote:
    J.J. Obyś na wizyte poszla z rosnaca bHCG :)
    ~

    Cichutko na to liczę..ale to życie za nas zdecyduje i pokaże jaki ma wobec nas plan działania. Lekarz twierdzi, że zobaczymy się wcześniej niż za 3 miesiące - bardzo bym chciała jednak wcześniejsze spotkanie z lekarzem nie zawsze oznacza ciążę ...

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, wspolczuje bardzo... Wychodzi na to, ze zaczynamy od tego samego momentu. Niestety :(

    Ja nawet nie pomyślałabym, że mnie może cos takiego spotkac. Najpierw szczescie, za chwile strach i czy dobra byla to decyzja, a potem.. Potem dopiero dotarlo do mnie jak bardzo chcialam miec tego maluszka i jak trudno bylo i jest mi sie z tym pogodzic.

    Teraz takze wiem, ze jezeli sie uda za drugim razem, to bedzie to ciaza pelna strachu o malenstwo.

    Zycze szybkiego podniesienia sie po stracie!

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ku pokrzepieniu serc: wg badan lepiej zacząć starania jak bajszybciej po poronieniu: http://journals.lww.com/greenjournal/Citation/2016/02000/Trying_to_Conceive_After_an_Early_Pregnancy_Loss_.4.aspx

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś mi nie wyświetla się ta strona...

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella01 wrote:
    Paula, wspolczuje bardzo... Wychodzi na to, ze zaczynamy od tego samego momentu. Niestety :(

    Ja nawet nie pomyślałabym, że mnie może cos takiego spotkac. Najpierw szczescie, za chwile strach i czy dobra byla to decyzja, a potem.. Potem dopiero dotarlo do mnie jak bardzo chcialam miec tego maluszka i jak trudno bylo i jest mi sie z tym pogodzic.

    Teraz takze wiem, ze jezeli sie uda za drugim razem, to bedzie to ciaza pelna strachu o malenstwo.

    Zycze szybkiego podniesienia sie po stracie!

    Bella miałam tak samo.. u nas starania w tym jednym cyklu były na zasadzie "co ma byc to będzie" i wyszło. No i tez szczęście ale i zarazem szok ze to już!
    A teraz pp stracie wiem, jak następny maluszek będzie wyczekiwany...

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071 wrote:
    Dziewczyny, ku pokrzepieniu serc: wg badan lepiej zacząć starania jak bajszybciej po poronieniu: http://journals.lww.com/greenjournal/Citation/2016/02000/Trying_to_Conceive_After_an_Early_Pregnancy_Loss_.4.aspx


    Też nie mogę wejść :/ nie wiem dlaczego.

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co Wam się wyświetla?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam. Musiałam zacytować twój post i skopiować cały link, bo inaczej nic nie wchodziło.

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłam na wizytę. Jajniki nie pracują, owulacji nie było :( Macica i szyjka po zabiegu ok. No, ale martwi ten brak reakcji :( Nie uspokoiło mnie to, bo podchodziłam z pozytywnym nastawieniem. Stwierdziłam, że musi się teraz stać coś dobrego, a jednak życie ma inne plany... :( Lekarz powiedział, że na spokojnie, mam sobie dać jeszcze 1,5-2 miesięcy czasu żeby ten okres się pojawił. Że za wcześnie na leki na wywołanie. Dostałam z powrotem Glucophage, powinien też trochę pomóc, szczególnie w obniżeniu poziomu hormonów, które zawsze miałam za wysokie. Lekarz powiedział, że łatwo nie będzie, ale też nie mówił, że nie ma w ogóle szans. W styczniu też wizyta u endo i zobaczę co mi powie.
    To czekanie jest straszne. Pierwszy raz tego doświadczam i wiem, że nie będę zbyt cierpliwa :) Nigdy bym nie pomyślała, że będę tak bardzo czekać na okres.

    Paula_071 lubi tę wiadomość

  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madamered wrote:
    Poszłam na wizytę. Jajniki nie pracują, owulacji nie było :( Macica i szyjka po zabiegu ok. No, ale martwi ten brak reakcji :( Nie uspokoiło mnie to, bo podchodziłam z pozytywnym nastawieniem. Stwierdziłam, że musi się teraz stać coś dobrego, a jednak życie ma inne plany... :( Lekarz powiedział, że na spokojnie, mam sobie dać jeszcze 1,5-2 miesięcy czasu żeby ten okres się pojawił. Że za wcześnie na leki na wywołanie. Dostałam z powrotem Glucophage, powinien też trochę pomóc, szczególnie w obniżeniu poziomu hormonów, które zawsze miałam za wysokie. Lekarz powiedział, że łatwo nie będzie, ale też nie mówił, że nie ma w ogóle szans. W styczniu też wizyta u endo i zobaczę co mi powie.
    To czekanie jest straszne. Pierwszy raz tego doświadczam i wiem, że nie będę zbyt cierpliwa :) Nigdy bym nie pomyślała, że będę tak bardzo czekać na okres.

    Miałam kliknąć cytuj a nie lubię to. Mi do głowy nie przyszło, że mam czekać tak długo na okres. Wyszłam z założenia, że przyjdzie jak zawsze a tu jednak wcale nie tak musi być :( Byłaś na kontroli u swojego lekarza czy w szpitalu?

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_071, byłam u swojego lekarza. Zobaczymy jak będzie, ale wierzę, że się doczekam jeszcze w styczniu. Bardziej smutno będzie mi w lutym, wtedy zacznę powoli panikować, mimo że na wizycie lekarz mnie przekonał, że to nie tragedia. Tyle, że ja zaczynam myśleć i z każdej strony gryźć temat i się nakręcać, a to jednak nie jest dobre :(

‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ